Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак търся помощ!  
Автор Lois ()
Публикувано04.01.02 12:04



Мойто коте дето много обича саксии, уж малко - на 6-7 месеца, знам ли го точно, но от два дни се е размъркала страшна работа ви казвам! И денем и нощем мячи, вири опашка, и казвайте какво да я правя, има ли някакви хапчета, които мога да й дам, че да се успокои по-бързичко? Нашият доктор -ветеринар дето е в квартала хич не му вярвам на приказките, така че всякакви съвети са добре дошли, моля!!!



Тема Re: Пак търся помощ!нови [re: Lois]  
Автор Vass (тъжен оптимист?)
Публикувано04.01.02 16:10



Малко е котето, изтърпи го някоко дни, ще му мине...
Не го тъпчи от сега с хапове.



Тема абе и аз така мислянови [re: Vass]  
Автор Lois ()
Публикувано04.01.02 16:42



ама кажи, нормално ли е това нещо? не трябваше ли поне до напролет да изчака? пък то- невръстната твар тръгнала да се размножава.



Тема Re: Пак търся помощ!нови [re: Lois]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 12:30



по принцип се разгонват към 10-12 месец, но има случаи и на по-ранно разгонване. признаците, които описваш, са точно на разгонено животинче. моята котка се разгони точно на 10-ия месец.
решенията на проблема са три:
1. търпите и чакате да й мине. недостатъци - ставате луди и вие, и животното, освен това след няколко седмици ще се повтори всичко.
2. купувате й хапчета от зоо-магазин, забравих им името, но те си знаят продавачите - против разгонване, еднакви са за кучета и котки. дава се според теглото всеки ден в продължение на 10 дни, после в продължение на няколко месеца - по 1 път седмично. разгонването минава за 2 дена, и не се появява повторно докато се дават хапчетата.
3. водиш я на ветеринар да й бие инжекция. това съм го чувала от познати, аз нямам опит. май с една инжекция изкарваха по няколко месеца.



Тема Re: хапчетатанови [re: Билka]  
Автор Lois ()
Публикувано05.01.02 23:25



Абе намерих аз хапчета, ама гледам - трябва да й давам по половин всеки ден цели две седмици, а после - за отлагане, както казваш - може да се отложи за не повече от 10-11 седмици, значи тя ще ме дере неистово цели 15 дена, нали знаеш как доволно гълтат хапчета? и после след два и половина месеца пак ще мячи... Почвам да си мисля, че ще търпим, и ще се надяваме следващия път да не е скоро! Всъщност ако е без никакви медикаменти - сиреч в нормалния живот, колко често в годината се разгонват?



Тема Re: хапчетатанови [re: Lois]  
Автор P.R.N. (новак)
Публикувано06.01.02 09:14



Зависи донякъде от късмета ти (колко често ще се разгонва), но чакай нещо от рода на 5 дена всеки две седмици. Най-лесния и елегантен начин ще е да я заведеш на ветеринаря и да и извадят тръбите и яйчниците и ще се свъши с безсънните нощи. Знам че звучи жестоко и едва ли неприемливо, но това е най-доброто решение (хапчетата имат купчина странични ефекти - рак на гърдата, ендометриума и прочие). Котката ще си остане същата - не се бой.



Тема Re: хапчетатанови [re: P.R.N.]  
Автор Lois ()
Публикувано06.01.02 13:04



много ме успокои, няма що.... все пак аз си мисля, че ще търпим още, защото смятаме, че трябва поне веднъж да я оставим да си роди котенцата, дори сме намерили и жениха! а пък после вероятно ще минем точно на твоя вариант.



Тема Re: хапчетатанови [re: Lois]  
Автор P.R.N. (новак)
Публикувано07.01.02 11:58



И така става... не че трябва... щом знаете какво да правите с котетата след това... Моят обесник е мъжки, на три месеца. Мисля го само да не хване пътя нанякъде, когато го удари хормона и преди да се е простил с топките...



Тема Re: хапчетатанови [re: P.R.N.]  
Автор Lois ()
Публикувано07.01.02 12:49



абе какво да ти кажа, на едни приятели котака се прости с топките си изневиделица, поради бъбречни проблеми им рекли докторите, че нямало как... обаче стана по-див от преди, ако може да е възможно... та не знам!?



Тема Re: хапчетатанови [re: Lois]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 20:01



често ще се разгонва, ако не взема нищо и не получи котарак :)
така знам от мои приятели, привърженици на природното начало, които не дават нищо на котката си. ама тяхната е кротка, мойта красавица орева орталъка, съвсем сериозно - не можеше да се стои в къщи. и нямахме друг изход.
сравнително лесно й ги давах хапчетата, не се оказа проблем - разтравям муцунката, пъхам хапчето и стискам, докато не преглътне. не беше тормоз, нито за нея, нито за мен.
но що не се консултираш с ветеринар за инжекция? чак пък толкоз да са вредни... то и аспирина има странични ефекти, важна е вероятността да се случат каква е... а с инжекция е най-добре, ако не искаш да стерилизираш животното, което ми се струва най-кофти вариант - ставали дебели и отпуснати...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.