Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: aмaтьp]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 18:11



aмaтьp я ти сега кажи, след толкова писане и емоции, разбра ли коя кад/кам система е добра и коя лоша?



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: OO]  
Авторaмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 18:37



Отговорите не бяха много в темата и не съм 100% сигурен дали правилно съм се ориентирал. Но долу горе, SolidWorks задължително за КАД а за КАМ Mastercam или PowerMILL в краен случай VISI, зависи от цените другото с четене се оправя, само че Mastercam май няма представител у нас, четох и други теми тук в клуба но общото мнение е SolidWorks + Mastercam или PowerMILL.



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: aмaтьop]  
Автор cyg (<>)
Публикувано24.08.09 22:02



само че Mastercam май няма представител у нас
Има май:


С тях обаче не съм имал никакви контакти.

PowerMILL се разпространява от Дитра, същите които разпространяват и SolidWorks. Някой по-горе каза че "освен да фрезова PowerMill друго не може". Затова и Делкам купи FeatureCam, който може и да фрезова, и да стругова, и да реже на нишка.
Добрата поддръжка е съществен плюс, особено за CAM-продуктите. Затова, ако смяташ да купуваш, обърни внимание на поддръжката. Не е толкова важно какво може продукта, а как ще бъде обучен потребителя да го ползва.

П.П И карай по-спокойно, грубия език само отблъсква по-сериозните колеги да ти отговарят, от което ти губиш.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: cyg]  
Авторaмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 23:03



Благодаря. Прав си за поддръжката, наистина е важна, но ако съдим по това, то тогава трябва да се ориентирам към VISI, защото те са номер 1 в България(като поддръжка) дори и пълен превод на български има, винаги са готови да помогнат, обаче една хубава дума за VISI-КАД не мога да намеря във форума. Дитра също са много добри като поддръжка, не колкото VISI но са добри, а PowerMill наистина само фрезова (няма нишка), нишкова ерозия има в FeatureCam там пък стратегиите за фрезоване са толкова малко че няма накъде повече, според мен FeatureCam е за по-серийна и по-обикновенна работа, не толкова за засукано инструментално производство, за Mastercam нищо не успях да разбера, има си фрезоване и нишка и други екстри които не са ми нужни, но нищо същественно не научих за него.



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: aмaтьop]  
АвторMiRu (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 06:16



Simens NX Expres 3 има всичко това и е най добър като стратегии и възможности. За цена е съезмирим с Mastercam 3Mill. Чете почти всичко



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: aмaтьop]  
Автор cyg (<>)
Публикувано25.08.09 08:53



обаче една хубава дума за VISI-КАД не мога да намеря във форума

Преди години, когато се интересувах повече от различните системи, беше голямо дърво. Сега може да е вече по-добър, но предполагам отстъпва на останалите CAD-системи. Все пак, ако основно ще правиш форми по чужди модели, това не е толкова важно и закупуването/разучаването на специализирана CAD-програма е излишно.

за Mastercam нищо не успях да разбера

Работих допреди 3 години с него, шприцформи разни. Ползвах основно две-три стратегии. Основният ми проблем беше липсата на читави постпроцесори - ползвахме пиратска версия. Програмата е разпространена в България, но надали има много легални работни места.

За CAD съм ползвал SolidWorks (едно време и AutoCAD

), със самостоятелно направени стандартни елементи

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 25.08.09 08:56.



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: aмaтьop]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 15:35



Работя с VISI 16. Шприц и пресформи. САМ 2-3 оси и нишка 2 - 4 оси.
Аз нямам проблеми с КАД-а му. Напротив, особенно когато става въпрос за външни модели.
Има си всичко и е стабилен. Няма дърво на историята. Работиш свободно или както е модерно напоследък да казват ( други ) "директно върху модела". Точно с това е свързана и рекламата на ST в UG ..... постигаш 100 пъти по голяма производителност при редактиране на чужди модели .... ( това не е цитат, но смисъла е точен )

За CAM-a само добри неща. Не мисля, че по нещо отстъпва на споменатите в темата дуги CAM системи.

Относно специализираните му модули за бранша - Mould+Standart elements, Analisys, Elektrode, FLOW по мое набюдение са едни от най - добрите.

Мисля, че за инструментално производство е много подходящ.

Ако отделите време за линка, ще си отговорите на много въпроси :
http://www.vero-software.org/webdownload/movies/library/



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: Bлaдo]  
Авторaмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 22:21



Е тва е форум, незнам как да ви се отблагодаря, утере ще почета малко и за ВИЗИ-то, Владо ти да не си платен играч

шегувам се.
А някой знае ли цени?



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: aмaтьop]  
Авторfredo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 00:15



Ехе, ухили се като ти обърнаха внимание и забрави грубия и просташки език! Тренирай повече за да бъдеш такъв и когато не ти харесва каквото другите пишат!



Тема Re: кой кад/кам е добърнови [re: fredo]  
Авторaмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 01:57



fredo не се отклонявай от темата!

Тва с грубоста беше малко преиграване да си призная, надявах се да има ефекта на МАХ (в смисъл да разкарам досадниците с лицензите) както казах и на Т.Ненов ако исках да разбера нещо за лицензи щях да пусна темата за лицензи, мен ме интересува КАД КАМ, плюсове и минуси на различните системи, и за да не наводнят темата с доводи от сорта колко е хубаво да си с легален софт използвах "грубия и просташки език", обаче без особен успех, но все пак много ми помогнахте и съм Ви благодарен особенно на: Baлeнтин, Wollf, MAX, фитил, cyg, MiRu, Bлaдo и най-вече на cyg за подробните и изчерпателни отговори. Останалите няма да коментирам, част от тях са търговци, други работят за търговци, а някой просто си лаят за спорта, така не се печелят клиенти, но това е друга тема. Още веднъж благодаря и успех през утрешния ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.