Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Крадцинови [re: someone]  
Авторgogu (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 21:10



1. Не става дума за кражбва, защото у ощетения нищо не липсва: Нютон и примера с идеите и ябълките и тяхната размяна.

Тъй де - ти правиш проектче, даваш ни копие, ние не ти плащаме! У тебе "ощетения" нищо не липсва! Там Нютон и ала-бала...

2. Авторските права забавят човешкия прогрес.

Сигурно става дума за авторските права на някой друг, а не твоите - дет се вика с чужда пита ... Ами бълвай открития и ги подарявай на обществото и току виж всички последвали светлия ти пример!

3. Каквото работи на моя компютър си е МОЕ. Не ме вълнува кой го е писал.
Да де, ама ако случайно си го купил, то си пише какво можеш да правиш с него и дали си е твое - май малко депутатска логика! Я каква работа - мойто си е мое, а авторските права на всички! Малко Ганювска работа ...

4. За защитен софтуер (дето си мисли, че не може да се подкара) няма милост.
Същата милост да получиш и от манго - за заключена врата дето си мисли, че не може да се отключи няма милост..

5. Защитете си го технически софтуера, така че да не може да се разпространява и готово :)

Защитете си технически колите и манго няма да краде - какви са тия аларми ...
6. Ама вие искате да ползвате най-голямото свойство и предимство на съвместимите компютри - преносимостта и да продавате въздух (мултиплицирайки продукта си без нищо), и обличате това в закон, а искате другите да не могат да ползва същото това свойство :)

И аз съм възмутен - може ли да искат пари за билети на концерти, когато всички слушат музика излизаща от едно гърло, по едно и също време - демек даже нямаме мултиплициране, а една звукова вълна влизаща в различни уши - един билет стига за всички!!


7. Държавата защитава авторските права за да пълни хазната си от въздушни данъци. Ако има безплатно разпространение, няма кой да храни онея в парламента, дето приемат незаконно законите без кворум и с чужди карти. Да го д...т

Пак да се върнем на примера за проектчето - ами правиш и разпространяваш безплатно! Така няма да има нужда другите да купуват софтуер и патенти - всичко ще идва от тебе, ще тече безплатно като манна-инженерна..



Тема Re: Крадцинови [re: бoжo]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 22:57



“Тъй и не стана ясно след като софтуерните фирми са толкова лоши и ви крадат, защо не ги съдите, защо и вие ставате като тях и крадете! Защо се скатавате и само плещите по форумите, а иначе тихичко си бачкате с краден софтуер!”

Инженерите не съдят софтуерните фирми защото има по-лесен и по-ефикасен начин да бъдат наказани за кражбата, която тези фирми осъществяват на инженерния им труд. На теб оставям да се сетиш как. Това че софтуерните фирми се състоят главно от некадърници, които ползвайки тривиални софтуерни подходи нагло искат за тях нахални цени не е проблем на инженерите, които ползват програмите. Не са некадърници ли? Ами, ако не са, тогава да си защитят програмите така че да не могат да се ползват от инженерите без да се изръсват плащайки необоснованите цени. Не че и тогава няма да бъдат нахални крадци на инженерен труд, ама поне няма да им се налага да плещят по форумите глупости като теб и така да се опитват да си обосновават кражбите от талантливите инженери.

“Я някой да обясни как и какво Аутодеск е откраднал от него

Я да чуем какво му дължи на него тази фирма!”

Дължи му извинение, че праща нескопосани драскачи като теб по форумите да плещят глупости. Да не говорим, че, както се каза, като толкова са жадни да получават пари без да са го заслужили да си го защитят аутокада. Не могат обаче. Безсилни са, защото това с което се занимават е тривиално, лесно разгадаемо, не струва пет пари (поне не толкова, колкото си мислят, че струва) и е само помощно средство при истинското творчество на инженера. Айде да не навлизаме как трябва да се подобри аутокада, за да е наистина добър помощник на инженера – аутокадът е откраднал от инженера времето, което е вложил, за да го усвои пък не му дава гъвкавостта и другите хубавини на солидите, да речем. Как ще му го компенсирате това на инженера? Да не говорим пък ако е дал някакви пари за него, камо ли пък ако е платил за пълен лиценз.



Тема Re: Крадцинови [re: gogu]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 23:36



“1. Не става дума за кражбва, защото у ощетения нищо не липсва: Нютон и примера с идеите и ябълките и тяхната размяна.
Тъй де - ти правиш проектче, даваш ни копие, ние не ти плащаме! У тебе "ощетения" нищо не липсва! Там Нютон и ала-бала...”

Аз ти продавам мерцедеса. Ако го свиеш “у ощетения” (аз) той ще липсва. Ако не ми го платиш (при положение че съм съгласен да ти го продам), то това ще е кражба. Извади си го на ксерокс мерцедесът му с мерцедес или го даунлоудни от нета, за да не си крадец. Айде, давай.

“2. Авторските права забавят човешкия прогрес.
Сигурно става дума за авторските права на някой друг, а не твоите - дет се вика с чужда пита ... Ами бълвай открития и ги подарявай на обществото и току виж всички последвали светлия ти пример!”

Направил съм нещо като инженер, което е мерцедес в своята област и ти го продавам. То е мое и трябва да ми го платиш (виж по-горе). За мое нещо става дума, не за нещо на някой друг. Не го бъркай с открития. Комптон не е продавал откритието си на когото и да било, да не говорим на хиляди, още по-малко на милиони. Нито Дейвисън и Джърмър са търсили пазар за откритието си. Като ги споменах тези откриватели е просто срамно да си помислиш, че тривиално нещо като аутокада има нещо общо с откритията. Засрами се от подобни сравнения на обикновени неща като аутокада с истинските, които движат прогреса.

“3. Каквото работи на моя компютър си е МОЕ. Не ме вълнува кой го е писал.
Да де, ама ако случайно си го купил, то си пише какво можеш да правиш с него и дали си е твое - май малко депутатска логика! Я каква работа - мойто си е мое, а авторските права на всички! Малко Ганювска работа ...”

Пише ли? Ами и someone пише “Каквото работи на моя компютър си е МОЕ.” Защо четеш селективно какво пишело някъде си, а не четеш какво ти е написал someone?

“4. За защитен софтуер (дето си мисли, че не може да се подкара) няма милост.
Същата милост да получиш и от манго - за заключена врата дето си мисли, че не може да се отключи няма милост..”

Заключи си вратата добре и няма и да се сетиш за манго. Какво те интересува манго или някой друг, когато вратата ти е наистина заключена?

“5. Защитете си го технически софтуера, така че да не може да се разпространява и готово :)
Защитете си технически колите и манго няма да краде - какви са тия аларми”

За колите казахме вече – кола се краде (у ощетения липсва), софтуер, не (у ощетения не липсва). Иначе, да, защитете си технически колите и няма и да се сетите, че имало манго.

“6. Ама вие искате да ползвате най-голямото свойство и предимство на съвместимите компютри - преносимостта и да продавате въздух (мултиплицирайки продукта си без нищо), и обличате това в закон, а искате другите да не могат да ползва същото това свойство :)


И аз съм възмутен - може ли да искат пари за билети на концерти, когато всички слушат музика излизаща от едно гърло, по едно и също време - демек даже нямаме мултиплициране, а една звукова вълна влизаща в различни уши - един билет стига за всички!!”

Айде пак. Че аутокадът няма общо с откритията се каза вече. Няма общо и песен изпълнена на концерт – накарай такава като Гюрга Пинджурова да изпее същата песен два пъти точно еднакво, така като се възпроизвежда вирусът уиндоус, да видим какъв ще е резултатът. Дано схванеш, че няма мултиплицирането, за което говори someone. Да не говорим, че и мултиплицираният петхиляден отпечатък на даден графичен офорт не струва колкото и хартията на която е отпечатан. А, да не забравя да спомена и това, че когато някой даде за едната звукова вълна “влизаща в различни уши” в зала “България” 100000 евро ела ми се обади.

“7. Държавата защитава авторските права за да пълни хазната си от въздушни данъци. Ако има безплатно разпространение, няма кой да храни онея в парламента, дето приемат незаконно законите без кворум и с чужди карти. Да го д...т
Пак да се върнем на примера за проектчето - ами правиш и разпространяваш безплатно! Така няма да има нужда другите да купуват софтуер и патенти - всичко ще идва от тебе, ще тече безплатно като манна-инженерна.”

Да се върнем, ама не така по кривия начин, както на теб ти изнася. Прочети по-горе какво съм ти написал по въпроса. Не е зле да прочетеш също какво по-горе ти е написал и инженера. Дано при втори прочит успееш да схванеш нещо, та да се поозаптиш малко (е, ако ти плащат да плещиш горните глупости няма как да стане озаптването, това е ясно).



Тема Re: Крадцинови [re: възмyтeн]  
Авторцapя (Нерегистриран)
Публикувано29.06.09 13:46



"Българският народ е крава, която трябва да доиш до изтощаване....друг е случаят с моя син (Цар Борис ІІІ - бел.ред.), който има търпението да мирише потта на мръсните българи и да се подписва за спомен на техни тефтерчета..."
Ще сърба и той попарата на българановците, ако не тръгне навреме по пътя, който аз следвах и който се стараех да очистя от балканджийските потурановци".
Това са само част от съветите на Цар Фердинанд към неговия син Цар Борис ІІІ, който са събрани в книгата "Цар Фердинанд, циник, измамник, лицемер". Книгата е вече на пазара, благодарение на архивиста Цочо Билярски.
БГНЕС публикува част от "най-силните" съвети на Фердинанд, който на 3 октомври 1918 година само три часа след като е абдикирал напуска България завинаги, заедно с архива да двореца.
- "Царедворците не са били никога интересни. Те са блюдолизци и колкото повече ги обсипваш с подаръци и пари, толкова по-лигави и глупави стават. В моя дворец, едно време в София, само жените и слугите проявяваха малко слободия, но и едните и другите, са лишени от разум".
- "Имаш щастието да царуваш на един народ, който не познава силата и значението на науката, на идеите и техническото им приложение. Тоя български народ вярва още, че мисълта не е стока, а той иска стока да произвежда. Меркантилният му дух, в първобитно състояние на истина, е още доминирующ в живота му и това не изпущай от предвид".
- "Ти трябва винаги да настройваш българите един против друг, да ги разединяваш и да взимаш мълчаливо страната на властта. За тая цел около теб трябва да има най-безсъвестни хора, които за пари ще ти устроят по-добра лична полиция от Хамидовата, и тогава ще знаеш какво се крои в Ючбунар, Куру-баглар или в Кушу-кавак или Лопошна. Избирай, впрочем, за твои тайни агенти не чистокръвни българи".
- "Морално българският народ е недорасъл, а физически е просто за оплакване. Това обстоятелство, взето в общия му размер, ще улесни и твоята задача. Няма нужда да притежаваш добродетел или да се преструваш, че ги притежаваш".
- "Българският народ има само един идеал: да се обогати. Заради това, пази се да не му попречиш и затваряй си очите пред кражбите. Помилвай някак си незабелязано крадците, особено тези на държавни суми и дръж списъка им затворен в твоето бюро. Когато тоя списък се увеличи, да бъде в процент 10% от населението, то ти си спасен. Знай, че царете се крепят от разбойниците, но те са жертва често на разбойниците, когато не са ги щедро възнаградили".
- "Най-добрият извор да се обогатиш са военните доставки и заемите. Върши ги чрез германците, защото те са по дискретни и няма един ден да те омаскарят, както се опитаха французите с мен и русите, когато императорът ми даде три милиона франка, уж личен заем, който впрочем аз не върнах".
- "Честността се състои в това да не присвояваш чуждото. Българите, твоите сега възлюбени поданици, не познават що е добродетел. Те крадат от памтивека и го смятат това дори за почтен занаят. Понеже не е срамно да крадеш, прието е това да се върши на открито. Главно правило е, че не може да се краде освен много. Между твоите поданици се съдят всяка година, а това беше и в мое време, с хиляди кокошкари и лежат в затвора, за кражби на дребно от държавната хазна. Законите не улавят големите кражби".
- "Лицемерието е основната добродетел на царете. Това е много тачено в нашия, в Кобургготския род, така също и у българския народ. Ти трябва да го притежаваш във висша степен, ако искаш чрез лицемерието да обезоръжаваш поданиците си".
- "Патриотизмът служи да оправдае успешните войни и да узакони военните разходи, защото народът мисли, че войската, която той плаща, трябва да служи да го пази от външни нападения, когато всъщност войската пази само теб против възможния гняв на народа".



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
АвторkoнcтpУkтop (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 16:33



Добре че има "крадци" да работят и да създават БЪЛГАРСКИ продукти за БЪЛГАРСКИЯ пазар, че иначе как ще оцелеят пре-пре-продавачите на софтуер в България?
Като спечелят достатъчно за лицензен софт, ще си купят, не се притеснявайте.
Най-евтиния Inventor 2010 - в офертата пише "...на цени значително по-ниски от стандартните" струва 4300 евро без ДДС.
А оферта има, защото все пак си плащаме софта - или поне част от него

.
За качеството на "обучението" да не става дума, че ...



Тема Re: Крадцинови [re: koнcтpУkтop]  
АвторCBД (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 17:04



амчи кой та кара да си зимаш Инвентар-а за толку ногу кинти уе


за сега качели само Солид уоркса прават кУрсове кат си треве
ай сас здраве



Тема Re: Крадцинови [re: koнcтpУkтop]  
Авторcинчe нa бaщa cи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 21:42



Добре, че имам баща-депутат да работи и създава "блага", че иначе как ще оцелея! Той каза, че като спечели достатъчно ще спре да краде и допълни, че си плаща някои от разноските! Ами един джип струва 100 000 евро! И той също се възмущава, че няма качествено обучение в кражбите на еврофондове и ставало доста трудно!





Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторжoжoбa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 13:11



Тези , дето обвиняват ползващите нелегален кад кам хайде сега да си спомнят с какви пари са си направили фирмичките /освен ако откраднатита пари на народа ,разпределени по линия на Комитета за Държавна Сигурност са чисти/.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторбoжoжa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 14:04



Тези , дето обвиняват фирмите за КАД КАМ, пък крадат софтуер с какво са по-различни? Пак си остават крадци - май са от същия вид като тия от бившата държавна сигурност - видът Ганю Балкански дето вика "Всички са маскари"!



Тема Re: Крадцинови [re: oщe eдин възмyтeн]  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 16:03



Е на тва най-ме е яд - "Една" фирма, на "един от най-големите"... и т.н. и т.н.
Е като си възмутен кажи си бе колега - дай имената, да си знаем...
Дет се вика - не пазарувайте оттам..
Кво крием, докога анонимно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.