Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Крадци  
Авторжoжo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 15:16



Всички конструктори и инженери ли работят с краден софтуер? С какви очи искате да ви се плаща? Тук е пълно с теми за кракове, емулатори и прочие кражби? Машалла, Ганювци - крепители на българската индустрия!!



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 15:20



Е, сега ще има безкрайни каламбури и шикалкавения оправдаващи ползването на краден софтуер! Но кражбата си е кражба - даже и Ганю го знае!



Тема Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: жoжo]  
Автор AK75 (непознат )
Публикувано15.06.09 16:03



Голяма част от фирмите работят с лицензен софтуер!
Което не означава, че няма такива които работя с пиратски...
За да участваш и работиш по европейски проекти те проверяват стриктно за лицензите, изтекли, неизтекли, продължени.



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: AK75]  
Авторпиpaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 16:38



до АК75 - когато държавата ти е платила лицензите а не ти от собствения си джоб, няма проблем с тях и с проектите по държавна линия...нищо лошо , просто за всеки влак си има пътници, пътища много и вземи си плати пълен пакет за солид или нещо друго и почни да го избиваш да те видя тогава как ще псуваш пиратите като мен....А и АК75 е прав наистина по-големите фирми са си купили лицензи и работни места а другите се оправят по други начини..



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Авторпиpaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 16:44



до геро - като те гледам какъв си борец за спарведливост относно легално, законно и т.н що не вземеш да се кандидатираш за народен представител може и почитателите на твоите идеи да те изберат...ама първо требе да си купиш малко лицензи за аутокад, солид, про ... и т.н. да те видят колко си честен....



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 17:13



Когато няма как да се оправдаеш, казваш, че и другия е маскара и готово. Ами аз изобщо не ползвам КАД програми, нито работя в тази област - съвсем обикновен домашен потребител и на моя компютър ползвам само фрии програми. Дали таксиметровия шофьор трябва да открадне кола, щото няма избиване? И как тръгвате изобщо да правите бизнес, след като нямате пари за софтуер - с кражби ли? С какви очи такива фирми излизат на пазара и искат пари за продукцията си - те и другото си оборудване ли крадат? Че една машина е доста скъпа - как ги избивате парите - пак ли с кражби? Да ползваш пиратски софтуер в тази област е доста долно - уж сте хора интелектуалци, учени, инженери и знаете цената на интелектуалния труд, вашия е такъв и очаквате за него да ви се заплаща!



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: gero]  
Авторkpaдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 00:26



И така, да направим малко сметки.
ориентировъчно слагаме 100К часа за разработка на НОВ, това го подчертавам, НОВ продукт. колко да струва един човекочас в тая област....аре, от мен да мине, 50 евро на час. Долу-горе излиза, че ако започнем на чисто ще направим ПЪРВИЯ Аутокад за около 5млн евра. Така.....колко струва един пакет....около 3К евра....няма да смятам от там каква е нормата на печалба....само ще декларирам, че тва си е пладнешки обир.....
Защо подчертах нов продукт, започване на чисто.....защото след това на базата на АКАД, примерно е развита огромна база продукти, които са само фризирани и имат направена определена насоченост...обаче основното тяло е едно и също....съответно, насочените продекти, като да са по-шарени стреват доста повече от тия 3К евра за пакет....така, че проблемът има две страни.....
Особено като кажа на някой, че проектът ще му струва еди си колко щото съм си купил Инвентор за 4600 евра и трябва да му се включи в сметката....разбирате, че няма да ме погледне повече....
Не се правя на Робин Худ, но понеже смятам, че ме крадат.....аз също ще ги крада....да не говорим, че не ми дават ново качество, па постоянно ме принуждават да си сменям платформата щото, видите ли, иска се еди си какъв процесор, еди си колко РАМ, пълни глупости......навремето АКАД се събираше на 4 дискети по 360К и си вършеше перфектно работата....после се появи АМЕ и АКАД12 набъбна до 12 МВ, от там на сетне обемите му се качиха 100 пъти.....потребителската му стойност не се е увеличила и два!!!! пъти......така, че не се занимавайте с глупости...
ПП. Да не се разбира, че се заяждам с Аутодеск...всички компании така правят





Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Авторkpaдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 00:31



ТА да завърша....като свалят цените с един порядък....всичко що е КАД, ще си го купwвам, както си пупувам Пенджера и още куп други неща....
Толкоз от мен



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: kpaдeцa]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 08:24



Само не разбирам кой те краде - някой насила ли те кара да купуваш? И с какво право правиш сметки на чуждия труд, на продукт който изобщо не притежаваш - говориш сякаш си бил менажер на Аутодеск? А защо другите фирми плащат, а ти не! Защо все още има Аутодеск - тази фирма насила ли кара клиентите си да купуват продуктите и? Те сами са решили и са платили цената и такива като тебе паразитират на техния гръб - ако никой не купуваше, нямаше да има Аутокад и съответно крадци, които с глупави теории да оправдават действията си. Това, че не можеш да продаваш собствения си труд, не значи че трябва да крадеш чуждия! Ти колко програми си написал - напиши и продавай за по 5 лева парчето! Има КАД продукти за по 300 - 400 долара. А казваш ли на клиентите си, че работиш с краден софтуер? С такава логика можем да оправдаем абсолютно всяка кражба. Ами по тая логика и твоя труд може да го оценят на нула - тоя работи с краден софтуер - защо да му плащам?



Тема До пиратнови [re: пиpaт]  
Автор AK75 (непознат )
Публикувано16.06.09 10:12



В отговор на:

до АК75 - когато държавата ти е платила лицензите а не ти от собствения си джоб, няма проблем с тях и с проектите по държавна линия...нищо лошо , просто за всеки влак си има пътници, пътища много и вземи си плати пълен пакет за солид или нещо друго и почни да го избиваш да те видя тогава как ще псуваш пиратите като мен....А и АК75 е прав наистина по-големите фирми са си купили лицензи и работни места а другите се оправят по други начини..



Когато се работи на дребно или на парче, наистина доста солено излизат лицензите.
В Румъния например, повечето продукти имат намаления ако са за малки фирми, или ако във фирмите работят млади хора... У нас такова нещо няма, но има програми по които ти дават пари като малка фирма или като фирма на студенти или хора под 26 години, работеща с високи технологии.
Тези пари са само и единствено за закупуване на софтуер.

Лошото е, че за хартията по документалната обосновка на проекта и отчетите е нужно да отсечеш една гора.

Редактирано от AK75 на 16.06.09 10:15.



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: gero]  
Авторkpaдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 10:31



А защо другите фирми плащат, а ти не!
Пич, плащат защото са принудени!
Темата е много дълга и много тегава, обаче.....не се чувствам виновен защото
1. Създавам национален продукт
2. Фирмите, които ползват труда ми са по-конкурентни на пазара и успяват да се преборят на европейския пазар
Не си ли се замислял, че никога не може да се направи от нула или почти нула бизнес, който да оцелее , ако не се ползва пиратски софтуер.
Ако има една фирма започнала без пиратски софт в началото....нека първа хвърли камък, както се казва.
А докато не се очовечат цените на софта---ще има и такива като мен. А цените на софта няма да се очовечат защото това е интереса на големия бизнес.....да трепе малкия.....нормално е, както е нормално да има такива като мен

ПП. И нека не се заблуждаваме....огромната част от купувачите купуват една лицензия за да има какво да покажат на проверяващите, останалите работни места са хакнат софт. Нека не се правим на девственици, каквито не сме



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: gero]  
АвторBaлeнтин (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 10:59



Мдаа.... грозни сцени стават когато някои дистрибутор на софтуер вземе че се набута тука и започне да ни показва високия си морал. Но дали е прав човека е отделен въпрос - ако се замислим колко дистрибутори на софтуер има на родния ни пазар и колко от тях са инвестирали в превод на предлаганите от тях продукти или нещо още по интересно колко софтуер има и колко са предлаганите ръководства на РОДНИЯ ни език. До кога колеги ше се разграничавате от нас като от чумави. Как да си купуваме вашия продукт когато вие не сте успяли да договорите по-добри цени предвид обкръжаващата ни действителност (малък пазар за стоките които произвеждаме, доста остаряло оборудване и една доста ниска пройзводителност , а да как да забравя, и един внос от Китаи и Турция с едни цени за които тука можем само да си мечтаем ) Та мисля си не е ли време да престанете да гледате на нас само като на доини крави и да вземете да поработите за общия ни интерес.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 11:12



1. Не става дума за кражбва, защото у ощетения нищо не липсва: Нютон и примера с идеите и ябълките и тяхната размяна.

2. Авторските права забавят човешкия прогрес.

3. Каквото работи на моя компютър си е МОЕ. Не ме вълнува кой го е писал.
4. За защитен софтуер (дето си мисли, че не може да се подкара) няма милост.

5. Защитете си го технически софтуера, така че да не може да се разпространява и готово :)

6. Ама вие искате да ползвате най-голямото свойство и предимство на съвместимите компютри - преносимостта и да продавате въздух (мултиплицирайки продукта си без нищо), и обличате това в закон, а искате другите да не могат да ползва същото това свойство :)

7. Държавата защитава авторските права за да пълни хазната си от въздушни данъци. Ако има безплатно разпространение, няма кой да храни онея в парламента, дето приемат незаконно законите без кворум и с чужди карти. Да го д...т



Тема Re: ...нови [re: жoжo]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 12:04




Прав си ! Няма пари за цигари и кафе, а тръгнал да човърка/ползва програми за по 10000лв. ... да му се чуди човек, като има толкоз акъл за тез програми, къде му са парите ! Направо ... културен Простак !
Абе Хора ! Вие имате ли ясна представа, колко хора всъщност ползват нещо "крадено", знаете ли че 90% от хора всъщност изобщо не могат да си го инсталират ! За тях ли се притеснявате или за тези които им го инсталират ?
По добре кампания :
"За бога, не давайте(не инсталирайте) на някой невежа нещо, щом е Тъп нека да си го купи. А Вие щом сте достатъчно умни да си го намерите и подкарате, Ползвате и Оценявайте и да стискаме палци да не ни забравите!"



Тема Re: Крадцинови [re: someone]  
Автортeтo (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 12:12



Ами то във всяка една област е трудно да се започне малък бизнес - трябва ли всеки да започва с кражба? Аз не съм дистрибутор и не ползвам КАД. Ако нещо не ви харесва - не купувайте, защо го крадете? Защо правите пари с кражба? Цените високи, няма превод, алчни гиганти, но въпреки всичко крадете точно техния софтуер и го ползвате да правите пари. Има и евтини продукти защо не ги ползвате тях? Значи всички са жертви на големите гиганти и плащат само по принуда? Никой от вас или вашите роднини не работи в такава фирма или за такава фирма? Е кой купува плазми по 2-3000лв., коли за по 15-20000 лв, апартаменти? Ами те са скъпи? Много скъпи за нашия стандарт - защо не ги крадете? Защо само софтуер? Защо се крадът и програми които струват 30 -40 долара? Но защо искате да ви се плаща, след като вие не сте си платили? Дайте и ние да ви крадем - защо само вие? Ами мафията е най-конкурентоспособна - тя не плаща нищо, само дърпа и създава национален продукт! Защо не се обедините и създадете убийствен КАД и да го подарите на всички! Ако аз не ви платя за труда значи ли, че не губите! Защо се криете, че ползвате краден софтуер - нали не се срамувате! Пишете го на визитките си - не е срамно! Казвайте и на клиентите си - работя с краден софтуер! Пишете и на проектите си - правено с краден софтуер! Защо се криете - нали не е срамно! Не мога да разбера защо плюете алчните гиганти, че печелят - та вие сте като тях! Да правите пари без да плащате нищо - с краден софтуер! Чиста печалба - нула разходи за софтуер. Та вие не се ли стремите да печелите повече?



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: kpaдeцa]  
Авторпиpaт (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 12:24



Крадеца каза много верни работи просто това е нашата действителност, всичко друго са локуми....



Тема Ти първо си лицензирай Виндовса инови [re: gero]  
Автор A$$A$$lN (пристрастен)
Публикувано16.06.09 14:18



тогава ела да ръсиш мозък!



Тема Re: Крадцинови [re: тeтo]  
Авторkpaдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 15:19



Дистрибуторе, вместо да ми плещиш алабализми, направете нещо по въпроса...и не ми излизайте с номера за ощетяването......компаниите имат нужда от крадците на софтуер, както и крадците имат нужда от компаниите.....не резбирате ли, че тва е обвързан процес и всеки има място под слънцето.....дълго е за обяснение, но е така....Я си задайте въпроса защо SP се пускат така охотно и без ограничения....
А веее, за да сте доволни някои от тук пишещите.....посипвам си главата с пепел, засрамвам се...да сте доволни от високоморалната си позиция..па довечера си свалете онова, кръглото над главата си, дето свети.....макар,че пак става дума за пари и никакъв морал.....па аз си признах, че го ползвам....А ВИЕ, защо не си признахте, че го продавате......моралисти некви се извъдили
Аре, живи и здрави



Тема Re: Крадцинови [re: тeтo]  
Автордeco (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 15:22



Няма смисъл да спориш и да се чудиш - хората ще си крадът софтуер, защото е лесно и безопасно! Никакъв морал тук не помага, а ако имаха възможност щяха да крадът всичко. Може да карат коли за 15 000 лв., но да ти обясняват как 5000 са страшно много за софтуер, как ги ограбват и прочие глупости. Не знам някой да кара някого насила да купува софтуер. Нямало как, били малки фирми - глупости! Нямаш пари - какъв бизнес си тръгнал да въртиш! Най са смешни когато тръгнат да правят сметки на чуждия труд - абе джанъм, хората си притежават софтуера и ако искат ще го продават за 1000000! Като никой не купува ще фалират и толкоз! Но това са празни приказки и всички знаем как се мисли - що да им плащам, като може и без пари! Това е голата истина - всички приказки за спиращите прогреса патенти, за цени и прочие са ала-бала! Бай Ганю е жив! Виждал съм програми за по 30 лв. да се търсят кракнати! И ако случайно сте си купили някоя програма внимателно четете лицензионното споразумение - там пише какво може да правите с нея. Това е вашия договор - ако не ви харесва не купувайте! Работя поддръжка на компютри и клиентите дори и 20 лв. не искат да плащат за антивирус - казват има си го пиратски в интернет! Егоизмът и алчността са по-силни от всичко! Нали нашите политици са рожба на тази среда - този манталитет е в кръвта ни!



Тема Re: ... и к'вонови [re: дeco]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 18:51



В отговор на:

Виждал съм програми за по 30 лв. да се търсят кракнати! ...
Работя поддръжка на компютри и клиентите дори и 20 лв. не искат да плащат за антивирус - казват има си го пиратски в интернет!



И к'во , сами ли си намират и инсталират или пак някой "от добро сърце" им помага? По-вероятно някой им помага "от добро сърце". Над 50% от потребителите са с инсталиран от друг човек софтуер! Аз лично съм минимализирал всякакъв вид "помощ" на разни "природни феномени" ... и Феномена си стои там някъде преди 4-5г и си живее живота. Така го живее, че вгорчава даже и на околните, така до следващата Случайност, която го премества с 5г напред ... Кой да купи, той ли, че той често не знае какво се случва ... на него не му тре'а нищо!
За такива клиенти ли се борите? Като ви научат телефона и в тоалетната да не може да влезнете



Тема Re: ...нови [re: Mинaвaщ]  
Автортaтyл (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 09:23



Вярно, че е доста нагло уж учени хора - инженери, да правят пари с краден софтуер! Да се учите - някак се ядва, ама фирма да произвежда с краден софтуер и после да продава си е повече от долно! И какви са тия малоумни оправдания - софтуера си е стока и си има собственик! Ако ти харесва купуваш, ако не - отминаваш! Какво ще стане ако всеки мисли така - скъпо ми е - ще крада! Аз поръчвах шприцформи на едно инженерче и то наперено ми обясняваше колко труд и знания е вложило, а като го питах колко му струва софтуера взе да мънка и шикалкави! Викам му - браво бе, вадиш ми вода от 100 кладенеца да докажеш какъв си спец и да надуеш цената, а си откраднал труда на другия! Повече не съм го търсил - аз мога да плащам лизинг за машините и да карам 15г. трошка, а то идва с ново фордче - гиди мискини нагли!



Тема Re: ...нови [re: тaтyл]  
АвторKalaycho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 10:01



Kalaycho

Приятелю, седни и си запретни ръкавите, чe да си я конструираш сам. С моливче и гумичка разбира се. Дано и да се улучи удачен инструмента ти.

А момъкът с Фордчето не го мисли. То или ще умре от глад - или ще отскочи там, където този труд ще го храни добре и няма да има нужда да търси кракван CADCAM.


А ти си чертай де, защото така ще му покажеш, че не ти е нужен.
Надявам се и другите ти колеги в кризата да седнат и да правят като теб.
Докато умуваш, пишеш и бришеш, може и да заместиш работник на някоя от машините ти. Така ще имаш и средства за по-нова кола и за нова любовница.

Успех и все напред!



Тема Re: ...нови [re: Kalaycho]  
Автортaтyл (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 10:40



Говорихме за краден софтуер - какъв работник, какви моливи! И с какви очи ще се изтъпани и претендира да му се плаща за труда, след като е откраднал чуждия! И откъде има пари за нова кола, а за софтуер няма сиромаха! Абе докога ще се залъгваме и шикалкавим - кражбата си е кражба! Откъде имате пари за толкова други работи, а за софтуер нямате - откъде пари за коли, телефони, печки, телевизори! Защо не ги крадете и тях - защо само софтуер! В България никой не е доволен от заплатата си - да крадем всички тогава! За мен е кристално ясно - краде се защото е безопасно! Морала е фикция - страха и егоизма са движещите сили! Хората си преценяват съвсем хладнокръвно - дали ще ме хванат или не, безопасно ли е или не - другото са празни приказки!



Тема Re: ...нови [re: тaтyл]  
Авторчepтиk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 10:51



Наистина колеги - стига двуличие и глупости! Всички знаем как стоят нещата - ползваме краден софтуер защото е изгодно за нас! Това е - интересуваме се единствено от себе си и не ни е еня за разни лицензи, патенти и морал! Проста сметка - да не си купя кола , а ще им давам пари за софтуер, като мога да си го ползвам кракнат! Само когато е абсолютно наложително и няма друг начин купуваме! Просто и ясно!



Тема Re: ... абе спрете с това !нови [re: чepтиk]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 13:46



Абе я спрете с това "КРАДЕН" софтуер ! Ползват се абсолютно легално получени Демострационни/Ограничени по време/Ограничени по функционалност Програми ... ползвам ги с неофициален Лиценз/Регистрация ! Не съм ги крал! Те ми ги дадоха, като реклама, като зарибяване !



Тема Re: ...нови [re: тaтyл]  
АвторKalaycho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 13:57



Tatul, прав си и имаш право да си недоволен срещу тези, дето карат нови фордчета, а не купуват софуер за 50-70000Евро!
Ама дали и те има право да са недоволни от заплащането ти...
Та спокойно се обърни към фирмите с лицензиран и мощен CADCAM софтуер.
Te ще ти помогнат най-добре. Имат най-добрите специалисти, което е гарант за съотношението между цена и качество.
Ако случайно не си доволен и от тях - ами имаш нет и си търси други фирми разработчици (извън БГ), за да ти правят проектите на лицензиран софтуер.

А нас ни забрави и не искай да ти правиме проектите на разценки, които са съпоставими с разценките на дюлгери, бетонджии, мазачи, фаянсаджии и бояджии.
Можем да работим на лицензиран CADCAM, уверявам те. А дали сме в състояние да си го позволим при условията в БГ, се замисли ти. Ние сме си направили избора отдавна.

А за молива и гумичката - ами алтернатива е за теб, ако наистина не можеш да си назначиш конструктор с лицензирано CADCAM работно място...
Искрено ти желая успех!

P.S. И да попитам за CNC-тата ти - софтуера и лицензията му.
Защото щом ще си хвърляме камъни в градинките....



Тема Re: ...нови [re: Kalaycho]  
Авторщeko (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 15:06



Вярно, как може инженери да работите с краден софтуер - много грозно! Щом и вие сте я подкарали така - значи съвсем сме затънали в тинята!!



Тема Re: ...нови [re: Kalaycho]  
Автортoтeв (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 15:31



Колеги, за какви баснословни суми говорите -50 -70 000 евро! Вие самолети ли проектирате! Всички знаем, че има доста по-евтини решения, които са напълно по нашия стандарт! Да не би всички да карате ферари - ами простирайте се според чергата си! Какво да кажем ние глупаците, дето сме се набутали и сме платили за това, което ни храни! Гледате ни с насмешка как се мъчим с Bricscad - ограбвате не само производителите на софтуер, но и такива като нас!



Тема Re: ...нови [re: тaтyл]  
Авторeee (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 19:34



Тук от едно и също заинтересовано лице под различни имена се пускат мнения в защита на кад софтуера. Нагло ще си го ползвам софта безплатно не защото ми е скъп, а защото цената му е нагла. Кеф...Да живеят хакерите, кракерите и други умни хора, които облекчават обикновения човек пък нека и да бъркат в здравето на софтуерните драскачи





Тема Re: ...нови [re: eee]  
Автортeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 20:05



Освен да пожелаем на крадците и тях да ги крадът - защото са нагли! Нека ви обират къщите, колите - не се сърдете на крадците - те са като вас! Да живеят всички обирджии, които облекчават обикновения човечец от ненужното му имущество! Тук едни и същи заинтересовани лица защищават кражбата на софтуер и правенето на пари за чужда сметка! Нагло да ви есплоатират всички защото нагло искате високи заплати! Нека крадем всички, нека никой не плаща за софтуер! Нека да умрат от глад наглите софтуерни драскачи! Те нямат право да искат пари за труда си - само ние можем да кажем колко да струва труда им! И 20 лева са им много! И мерцедесите са нагло скъпи - нека крадем мерцедеси! И апартаментите са нагло скъпи - нека крадем и тях! Не плащайте на наглите строители , а се самонастанявайте смело! Но най-нагли са инженерите - искат високи заплати! Да ги експлоатираме най-нагло - да живеят всички експлоататори!



Тема Re: ...нови [re: eee]  
Авторxixixixi (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 20:19



Pravilno Vsi4ki karat kolelo no nikoi ne plashta nishto na toz det go e izmislil nali!!!



Тема Re: ...нови [re: xixixixi]  
Авторheee (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 21:01



Неграмотното лице или д..е, което защитава авторските права и сродните им бози, пише изключително неграмотно на собствения си (дали не е турчин?) език - многократно "крадът". Ужас. И такива хора ни съдят и ни вменяват морал. Ползвайте си софтуер на воля доколкото авторите му не могат да му спрат и защитят разпространението :) Не мога да проумея този трябва да е някакъв пишман-търговец на псевдософтуер, на който му е спаднал бизнесът или другата му работа :)



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано18.06.09 01:51



Ей, овньо... моята фирма е започнала с лицензиран софтуер, дал съм хиляди долари за програми, а още нямам кола, пускал съм в мрежата БЕЗПЛАТНО малки приложения и улеснения за CAD и съм бета-тестер на CAD - без да ми плащат за това.
Очаквам извиненията ти... макар че и без тях ще преживея, а ти ще си останеш озлобено човече.
Истината е, че разработчиците и търговците на софтуер са една от най-големите мафии в света. Само им виж EULA!



Тема Re: Крадцинови [re: инжeнep]  
Авторhfhf (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 00:32



Стана ясно как се борим срещу гадните драскачи на софтуер - като ги крадем! Че и се смятаме за Робин Худ - само дето той давал на бедните, пък ние правим парички! Бравос, инжинеря, браво умове на нацията! Пък аз се чудя на кого са се метнали крадливите ни политици - че що и та да не краднат от народната каса! Народа нагъл - иска само той да краде, а политика да мизерства!



Тема Re: Крадцинови [re: инжeнep]  
Авторoro (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 00:40



Охо, тука имало и честен инженер! Той така се хвали, че си купил софтуера - какво чудо, какъв подвиг! Почвам да се чудя дали и аз да не започна да си плащам като ходя в магазина! Този ерудиран инженер е надскочил времето и не само иска пари за собствения си труд, но даже плаща за чуждия - ще се обадя на Гоце да запази една "Стара планина" ...



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 07:40



жожо, gero, тето, татул, hfhf, оro или там какъвто си, прочети внимателно какво ти е написал someone. Отговорът на въпросите и съмненията ти е в неговия постинг.



Тема Re: Крадцинови [re: oro]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано24.06.09 08:23



Какво е това честен инженер?Няма такива понятия.В комунизма имаше такова понятие - съзнание. Мислиш ли че нещо може да се реши като се призовава да бъдем съзнателни?И какво излиза по твоите думи? Всички български инженери са крадци?Крадци са защото са поставени в такива условия.Мислиш ли че ако дойдат чужди инженери и живеят при нашите условия няма да са крадци?Ами погледни как се шофира в чужбина и тук.И как чужденците ама много бързо се научават да не спазват правилата като дойдат тук.Защото разбират че ще им се размине.Така че не е до българи нация и т.н.Всеки гледа да се спасява по някакъв начин.Краде се защото може.И защото ако не крадеш няма да има хляб за теб.Това е реалността.Колко са тези които ще платят за дадена услуга двойно само защото софтуера е легален?И това че един колега си е купил кола не значи че сме станали милионери. Повечето изкарват за хляба.
Да - не е хубаво , не е честно спрямо хората които са положили труд за този софтуер.Но при тези условия ще е така.Битието определя съзнанието.



Тема Re: Крадцинови [re: oro]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 08:28



Оро, ти ли си, бе? Малоумник





Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 08:51



Кражба би било, ако някой свие онова, което инженерът е създал (начертал с някакъв софтуер и изработил). Самото ползване на софтуер от инженера не може да е кражба по самата си същност. Все едно да излезе, че крадеш въздуха, когато го дишаш. Инженерите трябва да имат свободен достъп до помощните средства, с които осъществяват идеите си. Онези, които създават въпросните помощни средства (солиди и незнам си кво) да бъдат любезни да си намерят друг начин да печелят, а не като крадат от инженерите оскъдните им средства чрез цени формирани на принципа на извиване на ръцете.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторoщe eдин възмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 13:19



Разбира се, че не всички инженери работят с краден софтуер
Друг е въпроса - защо ти се интересуваш от това

Интересно ми, като си толкова голям защитник на търговците на софтуер, как ще наречеш следната ситуация (напълно реална)
Разпространител на софтуера за Бг, на една много известна в световен мащаб фирма, след като е "спечелил" огромна поръчка за ДОСТАВКА на съответния софтуер за значителна сума, и след като единственото което е направил е наистина да ДОСТАВИ "продукта" си, си направи труда да дойде да види работещото решение. Когато бе повдигнат въпрос за съпътстващите в договора за доставка обучение и съпорт за трансфера на програми към ЦПУ машините, той вдигаше рамене и казваше Оправяйте се сами! Ако искате си инсталирайте и у вас софтуера и се учете Ние няма да Ви правим проблем

Та питам аз, след като софтуера е купен с пари, които аз ежедневно изкарвам за фирмата и след като онзи търговец е имал наглостта да осигури никаква поддръжка и обучение, а трябва аз да се уча тепърва вършейки работа за фирмата и след като същия този наглец публично каза да си инсталираме пиратски версии по домашните машини - ЗАЩО АЗ ТрЯбВА ДА СЕ ЧУВСТВАМ КАТО КРАДЕЦ!!!
Крадци са тези, които препродават софтуера - защото печелят луди пари от комисионни, срещу които понякога дори не знаят как се инсталира продукта им. Да не говорим че нямат елементарна компютърна грамотност.
Крадци са и онези невежи, които им завират парите в ръцете - срещу шарените картинки, които гледат по демонстрациите.

Крадец си и ти - защото ми открадна време от заслужената обедна почивка.
И ако искаш може да се замислиш над въпроса - дали ти не си откраднал труда на хората изобретили хартията, молива и ред други творения - за да се научиш да четеш, пишеш, ползваш компютър - с които си умения, най-вероятно изкарваш пари
(и като си отговориш на тези въпроси - тогава реви като Вдовица за ... - за събратята си)



Тема Re: Крадцинови [re: oщe eдин възмyтeн]  
АвторKCИMETPO (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 15:36



Здравейте,
КСИМЕТРО също е доставчик на CAD/CAM софтуер. Наше задължение е както доставката на софтуера, така и инсталацията и пускането му в експлоатация (вкл. машините с ЦПУ), обучението на конструктори и технолози.
Всички тези дейности са записани в договора за доставка на софтуера и ние си ги изпълняваме педантично.
Според нас, проблемът на колегата "още един възмутен" е може би пропусната клауза в договора с неговия доставчик на софтуер. Ако имаше такава клауза, то той можеше да реагира адекватно на действията на неговия доставчик и да не му заплати, докато той не му пусне машининга ( т.е CAM частта на софтуера).
И ако позволите - един съвeт от един доставчик на CAD/CAM: преди да сключите договор, преди да заплатите, поискайте предварително внедряване на софтуера, който сте избрали, вкл. и пускането на CAM частта, с пост-процесорите и пуснете някой ваш детайл да бъде изработен с програмата, създадена от избрания от вас софтуер. Възможно е даже преди подписването на договор вие да се убедите, че избрания от вас софтуер ще ви върши работа - поискайте т.нар. "евалюационна" версия на софтуера. Това е пълноценна версия, с ограничен срок на действие, която служи за самостоятелна оценка на функционалностите на софтуера. Поискайте даже обучение с тази евалюационна версия. Така на практика, сами ще прецените дали дадения софтуер притежава всичко необходимо за вашата работа,дали отговаря на "лъскавите картинки", които са ви показали. И не смятайте, че това е "зарибяване".
Поздрави и успех



Тема Re: Крадцинови [re: KCИMETPO]  
Автортoжo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 00:59



Абе нещо не разбирам - софтуера нали си има собственик, има си цена, има си условия при които се продава и купува! Като всяка стока - като не ви устройва, не купувате! Какво го сравнявате с въздуха и водата - като нямате пари за Аутокад къде сте тръгнали да правите бизнес! Купете си мотика и айде на село! Какви са тия дълги и глупави обяснения - кражбата си е кражба! Ами то всеки мангал може по същата логика да ми обяснява надълго и нашироко как му е жизнено необходим моя портфейл за оцеляването на децата му - и по вашата логика ще има неоспоримо право да ме краде! Ами правете и вие проекти пък ние ще ги крадем, ще си правим изделията и ще си прибираме паричките! И като дойдете да ми пищите ще ви тикна вашите обяснения в лицето! Ами доста хора са много по-зле от вас пък не крадат - как оцеляват! Условията са тежки за всички - ами занаятчиите откъде вземат пари за инструменти! У вас всичко ли е крадено! Защо искате да сте инженери или проектанти като нямате пари за софтуер! Като трябва да оцелявате защо не крадете направо чесън, хляб, мляко, сол, пипер, ток, обувки, вода, телефон и т.н - нали затова работите! Даже ще си спестите труда да се правите на инженери! Дали битието определя съзнанието или съзнанието определя битието?! Абе вие докога ще крадете





Тема Re: Крадцинови [re: тoжo]  
Авторsert (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 01:09



Най-гадното е двуличието и лицемерието! Всички знаем защо се краде софтуер - сметка, изгода, малък риск! След такива пламенни излияния защо никой не казва гласно, че работи с краден софтуер! Защо се спотайвате и не пишете гордо на визитките, че работите с краден софтуер и сте борци за софтуерна справедливост! И колко от спечелените парички сте дали за развитието на опен сорса! Гиди маскари с маскари - всинца крадем, ама някои си слагат ореол на светци!



Тема Re: Крадцинови [re: тoжo]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 07:31



тожо, престани с неуместните си въпроси, защото вече им беше даден отговор. Виж например постинга на someone. А, и да не забравя, такива като теб, престанете да крадете от инженерите - по-горе беше обяснено в какво се състои кражбата ви. Това че сте се обявили за собственици на нещо си не може да е оправдание за това, че сте крадци и крадете от инженерите.



Тема Re: Крадцинови [re: sert]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 07:37



Инженерите не пишат на визитката си, че са крадци, защото не са крадци. А вие защо не пишете на визитката си, че крадете от инженерите, а?



Тема Re: Крадцинови [re: възмyтeн]  
Авторжoжoбa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 08:22



Ей, няма доблест! Сега се оказа, че софтуерните фирми крадели от горките инженери! Значи Слънцето краде от мен вода - като ме изпотява! Сега разбирам, защо българското машиностроене буксува - инженерите са изцяло погълнати да се защищават от нагли софтуерни вампири! Давайте още бисери - ще напишем книга, ще я разпратим на най-големите софтуерни компании и те възродени доброволно ще се превърнат в благотворителни организации с една единствена цел - добруването на Инженера!

Пиша програма, слагам и цена и я пускам в продажба! Даже не съм чувал за инж. Иванов, не съм мислил за него, не знам че е сиромах! Обаче инж.Иванов работи с моята програма без да плаща и се оказа, че има безброй претенции към мен - как да работя, как да продавам, на каква цена и т.н.! Аз недоумявам - кой е тоя инж.Иванов, защо се е впил в моята програма, защо я краде, с какво съм му виновен! Но инж.Иванов се оказа борец за свобода и справедливост -софтуера трябва да се ползва свободно без да се плаща или да се плаща само когато той прецени! А иначе инж.Иванов не се интересува, че по неговата логика трябва да дари половината си заплата на бедните в Африка - защото ако той има повече, значи го е откраднал от тях





Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 08:38



жожоба, колкото и да повтаряш безсмислиците си, няма да можеш да обосновеш кражбите, които извършват софтуерните вампири ограбвайки инженерите. Повече по въпроса можеш да прочетеш в постинга на someone. Не ти изнася да четеш въпросния постинг, но аз ще ти го напомням. Там почва отговорът на въпросите, които задаваш.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 08:57



“Пиша програма, слагам и цена и я пускам в продажба!” и се възползвам от несправедлива система, си забравил да добавиш. Неморален съм, си забравил да добавиш. Внушено ти е, че си собственик, а липсата ти на морал прави това внушение да ти създава чувството, че си напълно оправдан да крадеш от инженера, когото, за твое успокоение, даже не познаваш. Липсата ти на морал също така не ти позволява да разбереш защо аналогии като даряване на половин заплата на бедните в Африка, краденето на хляб и мерцедеси нямат общо с дискутираното тук творчесто на инженера и кражбите на труда му от търтеи прикриващи се зад производители на помощен софтуер. По-скоро, въпросните ти аналогии са в полза на инженера, а не както ти се опитваш да ги представиш.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 15:55



Малоумник, явно не си чел EULA никога и не си наясно с много неща. Например, че в момента софтуерът не се продава, а се предоставя за ползване, което означава, че търговецът може да си прибере лиценза обратно, ако желае... но без да връща парите. Потребителят също така не разполага с изходния код на програмата, която е купил. Ама защо му бил, като не разбирал от програмиране - не е твоя работа да питаш, той нали си е платил. Потребителят няма право да видоизменя кода на софтуера. Що за нахалство, нали си е платил, купил си го е, НЕГОВ е?! Няма право да го препродава и да прехвърля правата върху ползването му. Е как, нали уж бил НЕГОВ?

Та... като престанете да мамите потребителите, те ще престанат да ви крадат. Малоумник.

П.С. Темата за "новите" версии всяка година няма да я започвам, че там какво блато е...



Тема Re: Крадцинови [re: възмyтeн]  
Авторбoжo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 20:43



Тъй и не стана ясно след като софтуерните фирми са толкова лоши и ви крадат, защо не ги съдите, защо и вие ставате като тях и крадете! Защо се скатавате и само плещите по форумите, а иначе тихичко си бачкате с краден софтуер! Заведете дело, докажете, че ви крадат и готово! Излезте на светло, о чада на инженерната мисъл! И щом сте толкова запознати с ЕУЛА защо се връзвате да купувате - нали имало и честни инженери дето плащали- значи сте шарани! Я някой да обясни как и какво Аутодеск е откраднал от него - ще наемем адвокат и ще ги съдим тия гадни драскачи на софтуер! Браво, ставате все по-изобретателни да оправдаете нещо толкова просто като кражбата на чужда собственост! Я да чуем как едно току що завършило инженерче дето има само дипломна работа правена на краден софтуер е наляло от гения си в Аутодеск! Я да чуем какво му дължи на него тази фирма! Как го е ощетила, какво му е взела, какво му дължи! А на вас ! Вие сте били по-онеправдани и от евреите - май от българския инженер ще излезе фразата КАДСОФКОСТ!



Тема Re: Крадцинови [re: someone]  
Авторgogu (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 21:10



1. Не става дума за кражбва, защото у ощетения нищо не липсва: Нютон и примера с идеите и ябълките и тяхната размяна.

Тъй де - ти правиш проектче, даваш ни копие, ние не ти плащаме! У тебе "ощетения" нищо не липсва! Там Нютон и ала-бала...

2. Авторските права забавят човешкия прогрес.

Сигурно става дума за авторските права на някой друг, а не твоите - дет се вика с чужда пита ... Ами бълвай открития и ги подарявай на обществото и току виж всички последвали светлия ти пример!

3. Каквото работи на моя компютър си е МОЕ. Не ме вълнува кой го е писал.
Да де, ама ако случайно си го купил, то си пише какво можеш да правиш с него и дали си е твое - май малко депутатска логика! Я каква работа - мойто си е мое, а авторските права на всички! Малко Ганювска работа ...

4. За защитен софтуер (дето си мисли, че не може да се подкара) няма милост.
Същата милост да получиш и от манго - за заключена врата дето си мисли, че не може да се отключи няма милост..

5. Защитете си го технически софтуера, така че да не може да се разпространява и готово :)

Защитете си технически колите и манго няма да краде - какви са тия аларми ...
6. Ама вие искате да ползвате най-голямото свойство и предимство на съвместимите компютри - преносимостта и да продавате въздух (мултиплицирайки продукта си без нищо), и обличате това в закон, а искате другите да не могат да ползва същото това свойство :)

И аз съм възмутен - може ли да искат пари за билети на концерти, когато всички слушат музика излизаща от едно гърло, по едно и също време - демек даже нямаме мултиплициране, а една звукова вълна влизаща в различни уши - един билет стига за всички!!


7. Държавата защитава авторските права за да пълни хазната си от въздушни данъци. Ако има безплатно разпространение, няма кой да храни онея в парламента, дето приемат незаконно законите без кворум и с чужди карти. Да го д...т

Пак да се върнем на примера за проектчето - ами правиш и разпространяваш безплатно! Така няма да има нужда другите да купуват софтуер и патенти - всичко ще идва от тебе, ще тече безплатно като манна-инженерна..



Тема Re: Крадцинови [re: бoжo]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 22:57



“Тъй и не стана ясно след като софтуерните фирми са толкова лоши и ви крадат, защо не ги съдите, защо и вие ставате като тях и крадете! Защо се скатавате и само плещите по форумите, а иначе тихичко си бачкате с краден софтуер!”

Инженерите не съдят софтуерните фирми защото има по-лесен и по-ефикасен начин да бъдат наказани за кражбата, която тези фирми осъществяват на инженерния им труд. На теб оставям да се сетиш как. Това че софтуерните фирми се състоят главно от некадърници, които ползвайки тривиални софтуерни подходи нагло искат за тях нахални цени не е проблем на инженерите, които ползват програмите. Не са некадърници ли? Ами, ако не са, тогава да си защитят програмите така че да не могат да се ползват от инженерите без да се изръсват плащайки необоснованите цени. Не че и тогава няма да бъдат нахални крадци на инженерен труд, ама поне няма да им се налага да плещят по форумите глупости като теб и така да се опитват да си обосновават кражбите от талантливите инженери.

“Я някой да обясни как и какво Аутодеск е откраднал от него

Я да чуем какво му дължи на него тази фирма!”

Дължи му извинение, че праща нескопосани драскачи като теб по форумите да плещят глупости. Да не говорим, че, както се каза, като толкова са жадни да получават пари без да са го заслужили да си го защитят аутокада. Не могат обаче. Безсилни са, защото това с което се занимават е тривиално, лесно разгадаемо, не струва пет пари (поне не толкова, колкото си мислят, че струва) и е само помощно средство при истинското творчество на инженера. Айде да не навлизаме как трябва да се подобри аутокада, за да е наистина добър помощник на инженера – аутокадът е откраднал от инженера времето, което е вложил, за да го усвои пък не му дава гъвкавостта и другите хубавини на солидите, да речем. Как ще му го компенсирате това на инженера? Да не говорим пък ако е дал някакви пари за него, камо ли пък ако е платил за пълен лиценз.



Тема Re: Крадцинови [re: gogu]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 23:36



“1. Не става дума за кражбва, защото у ощетения нищо не липсва: Нютон и примера с идеите и ябълките и тяхната размяна.
Тъй де - ти правиш проектче, даваш ни копие, ние не ти плащаме! У тебе "ощетения" нищо не липсва! Там Нютон и ала-бала...”

Аз ти продавам мерцедеса. Ако го свиеш “у ощетения” (аз) той ще липсва. Ако не ми го платиш (при положение че съм съгласен да ти го продам), то това ще е кражба. Извади си го на ксерокс мерцедесът му с мерцедес или го даунлоудни от нета, за да не си крадец. Айде, давай.

“2. Авторските права забавят човешкия прогрес.
Сигурно става дума за авторските права на някой друг, а не твоите - дет се вика с чужда пита ... Ами бълвай открития и ги подарявай на обществото и току виж всички последвали светлия ти пример!”

Направил съм нещо като инженер, което е мерцедес в своята област и ти го продавам. То е мое и трябва да ми го платиш (виж по-горе). За мое нещо става дума, не за нещо на някой друг. Не го бъркай с открития. Комптон не е продавал откритието си на когото и да било, да не говорим на хиляди, още по-малко на милиони. Нито Дейвисън и Джърмър са търсили пазар за откритието си. Като ги споменах тези откриватели е просто срамно да си помислиш, че тривиално нещо като аутокада има нещо общо с откритията. Засрами се от подобни сравнения на обикновени неща като аутокада с истинските, които движат прогреса.

“3. Каквото работи на моя компютър си е МОЕ. Не ме вълнува кой го е писал.
Да де, ама ако случайно си го купил, то си пише какво можеш да правиш с него и дали си е твое - май малко депутатска логика! Я каква работа - мойто си е мое, а авторските права на всички! Малко Ганювска работа ...”

Пише ли? Ами и someone пише “Каквото работи на моя компютър си е МОЕ.” Защо четеш селективно какво пишело някъде си, а не четеш какво ти е написал someone?

“4. За защитен софтуер (дето си мисли, че не може да се подкара) няма милост.
Същата милост да получиш и от манго - за заключена врата дето си мисли, че не може да се отключи няма милост..”

Заключи си вратата добре и няма и да се сетиш за манго. Какво те интересува манго или някой друг, когато вратата ти е наистина заключена?

“5. Защитете си го технически софтуера, така че да не може да се разпространява и готово :)
Защитете си технически колите и манго няма да краде - какви са тия аларми”

За колите казахме вече – кола се краде (у ощетения липсва), софтуер, не (у ощетения не липсва). Иначе, да, защитете си технически колите и няма и да се сетите, че имало манго.

“6. Ама вие искате да ползвате най-голямото свойство и предимство на съвместимите компютри - преносимостта и да продавате въздух (мултиплицирайки продукта си без нищо), и обличате това в закон, а искате другите да не могат да ползва същото това свойство :)


И аз съм възмутен - може ли да искат пари за билети на концерти, когато всички слушат музика излизаща от едно гърло, по едно и също време - демек даже нямаме мултиплициране, а една звукова вълна влизаща в различни уши - един билет стига за всички!!”

Айде пак. Че аутокадът няма общо с откритията се каза вече. Няма общо и песен изпълнена на концерт – накарай такава като Гюрга Пинджурова да изпее същата песен два пъти точно еднакво, така като се възпроизвежда вирусът уиндоус, да видим какъв ще е резултатът. Дано схванеш, че няма мултиплицирането, за което говори someone. Да не говорим, че и мултиплицираният петхиляден отпечатък на даден графичен офорт не струва колкото и хартията на която е отпечатан. А, да не забравя да спомена и това, че когато някой даде за едната звукова вълна “влизаща в различни уши” в зала “България” 100000 евро ела ми се обади.

“7. Държавата защитава авторските права за да пълни хазната си от въздушни данъци. Ако има безплатно разпространение, няма кой да храни онея в парламента, дето приемат незаконно законите без кворум и с чужди карти. Да го д...т
Пак да се върнем на примера за проектчето - ами правиш и разпространяваш безплатно! Така няма да има нужда другите да купуват софтуер и патенти - всичко ще идва от тебе, ще тече безплатно като манна-инженерна.”

Да се върнем, ама не така по кривия начин, както на теб ти изнася. Прочети по-горе какво съм ти написал по въпроса. Не е зле да прочетеш също какво по-горе ти е написал и инженера. Дано при втори прочит успееш да схванеш нещо, та да се поозаптиш малко (е, ако ти плащат да плещиш горните глупости няма как да стане озаптването, това е ясно).



Тема Re: Крадцинови [re: възмyтeн]  
Авторцapя (Нерегистриран)
Публикувано29.06.09 13:46



"Българският народ е крава, която трябва да доиш до изтощаване....друг е случаят с моя син (Цар Борис ІІІ - бел.ред.), който има търпението да мирише потта на мръсните българи и да се подписва за спомен на техни тефтерчета..."
Ще сърба и той попарата на българановците, ако не тръгне навреме по пътя, който аз следвах и който се стараех да очистя от балканджийските потурановци".
Това са само част от съветите на Цар Фердинанд към неговия син Цар Борис ІІІ, който са събрани в книгата "Цар Фердинанд, циник, измамник, лицемер". Книгата е вече на пазара, благодарение на архивиста Цочо Билярски.
БГНЕС публикува част от "най-силните" съвети на Фердинанд, който на 3 октомври 1918 година само три часа след като е абдикирал напуска България завинаги, заедно с архива да двореца.
- "Царедворците не са били никога интересни. Те са блюдолизци и колкото повече ги обсипваш с подаръци и пари, толкова по-лигави и глупави стават. В моя дворец, едно време в София, само жените и слугите проявяваха малко слободия, но и едните и другите, са лишени от разум".
- "Имаш щастието да царуваш на един народ, който не познава силата и значението на науката, на идеите и техническото им приложение. Тоя български народ вярва още, че мисълта не е стока, а той иска стока да произвежда. Меркантилният му дух, в първобитно състояние на истина, е още доминирующ в живота му и това не изпущай от предвид".
- "Ти трябва винаги да настройваш българите един против друг, да ги разединяваш и да взимаш мълчаливо страната на властта. За тая цел около теб трябва да има най-безсъвестни хора, които за пари ще ти устроят по-добра лична полиция от Хамидовата, и тогава ще знаеш какво се крои в Ючбунар, Куру-баглар или в Кушу-кавак или Лопошна. Избирай, впрочем, за твои тайни агенти не чистокръвни българи".
- "Морално българският народ е недорасъл, а физически е просто за оплакване. Това обстоятелство, взето в общия му размер, ще улесни и твоята задача. Няма нужда да притежаваш добродетел или да се преструваш, че ги притежаваш".
- "Българският народ има само един идеал: да се обогати. Заради това, пази се да не му попречиш и затваряй си очите пред кражбите. Помилвай някак си незабелязано крадците, особено тези на държавни суми и дръж списъка им затворен в твоето бюро. Когато тоя списък се увеличи, да бъде в процент 10% от населението, то ти си спасен. Знай, че царете се крепят от разбойниците, но те са жертва често на разбойниците, когато не са ги щедро възнаградили".
- "Най-добрият извор да се обогатиш са военните доставки и заемите. Върши ги чрез германците, защото те са по дискретни и няма един ден да те омаскарят, както се опитаха французите с мен и русите, когато императорът ми даде три милиона франка, уж личен заем, който впрочем аз не върнах".
- "Честността се състои в това да не присвояваш чуждото. Българите, твоите сега възлюбени поданици, не познават що е добродетел. Те крадат от памтивека и го смятат това дори за почтен занаят. Понеже не е срамно да крадеш, прието е това да се върши на открито. Главно правило е, че не може да се краде освен много. Между твоите поданици се съдят всяка година, а това беше и в мое време, с хиляди кокошкари и лежат в затвора, за кражби на дребно от държавната хазна. Законите не улавят големите кражби".
- "Лицемерието е основната добродетел на царете. Това е много тачено в нашия, в Кобургготския род, така също и у българския народ. Ти трябва да го притежаваш във висша степен, ако искаш чрез лицемерието да обезоръжаваш поданиците си".
- "Патриотизмът служи да оправдае успешните войни и да узакони военните разходи, защото народът мисли, че войската, която той плаща, трябва да служи да го пази от външни нападения, когато всъщност войската пази само теб против възможния гняв на народа".



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
АвторkoнcтpУkтop (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 16:33



Добре че има "крадци" да работят и да създават БЪЛГАРСКИ продукти за БЪЛГАРСКИЯ пазар, че иначе как ще оцелеят пре-пре-продавачите на софтуер в България?
Като спечелят достатъчно за лицензен софт, ще си купят, не се притеснявайте.
Най-евтиния Inventor 2010 - в офертата пише "...на цени значително по-ниски от стандартните" струва 4300 евро без ДДС.
А оферта има, защото все пак си плащаме софта - или поне част от него

.
За качеството на "обучението" да не става дума, че ...



Тема Re: Крадцинови [re: koнcтpУkтop]  
АвторCBД (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 17:04



амчи кой та кара да си зимаш Инвентар-а за толку ногу кинти уе


за сега качели само Солид уоркса прават кУрсове кат си треве
ай сас здраве



Тема Re: Крадцинови [re: koнcтpУkтop]  
Авторcинчe нa бaщa cи (Нерегистриран)
Публикувано30.06.09 21:42



Добре, че имам баща-депутат да работи и създава "блага", че иначе как ще оцелея! Той каза, че като спечели достатъчно ще спре да краде и допълни, че си плаща някои от разноските! Ами един джип струва 100 000 евро! И той също се възмущава, че няма качествено обучение в кражбите на еврофондове и ставало доста трудно!





Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторжoжoбa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 13:11



Тези , дето обвиняват ползващите нелегален кад кам хайде сега да си спомнят с какви пари са си направили фирмичките /освен ако откраднатита пари на народа ,разпределени по линия на Комитета за Държавна Сигурност са чисти/.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторбoжoжa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 14:04



Тези , дето обвиняват фирмите за КАД КАМ, пък крадат софтуер с какво са по-различни? Пак си остават крадци - май са от същия вид като тия от бившата държавна сигурност - видът Ганю Балкански дето вика "Всички са маскари"!



Тема Re: Крадцинови [re: oщe eдин възмyтeн]  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 16:03



Е на тва най-ме е яд - "Една" фирма, на "един от най-големите"... и т.н. и т.н.
Е като си възмутен кажи си бе колега - дай имената, да си знаем...
Дет се вика - не пазарувайте оттам..
Кво крием, докога анонимно?



Тема Re: Крадцинови [re: бoжoжa]  
Авторaтoнa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 21:50



Леле, прочетох писанията на така наречените "инженери"! Вие сте висш клас йезуити! Какви въртели, какви невероятни полети на мисълта за да се убедите, че не крадете чуждия труд! Направо ставайте адвокати - ще оттървете всеки от панделата!!!



Тема Re: ... боза за по големи ц*ц*нови [re: aтoнa]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 22:53



Я, малко и Боза в Попарата

, нали си нямаме Модератор ...
В отговор на:

.. ще оттървете всеки от панделата



Sorry майка, хващате се все с най-умните, не с най-тарикатите, не с най-интелигентните, не с най-добрите, не с най-успелите, не с най-приспособимите ... "горите/изгаряте" в дългосрочен план, дано докарате до Пенсия ... пък после ще Ви газим на Белот и Табла ... от мен минералната вода (Доктора не дава Кола и кафе)



Тема Re: Крадцинови [re: aтoнa]  
Авторha (Нерегистриран)
Публикувано01.07.09 23:22



До атона - можеш да ни даваш акъл когато се научиш да пишеш да родния си език :) ("отървавам" се пише!) и за разлика от теб някои могат и мислят, а ти дефинирай това както искаш :) Аз нямам нищо против да съм от "лошите", особено, ако ти си от "добрите" :)



Тема Re: Крадцинови [re: ha]  
Авторaтoнa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.09 06:51



Не само пиша грешно, но съм и грозен! Та значи няма значение дали казвам истината, а че носът ми е крив. И аз нямам нищо против други "лоши" да упражняват върху теб "твоята" правда - да крадат твоя труд както ти чуждия! И ако напиша 100 страници на перфектен български, дали това ще те промени, дали ще ти даде "акъл"? И българския не ми е роден. А думите ти само потвърждават моите - станете адвокати! В съда ще имате възможност да се развихрите и да крадете "законно"!



Тема Re: Крадцинови [re: aтoнa]  
Авторha (Нерегистриран)
Публикувано02.07.09 08:46



Атона, ако българският не ти е роден, какво се бориш за правда тук :)? Ти явно имаш някакви божествени представи за съд и адвокати, но в нашите съдебни зали няма кой да мисли толкова :) Нито адвокати, нито съдии. Законите са достатъчно абстрактни и се тълкуват в лесно в "техния дух" :) Може би ще ни кажеш как е в твоята родина :)? А пък аз съм достатъчно добър, за да си защитя моя труд в компютърната сфера, ако желая, или да го подарявам безвъзмездно също така, ако желая. Не се притеснявай за моя труд. И ако някой все пак успее да го ползва не така, както искам, не дигам паника безпомощно и тъпо по форумите, или в некомпетентните юридически сфери, а си оправям защитата с удоволствие и гледам напред спокойно :) По-умният побеждава в информационната сфера :) А по-тъпият крещи по форумите и се опитва със съд и подкрепата на тъпи и неразбиращи хора да си реши проблема в една съвсем друга сфера. Информацията векове се е прехващала (та дори и на държавно ниво) и защитавала. Софтуерът е само вид информация, не забравяйте...



Тема Re: Крадцинови [re: ha]  
Автордeдo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.09 10:12



Разбрахме, че си по-умен и си вързал гащите, но не разбрахме що дириш тук! Става въпрос за кражбата на софтуер и съвсем прости неща. Значи ако една кола е отключена всеки може да си краде на воля и виновен ще е собственика дето не я заключва. Пишеш, че здраво защищаваш твоя труд - защо джанъм? Нали не е срамно да се краде! Твоята логика е ясна - щом може ще се краде! Да се чудиш защо все още има хора дето не крадат, пък имат такава възможност. Какво общо има родния език с кражбата на софтуер - пак адвокатски прийоми. Ами тук процента на кражби на софтуер е най-голям. България ми е родина и трябва да крада като другите? Даже си готов за политик - те мислят по-същия начин! Какво сте тръгнали да ги съдите и да крещите по форуми срещу тях! Същата логика! И има същия успех в България! Все пак и те боравят основно с информация - за държавни поръчки, конкурси, заменки и т.н. По-умния политик побеждава въпреки изборите, а по-тъпия народ крещи по форумите - да ни е честито! Е, няма начин да сбъркаме, че сме един народ!



Тема Re: Крадцинови [re: дeдo]  
Авторha (Нерегистриран)
Публикувано02.07.09 13:27



Дедо тъп (атоне) и склерозрал, информацията не се краде, а се копира. В най-насилствения материален метод може да се унищожи при първоизточника. Това просто не е кражба, а за тебе е, защото си прост (и може би полицай или начинаещ дознател) и така ти изглежда и не си учил добре. За съжаление такива тъпи хора са болшинство и даже управляват, и потискат по-умните, защото не им е сигурна (на тъпите и страхливите) функцията в обществото.



Тема Re: Крадцинови [re: ha]  
Авторpgh (Нерегистриран)
Публикувано02.07.09 16:05



Работя с нелицензиран софтуер и ми е неприятно от този факт.
Причината е, че не съм в състояние да си позволя да си го купя.
Знам, че не е морално, но като опре въпроса, до това дали ще имам, или няма да имам работа - морала остава на заден план.
Задавал съм си въпроса, как така в другите области на компютърната обработка, винаги може да се намери безплатна програма или програма с отворен код, а в областта на CAD/CAM технологиите - няма безплатна алтернатива. Вярвам, че ако имаше подобна алтернатива болшинството конструктори в малки фирмички (като мен), щяха да се ориентират към нея.



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Автор gkkkk (непознат )
Публикувано07.07.09 22:16



за платения солид има юсб хардуерна тапа , а за виси тапата е на принтерскиа порт,за цнц кад също-на друг комп ,че не останаха места за тапи.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Автор gkkkk (непознат )
Публикувано07.07.09 22:36



жожо,явно не си излизал от страната ,в китаиския квартал на ню йорк може да си купиш от сергията на улицата всякакви пиратски дискове с каквато кредитна карта имаш имат четци за всичко и терминал на сергията,за съжаление не сме измислили ние пиратските дискове.



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: gkkkk]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.07.09 14:48



За SolidWorks не е нужна вече тапа, броят ни за европейци ;).

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Крадцинови [re: pgh]  
АвторVi (Нерегистриран)
Публикувано13.07.09 09:05



Free – CoCreate Modeling Personal Edition
3D CAD Software for free lifetime use

http://www.ptc.com/offers/tryout/pe2.htm

За сега нямам време да я разгледам и да видя какво може и доколко върши работа. Но все е нещо.



Тема Re: Крадцинови [re: Vi]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.07.09 10:25



Сборка до 60 детайла, това и е ограничението.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Крадцинови [re: gkkkk]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 17:32



жожо, тапанар такъв, как можа да пуснеш тази тема, толкова си прост да ти еба майката глупава. Ако тези които правят софтоера искаха да го защитят, повярвай ми щяха да го направят, защото наистина има начин, това е като кокошката и петела , кокошката бяга от петела за да не я помислят за курва, но не бяга достатъчно бързо за да може петела да я хване.

а ти жожо ще си останеш тъпак защото сътбата ти е такава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.