Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Крадцинови [re: oщe eдин възмyтeн]  
АвторKCИMETPO (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 15:36



Здравейте,
КСИМЕТРО също е доставчик на CAD/CAM софтуер. Наше задължение е както доставката на софтуера, така и инсталацията и пускането му в експлоатация (вкл. машините с ЦПУ), обучението на конструктори и технолози.
Всички тези дейности са записани в договора за доставка на софтуера и ние си ги изпълняваме педантично.
Според нас, проблемът на колегата "още един възмутен" е може би пропусната клауза в договора с неговия доставчик на софтуер. Ако имаше такава клауза, то той можеше да реагира адекватно на действията на неговия доставчик и да не му заплати, докато той не му пусне машининга ( т.е CAM частта на софтуера).
И ако позволите - един съвeт от един доставчик на CAD/CAM: преди да сключите договор, преди да заплатите, поискайте предварително внедряване на софтуера, който сте избрали, вкл. и пускането на CAM частта, с пост-процесорите и пуснете някой ваш детайл да бъде изработен с програмата, създадена от избрания от вас софтуер. Възможно е даже преди подписването на договор вие да се убедите, че избрания от вас софтуер ще ви върши работа - поискайте т.нар. "евалюационна" версия на софтуера. Това е пълноценна версия, с ограничен срок на действие, която служи за самостоятелна оценка на функционалностите на софтуера. Поискайте даже обучение с тази евалюационна версия. Така на практика, сами ще прецените дали дадения софтуер притежава всичко необходимо за вашата работа,дали отговаря на "лъскавите картинки", които са ви показали. И не смятайте, че това е "зарибяване".
Поздрави и успех



Тема Re: Крадцинови [re: KCИMETPO]  
Автортoжo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 00:59



Абе нещо не разбирам - софтуера нали си има собственик, има си цена, има си условия при които се продава и купува! Като всяка стока - като не ви устройва, не купувате! Какво го сравнявате с въздуха и водата - като нямате пари за Аутокад къде сте тръгнали да правите бизнес! Купете си мотика и айде на село! Какви са тия дълги и глупави обяснения - кражбата си е кражба! Ами то всеки мангал може по същата логика да ми обяснява надълго и нашироко как му е жизнено необходим моя портфейл за оцеляването на децата му - и по вашата логика ще има неоспоримо право да ме краде! Ами правете и вие проекти пък ние ще ги крадем, ще си правим изделията и ще си прибираме паричките! И като дойдете да ми пищите ще ви тикна вашите обяснения в лицето! Ами доста хора са много по-зле от вас пък не крадат - как оцеляват! Условията са тежки за всички - ами занаятчиите откъде вземат пари за инструменти! У вас всичко ли е крадено! Защо искате да сте инженери или проектанти като нямате пари за софтуер! Като трябва да оцелявате защо не крадете направо чесън, хляб, мляко, сол, пипер, ток, обувки, вода, телефон и т.н - нали затова работите! Даже ще си спестите труда да се правите на инженери! Дали битието определя съзнанието или съзнанието определя битието?! Абе вие докога ще крадете





Тема Re: Крадцинови [re: тoжo]  
Авторsert (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 01:09



Най-гадното е двуличието и лицемерието! Всички знаем защо се краде софтуер - сметка, изгода, малък риск! След такива пламенни излияния защо никой не казва гласно, че работи с краден софтуер! Защо се спотайвате и не пишете гордо на визитките, че работите с краден софтуер и сте борци за софтуерна справедливост! И колко от спечелените парички сте дали за развитието на опен сорса! Гиди маскари с маскари - всинца крадем, ама някои си слагат ореол на светци!



Тема Re: Крадцинови [re: тoжo]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 07:31



тожо, престани с неуместните си въпроси, защото вече им беше даден отговор. Виж например постинга на someone. А, и да не забравя, такива като теб, престанете да крадете от инженерите - по-горе беше обяснено в какво се състои кражбата ви. Това че сте се обявили за собственици на нещо си не може да е оправдание за това, че сте крадци и крадете от инженерите.



Тема Re: Крадцинови [re: sert]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 07:37



Инженерите не пишат на визитката си, че са крадци, защото не са крадци. А вие защо не пишете на визитката си, че крадете от инженерите, а?



Тема Re: Крадцинови [re: възмyтeн]  
Авторжoжoбa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 08:22



Ей, няма доблест! Сега се оказа, че софтуерните фирми крадели от горките инженери! Значи Слънцето краде от мен вода - като ме изпотява! Сега разбирам, защо българското машиностроене буксува - инженерите са изцяло погълнати да се защищават от нагли софтуерни вампири! Давайте още бисери - ще напишем книга, ще я разпратим на най-големите софтуерни компании и те възродени доброволно ще се превърнат в благотворителни организации с една единствена цел - добруването на Инженера!

Пиша програма, слагам и цена и я пускам в продажба! Даже не съм чувал за инж. Иванов, не съм мислил за него, не знам че е сиромах! Обаче инж.Иванов работи с моята програма без да плаща и се оказа, че има безброй претенции към мен - как да работя, как да продавам, на каква цена и т.н.! Аз недоумявам - кой е тоя инж.Иванов, защо се е впил в моята програма, защо я краде, с какво съм му виновен! Но инж.Иванов се оказа борец за свобода и справедливост -софтуера трябва да се ползва свободно без да се плаща или да се плаща само когато той прецени! А иначе инж.Иванов не се интересува, че по неговата логика трябва да дари половината си заплата на бедните в Африка - защото ако той има повече, значи го е откраднал от тях





Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 08:38



жожоба, колкото и да повтаряш безсмислиците си, няма да можеш да обосновеш кражбите, които извършват софтуерните вампири ограбвайки инженерите. Повече по въпроса можеш да прочетеш в постинга на someone. Не ти изнася да четеш въпросния постинг, но аз ще ти го напомням. Там почва отговорът на въпросите, които задаваш.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 08:57



“Пиша програма, слагам и цена и я пускам в продажба!” и се възползвам от несправедлива система, си забравил да добавиш. Неморален съм, си забравил да добавиш. Внушено ти е, че си собственик, а липсата ти на морал прави това внушение да ти създава чувството, че си напълно оправдан да крадеш от инженера, когото, за твое успокоение, даже не познаваш. Липсата ти на морал също така не ти позволява да разбереш защо аналогии като даряване на половин заплата на бедните в Африка, краденето на хляб и мерцедеси нямат общо с дискутираното тук творчесто на инженера и кражбите на труда му от търтеи прикриващи се зад производители на помощен софтуер. По-скоро, въпросните ти аналогии са в полза на инженера, а не както ти се опитваш да ги представиш.



Тема Re: Крадцинови [re: жoжoбa]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 15:55



Малоумник, явно не си чел EULA никога и не си наясно с много неща. Например, че в момента софтуерът не се продава, а се предоставя за ползване, което означава, че търговецът може да си прибере лиценза обратно, ако желае... но без да връща парите. Потребителят също така не разполага с изходния код на програмата, която е купил. Ама защо му бил, като не разбирал от програмиране - не е твоя работа да питаш, той нали си е платил. Потребителят няма право да видоизменя кода на софтуера. Що за нахалство, нали си е платил, купил си го е, НЕГОВ е?! Няма право да го препродава и да прехвърля правата върху ползването му. Е как, нали уж бил НЕГОВ?

Та... като престанете да мамите потребителите, те ще престанат да ви крадат. Малоумник.

П.С. Темата за "новите" версии всяка година няма да я започвам, че там какво блато е...



Тема Re: Крадцинови [re: възмyтeн]  
Авторбoжo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 20:43



Тъй и не стана ясно след като софтуерните фирми са толкова лоши и ви крадат, защо не ги съдите, защо и вие ставате като тях и крадете! Защо се скатавате и само плещите по форумите, а иначе тихичко си бачкате с краден софтуер! Заведете дело, докажете, че ви крадат и готово! Излезте на светло, о чада на инженерната мисъл! И щом сте толкова запознати с ЕУЛА защо се връзвате да купувате - нали имало и честни инженери дето плащали- значи сте шарани! Я някой да обясни как и какво Аутодеск е откраднал от него - ще наемем адвокат и ще ги съдим тия гадни драскачи на софтуер! Браво, ставате все по-изобретателни да оправдаете нещо толкова просто като кражбата на чужда собственост! Я да чуем как едно току що завършило инженерче дето има само дипломна работа правена на краден софтуер е наляло от гения си в Аутодеск! Я да чуем какво му дължи на него тази фирма! Как го е ощетила, какво му е взела, какво му дължи! А на вас ! Вие сте били по-онеправдани и от евреите - май от българския инженер ще излезе фразата КАДСОФКОСТ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.