Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Извън Темата !нови [re: Mинaвaщ]  
АвторMAX (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 18:48



Исках да кажа че съм съгласен с теб.



Тема Re: Извън Темата !нови [re: MAX]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 21:58



В отговор на:

Исках да кажа, че съм съгласен с теб.



Да , разбрах :) просто ме засърбяха пръстите да напиша нещо ... да четат и другите "малоумници" , в Кавички казано в Кавичкииии.
Сетих се за един Абсолютно неадекватен пример
Проблемно електроразпределение + малко повишена покупателна способност на населението = (вероятно) повишено купуване на UPS ! Това заначе ли , че хората са станали по Отговорни и Начетени ? Едвали :) , просто елементарно сумиране на обстоятелства, независещи точно от производителите и търговците ...



Тема Re: Извън Темата !нови [re: Mинaвaщ]  
Автор CADDesigner (непознат )
Публикувано14.09.09 17:52



Това съм го направил колега


Описал съм всички екстри кито съм включил и то най подробно, благодаря все пак.
На арменския поп не знам дали ще се оплаквам няма смисъл има си организации и служби в България. В момента си правя канала за изчистване от нелегални крадци на интелектуалния труд, пък били те и "изнемогващи колеги", дето имали да си плащат заеми и не знам какво си. Щом аз съм намерил пари и средства всеки колега може, другото е търсене на оправдания.



Тема Re: Извън Темата !нови [re: CADDesigner]  
АвторMAX (Нерегистриран)
Публикувано14.09.09 18:45



Колега на забравяй че някога може да се озовеш и от другата страна, тогава ще промениш начина си на мислене.



Тема Re: Извън Темата !нови [re: MAX]  
Авторfreo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.09 22:51



Точно там е истината - когато си от другата страна да не се поддадеш! Иначе така всеки може да се оправдава - тежко е и затова крада! А и понятието "тежко" е много разтегливо - за някои е тежко, че не могат да си купят джип и пестят от софтуер! Баба ми кара със 180 лв. пенсия, но не посяга на чуждото!



Тема Re: Извън Темата !нови [re: freo]  
АвторMAX (Нерегистриран)
Публикувано15.09.09 11:54



freo, разговора пак тръгва към "нищото" и става толкова безмислен колкото в самото начало, и двете страни са прави, ама до някъде, из постовете четох: Я откраднете "Декард склад", аз ще добавя и "Склад про"на Микроинвест, ами наистина неможе, е отговори ми тогава, как българска програма за 200лв е заключена и не може да се открадне,а а велики софтуерни гении, които пишат сложни CAD CAM и други програми, немогат(според много хора неискат) да си опазят "интелектуалния труд". Това е политика на големите за да може крачолник като тебе да си свали софта от интернет да се научи да работи и като почне работа в голямата фирма да му купят софтуер с който най бързо и най читаво ще свърши работа, а има хора които в къщи доработват някои неща защото в службата не им е стигнало времето, друг е въпроса че някой злоупотребяват и както казваш пестят за джип от софтуера, а за колегите които изнемогват...., какво...., според теб и другите оръфляци, какво да направят изнемогващите, да мрът от глад ли? Или като баба ти да карат със 180 лв, тва си е подигравка както за баба ти така и за всеки друг, и в този момент всеки се спасява кой както може, много се чудя Ти как би постъпил в подобна ситуация, и как ще разсъждаваш тогава, сега ти е лесно защото никога не си се събуждал от глад и студ, никога не си гледал как детето ти плаче и няма с какво да го нахраниш или облечеш, нали. Това ви е проблема тъпанари нещастни, мислите се за много умни и всезнаещи, самозабравяте се, егото ви е толкова голямо че ако падне върху ви ще ви размаже,мислите само за огрмните си задници, зависта ви изяжда отвътре, вие сте по зле и от най долния крадец! Както ви казах и преди не слагайте всички в един кюп!



Тема Re: Извън Темата ! Легалния софтуер за работанови [re: MAX]  
Автор CADDesigner (непознат )
Публикувано15.09.09 15:58



MAX дай 15000-20000 лв за софтуер и някой да дойде със нелегален софтуер да ти развали договора, тогова да седнем да говорим за кой от коя страна е.
И знаеш ли като заплата той ще вземе повече от мен не плаща никакви данъци.
и той не е "изнемогващ колега".
Докато има такива "колеги" нещата ще стоят така, и твоята заплата също няма да е голяма поради простата причина че има нелегални правачи на документация. И този "колега" няма да умре от глад, той ще вземе същите пари само че нелоялно. А такива като теб търсят всякакво оправдание за за бездействието си. Но пък нищо чудно да си и ти нелоялен крадец.
А това кой как защитава или не иска да защитава софтуера си въобще не ме интересува. Интересува ме едно на пазара да няма нелоялна конкуренция.

Редактирано от CADDesigner на 15.09.09 16:03.



Тема Re: Извън Темата !нови [re: MAX]  
Автор ta6unko (непознат )
Публикувано15.09.09 16:43



Брат, седнал си да обясняваш на "ВЪЛЦИТЕ" че не е хубаво да изядът "АГНЕТО", тея копелете са безгранично нагли и надути, като ходя за услуга при такива ми се опват нервите, седи на стола говори важно и надуто и се отнася с теб така все едно си му длъжник, един такъв "лицензен" ми дава оферта 3 пъти по висока от очакванията ми, става дума са една бласт-форма от 1 литър (просто плоско шише) и като ми каза 5800лв ме втресе, и се оправдава измамника гаден че бил платил незнам колко хиляди за лиценз, обясних му къде да си завре лиценза, и отидох в едно малко цехче там ми направиха оверта пак не според очакванията ми поискаха 1400лв (бях готов да дам 2000-2200) след като поговорихме се оказа че и те имат лиценз. Какъв е извода господа :

НЕ СА ВИ ВИНОВНИ НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ, ВИЕ САМИ СТЕ СИ ВИНОВНИ ЧЕ СТЕ АЛЧНИ, НАГЛИ, НАДУТИ И ПРОТИВНИ. Вече и свирки да ми правите на входа при вас няма да дойда!

П.П. Ако намеря някой с краден софтуер ще ходя при него за услуги, имам по 2-3 блас-формички на месец за правене. За 1 година ще му купя софтуер, ако си знае инереса.А на CADDesigner ако не му харесва да не си е купувал софтуер, що не бачка с краден, никой не го е карал на сила.

Редактирано от ta6unko на 15.09.09 17:37.



Тема Re: Извън Темата ! Легалния софтуер за работанови [re: CADDesigner]  
АвторMAX (Нерегистриран)
Публикувано15.09.09 16:53



CADDesigner, дал съм много повече 15000-20000лв,а колко пъти са ме прецаквали колеги.... такъв е живота, нелегалните и те са хора имат семейства да хранят, работа има за всички, в последно време ги убивам с цена и качество заради измислената "криза". Знам че не е хубаво да те преебе някой, ми върни му го, дай по-добра оферта, спечели си редовни клиенти,които да ти вярват и нека някой сулю да ти вземе поръчката ако може.



Тема Re: Извън Темата !нови [re: ta6unko]  
Авторfredo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.09 18:53



А така - всички са маскари! Няма значение колко е нагъл "лицензирания" ползвател - ти да не си ходил при всички, които работят легално та си правиш генерални изводи! Естествено, че легалния бизнес е скъп - защото за него се плаща! Толкова си личи изкривената българска психика - да не би държавата да се крепи на кражбите - какво ще стане ако всички почнат да крадат, защото така е по-евтино? Кои са най-уредените държави - там където се спазва закона и се плащат данъци - от всички! Затова държавата ни е на тоя хал и нищо няма да се оправи - манталитета ни е такъв - ганьовски и кокошкарски! Всеки започва някакъв бизнес - дали всички крадат в началото! Машините ли откраднахте, помещението ли откраднахте, компютъра ли откраднахте, колата ли откраднахте, телефона ли откраднахте - всичко ли ви е крадено когато започвахте бизнеса! Защо само софтуер - стига сме дрънкали глупости! Причината е ясна - няма морал, честност, а егоизъм, алчност и пресметливост! Просто да се краде софтуер е лесно и безопасно - ако можеше да е така с всичко останало и то щеше да се краде! Най-силната спирачка е личния морал - той не ти дава да крадеш дори когато е лесно и безопасно, защото истински вярваш, че така трябва - както баба ми все още вярва! От тия разговори нищо не произлиза - само слюнки по монитора и толкоз! Накрая всеки остава сам пред компютъра и мозъчето му хладнокръвно пресмята - дали мога да си спестя 20 000 за софтуер - ами да, няма риск! Ще си купя толкова други неща, които не мога да открадна безнаказано! Да знаете как искам да вляза в бизнеса с яхти - някой да знае дали става да се започне с крадена яхта - че и аз храня семейство и оцелявам?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.