Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми от РС ннови  
Автор stefo1977 (непознат )
Публикувано02.04.08 10:25



Някой има ли транслатор за прехвърляне и трансфер на програми от компютър на цифроф струг СЕ063 с СNC управление FANUC 5 и FANUC6?Къде мога да намеря такива програми и да ги сваля?



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми отнови [re: stefo1977]  
АвторCBД Дparyнoв (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 11:19



TNC е за хайденхайн, спокойно може да използваш хипертерминала на уиндоус стига да имаш достатъчно свободна памет, в противен случей ще ти трябва активно DNC от рода на CIMCO, по нета се намират и доста безплатни днц-та питай гуугъла ако не ми вярваш

.
знаеш ли параметрите, имаш ли кабел ?????



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми отнови [re: CBД Дparyнoв]  
Автор stefo1977 (непознат )
Публикувано02.04.08 11:57



Как да използвам само хипертерминала на Уиндоус?Не мога да разбера.От текстови редактор директно да изтегля програмата в машината от дадено място,това ли имаш в предвид?
Кабелът е 16 пинов широколентов.



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми от РС н [re: stefo1977]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 15:38



Аз имам платка, програма и опит.

boro_m at abv.bg



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми отнови [re: broto]  
АвторCBД Дparyнoв (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 09:21



Платка ти тря за фанук 5 /въпреки че чух от един познат че правили опуту без платка/ тая платка се вързва към ленточетящото и един вид имитираш префолента с компютър
за фанук 6 е тва ще ти свърши работа 100%


и фичъркама и той може много работа да ти свърши еле па за стругче се е утепало



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми отнови [re: CBД Дparyнoв]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 11:11



Здравей колега
Явно имаш нужда да те светнем в нйакои подробности. Интерфейсът на Фанук 6 е RS232C което ще рече стандартен сериен интерфейс. Доколкото аз знам щепселът му е DB25 , и е скрит под една капачка. Серийният обмен на данни се характеризира с някои параметри като скорост на обмен, брой битове в пакет, наличие/липса на контрол по четност вид на handshaking. За да има връзка по сериен интерфейс тези параметри трйабва да бъдат настроени по еднакъв начин и откъм страната на компютъра и откъм страната на управлението. Откъм страната на управлението параметрите се настройват сас задаване на съответни стойности на съответните параметри на управлението (виж си operator's manual FANUC 6TB,нямям книгата пред мен, не си спомням в момента кои точно параметри бяха за настройка на серийниия интерфейс. Откъм страната на компютъра параметрите за обмен на данни през серийния интерфекс се настройват от програмата за обмен на данни, която ще ползваш- както каза колегата по горе това може да бъде и Хипертерминал на Windows XP. Пишеш си CNC програмата на компютъра в Notepad, записваш я във файл и я пращаш на серийния интерфейс чрез Хипертерминал. Може да я генерираш и от CAM система - Mastercam, EdgeCAM, SurfCAM, SolidCAM - програмата също си излиза оттам като текстови файл. ЗИТ 500 сериен интерфейс няма. и аз съм чувал, че има платки със сериен интерфейс, които се включват към четящото устройство на ЗИТ 500 и получавайки данни по серийния си интерфейс, емулират четене на перфолента. Ако имаш още някакви въпроси , пиши ми на kirov61@gmail.com, ако мога ще ти отговоря



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми от РС ннови [re: broto]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 11:55



Ако целта е само да се вкара програма в паметта на машината, платката и програмката които ползвам са за връзка компютър -> цпу през ленточетящо устройство.
Платката се включва към паралелния порт на компютъра.
Работи под DOS или в DOS прозорец, но под Windows'98 или по-стар.

Работи с фанук5 и 6 и става за DNC и при двете цпу-та.

Като си прехвърлиш програмата в машината (особено при фанук5), дали не е по-добре да си я редактираш при необходимост в компютъра и след това да я прехвърлиш пак?

Използването на RS232 дава възможност за прехвърляне на програми в двете посоки (PC<->CNC), но не всички стари цпу-та имат такъв интерфейс.



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми от РС ннови [re: stefo1977]  
Авторbivsh (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 06:37



До преди една година работих на Декел - диалог 4
Прехвърлянето на данни и там беше през rs-232.
За прехвърлянето ползвах една програмка, която работи под дос - Телемейт мисля че беше. Има и вграден текстов редактор, настройка на връзката и изобщо всичко, необходимо за писане, редактиране и обмен на данни.
Ако още не сте намерили, обадете ми се на скайп - ruddyzm - ще ви пратя програмката и ще ви обясня как точно се работи с нея.
Ще ви трябва и кабел канон 9 от компа и канон25 за машината. Поне така бяха при мене



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми от РС ннови [re: stefo1977]  
АвторHako (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 00:57



Кажи по пдробно какъв ти е проблема за да мислим в една посока.
Симкото генерира кодовете от солид кама за фанук.
А самият пренос може да стане с директно връзване или чрез преносима
карта. Ако те интересува вида ще ти кажа в понеделник в зависимост
дали машината го има като опция.



Тема Re: Транслатор(TNC) за прехвърляне на програми отнови [re: stefo1977]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 17:03



Привет, и аз работя на ТНЦ 155 но нещо не мога да го подкарам в ДНЦ режим,, какво да правя.. вискчо работи под ДОС но все пак не знам какви са настройките... няко може ли да драсне някой ред... благодаря...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.