Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Fanuc или Heidenheim  
АвторTodd (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 08:57



Предстои ни да купим CNC център и трябва да си изберем управление.Кажете си мнението за двете управления и как да си намерим после постпроцесори



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: Todd]  
Авторfraction (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 11:12



Fanuc - постпроцесор от дилъра на софтуера или на Славейков





Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: Todd]  
АвторA3 (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 12:47



Какъв е САМ софтуера



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: Todd]  
Автор Delphi (непознат)
Публикувано15.08.07 12:57



определено FANUC, а за постпроцесори, нали за това сме ние колегите за да си помагаме



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: Todd]  
Авторgarry (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 16:19



избери според мен fanuc. Имам ppr за FANUC 0i. Kакъв ти е софтуера и дане копувате случайно RAIS.



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: garry]  
Авторvass (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 22:12



FANUC



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: Todd]  
Автор obul (непознат )
Публикувано16.08.07 08:15



И аз съм за Фанук.А постпроцесора зависи от това каква CAM система ползвате или ще ползвате.



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: Todd]  
Авторmarto (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 11:04



При нас имаме машини и с Фанук и с Хайденхайн,
Избора между двете управления според мен е труден. Ще се опитам да ти направя сравнение базирано на нашия опит:

Хайденхайн е по удобен за операторите и ако имате повечко детайли предимно с отвори и 2Dконтури , които оператора да пише на машината - това е по-добрия избор.
Ако имате повече детайли и програми генерирани от РС то Хайденхайн е по- лошият избор :
По-лесно ще намерите постпроцесори за Фанук.
При програмирането на Хайденхайн от РС в САМ програмата трябва да се залагат доста особенности , докато при Фанук в масовия случай просто хващаш един готов поспроцесор и той работи.
Ако имати или наемете опитен оператор на Фанук , предимството е че Фануците имат много големи възможности за макро програмиране и опитен човек може да бъде много ефективен в бързата обработка на отвори и 2D контури от самата машина.
Сервиза на Фанук е много добър , хората са там от 20 години , реагират много бързо и познават системите на пръсти, освен това в БГ има страшно много сервизни инженери , които познават добре Фанук.
От миналата година насам ЕСД имат напредък и вече имат рерално дайстващ сервиз на Хайденхайн в СФ.
Май стана малко дълго , ама...
Дано съм ти бил от полза.
Марто



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: marto]  
АвторTODD (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 09:28



МЕРСИ КОЛЕГИ
ПОЛЗВАМЕ MASTERCAM I POWERMILL , А ИНАЧЕ МИСЛИМ ДА ГО ПОЛЗВАМЕ ЗА ФОРМООБРАЗУВАЩИ.



Тема Re: Fanuc или Heidenheimнови [re: TODD]  
Авторfraction (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 17:13



Какво не можеш да свършиш с мила , че се налага да ползваш мастъркам ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.