Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема ;-)нови [re: StSt]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 15:16



Няма за какво да бъдеш извиняван, а по-скоро похвален. Програмките са повече от добри за някой, който трябва сега да започва от 0 - нали ако му напишеш по-дълга програма ще го шашнеш!

Аз си позволих да вметна тази забележка, защото с това делене 1/10 ми светна,че може би става въпрос за геодезически проекти и там геодезическата координатна система е X=North, Y=East, Z=Height и много от геодезистите държат да си работят в координатна система,в която Х си е по хоризонталата, обаче по вертикалата вместо Y имат Z. Та при такива ситуации (хипотетично) може да се получат нЕкои аномалии

P.S. А ти си си избрал ник, точно като мойте инициали (истнските)



Тема Re: ;-)нови [re: Pin]  
АвторStSt (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 20:53



Да знаеш, че и моите са такива



Тема Re: Програмиране в ACADнови [re: StSt]  
АвторPink (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 21:16



Искам да попитам, доколко е перспективно програмирането на LISP.
Имам слаби познания по този език, на все пак мога да напиша някоя елементарна програма. Но се чудя, дали не трябва да заложа на други езици за програмиране като VBA или С++?



Тема Re: Програмиране в ACADнови [re: Pink]  
АвторStSt (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 22:49



Чистия AutoLISP е ограничен, но VisualLisp има доста сериозни възможности, включително и достъп до Properties и Metods от VBA. Манипулирането на чертожните примитиви е по-лесно. Слабост му е управлението на комплексни програми, включващи и други офис приложения, диалоговите прозорци са доста дървени. Много силна страна според мен са възможностите за обработка на списъци - там можеш да направиш логически конструкции (връзки и т.н.), каквито трудно се правят в обикновените бази данни и работата с тях е доста лесна. Трудно е в началото, защото списъците са по-особен вид организация на данните, но като свикнеш с тях след това е много приятно. Друга особена конструкция са реакторите (нещо като Events в обектните езици) - доста по-сложно е. Основното предимство на LISP е възможността да го ползваш в командния ред директно - много е удобно.
От опита, който имам, стигнах до заключението, че организацията на данните в чертежа е най-важния момент - езикът на който са написани програмите е по-маловажен. Зависи от начина на мислене и навиците на програмиста. Ако имаш опит с VB, C++ или друг език - по-добре продължи в тази насока. Няма най-добър език (иначе другите няма да съществуват).
Ако желаеш, дай имейл да ти пратя едно файлче за организация на данните и възможностите за кодиране на информация в чертожните елементи.



Тема Re: Програмиране в ACADнови [re: StSt]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 01:03



Като чета написаните работи , май трябва да се появи и тема "интелигентният чертеж" !



Тема Измерване ъгъл на примититивнови [re: StSt]  
АвторStSt (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 18:43



Това е функция, която връща ъгъла(в градуси), под който е начертан посочен елемент.
Можете да го включите в ACAD.LSP и да го прикачите към бутон от туулбар.
Когато искате да завъртите елемент или набор от елементи след избора им и посочване на базова точка натискате бутона или пишете в командния ред
(to-ang)
избирате точка от линия или полилиния и избраното се завърта на избрания ъгъл. Ако не посочите елемент програмата пита за две точки и връща ъгъла между тях. Работи с всякакви елементи, но трябва да се внимава с избора на точката на посочване. Трябва да се има предвид, че понякога завъртането става на 180 градуса и трябва да се прави още едно въртене.
Може да се направи и бутон за изправяне, т.е. завърнате до 0 градуса така
(* -1 (to-ang))

;Връща ъгъла на посочен елемент
(defun to-ang ( / a b)
(setq
a (entsel)
);setq
(if a
(setq
a(cadr a)
b(osnap a "per")
a(osnap a "nea")
);if a
(progn
(setq a (getpoint "\nSelect two point. First point: ")
b (getpoint a "\nSecond point: ")
)
);if not a
);if
(setq
a (* (angle a b) (/ 180 pi))
);setq
);to-ang




Тема Re: Програмиране в ACADнови [re: Mинaвaщ]  
АвторStSt (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 18:52



Приемам
Мога да предложа за обсъждане някои разсъждения относно организацията на елементите от чертежа.
Нека, обаче, да се обадят повече хора. Не знам доколко ги интересува. Виждам, че настоящата тема се посещава доста, но мнения има само от 3-4 души. Ако само това са заинтересованите можем да си разменим имейли и да си говорим само ние, няма причина да досаждаме на другите.



Тема Re: Програмиране в ACADнови [re: StSt]  
АвторPink (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 22:34



Благодаря за отговара.
Познания по други езици нямам, така че ако искам да ги ползвам трябва да започна от нулата. Затова и питам, дали да се захващам с това.
Що се отнася до диалоговите прозорци, точно те ми намалиха ентусиазма към програмирането на LISP. Твърде много усилия за една малка част от общата програма. Но според мен те са твърде важни. Ако не можеш да си комуникираш с програмата по бърз и интуитивен начин, то тогава се връщаш във времето на DOS.

Въпросът за организация на данните,разбира се, е много важен. Но според мен много зависят от задачата, която се решава. Не знам, дали може да се унифицират по някакъв начин.



Тема Re: Програмиране в ACADнови [re: Pink]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано01.06.06 08:43



LISP е доста стар, мощен и оригинален език.





Има начин отново да бъдем добри.

Тема `Интелигентното чертане`.....нови [re: StSt]  
Автор mimosh ()
Публикувано01.06.06 09:01



със сигурност трябва да има такава тема, ама тя трябва да е закована най отгоре, обаче не знам колко хора влизат в тоя клуб за да я прочетат.
Виждал съм чертеж с 5 линии на кръст дето аутокада не може и малкото име да си каже, едвам се селектира обект.
А има чертежи (огромни) дето може всичко да си правиш и то се случва много бързо, все едно чертаеш върху празна бланка.


А относно програмирането на AutoLISP: Твърде малко хора знаят, говоря от ползващите Аутокад, че в него има такава възможност. Много от хората, които се наричат инжинери и архитектурни техници че дори и архитекти не знаят елементарни неща и не умеят да боравят със слоеве ти ще искаш да им правиш програми на AutoLISP.

Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.