Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Крадци  
Авторжoжo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 15:16



Всички конструктори и инженери ли работят с краден софтуер? С какви очи искате да ви се плаща? Тук е пълно с теми за кракове, емулатори и прочие кражби? Машалла, Ганювци - крепители на българската индустрия!!



Тема Re: Крадцинови [re: жoжo]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 15:20



Е, сега ще има безкрайни каламбури и шикалкавения оправдаващи ползването на краден софтуер! Но кражбата си е кражба - даже и Ганю го знае!



Тема Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: жoжo]  
Автор AK75 (непознат )
Публикувано15.06.09 16:03



Голяма част от фирмите работят с лицензен софтуер!
Което не означава, че няма такива които работя с пиратски...
За да участваш и работиш по европейски проекти те проверяват стриктно за лицензите, изтекли, неизтекли, продължени.



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: AK75]  
Авторпиpaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 16:38



до АК75 - когато държавата ти е платила лицензите а не ти от собствения си джоб, няма проблем с тях и с проектите по държавна линия...нищо лошо , просто за всеки влак си има пътници, пътища много и вземи си плати пълен пакет за солид или нещо друго и почни да го избиваш да те видя тогава как ще псуваш пиратите като мен....А и АК75 е прав наистина по-големите фирми са си купили лицензи и работни места а другите се оправят по други начини..



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Авторпиpaт (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 16:44



до геро - като те гледам какъв си борец за спарведливост относно легално, законно и т.н що не вземеш да се кандидатираш за народен представител може и почитателите на твоите идеи да те изберат...ама първо требе да си купиш малко лицензи за аутокад, солид, про ... и т.н. да те видят колко си честен....



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 17:13



Когато няма как да се оправдаеш, казваш, че и другия е маскара и готово. Ами аз изобщо не ползвам КАД програми, нито работя в тази област - съвсем обикновен домашен потребител и на моя компютър ползвам само фрии програми. Дали таксиметровия шофьор трябва да открадне кола, щото няма избиване? И как тръгвате изобщо да правите бизнес, след като нямате пари за софтуер - с кражби ли? С какви очи такива фирми излизат на пазара и искат пари за продукцията си - те и другото си оборудване ли крадат? Че една машина е доста скъпа - как ги избивате парите - пак ли с кражби? Да ползваш пиратски софтуер в тази област е доста долно - уж сте хора интелектуалци, учени, инженери и знаете цената на интелектуалния труд, вашия е такъв и очаквате за него да ви се заплаща!



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: gero]  
Авторkpaдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 00:26



И така, да направим малко сметки.
ориентировъчно слагаме 100К часа за разработка на НОВ, това го подчертавам, НОВ продукт. колко да струва един човекочас в тая област....аре, от мен да мине, 50 евро на час. Долу-горе излиза, че ако започнем на чисто ще направим ПЪРВИЯ Аутокад за около 5млн евра. Така.....колко струва един пакет....около 3К евра....няма да смятам от там каква е нормата на печалба....само ще декларирам, че тва си е пладнешки обир.....
Защо подчертах нов продукт, започване на чисто.....защото след това на базата на АКАД, примерно е развита огромна база продукти, които са само фризирани и имат направена определена насоченост...обаче основното тяло е едно и също....съответно, насочените продекти, като да са по-шарени стреват доста повече от тия 3К евра за пакет....така, че проблемът има две страни.....
Особено като кажа на някой, че проектът ще му струва еди си колко щото съм си купил Инвентор за 4600 евра и трябва да му се включи в сметката....разбирате, че няма да ме погледне повече....
Не се правя на Робин Худ, но понеже смятам, че ме крадат.....аз също ще ги крада....да не говорим, че не ми дават ново качество, па постоянно ме принуждават да си сменям платформата щото, видите ли, иска се еди си какъв процесор, еди си колко РАМ, пълни глупости......навремето АКАД се събираше на 4 дискети по 360К и си вършеше перфектно работата....после се появи АМЕ и АКАД12 набъбна до 12 МВ, от там на сетне обемите му се качиха 100 пъти.....потребителската му стойност не се е увеличила и два!!!! пъти......така, че не се занимавайте с глупости...
ПП. Да не се разбира, че се заяждам с Аутодеск...всички компании така правят





Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: пиpaт]  
Авторkpaдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 00:31



ТА да завърша....като свалят цените с един порядък....всичко що е КАД, ще си го купwвам, както си пупувам Пенджера и още куп други неща....
Толкоз от мен



Тема Re: Не съм особено съгласен с това обобщениенови [re: kpaдeцa]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 08:24



Само не разбирам кой те краде - някой насила ли те кара да купуваш? И с какво право правиш сметки на чуждия труд, на продукт който изобщо не притежаваш - говориш сякаш си бил менажер на Аутодеск? А защо другите фирми плащат, а ти не! Защо все още има Аутодеск - тази фирма насила ли кара клиентите си да купуват продуктите и? Те сами са решили и са платили цената и такива като тебе паразитират на техния гръб - ако никой не купуваше, нямаше да има Аутокад и съответно крадци, които с глупави теории да оправдават действията си. Това, че не можеш да продаваш собствения си труд, не значи че трябва да крадеш чуждия! Ти колко програми си написал - напиши и продавай за по 5 лева парчето! Има КАД продукти за по 300 - 400 долара. А казваш ли на клиентите си, че работиш с краден софтуер? С такава логика можем да оправдаем абсолютно всяка кражба. Ами по тая логика и твоя труд може да го оценят на нула - тоя работи с краден софтуер - защо да му плащам?



Тема До пиратнови [re: пиpaт]  
Автор AK75 (непознат )
Публикувано16.06.09 10:12



В отговор на:

до АК75 - когато държавата ти е платила лицензите а не ти от собствения си джоб, няма проблем с тях и с проектите по държавна линия...нищо лошо , просто за всеки влак си има пътници, пътища много и вземи си плати пълен пакет за солид или нещо друго и почни да го избиваш да те видя тогава как ще псуваш пиратите като мен....А и АК75 е прав наистина по-големите фирми са си купили лицензи и работни места а другите се оправят по други начини..



Когато се работи на дребно или на парче, наистина доста солено излизат лицензите.
В Румъния например, повечето продукти имат намаления ако са за малки фирми, или ако във фирмите работят млади хора... У нас такова нещо няма, но има програми по които ти дават пари като малка фирма или като фирма на студенти или хора под 26 години, работеща с високи технологии.
Тези пари са само и единствено за закупуване на софтуер.

Лошото е, че за хартията по документалната обосновка на проекта и отчетите е нужно да отсечеш една гора.

Редактирано от AK75 на 16.06.09 10:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.