Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: за Sfнови [re: Sf.]  
АвторФилип (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 13:30



Sf, толкова много арогантност насъбрана на едно место бе човек!
Bezrabotsitsata v Germanija e tolkova visoka,zashtoto sa marzelivi i ne im se raboti,a ne im se i uchi.
Какво нахалство - това да го напише българин. Къде си видял (процентно погледнато) по мързеливи т.е. повече селски тарикати от българите? Има и фантастични и трулюбиви и много са "сполучливи" българи, но боклук си има на всякъде.
Ако германците не искат да работят какво и да е, защото не искат да си развалят стандарта на живота си или да работят не по специаналността си - това няма нищо общо с мързеливост, а е въпрос на престиж и също и правото да получи това, за което е плащал застраховката си!
За какво да учиш друго, след като си инжинер, лекар , мед. сестра или пък друг специалист?

А за свободното изказване на мнение в БГ, лелеее от кога станахте тенекиджии и кога ви почерня задника? Забравихте ли Белене? Много бързо се отворихте на демокрация! Какви глупости само.

Vseki trjabva da moje da izbira i e svoboden da si pljue kolkoto si iska.Az trudno ponasjam nemtsite i gi pljuja i zatova prosto sled kato zavarsha njama da ostana tuk.
Бате, ти май нищо не си научил в Германия. Извинявай много, но имаше една БГ поговорка "теле се роди и вол ще си умре". Жалко че не си в състояние да се отървеш от ориенталският си маталитет! Пък бил студент?! Плюещият студент от БГ!!! - Аз се уча от вас, ама ще ви ПЛЮЯ - леле - малеееееееее
Не се грижете за германците, те ще се оправят и без нас, подобре е да видим кога и как ще се развие България и да се подоближи малко към Европа. Това да ни е проблема който да ни вълнува.



Тема Re: за Sfнови [re: Филип]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано02.08.05 15:27



Пичове, защо се карате? Имам чувството, че всеки се мъчи единствено да убеди другия, че щом той е взел някакво решение, то е най-доброто. Тези на които не им харесва тук, хленчат колко е тъпо в Германия и колко е по-добре в БГ. Другите ревът колко е зле в БГ. Ами на който не му харесва тук, прав му път - ей къде е автобусната спирка, сега има и евтини чартъри.
На който му харесва - моля, да си намери работа и да се кефи на живота. Какво му е сложното?



Тема Re: Безработицата в Германия - 12%, в България - 1нови [re: бУдAлA]  
АвторSf. (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 18:53



HeheheDobre,4e si si napravil truda da vidi6 kak se pi6e na angliiski,4e az sam go 4ela samo na BG.

А shtom tuk ne ti prechat prostatsite ne vijdam kakvo ti prechat v BG,no tova i Stainbek sa druga tema na razgovor.
Ima profesii,s koito mogat da se vzimat mnogo pari i v BG,a danatsite tuk sa ubiistveni,a i ne e mnogo hubavo da gi okrivash.
No...ne mi se spori poveche



Тема Re: Безработицата в Германия - 12%, в България - 1нови [re: Sf.]  
АвторбУдAлA (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 00:38



Не съм си правил труд а знам - фамилията е доста разпространена, еврейска, в германия също така Steinbach. Каменен поток в превод.
Простаците ме дразнят, когато ми се налага да взимам пари от тях - в БГ това беше ежедневие, в Германия досега не ми се е случвало. Може и да ми е провървяло, може и просто никой не ги оставя да забогатеят, че да почнат да си наемат хора.
Изброи ми поне три наемни професии, изискващи задължително висше образование, с които могат да се изкарат повече от 60хил. евро (бруто) на година в България. Да не се окаже, че такива няма но за сметка на това има много в които и маймуна с връзки ще се справя блестящо?
В Булгаристан по-хубаво ли е да се укриват данъци?



Тема Re: 2x64=128 ???нови [re: hmmm]  
АвторбУдAлA (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 00:50



Много си отворен. Носят се едни слухове, че ако човек е печен и работодалелят му е печен обаче може да взима бруто за нето а да плаща осигуровки каквито той си прецени, при това абсолютно легално. Няма да ти кажа обаче как става.



Тема Re: Безработицата в Германия - 12%, в България - 10%нови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
АвторXинт (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 10:53



Скандали с корупция и секс тресат немски фирми

Петер Харц



Корпоративна Германия е в криза, заключава британският в. "Гардиан"

Скандали с подкупи и секс тресат големите немски компании, пише британският в. "Гардиан". Корупцията придоби размерите на епидемия, корпоративна Германия е в криза, коментира изданието.
През последните няколко месеца те засегнаха пет от водещите компании в страната. Това са автомобилните гиганти БМВ, "Даймлер-Крайслер" и "Фолксваген", четвъртата по големина немска банка - Комерцбанк, и най-големият производител на чипове в Европа "Инфинеон".
Разкритията доведоха до оставката на Петер Харц - шефа на отдел "Кадри" на "Фолксваген" и същевременно архитект на реформите на пазара на труда, извършени от правителството на канцлера Герхард Шрьодер.
"Ние разбираме само за не повече от 10 на сто от случаите с подкупи. Останалото тъне в мрак и излиза наяве по чиста случайност", твърди Петер фон Бломберг - зам.-шеф на германския клон на организацията "Транспарънси интернешънъл".
Освен на Петер Харц хвръкнаха главите на още трима шефове на "Фолксваген". Те бяха обвинени, че осигурявали на близки приятели без пари не само пътувания, но и момичета на повикване. Скоро стана ясно, че те дори си купували хапчета за потентност виагра.
Един от ръководителите на "Мерцедес", който е част от концерна "Даймлер-Крайслер", пък построил за сметка на компанията вила за приятелката си на испанския остров Майорка. Шефът на покупките в БМВ плащал на жена си за несъществуващи консултантски услуги.
Неотдавна оставка подаде Андреас де Мезиер - изпълнителен директор на Комерцбанк. Той се прости с поста си, след като стана ясно, че с негова помощ били изпрани парите на руска телекомуникационна компания.
Колегата му в "Инфинеон" Андреас фон Цицевиц падна, защото получи близо 500 000 евро за осигуряване на изгодни договори.



Тема Re: Безработицата в Германия - 12%, в България - 10%нови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
АвторXинт (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 10:56



Убийство на девет бебета ужаси Германия

Полицай изнася детска количка по време на претърсването на къщата в източната част на Германия, където бяха открити телата на девет новородени бебета.

Снимка: Ройтерс



Убийство на девет новородени хвърли в ужас Германия. Полицията откри телата на девет бебета, заровени в двор в Бризков-Финкенхеерд в източната част на страната, съобщиха световните агенции. Според полицията бебетата са родени между 1988 и 2004 г. и са починали малко след раждането си. Арестувана е 39-годишната Сабине Х., която е майка на децата. Тя признала, че е извършила убийствата, предаде АП, като се позовава на източник от полицията.
Жената е алкохоличка и освен на тези девет е майка на още 4 деца. Първите три вече са пълнолетни и не живеят с майка си. Последното дете е на около годинка, Сабине е бременна в 6-ия месец, пише в. "Билд".
Властите открили останките, след като били сигнализирани от съсед, който намерил човешки кости, докато почиствал гаража си. Полицаи с кучета претърсват мястото и за други тела



Тема може да е малко попресилено тованови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано05.08.05 22:33



но в общи линии съм съгласен.
не че мисля че българия е по-добра за живеене от германия, обаче не виждам голям смисъл в миграциите по финансови причини. трудно ще ме убеди някой, че хора, които в българия не могат да се реализират, ще го направят на запад. сега, не бързайте с примерите "аз в българия вземах 200 лева, сега вземам 5000 евра". общо взето ако в германия може да бачкаш като проектант на кораби, то и в българия ще можеш. разбира се, заплатата тука ще е по-малка, но и на околните е по-малка, което води до същите резултати като усещане. да кажа все пак че аз живея в българия, да няма недоразумения.
не ми казвайте обаче, че в германия не витае усещане за упадък. понякога се мотая по немските форуми, и съм попадал на дискусии, от които се носи силен полъх на "какво става, къде сбъркахме". ако българия беше държава, поела по собствен път, твърдо бих заложил на нея. но за съжаление българия се опитва да подражава (и то с огромно закъснение) на западните държави, с напразната надежда че ще стане като тях.
но имам някои добри наблюдения върху младите хора в българия. повечето от тях имат определено десни убеждения и гледат с лошо око на ултрасоциалната политика, която западна европа води, и която по-възрастните в българия одобряват. това ми дава повод за надежда, че постепенно българия ще стане значително по-дясна държава от средната западна държава, стига разбира се същия процес да не е в ход и там.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: може да е малко попресилено тованови [re: zaphod]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано05.08.05 22:45



Е няма що! Аз не виждам никакви предимства, които да предлага дясното мислене, освен бойкия консерватизъм, които си е вече пълна отживелица...


I 'm free! Be free!


Тема Re: може да е малко попресилено тованови [re: Nirvana]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано06.08.05 07:56



ами стой си в германия тогава, предполагам там ще ти е добре. чувам за някакви нови, още по-големи перверзии с дотации на селското стопанство и задължителни минимални изкупни цени, които се канели да въвеждат догодина.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.