Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хладнокрьвен родител ли сте?нови  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.12 01:10



Хладнокрьвен родител ли сте, изпадате ли в паника от детски болести, от нео4аквани негативни ситуации и т.нат.? Аз, общо взето, сьм относително спокоен 4овек в това отношение-е, губя и аз в сублимни моменти самообладание, но Половинков е леле-мале, цар е на притесненията и тревогите що се отнася до детето ни, а то4но от него не сьм го о4аквала- винаги си представя ситуацията в някаква крити4на светлина, винаги о4аква по-лошия изход-особено , когато детето е болно.
Най-големият бисер , за който си спомням е , когато бебо беше на месеци и му врьзвах шапката. 4ух репликата " Внимавай как го врьзваш, да не вземеш да му прережеш гьрлото."

Редактирано от -Randi- на 30.01.12 01:11.



Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.01.12 08:32



Изобщо не съм хладнокръвна, като мъжа ти съм!


Ани беше на 8 месеца, лятото, отиваме до бач да си взема парите, тя сладко си спинка, действието се развива на Витошка...От високия бордюр обаче като сме слизали механизма на количката е повдигнал Ани на по-горна позиция - полу легнала - полуседнала. Аз поглеждам детето, в някаква адски изкривена стойка и за миг веднага решавам, че си счупила грйъчначия стълб ...почвам да викам Ани..., тя се събужда и почва да реве! Ужас! Все още понякога като спи проверявам дали диша...И какво ли още не...това обаче е много вредно, явно не съм нормална...



Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано30.01.12 08:57



и при нас ситуацията е като при вас. Аз също се притеснявам много на моменти, но като цяло съм по-спокойната





Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте? [re: -Randi-]  
Автор djordana79 (приятел)
Публикувано30.01.12 10:54



Не,не съм хладнокръвен родител и това понякога ме кара да се дразня на самата себе си!Дъщеря ми е вече на девет години,а аз все още изживявам болестите или нараняванията и като трагедия.Виж баща и е друго нещо....той винаги е над нещата:)и понякога си мисля,че е по-добре,защото ако двамата бяхме такива "паники"....как ли щеше да е???



Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.01.12 11:32



По-скоро - да. Което не означава, че ако Борис ми се обади не ми минават ужасни мисли и сценарии през главата за 2 секунди. Мъжът ми също е хладнокръвен, много пъти ме е поддържал психически с поведението си.




Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: djordana79]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.12 11:34



Предполагам, 4е винаги единият родител е по-голямата паника. Мен ме дразнят 4естите притеснения на мьжа ми, но той от друга страна не е видял нещо по-разли4но като дете- неговите родители са адски притеснителни за щяло и нещяло, особено майка му.



Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано30.01.12 21:13



По-скоро да! С Дани на моменти съм имала лееекиии притеснения, повече от необходимото, но за кратко, сега с Крис въобще. Направо на моменти се чуствам като дебил в това отношение. Мъжът ми е още по-голямо спокойствие и от мен! Явно ми действа добре!







Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.02.12 12:13



Ех, девойкииии само мога да ви завиждам. Аз съм си чиста проба хипохондричка по отношение на детето, не се панирам знам какво трябва да се направи, знам какво правя, какво да давам, на какъв лекар да я заведа и прочие, но отвътре просто съм ... само аз с изнам. Това е само и единствено към Ния з авсички други случаи или не обръщам внимание или го приемам за нормално и прочие, но това дребното ми дръпва тока т.е. аз сама .... сега като пример като ни приеха в интензивно лятото, то вярно, че беше доста зле милото, на за 5 дни свалих 7 кг, нито ядях нито спях ... нормален вирус да, но последствията ме притесняваха супер много (бъбреци и мозък съответно, всичко беше в черни краски) .... от друга страна когато беше на 2г докато седяла и гледала на един стол на барплота в къщи баща й как яде се подхлъзнала и ударила главата си на парното ... аз бях в другата стая и говорех по телефона ..... изпищя, аз отидох в стаята видях бликащата кръв от главата и й веднага понечих да видя раната .. в оммента в който я видях вече бях супер спокойна .... спешно, лекари и прочие .... мъжа ми като цяло е супер спокоен, но явно с годинките съвместен живот почна да придобива мои черти и се панира сега и той е по-малко от мен, но пак си трепери ....
Като цяло най-много се притеснявам когато за дадена болест нямаме диегноза, е тогава съм просто толкова притеснена, безсилна и бясна .... а нещо напоследък се случва доста често



Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.02.12 17:01



Като се замислих, задавянето е нещо, което би могло да ме ошашка- като захранвах малкия, много ме беше страх именно от това. Познавам майки, на които тази мисьл не го притеснява много, аз явно на тази тема сьм по-4увствителна.

Редактирано от -Randi- на 01.02.12 17:02.



Тема Re: Хладнокрьвен родител ли сте?нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано03.02.12 21:35



Аз сьм строга когато трябва, хаха, и не през останалото време. Като цяло никои от нас не е шашкало, според мьж ми и аз нито приемам нито предавам когато Саша е с много висока температура, и просто блукирам и единственото което ме интересува е тя да е окей, никакво успокоение от негова страна няма значение и само ме изнервя. Но според мен не е чак толкова тежко, хихи. Като цяло и двамата се притесняваме когато не й е добре на малката, според мен е нещо нормално от родителите, неможе да нямаш никакво отношение по вьпроса, но никои от нас не е чак да лудне, за каквото и да е, доста сме спокойни смея да кажа.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.