Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Подходящо училище за децата ни...нови  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано22.11.11 10:00



Дойде и моят ред да мисля къде е най-добре да запиша Аля на училище. И тъй като от следващата година това действие ще е факт хаоса в главата ми е пълен.
Ако сте чували добри отзиви за някое училище моля споделете.
Изчетох доста по темата и за съжаление мненията в нета са доста противоречиви.





Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Nasinda]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано22.11.11 10:43



Ще е добре да кажеш дали детето е по-малко от средните първокласници. Това има значение. Дали детето физически и психически би могло да се справи с екстремности.

Общо взето това определя училището


(ако изключим вероятността училището да е разпределено по район на местожителство, както е тук. Тогава начините са с писане до училища и сенатори, но е напълно постижимо).

Успех!

Редактирано от Deern на 22.11.11 10:44.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано22.11.11 11:23



Добре дошла!

Аз бях в такъв размисъл миналата година. Значи за мен важни бяха няколко неща:
1. Ако може да е ОУ - поне децата там са до 7-ми клас и ми се иска да мисля, че е по-добре от куп големи ученици.
2. Да е близо до нас - не исках да си будя детето в 6ч сутринта и да го влача из половин София.
3. Да се запозная лично с учителите на първи клас и да събера мнения ако мога.

Доволна съм от училището на Боби, избрах го по тези показатели. От нета само тотално се обърках и се нагледах на свръх амбициозни майки...




Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: tani4ka]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано22.11.11 12:03



Двамата ми племенника учиха в едно и също кварталното училище. Въпреки това подготовката на двамата е коренно различна. В момента и двамата са в 1 английска, но да е живо и здраво килийното училище на баба им!



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано22.11.11 14:58



Моите съображения се припокриват с тези на Таничка. У-щето на Борис ми е по пътя за работа и не ми е проблем. Въпреки, че имах големи чуденки дали да го запиша в Руското у-ще. Аз като майка на разнополови деца и наблюденията ми и в/у др. деца мога да споделя, че момичета като цяло са по-стрателни, по-мирни и кротки в у-щата среда, по покрай госпожата. Момчетата като че ли по-раничко попадат в разни групички и почват да се хайманосват из улиците. Ето защо имах още една причина да не запиша Борис в кварталното. Така по-дълго ще е под мой контрол и по-несоциализиран в кварталната среда

. Като гледам девойките чак 7, 8 клас им избиват бушоните

Иначе за началния курс е важна госпожата. От 5-ти клас вече има значение какви педагози има в у-щето.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: galia71]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано22.11.11 17:15



От 5-ти клас вече има значение какви педагози има в у-щето.

Mисля че това е важно в началните класове и в детската градина. Защо смяташ че чак от 5ти клас това започва да тежи?


п.п.Относно местожителството и училищата - Моето дете ходи в училище, което е на 6-7 км от вкъщи. Веднъж в седмицата ходи на музикално училище, което е на 2 спирки от занималнята ( която е на около 500 м от училището).Часът по цигулка е с 2 часа по-рано от края на занималнята и с 40 мин по-рано от моя край на работа.

Когато закъснявам от работа, се налага да излезе сама от занималнята и да се уговорим някъде.

така че помислете добре какви извънкласни занимания има наоколо и какво ще правите ако вие закъснеете с взимането на детето.

Редактирано от Deern на 22.11.11 17:16.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Nasinda]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.11.11 23:38



Много зависи какво искаш да учи Аля /езици пр./ и дали ти е удобно откъм транспорт. Иначе от 1 до 4 клас най-важна е учителката, не толкова училището.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Deern]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.11.11 23:52



Deem, не можеш да правиш сравнение как е в Германия и как е в София. Хич даже.
Нас, масовото мнение е, че в 5 клас лъсват доста пропуски от първите години. И не бих избрала училище до 7 ми клас.
Ако желаеш да учи немски - Шилер
Ако искаш математика - СМГ след 4ти клас и ходене на мат. състезания още от 1 клас.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.11.11 23:58



Нас, Аля догодина ли тръгва на училище, на ненавършени 7?
При нас има две по-свестни квартални - прословутото 73- то и едно основно. Пред жестока дилема съм, защото чувам и положителни и отрицателни неща и за двете....И двете са ми на най-много 5 минути пеша, при едното не се пресича улица, но си е гимназията, от първи клас се учи немски...смучат много пари от родителите..но пък го дават по-амбициозно...Ух....



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Deern]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано23.11.11 08:46



защото до от 1 до 4-ти клас е само с учителката си и преподавателя по чужд език. Не отричам, че от педагозите зависи и цялостната атмосфера в у-щето, но до 5-ти клас детето има сбъсък с класната си и по-големите деца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.