Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.11.11 13:08



Аз съм се насочила към училището й, което е зад детската градина, нищо че съм в единият край на София, а детската и училището са в центъра. Критериите ми да го избера са следните - първо почти цялата детска група ще са там, няма го стресовият за нас момент с непозната обстановка, учителка и деца. Второ училището е ОУ до 7-ми клас и въпреки, че и да е гимназия са различни смяни ако оставиш детето си на занималня в училището ще е в смяната на големите неминуемо. Трето не се води по мнения за едно и друго училище защото всеки родител си има приоритети и ти дава мнение според тях. Четвърто изобщо не ме бърка дали имат език или не, ако помниш едно време в училище имаше английски при нас, но ако ти кажа, че знам оттам има няма 20-30 думички и това е, после си ходех на курсове като по-голяма. Аз лично мисля след 4-5 клас да я пробвам в СМГ-то. Ако искаш училище в Люлин не избирай само това до вас, мисля, че 97 беше че доста родители от квартала си отписаха там дечурлигата ... записват ги в едно по-надолу ама нито знам кое е нито в кой микрорайон май 2-ри се води мога да поразпитам ако искаш





Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано23.11.11 13:12



във втори микрорайон е 90-то и въпреки, че Дени там учи до 7-ми клас, Борис не посмях да го запиша. Майките около нас повечето ги записаха в 56-то, което е микрорайона преди 2-ри, че не го знам.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: galia71]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано23.11.11 13:55



В Люлин по мнения на околните си струват само 96-то в 4-ти, 33-то в трети и то само за начален курс, 56-то е в 8-ми.



Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.11.11 14:22



Да да 96-то беше





Тема Re: Подходящо училище за децата ни...нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.11.11 16:55



Ами и аз за него съм се насочила. Ходих и говорих с учителките и директорката.
Хубаво ми се видя училището, но само с говорене не мога да формирам мнение.



Тема Кога ще ставате жени?нови [re: LlRA..]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано23.11.11 17:21



Що за занималня е до 22 часа?!?!



Едно целодневно гледано дете значи от 8 до 16 часа, както в детската градина, така и в училище. Подобни места получават само и единствено децата на родители, които работят.


Вие майки ли сте или донори за данъкоплатци?!



Тема Re: Кога ще ставате жени?нови [re: Deern]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.11.11 18:05



Е що поста ти е сърдит?



Ние тук явно сме напред с материала...има и частни занимални сутрин отварящи от 7 часа и работят до 22 часа, за родители, които работят и втора смяна или там до по-късно:)...при всички случаи излиза по-евтино, ако трябва да се плаща на бавачка.

Намирам, че е удачно:)...щом ги има , значи има търсене

Аз лично услуги на външни платени занимални не съм ползвала, но съм проверявала и знам. Това за София имам предвид.



Тема Re: Кога ще ставате жени?нови [re: LlRA..]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано23.11.11 18:15



Аз никога не бих оставила дъщеря ми след 16 часа в занималня, дори и да имаше такава.

Мога да се досетя какви хора се изграждат и какви хора поддържат подобно състояние.

А какво мислиш за домашните през уикенда?



Тема Re: Кога ще ставате жени?нови [re: Deern]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.11.11 18:20



Е, ако си на работа до 20 или 21 часа...а детето свършва училище в 13 часа и нямаш помощ от твой родител например?...какво ще правиш?



За мен домашните през уикенда са нормално нещо...винаги имат домашно и за понеделник и считам това за добро нещо...тамън не губят форма. В петък след обяда или съботата учи около 2 часа и е готова, а в неделя ходи на рисуване по 4 часа-извънкласна форма...детето се чувства прекрасно:)

п.с. Моля, поясни ми какво имаш предвид с това: Мога да се досетя какви хора се изграждат и какви хора поддържат подобно състояние



Тема Re: Кога ще ставате жени?нови [re: LlRA..]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано23.11.11 18:51



С това имам предвид че става дума за хора, които нямат намерение да влагат нещо във възпитанието и обучението на децата си, от което следва че институциите трябва да поемат и родителските функции.

Както горе писах - родители донори.

Домашните през уикенда създават хора, които са склонни да работят през уикенда т.е. "роби". Ако искаш да ти разкажа за хората тук, които работят през уикенда.


Оттук и цялата крива ценностна система, която е пряко засегната откъм отношения.


Аз съм работила на половин ден, когато дъщеря ми беше в частна група от 1,5 до 3 години. Така бих постъпила, ако работното ми време беше след 15 часа.

Аз съм родител, още повече жена и имам право на това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.