Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ваканция - ура!!!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.06.11 13:49





Хайде мацки да пораздвижим малко клуба с бъдещи лятни планове, пътувания, емоции. Коя накъде ще изчезва? Какво кроите .... самотен остров, щура компания или семейна идилия ...



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.06.11 14:05



др петък заминаваме за Франция за 3 седмици. Повечето време ще прекараме в къщата на мъжа ми, която е голяма и е организирал камара приятели да бъдат там по същото време. Но за да не умра съвсем от скука и гонене на деца докато той се забавлява с приятелите си смятам да отскочим за малко до южния бряг. До Монтпелие съм намерила много хубаво курортче с воден парк за децата. Сега остава да навия мъжо да си размурда гъза и да ни закара до там.




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.06.11 14:09



Супер звучи ... дано успееш ако не навии поне приятелите му, той ще тръгне след тях





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано28.06.11 14:20



Другата седмица ще скокна за малко до Букурещ.

Иначе програма максимум е целият август на морето, обаче на нашето си.

Най-сигурното е, че от 18-25 август ще участвам в международен фестивал по народни танци в Приморско и Китен. Който мине оттам да дойде да ме гледа!



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.06.11 14:22



Язък, ще те изпуснем





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано28.06.11 14:26



А ти няма ли да издадеш тайната къде ще летувате?





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.06.11 14:35



Ние изчезваме другата седмица към Сл.бряг ... после евентуално на планина, но още нямам планове къде ще забегнем с дечко





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано28.06.11 15:20



Аз месец и половина на морето - но на бачканееееее





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.06.11 15:40



Ти последно откога си там, ще се засечеме ли?



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.06.11 16:12



то нашето най хубаво (море).
Минете и от тук да ни подзупате






Тема предложениенови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.06.11 16:36



Глейте сега. Стига с това море, предлагам ви друга дестинация.
Видин.
Ето и програмата:

Отсядате в съседното село в хотел Данубия бийч (ако няма наводнение в района). Малък комплекс с басейн на брега на Дунава. Има и др хотели в самия Видин, но не ги знам просто. А в този комплекс са апартаменти обзаведени с кухня и никак не са скъпи. За разнообразие във Видин има още 2 много добри басейна, особено този в централния парк е доста приятно местенце. Принадлежи към хотел Мария Луиза, но май е скъпичък.
В близост се намират поне 3 от 100 туристически обекта. Баба Вида, пещерата Магура и Белоградчишките скали. Предлага се и разходка по Дунава.
Самият Видин е много приятно местенце за почивка, а речната градина я сравняват с австрийските. Градът е чист въпреки, че има доста мургавелчовци. Има много приятни местенца за хранене и биричка и детски площадки. Има и доста платени изкушения за деца в парка и по улиците ама като за едноседмична почивка все ще се прежалите

.
Абе... пробвайте, пък ако не ви хареса няма да повтаряте. Но... не вярвам някой да се оплаче. Лятото там е по добре отколко лудницата по морето. И освен това е 3 пъти по евтино. Бедно е градчето ама за човек, настроен за почивка и идващ с пачка си е супер.
Пък ако ви хареса ме споменете с добро и пийте една биричка за мое здраве.




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано28.06.11 16:44



от 20.08 - 30.09.2011



Тема Re: предложениенови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.06.11 19:36



А няма да си топя дупето в морето, а на басейн ... нещо не съм съгласна ... мен пъпа ми е хвърлен ако има как няма да си тръгвам оттам. А басейн .... имам ис достатъчно в София





Тема Re: предложениенови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано28.06.11 22:02



Уф, аз па днес бях на дофтор и ще трябва да се пека със шал на врата задължително!

До 10 сутринта и след 4 часа на слънце и то пак със шала...егати и плажа!



Тема Re: предложениенови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.06.11 22:49



Сигурно посетителите на половината от морските курортни комплекси ползват само прилежащите басейни, защото не всички плажове са като българските с хубав пясък и облагородени. Има много популярни и скъпи морски курорти, разположени на брега на морето, но там дори няма плаж, или има някакъв малък и жабунясал, или са камъни или.... абе не става за плажуване, а морето с еползва само от сърфисти и т.под. Народа си седи по шезлонгите около басейна и се анслаждава на морето само като гледа някъде в далечината

.
За мен няма разлика дали ще си топя гъза в море или в басеин, даже в басеин е по безопасно и се плува по лесно. Но забелязвам, че много хора си държат на моренцето, въпреки че и те самите не могат да обяснят защо. Аз обичам да съм на морето, да го виждам, да дишам морския въздух, да се разхождам по морския бряг... Ама изобщо не държа да се пържа точно на плажа.




Тема Нещо за басейнитенови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано28.06.11 23:27



Последния път когато влязох в басейн на почивка ( т.е. басейн към хотел turquesa mar) беше преди 2 години и тогава съм влизала 3-4 пъти и банския ми тотално се разложи. На детето баснкия също. Като си тръгвахме го изхвърлих.

Разбирам че дезинфектират водата повече, тъй като има хора от къде ли не, но това тотално ме отказа да ползвам басейните в последвалите години.

И като си представя че това беше най-тихия хотел наоколо, по причина цените, представям си каква киселина е имало в басейните на другите хотели, на които дори е трудно да заемеш шезлонг





Тема Re: Нещо за басейнитенови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.06.11 23:50



каква киселина, не се ли слага хлор в басейните. Ти ме уби с тия разложени бански. Това значи, че ако си пиинеш без да искаш от тази вода същото ще се случи и с вътрешностите ти, а за кожата да не говорим. Невероятно ми звучи да ти кажа така както си го описала.
Един уважаваш себе си хотел не би позволил подобно нещо най малкото




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.06.11 08:51



Ние от другия петък сме във Варна за 1 седмица. Ще оставим после децата, а ние - обратно в София. За някой си уикенд плануваме двамата с мъжа ми да отскочим по младоженски до Гърция - дано да няма стачки само.
А Боби откри сезона - сега е на лагер от детската градина в Приморско, но времето май хич не става за плаж, дано да не им доскучее.




Тема Re: предложениенови [re: jensen-110062]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.06.11 08:51



Като съм на море - само в морето се къпя, за какво иначе съм отишла???




Тема Re: предложениенови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.06.11 09:19



Вземи шапка с голяма периферия скъпа хем модерно, хем ще пазиш врата





Тема Re: предложениенови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.06.11 09:21



Аз морето го предпочитам по ред причини - лекува, изпаренията се понасят добре от деца и възрастни. Забелязала съм, че детето ако иде на море както и аз самата зимата боледувам по-малко .... по басейните има много повече микроорганизми и бацили от морето. Никой не съм чула да хване гъбички от морето, напротив там може да ги излекува дори





Тема Re: Нещо за басейнитенови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано29.06.11 10:08



ластичната част на банските се разпада и остава само плата. На детето бяха чисто нови, моите бяха от предната година. И на други гости им се разпаднаха банските. Но ако глътнеш малко вода, не съм забелязала да се случва нещо фрапиращо.
И все пак това е доста шикозен хотел





Тема а мен като детенови [re: tani4ka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 10:43



като ме водеха на море и не ми даваха да се къпя. До ден днешен не знам защо го правеше маика ми. Това си е чисто изтезание и като я знам ква е луда нищо чудно точно с тази цел да го е правила, защото др отговор просто не виждам




Тема Re: предложениенови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 10:48



така е, солената вода пречи на развитието на болестотворни бацили.
Аз отдавна се опитвам да убедя мъжа ми в басейна вместо хлор да слага морска сол, ще е със същия ефект и май малкото няма да дразни очите. Ама ни чуе ни види.
И да, йодните изпарения са полезни ама чак пък да биеш път заради тях...
Тук на 3 км ми е морския бряг с дивия си скапан плаж, на който не съм ходила от 6 години. Но морето си е хубаво нещо, да, обичам го, да го гледам и да го има покрай мен, все пак съм водна зодия






Тема Re: предложениенови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.06.11 10:51



Е да не бия път до морето да бия на почивка във Видин .... хахаха уби ме





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: tani4ka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 12:24



дано да не се изпоразболеат или недай си Боже да се удави някое. Не бих си пуснала никога 5 год дете на морски лагер




Тема не бенови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 12:24



просто идея за нешо по различно и най вече по евтино




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.06.11 12:27



Оо вЕрвай ми няма да скучае, такъв купон е там, чак ме е яд, че Ния неще да ходи с децата ....


Ники ти изби рибата, понякога е хубаво да си задържиш мнението за себе си



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 12:42



може и да си права, но съм си цапната в устата




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано29.06.11 13:16



ООо, мен пък ме е шубе да я пускам Ани по лагери...особено като я знам колко е независима, не ми се мисли...
Не я насилвай, аз като малка даже не много малка, ученичка съм била на 2 лагера, но първия си изплаках очите за мама, и дойдоха да си ме вземат...голямо страдание беше...


Янче, учудваш ме! както не щеше да я пускаш по вили и почивки с баба..сега вече по лагери искаш!



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jensen-110062]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.06.11 13:19



Еееее, първо не е на 5 и второ - по цяло лято е на море при нашите. Защо все черни мисли ти минават през главата???? Той в София се разболя от ужасно разтройство с повръщане, та лежахме в болница. Не е задължително да хване болест на морето.




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.06.11 13:21



А за мен най-хубавото време като ученичка бяха лагерите и екскурзионните летувания по планините с класа ни

Докато се обърнеш и 2-те седмици свършили, за съжаление.




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.06.11 13:35



Еми искам да свиква вече без мен .... то става нещо страшно Дес ... няма проблем през деня, учителките ми казват, че е супер самостоятелна, но вечерно време без мама .............





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано29.06.11 14:14



Ние тази година ще сме от "късните" плажуващи - чак втората половина на Септември ще се топнем в крайбрежието на Сиде. До тогава само мога да се надявам, че лятото ще се задържи из немско.



п.п. А ако ви кажа как ми се ходи на море - ей сега стягам дисагите и тръгвам, ако някой ми даде зелена светлина.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: tani4ka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 16:40



ааа викаш Изкарал си го е за тази година


Не е ли нормално на всички маики да минават черни мисли. Нали знаеш: Да те не стига това майка ти дет ти мисли. (щото по лошо от нема демек)

Нали е детска градина, на колко год е тогава




Тема Re: а мен като детенови [re: jensen-110062]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано29.06.11 22:17



Явно лудостта се предава по наследствоо, а свободното време обостря болестта........



Тема Re: а мен като детенови [re: Nasinda]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.06.11 22:24



Какви симптоми забелязваш?
А свободното време си е прекрасно нещо




Редактирано от jensen-110062 на 29.06.11 22:25.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.06.11 08:37



Ние мислим да ходим в Родопите. Но се чудим къде - дайте някакви идеи, препоръки за място, хотел. Да не е много далеч от Пловдив, напр. на 60-70 км, ако може да има басейн, ще е супер. Миналата година бяхме в Мостово и съм очарована, но тази година искаме ново място.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.06.11 10:45



Старите къщи - http://staritekashti.com/

Има басейнче, детска площадка, чудно място.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.06.11 10:47



Бяхме там миналата година, наистина е страхотно, не ни се тръгваше обратно :))



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.06.11 10:53



А тук ходили ли сте? -





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.06.11 11:12



Не сме, страхотно изглежда, а и ценовите им оферти са добри :)). Само че чудя този надпис "Обектът временно не работи" дали е валиден.... Ще трябва да звъним да проверим. Благодаря, Сърфче

!



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.06.11 11:48



Не е ли множко 130лв за една нощувка за трима? или аз съм изостанала :(



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.06.11 11:53



Това си го изплагиатствам с цел посещение ;)



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.06.11 12:03



Аз броя двама, за 5 нощувки - за повече от 3 нощувки има 40% отстъпка. Така става по 60 лв на вечер, което май е някъде към средната цена за района, като гледам други места. Миналата година в Мостово плащахме по 50 на вечер.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.06.11 12:04



Тами, чудни линкчета пусна, запълни ми два уикенда минимум ;)

Албенче, малко скъпичко е, но все пак е и с закуска - ако това внася малко успокоение в душата ти :Р



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано30.06.11 14:08



Направихме сефтето за тази година в Гърция, но ще умра от кеф ако се класираме за един Тасос през септември. Иначе съм се записала за един йога уикенд на Рилски езера, тук:





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.06.11 16:03



Как беше в Гърция? Чета и гледам новините и малко страх ме хваща






Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: tani4ka]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано30.06.11 19:40



Ами ние бяхме преди големите протести и не усетихме изобщо, пък и далеч от Атина. Но има нещо друго, всеобщият сдух и подтиснатост се усеща навсякъде





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.06.11 23:59



Оу, Наси и на двете места изкарахме мнго хубаво - според мен наистина имаше баланс между цена и обстановка. За последно сърцето ми остана на това местенце -


Намира се до Кърджали - яз. Студен кладенец и до острова се стига само с лодка. Колите се оставят на паркинг. Обаждаш се и идва да те вземе лодкар. Направо, ако някой ми беше казал, че съм се приземила в Авалон щях да му повярвам - УНИКАЛНО място!!!



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.07.11 00:00



А, бих се учудила, ако баш сега са затворени - звънни им, ако решите да отидете натам.





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.07.11 08:29



Сърфче, колко е голям островът, има ли какво да се прави на него 5 дни? Ако искаш, може ли всеки ден някой да те кара до сушата? Или пък да ти дават лодка да си джиткаш из язовира :)?



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.07.11 09:05



Да един колега сега се върна оттам и каза, че не се усеща нищо, но въпреки всичко мас атуристи се отказали почивкит еси там. Доста неприятно особено ако се окажеш с режим на тока



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.07.11 11:41



Декс, според мен за 5 дни е ок - примерно първият ден обикаляте острова(не е голям, но не е и малък - като релеф е доста разнообразен и си отива времето докато се катериш нагоре-надолу), малко пикник, малко да се поплацикате в язовира, като ви писне може да се разкарате до Пеперикон, Татул, Дяволският мост, пещера Утробата, манастирът Йоан Продом(той е малко далече, но с кола за еднодневна екскурзия е ОК). Лодки имат и дават, и возят, и изобщо изпълняват желания всякакви - много мили хора са

.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано01.07.11 12:23



Сърфче, златна си! От известно време се опитвам да намеря интересно и НЕкомерсиално място около Кърджали точно с цел посещение на споменатите от теб забележителности






Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано02.07.11 21:54



ние вече бяхме на море / Лозенец/ - от 15 юни почти две седмици, тъкмо като се развали времето и свърши смяната. Прекрасно си изкарахме, за разликата от предишните години, Ния вече не я беше страх от водата и не излизаше от морето - буквално. Колкото време сме на плаж, толкова тя прекарва във водата. Снимки има във ФБ.
Надявам се през август да отидем и на планина живот и здраве, а се замислям сериозно за второ моренце през септември в Гърция, офертите са доста изгодни в момента, но и мен ме притеснява кризата. В тази връзка, тези които са ходили там, къде бихме ми препоръчали, в смисъл в близката до Сф част и ако си без кола, т.е. да ти трябва организиран или обществен транспорт - може би Халкидики или ...?



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mimy]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.07.11 10:21



И нашата първа морска почивка приключи вчера. Бяхме на Халкидики, изкарахме страхотно, не усетих нито криза, нито стрес - всичко си е по старому!За всички, които имат намерение да ходят там обаче, вече имайте едно предвид - ПАЗЕТЕ СЕ И ВАС И ВЕЩИТЕ ВИ! Гърция вече не е това спокойствие откъм кражби, което е било през последните години и имайки предвид, че от 7-8 год. ходим само там на море, последната вечер преди заминаването ме сполетя ужасът някакъв тип да нахълта в стаята ми, да се разхожда из главите на децата ми и да ни обере до шушка! Поради тази причина най-вероятно няма да мога да пусна снимки, освен ако от компанията не са ни щракнали случайно! Въпреки всичко почивката мина добре, Крис полудя в морето, Дани се надивя на воля!


Мими, на Халкидики има стотици варианти за почивка, ако искаш ще ти пусна поне 7-8 оферти на лични, също можете да отидете и около Кавала - и за там имам координати!





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано04.07.11 10:25



егати. Е не го ли видяхте




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jensen-110062]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.07.11 11:16



Не, най-вероятно сме били упоени, защото същата сутрин спахме до ненормално късно, главите ни бяха замаяни и вчера през целия ден дремехме по пътя! А и полицаите казаха, че това е била практиката на такива идиоти, още повече, че мръсникът е ровил над главата на съпруга ми съвсем спокойно! Другата практика е да отвличат бебета, също упоени и да ги продават и след като чух това нещо въобще не ми пукаше какво са ми взели, щом ми бяха оставили децата!







Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано04.07.11 11:31



Малеее, изправи ми се косата като четох

Това ми е най-големият кошмар - да ми откраднат децата. Май ще се разминем с Гърция след твоя разказ.




Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано04.07.11 11:50



Ужасна история е да те оберат през почивката, но това за децата е доста преувеличено.

Все пак не съм чула да имат партизани, които да отвличат бебета и да ги обучават

Кой ти разказа тази история? Полицаите докато подавахте жалба за откраднатите вещи, или някой цивилен ентусиаст?



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.07.11 11:59



Че какво му е преувеличеното?


Просто ще кажа Да пази Господ!



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: Deern]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.07.11 12:24



Колкото и преувеличено да ти се струва е факт. Не го чувам сега за сефте, работя с гърци, които непрекъснато коментират такива случаи и ако се загледаш по тв-то им за има-няма седмица, ще ти се изправи косата. Мога да ти кажа и на какви пари вървят даже и това не ми го казаха полицаите! Точно поради тази причина преди 2 г., когато изведох големия си син запърви път в Гърция, вдигнах луд скандал на границата, че въобще не ни погледнаха паспортите, а ни махнаха да минем. Слязох и направих полицайката на нищо и половина, като започнах с въпроса: Сигурна ли е, че това дете е мое?! И как така го пуска в чужда държава без да го погледне даже?! Това, което незнаех обаче е, че ги упояват и ги изнасят нощем. За отвличането на децата и търговията с тях не беше ново. А иначе да - каза ми го полицаят!





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано04.07.11 12:29



даже и това не ми го казаха полицаите!

Да, ясно, това имах предвид



Иначе аз съм против подобен контрол на вътре-ЕС-границите.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: tani4ka]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.07.11 12:38



Танче, в никакъв случай не се лишавайте от това удоволствие. Напук на всичко, аз съм влюбена в тяхното море и няма да спра да ходя там. Просто внимавайте и се заключвайте. Въпреки,че и ние бяхме заключени, но бяха срязали мрежата на балконската врата! Застраховайте си вещите, ако носите нещо по-скъпо, аз поне вече винаги ще го правя! Супер ми е странно, защото точно в Гърция никога не съм си заключвала колата, при това с дамската ми чанта вътре и никога не е имало проблем. Но явно и там има вече пробив! И нещо друго - не разчитайте на консулският ни отдел - пълно безхаберие! Казаха ми да се оправям с полицията, че те нищо не могат да направят! Ок, аз говоря гръцки и се оправих, а ако не говорех?! На мен ми трябваха 2 часа и незнам колко децибела да ги накарам да викнат полиция, защото видиш ли, било неделя и едната-единствена била на майната си някъде. Явно крещенето там и по 112 е свършило работа, защото после дойдоха 3 една след друга!







Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: Deern]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.07.11 12:42



Незнам какво си имала предвид, но информацията, която имам смея да твърдя, че е достоверна! Не ме гонят фобии, не съм страхлива по принцип, но това е единственото нещо, което ме изправя на нокти!

И по твоята логика ако не трябва да има такъв контрол на вътрешните граници, защо ни карат да вадим паспорти на децата?!





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано04.07.11 13:06



Ужас!





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано04.07.11 13:13



Леле, ти ме разби! Ужас





Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.07.11 18:03



Уф, ужас, даже и без частта за отвличането(бтв. напълно го допускам) е много гадна случка...





Тема За паспортитенови [re: mishellinna]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано04.07.11 18:22



Това е документ, с който малолетни деца напускат границите на родината си.

Това не значи че трябва да искат допълнителни документи- акт за раждане и разрешително от другия родител, особено в границите на ЕС.

Тези контроли са поставяне под въпрос компетентността, надежността и адекватността на самата държава!

п.п. Аз пътувам сама с дете с лична карта и паспорт на детето и не показвам абсолютно никакви документи на нито една граница. И мисля че е крайно време това да се случи и в България и не виждам причина защо да не стане.

Редактирано от Deern на 04.07.11 20:10.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано05.07.11 09:01



Миш, това с кражбата е много неприятно.
Благодаря за предложението, всъщност вчера вече резервирах за Халкидики чрез туроператорката, която ми препоръча Наси. Дано да е наред всичко - с времето и кризата и да си изкараме добре.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mimy]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано05.07.11 10:13



Е щом е чрез нея всичко ще бъде наред! Времето там винаги е хубаво, ако недай си боже се случи да се развали, минава точно за половин час! Къде и кога ще ходите?





Тема Re: За паспортитенови [re: Deern]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано05.07.11 15:19



Е как така, аз съм разведена и бащата на дъщеря ми ще я изведе извън България без моето разрешение?!?! Съжалявам, но не съм съгласна.



Тема Re: За паспортитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано05.07.11 17:58



Именно, че българските граждани са контролирани, вместо да са защитени.


п.п. На мен преди време се опитаха да ми искат нещо на летище София ( бащата на детето е българин) , но аз им казах че съм проверена от компетентните са мен власти и ако искат да се обаждат в посолството. И се обадиха и нещата бяха уредени. Аз и без това имах само и единствено лична карта и детски паспорт.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.07.11 22:00



това за морския август ти завидях





Тема Re: предложениенови [re: jensen-110062]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.07.11 22:04



а аз съм пък точно обратно. Тази година нито един път не влязох в басейна. Дори и децата не напъваха.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.07.11 22:06



Нашата морска ваканция днес свърши

. Но последните два дена всички умувахме къде да направим септемврийското си море.

Може би ще направим и няколко дена някъде по баирите, но не сме измислили къде и кога.



Тема Re: Ваканция - ура!!!нови [re: mishellinna]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано06.07.11 09:41



Живот и здраве ще ходим от 17 до 24 септември, на Халкидики, хотел Гераника Бийч мисля, че беше.



Тема Re: Нещо за басейнитенови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.07.11 23:03



каква киселина, не се ли слага хлор в басейните. Ти ме уби с тия разложени бански.

Никифин, а аз имам приятелка, която е влязла руса(изрусена) в басейн и е излязла сьс зеленикав отеньк в косата

... бил е пуснат оцветител вьв водата, тьй като басейньт бил не сьс сини , а с бели пло4ки и така са били замаскирали пропуска. Историята е от преди десетина години, хотельт с басейна е бил извьн София, не си спомням координатите.



Тема Re: Нещо за басейнитенови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.07.11 08:51



егати майтапа, въпреки, че на тази женица хич не и е било смешно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.