Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Бебешка тема за цвят...нови  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 16:05



... да не се чудят новодошлите къде са попаднали


дайте малко инфо за развитието на бебоците...
кой рита, кой лази, кой бръмчи с проходилка?!?!?!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.01.11 16:32



Хе хе, за да не се чуствам изолирана ще си кажа

. Моето ходи та се не спира, рита сутрин като я будя и се сърди, че трябва да става, проходилката не я иска вече , лигави се предимно пред шоколад или витрина с играчки, говори много, предимно се отяжда, на общо хранене е, но ако може и без нея ще е най-добре, реве често (особено от яд), обича да я гушкам, още се пазари да спи върху мен хахахаха ... айде вие сте



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.01.11 16:35



Топчо е вече 9 килца, около 70 см, с три зъба и още толкова на път!

Не е ритлив, не лази, обръща се на моменти, но на проходилката и разказва играта. Много му е кеф да си ходи и без нея, но кръстът ми определено не е много съгласен с тази идея Два дни спи, два дни пищи като заклан (пак заради пустото озъбване) -иначе като цяло е спокоен и ухилен! Рапорт даден!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.01.11 17:01



Откога я чакам ли, чакам тая тема... Добре, че е Инсето!!!


Наш Тома се развива по план... шегувам се!!!
Човекът хапва добре и наддава умерено. Все още не се е лишил от лукса на нощното кърмене, а си позволява и още два-три, понякога четири-пет-шест пъти да се буди нощем. Имаше и по-добри моменти, но сега, навършил вече 4 м., е така - яде все още само кърма. 6 пъти на ден. Все още давам капки против колики. Като ги намаля доста или спра, плаче, превива се... Започнах и да мажа венците през нощта с Калгел, защото все нещо вре в устата. Естественият интерес към нечии пръсти вече прераства в мерак да ги лапа и стиска, явно венците започнаха да го сърбят.
Наддава умерено и на 3,5 м. беше 6 кг и 61 см. Иначе през деня е далеч по-спокоен, смее се с глас, заиграва се с играчка и е страшен на гушкане!!!
Наложи се да купим сензор за движение, за да му следим дишането - много по-добре спи по корем. Бая се изръсихме, но поне спим по-спокойно вечер. Иначе ме е страх да не се задуши, лекарката не дава и пр. Та, от онзи ден, вече сме със сензор... Сериозна работа...
Смятам, като навърши 5 м., да го захранвам. Първо с картоф, после с морков и т.н., ама сигурно ще се разбере - ще поразпитам из клубчето...
Баткото гепна грипа, та много пазим Тома, дано не се разболее...
А как е при вас?



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано24.01.11 17:22



Нашия Дони още го е страх да ходи сам,но подпирайки се по мебелите обикаля цялата стаяа и пълзи като торпедо.Проходилката не я иска особено,но мен ме боли кръста да го държа за ръце,а ще ми трябва още поне 4-5 месеца,че корема вече взе да расте/за тези които не знаят бременна съм в началото на 5-я - края на юни очакваме още един малък мъж/.Много ми е тежък Дони/11 кг.- 77см./ и гледам да се ограничавам да го вдигам.Има вече 6 зъба.Хапва си много добре предимно от детска кухня.Вече го отказах от кърменето

.До 1 год. го кърмих доста добре,но вече взе да ми тежи заради бременността и болките в гърдите..пък и малко почивка преди втория тур




Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 18:00



хахахахаха... имам я същата...



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: krisi_mi]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 18:24



цвете, миш, ама много големи героите...

пупупу...

с бареЛинчето бяхме на консултация в петък, но пропусна ваксините - педиатърката предпочете да не я боцка в това грипаво време, за всеки случай, и аз се съгласих

на 5м. е 5,200кг. 64см.
все още е само на кърма, нощем много рядко се буди, но хапва 2-3 пъти спейки и аз спейки де...
не иска да се обръща - изобщо не обича да стои по корем (за разлика от Лора), но продължава с коремните преси и набиранията да сяда...
мисля да я водя на летището, за да приземява самолетите - поне да има някаква файда от непрекаснатото ръкомахане и ритане - с по едно флагче във всяка ръка ще е от полза за РВДто
кикоти се с глас всеки път, когато мерне Бухтата - особено сбота и неделя пада страшен смях с двете...
любимото й ядене е палеца на дясната ръка
според педиатърката й е време да я захранвам, но аз нещо мисля да поизчакам още мъничко...
сега правя проучване на пазара - какво има и какво няма, колко струва - опитвам се да спомня какво съм купувала за Лора...
като цяло тенденцията за двойни цени се запазва като при памперсите което е малко тъпо...
чудя се дали пак да захраня с оризова каша, или с пюре от моркови по препоръка на педиатърката...
не мога да си намеря подходящи стъклени купички и стъклени тенджерки - ако някой знае къде има, моля да каже...




Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано24.01.11 19:45



От 4-5 мес.и до сега Андон спи по корем и не е имал никакъв проблем.Да кажа също че до 6-я мес повръщаше много.Нашата педиатърка не каза нищо против това да спи по корем.




Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.01.11 21:08



Нашата обаче каза. А и аз доста доводи против изчетох. Има достатъчно много майки в нета, които пишат, че децата им спят без проблем по корем. Преди да се обърна към нета, питах педиатърката и тя ми каза, че трябва да има непрекъснато наблюдение, ако бебето спи по корем. Какво да се прави??! Почти сигурна съм, че нищо не може да му стане, освен да си спи най-спокойно, обаче, това почти ме притеснява. Очаквах майка ми, която винаги вкарва здрав разум при гледането на деца, да ми опонира, ама не би... Може би ние не сме спяли по корем като бебета с брат ми или просто е трудно да кажеш - недей купува, безопасно е, а да вземе да се случи нещо... Затова и сега сме със сензор и поне сме спокойни.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 08:11



много сладка тема, човек като я прочете и да му се прииска бебче



Моят племенник е вече на 3мес. На кърма е, но с шише му я дават. Майка му твърдо спазва препоръките на педито и не смее да му дава повече от нормата за възрастта му и той е малко гладничък. Иначе расте в норма, доста е дълъг и спи основно през деня. Нощем е като братовчед си Борис, мрънка, върти се, не спи добре

Редактирано от galia71 на 25.01.11 08:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.