Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.01.11 13:05



Е, големи ще са юнаците, как!!! Откъде ще им дойде силата да пазят чаровните крехки Мармалинки

.
Въпреки че Алекс е бил доста по-тежичък на неговите месеци, не се притеснявам. В края на крайщата хората са различни - едни ядат повече, други - по-малко.
Инсе, не се оплаквай - спите спокойно всички, бебка от сега си е набелязала доходоносна професия...
Иначе сериозно - що са ти стъклени тенджерки? Гледам, че в Билла в момента има някаква промоция с касерола от керамика. Дали ще ти свърши работа? Не знам за готвене ли ти трябва или за съхранение само...
Иначе наш татко тази събота купи първите няколко пюренца - 1.10 лв. - 80 гр. само моркови и само броколи - на Гербер (знам, че не я долюбват много тая фирма, ама аз съм давала от нея на Алекс, така че му казах да купи). Ще търся и от Сънвал и от Хип - такива ядеше баткото. И смятам да захранвам като стане на 5 м. и нещо. Стига да му харесва. А за каша или морков - според детето - Алекс много дрискаше - затова би било по-добре каша ориз. Ако не ака много често - като Тома - смятам, по-добре да се започне с морков, броколи, тиква, а оризът, който запича, да остане за по-късно и да се смесва с плод за следобед.
Що казваш двойни са цените на памперсите? Аз такива ги помня - ок. 20-24 лв., но няма да се учудя, ако извън Бг са по-евтини...



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.01.11 14:24



Криси, 4естита бременност- да е лека и неусетна !!!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.01.11 14:26



Инсендио, според немската система на захранване се запо4ва с морков(или пащърнак, тъй като леко сладни), но каквото и да предпримеш не мисля, 4е ще си в грешка.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.01.11 14:51



Цвете, за цените сравнявам с тези в ПТ - аз тук пюрета не съм купувала до сега, защото когато си дойдохме, Лора вече не ги ядеше... памперсите също - двойно по-скъпи са от там... още тогава бяха...

иначе си права за захранването - май ще се спра на морковите, защото Линчето върши голямата работа веднъж на 6-7 дни...

видях ги пюренцата на Гербер - добре ми изглеждат на външен вид... аз Лора я захраних с тези на Нестле, защото там това има... купувах 2бр. за 1,10Е



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.01.11 14:53



човек като я прочете и да му се прииска бебче - хайде де - взимаме и потретващи





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано26.01.11 17:55



Я да питам аз и тук....ТО моето бебе вече не е много бебе, но се надвям, че ще мога да сверя часовника.
Та значи, Ники е на година и 4 месеца. Преди 2 дни ходихме на консултация. Първо я измериха, 84 см....после докторката като я видя и ахна ( по таблиците и явно се оказа голяма...) и пак я мери...Доста я понатисна...за да я изкара 80.5 см. Но ....килата нямаше как да се променят, дори и с натискане

. Та...килата са 12.5 . Гледам че Петър на година и 9 месеца е бил 12 кила и 86 см...
Докторката счита,че дребното е с наднормено тегло. Не яде сладкории (бисквити, вафли и т.н.), яде си нормално (супи, готвено и т.н.)...може би явно ще прилича на мама си (топчеста). Има ли място за притеснени според вас?





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: *choky*]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.01.11 18:12



Гледам Алекс не е бил много по-различен, без натискане

, на 1 г. и 6 м. - 11.900 и 82 см. Мисля, че при Ники, ако наистина не е 80.5, а 84 си е нормално едричка. Но, ако е 80.5, наистина пробвайте с промяна в хранителния режим. В края на крайщата, не е лошо да се наблегне на зеленчуците, да се ограничат т.нар. боклуци.
Аз никога не съм била фен на притесненията, които се повдигат от писания по форуми, но за кг съм категорична - масово момиченцата в ДГ на сина ми (сега е на 6,5), сред приятелите ни и т.н. са с едни големи коремчета, тежки, тромави. Въобще не говоря за по-високия ръст, който си е нормален на тая възраст в сравнение с момчетата.
И още нещо, ако си е съразмерна, знам от моя приятелка, че джипито им бил много шашнат, като видял по-големите размери на сина й и ги намалил, щото трябвало да докладва за подобни "мутации"...
Тъй че, може би наистина ги следят за деца с тегло над нормата, явно независимо от височината им.
Бе следи си я на вашия кантар как е и мислете за спорт, за повече движение и така... Успех.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано26.01.11 18:19



Благодаря ти Цвете.
Тя проходи късно...преди месец някъде...Сега тук температурите са супер минусови (минус 30 и надолу) и движенията и разходките са ограничени, до тропане из къщи...Това също е причина може би..
Гледам да не храня с "боклучеста" храна...в яслата явно трябва да следя по-изкъсо какво се случва...

Ще я измеря тази вечер пак...да видя точно колко е..

Мерси!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано26.01.11 18:28



Ох, барнахте ми болната тема. Ники яде, но не расте. На ръст е 80 см и не знам колко кг /някъде към 10 кг ще да е/. Яде до пръсване, а за 4 месеца само с 2 см нагоре. Сега е на 1 г и почти 9 м. Гледам картона на баткото, още по-зле. Ген, мамка му, дребни ще са. Иначе щурчо си имам вкъщи, ходи след брат си и пищи до....ще викнат социалните. Да са ми живи и здрави, болест не ги лови откакто сме тук.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: нeмиpницa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.01.11 20:06



Не се притеснявай чак толкова, Нем. Първо, децата винаги стават по-високи от родителите си, второ - всеки расте по различно време, трето - няма да забравя какво каза Ханибал Лектър на героинята на Джоди Фостър, след като я видя за първи път "Хубавата храна е удължила костите ти...", четвърто - записвате ги на спорт, при който се разпъват - баскетбол, волейбол и не на последно място - не е толкова страшно да не си висок, дори и за мъжете. По-често смотаняците са от по-високите, отколкото от по-ниските. Моят баща като е по-нисък от майка ми - какво? Да ти кажа никога не е бил притеснителен, нито е имал проблеми с ръста си. Спри това да ти е болното място!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.