Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Първа Майска спамка  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано02.05.11 21:49



Знаете си работата

.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.05.11 11:11



Дойде заветният ден за нашето пътуване и днес Ния станала със сополи

как няма едно пътуване да е като хората сега ще има да треперя докато сме във Виенско ..... оплаках ви са набързо



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано04.05.11 11:45



Споко бе жена, във Виена и други сополиви има :))) Хайде леко, безаварйино и много приятно да си изкарате.





Тема Re: Първа Майска спамканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.05.11 11:52



хаха има ама си ми е притеснено ... като не съм си тук с педито под ръка

благодарскоооо



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано04.05.11 12:14



Аз за едните сополи никога не се притеснявам.
Стегна ли багажа? Разбра ли се на колко кг имате право, ръчен, неръчен и пр.?
Приятно ви изкарване, без грам повод за притеснение!





Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.05.11 12:46



При това време в момента мога да ти гарантирам, че ако не си носите сопола със сигурност щяхте да се сдобиете с такъв най-късно след 24 ч. във Виена.
тук що е на два крака подсмърча, кашля, киха...Изобщо не бих си го слагала на сърцето.
Капки за нос и Нурофен и сте ток и жици. Хайде весело изкарване и весело посрещане на рождения ден на Ники

.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано04.05.11 12:55



да си прекарате хубаво и да няма нищо повече от тези сополи





Тема Re: Първа Майска спамканови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.05.11 13:02



Ха ха мен за единият сопол не ме бърка, ама тя има дарба да върви всеки път с невероятни екстри към тях .... ще видим живи и здрави само .
Флорче говорих с компанията имам право на 8кг ръчен и 20 чекиран багаж ....



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано04.05.11 13:25



Е, нямате грижи тогава с багажа!



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.05.11 13:28



хаха да ще го натъпчем единитя с лекарства хахахаха



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано04.05.11 14:07



Ей, не си разваляй настроението! Весело изкарване във Виена!






Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.05.11 15:23



ами то не може да го мислиш 2 седмици и да не се случи


лекрствата в чекирания багаж, Яне



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.05.11 16:21







Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано04.05.11 17:06



Яне, не дърпай дявола за опашката....ще се оправи детето само не се вталясвай ;)



Тема Nikola is turning 2!нови [re: Nasinda]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано04.05.11 17:41





Да ни е живо, здраво и да има незабравимо детство!
Да ви е сладко!



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.05.11 18:23



Да е жив и здрав!
Весел празник!



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано05.05.11 08:10



Жив и здрав да е, много щастлив :))!



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.05.11 09:13



Жив и здрав да е, щастлив, да му върви по вода и много радост и гордост да ви носи



Предполагам, че тортата е твое дело. Голяма майсторка си



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано05.05.11 10:00



Нем, да ти е живо и здраво порасналото момче с хубавото име Никола!
Чакаме снимки



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.05.11 10:15



Егати, кога отлетя това време. Нем, да ви е жив и здрав.
страхотна торта - ти ли я измайстори?





Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано05.05.11 10:33



Честито порастнало момче! Да е здрав и щастлив, да има прекрасно детство!

Тортата е невероятна, браво!




Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: tani4ka]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано05.05.11 12:56



Мацки, тортата не е моя. Де да беше. Тя ми е пример какво трябва да спретна в неделя, че тогава ще е партито и то /ест./ е на тема

. Полудял е Ники по това филмче.
Благодаря за пожеланията!

Редактирано от нeмиpницa на 05.05.11 12:56.



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано05.05.11 14:42



4естито, Нем! Да расте здрав и нахилен юнака !!!
Весело празнуване!



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано05.05.11 14:44



Приятно изкарване вьв Виенско, в добро здраве и настроение !





Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано05.05.11 18:35



Честит ти рожденник!!! Жив и здрав да е, много щастлив и обичан да е и голяяяям късметлия!!!
Весел празник и най-най-хубавите подаръци!!!







Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.05.11 00:16



Мерси, Цвете, за пожеланията!

Ох, да се похваля, днес само хубави новини има и не ме сдържа! Случайно разбрах, че позната след 10 г опити да забременее вече си дундурка 2 близначки. И моята най-най-добра форумска дружка днес стана мама за трети път. Утре ще науча повече подробности, засега знам само името - Тервел. Братята му са съответно Калоян /със Стефи/ и Самуил /с Никола/. С таз жена само третата бременност не успях да си изкараме заедно. Освен, че си бих камшика на 3000 км от София все още отлагаме появата на трето чедо у дома. Ох, супер съм щастлива...........



И , на което ама-няма преди минута попаднах и го пускам специално за Ранди. На тази тема попаднах след като рових за любима приказка от нашето детство в Гугъл /от съседната тема на адашката за приказките/.



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано06.05.11 12:16



Честит ти рожденик,Нем ! Да е здрав и много слънчев,щастливо детство и любящо семейство !!!



Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано06.05.11 23:57



Мерси за инфото.





Тема Re: Първа Майска спамканови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.05.11 09:26



Хелоу от слънчева Виена.

Използвам момента, че звяра спи и имам малко време между трамбоването и гледането на красоти. Времето ни е перфектно - слънце и топло, дечко се държи добре откъм ходене, мрънкане и сополи ....
Нем да ти е жив и здрав големият вече юнак, Безгрижно детство и много детски смях.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.05.11 11:50



Ау, завидях за времето. Предната седмица беше супер за многото гости от БГ, но тази е дъжд и хич не ми е приятно. Айде, после ще показваш красоти. Бях в местният Белведере, до едно езеро е. Предполагам виенският вече сте го посетили. Мерси за пожеланията. След малко бягам да правя тортата.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: нeмиpницa]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.05.11 20:28







Тема Re: Първа Майска спамканови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.05.11 14:24







Тема Малко смях....нови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.05.11 14:33









Тема Re: Малко смях....нови [re: -Randi-]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.05.11 15:45



УжасТ





Тема Re: Малко смях....нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.05.11 23:08



Муахахахаха, запознахме се вчера и "засега" сме в добри отношения, лелеееее майкоооооооооо

не е лесно



Тема Re: Малко смях....нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.05.11 23:10



Хахахахахаахахаха





Тема Re: Малко смях....нови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано10.05.11 09:04



Е няма такава тъпотия






Тема Re: Nikola is turning 2!нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано10.05.11 14:45



С много закъснение, честита втора годинка на Никола! Да е жив и здрав и много да ви радва!



Тема Re: Подаръцинови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано10.05.11 14:50



Замислила съм се отсега за подаръци за 4-тия РД на Тобчето. Много иска "обувки с колелца"

, т.е. ролери, та това ще е едното, дано устискаме до тогава, че дава голям зор.
Баща му иска да му вземе PSP, аз съм много против, но се чудя дали не преигравам. Как ви се струва на вас? Права ли съм да смятам, че 4-годишните нямат нужда от подобни джаджи?! И без това като е във ваканция гледа повечко ТВ, отколкото би ми се искало.
Други идеи за подаръци (че ще трябва и от баба и дядо да има, че и от прадядо)? Нещо ми е много трудно тая година.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано10.05.11 17:52



Не му купувайте PSP! На мъжо продължавам да мрънкам по темата.



Тема Re: Подаръцинови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано10.05.11 18:46



Ани получи за рождения си ден ролери, но още не сме ги ползвали. Струва ми се, че е още малка, но баща й много настояваше...



Тема Re: Подаръцинови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано10.05.11 19:01



Дес, аз дори мислех, че няма да има толкова малки, обаче има... Иначе човека е много убеден, че ще се справи! Рядко съм го виждала така надъхан...



Тема Re: Подаръцинови [re: нeмиpницa]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано10.05.11 19:02



Да видим ще успея ли да са преборя с баща му...



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.05.11 08:34



И да не се пребориш, няма да е толкова страшно, според мен. Понеже не съм запозната - това е нещо, на което се играят игри, нали? Ако седи у вас, спокойно можеш да го прибереш в някой шкаф - далеч от очите, получи за рождения ден, далеч от сърцето

. Яна и тя много мрънкаше за детски лап топ, поигра има-няма 2 дни и сега само си седи на шкафа. Не се сеща за него, аз не й напомням, а и гледам да й намирам други занимания. И с гледането на филмчета така стана - имаше период, в който гледаше всеки ден, после лека-полека започна да разрежда и сега не си спомням от кога не се е сещала. Като иска не й отказвам, да не й става фикс идея. Еееххх - ако можеше така да се получи и с шоколада....



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.05.11 09:00



Аз също съм против PSP-то. Борис отдавна ме врънка, но аз не подавам. Има компютър, гледа доста ТВ, а игрите са си зарибявка. Дори умишлено няма инсталирани на комп. по-сериозни игри, че няма да става от него.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.05.11 10:23



Аз съм твърдо против PSP, колкото по-малко игри, толкова по-добре. А и имахме у нас едно WII - даде ни го един приятел за известно време - играхме 1 седмица и вече е забравено и прибрано....
Моето предложение е колело.






Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано11.05.11 10:27



И аз не го знам точно какво е, но да, игри се играят. Най-много се ядосвам, че баща му, понеже за него е по-лесно да му връчи подобна играчка или да го сложи пред ТВ, започва да измисля разни "положителни" ефекти - щяло да му развива чувството за не-знам-какво-си

Обаче мисля, че и самия той не си вярва много-много. Проблема е, че няма да седи у нас джаджата през цялото време, а и при баща му, а там не мога да контролирам нещата.
Същото стана с ТВ, аз си мислех, че моето дете почти не гледа и се чудих от къде познава Спайдърмен, Батман и пр., а то се оказа, че като е при баща си, ТВ върви за фон, което адски ме дразни. Поне се стопли времето, така че ще се излиза повече навън... докато не стане прекалено горещо
Ние пък проблеми с шоколада нямаме, аз не купувам у нас, но виж, ТВ-то... отпуснах му края напоследък и сега ме е яд.



Тема Re: Подаръцинови [re: tani4ka]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано11.05.11 10:31



Мдам, значи не съм само аз да съм против. Май жените сме против, мъжете за, аз поне не се сещам за майка, която да е купила подобна джаджа, все бащите я вършат тая работа


Таничка, той има колело, за миналия РД му го взехме. Но съм много "за" подобен род подаръци - колело, ролели, тротинетки и пр.... нещо, което първо, ще го мотивира да излиза навън, и второ, все пак ще развива някакви физически умения.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.05.11 10:36



То и аз не купувам шоколад, но Яна получи за РД две големи кутии Линд. Сега ще си ги яде до Коледа, защото други нама да купя. Тя яде на ден по един бонбон, но пак ми се струва много.
Вчера попаднах на някаква статия за това колко като време е нормално (безвредно, може би) да се гледа тв от децата в различните възрастови групи. За 4 годишните беше 20 мин...... Яна сутрин гледа Мики Маус поне половин час, преди градина. Вечер гледа Сънчо и понякога каквото гледаме ние след 8 вечера. При всички случаи се събира повече от 20 мин. дневно. А аз все си мислех, че не гледа много тв......



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.05.11 10:41



Евала ти правя, това с по 1 бонбон при нас е мисия невъзможна. Снощи яде от тези шаренките бонбонки, като е почерпил с 1 баща си. Изяде си ги и се върти като лисица около него...ти ще го ядеш ли, искаш ли аз да ти го изям, я дай да си го разделим... Вечер се разсънва с Мики или Франклин но не повече от 5-10 мин. Вечер обаче гледа но на РС, Том и Джери са му любими, и Сънчо, но той е 10мин. Така че за сега сладкото взима превес над ТВ. Иначе ако има кой да стои с него може да рита на площадката до 22ч.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.05.11 10:42



Аз пък се бях замислила напоследък дали да не взема, но по-скоро за каката...но таткото у нас е против :))))



Тема Re: Подаръцинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.05.11 10:47



Яна някак свикна на това ограничение по 1 бонбон на ден. Аз мислех, че ще има голяма съпротива, като кутиите са й под носа, обаче не - иска си дажбата и не хленчи за повече. Преди време постоянно мрънкаше, аз й дадох целия шоколад, с който разполагахме - да яде колкото иска, но с уговорка, че като свърши, няма да купувам дълго време. И тя яде, после започна да намалява, и стигна до 1 на ден - като видя, че посвършват и скоро няма да има. Свикна, за мое изумление

. Но никога не забравя да си поиска. Понякога ме пита - мамо, аз днес яла ли съм шоколад и като й кажа, че е яла, не пита за още (не я лъжа, естествено ). Но това да даде на някой друг е мисия невъзможна, шоколадът не се дели с никой!!!



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.05.11 10:54



Сладуранка...момичето си едруго, ела да направиш с Наско уговорка...ужас. Започва се едно може ли нещо от горе (шкафа със сладките неща), като кажа не може става страшно. Ама аз искам, искам, мамо моля те, искам, искам, искам...и това до безкрай. И аз обикновенно не изчаквам безкрая, щото ...да... Забелязвам обаче, че като се прибере вечер от игра или градина, ако веднага му дам нещо да яде, дори намазана филия някакси забравя за сладкото...но не винаги минава този номер :) Но кажеш ли му , че от нещо се расте и ще стане голям, ела да видиш месо, риба всичко яде :)



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано11.05.11 11:18



Ау, 20 мин.... Тоби си няма строги навици за гледане на ТВ, в смисъл всеки ден е различно. има дни, в които изобщо не гледа, обаче понякога, обикновено през уикендите, и няколко часа може да изкара пред ТВ.



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.05.11 12:09



Не искам да те плаша, но тази страст към шоколада си е за цял живот

. Дени от малка обича шоколад и примерно аз не и купувах много, но баба и - да. Но това е е друго. Сега вече голяма въпреки, че знае какво прави тя види ли шоколод полудява. Може за друго да се ограничава, но шоколад почне ли да яде няма спирачки



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.05.11 12:14



Мъжете понякога са за убиване

Ей сега моят ме ядоса с подобно нещо. Зор да си купи айфон. И тъй като разликата м/у апарат и апарат с карта е малка дали да не вземем такъв с карта, която има и интернет. Видиш ли Борис като играе да не цъка от Примата си интернет. Пък той сега знае, че не може и не мрънка. Зорлем да даваме пари за глупости. Сега в месеца а му заредя 5лв, защото той няма с кого да говори само ако ми трябва да ми звънне. Ама много почвам да се дразня от това купуване



Тема Re: Подаръцинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.05.11 12:17



Аз на Дени скоро и пуснах тарифен план и даже и още телефон не съм и взела примерно със сензорен дисплей. Гледам сега си влиза във Фейсбука. И скоро ще и сменя тел, но да не се учат всичко наведнъж



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.05.11 13:54



Предполагам сте се натъкнали на тази статия


От вчера съм леко смутена, получих покана за приятелство във фейсбук от една моя племеничка, на 14 години. Разгледах какви снимки е пуснала и те ме смутиха. Уж не са кой знае какво.... само дето се е постарала да прилича на чалгаджийка, има едни с потничета - еми не ми се виждат много подходящи. Отделно има 435 приятели в листата и съм повече от сигурна, че не познава толкова хора около нейната възраст. Също съм сигурна, че родителите й си нямат идея за профила в социалната мрежа, та сега се чудя дали да не им намекна нещо.
Аз ли нещо не съм в ред? Започвам ли да се тюхкам по адрес на подрастващите?



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.05.11 14:09



Точно вчера с мъж ми обсъждахме тази тема, по повод това, че видял снимки на приятелка на приятелско дете... полуголи снимки и прочие...
Наред си си и не виждам нищо лошо да говориш с родителите и. ФБ се оказва сайт без никакъв контрол, пише детето, че е на 18 и има профил... На дъщеря ми аз съм и разрешила, приятел съм и редовно влизам в профила и...защото веднъж имаше едни лични съобщения от някакъв тип... да не коментирам от какъв род.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.05.11 14:30



Проблемът не е в теб

. Понякога дори и с прилични дрехи такива стойки и муцуни правят. Дени я скастрям за такива снимки. Мъжът ми пък е доста краен за тези неща и все имаме разправии, защото пък моето мнение е, че не може да му забраниш всичко на детето. Аз също и разглеждам снимки, писания, но .....не съм сигурна, че мога всичко да контролирам Пак по повод такива разговори половинката ми пусна една хубава статия:





Тема Re: Първа Майска спамканови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.05.11 14:41



Чак ми стана гадно.....
За разведряване на настроението, поздравявам ви с едно любимо парче (по темата

)


Винаги се сещам за него, като се подхванат подобни теми :)



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано11.05.11 14:49



Мдам, моята братовчедка, бях ви писала преди за нея, покрай момичето, починало в Търговище, е на 15 (тя всъщност е дъщеря на моя първа братовчедка), има 1476 приятели във ФБ?!?!?! На почти всички снимки е с къса поличка и потниче, с една чупка в кръста, нацупени устни, тежко гримирани очи и пр. Как не разбират тия девойки, че на 15 са много по-хубави усмихнати, без грим, естествени и пр. Нямам идея дали родителите й знаят.
Коментарите под снимките са... няма думи. Първо, че няма почти ни един коментар на кирилица, второ, абсолютни простотии са, чак не мога да им схвана смисъла на моменти.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано11.05.11 15:28



flor4eee, аз също съм против PSP, всякакви лаптопи и пр. за толкова малки деца. Какво ще му развива? Една топка ще бъде много по-добро "помагало" за развитието на детето. За щастие Сърфов е на същото мнение и не ми се налага с никого да се боря по подобни въпроси.
Иначе за подаръци на тази възраст - Плеймобил (пожарната, полицейският участък, строителната площадка, разните замъци) според мен са перфектен подарък.
Успех с карането на ролерите

. Ще чакам снимки.



Тема Re: Подаръцинови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано11.05.11 16:09



"Какво ще му развива?"

Как какво, бе Сърфче? ПСП-то ще му развива усещането за ориентация и пространственото мислене (явно за някакви игри с коли иде реч), а гледането на ТВ създава представа за реалния свят

Ох!

Мерси за идеята за Плеймобил, сега ще поразровя да видя какво е това. Освен топка, колело и ролери, ппределено ще ни трябват занимания и за вътре, щото се очертава лятото месец и половина да си седи вкъщи Тобчето в големите жеги.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.05.11 16:26



Ние с таткото се страхуваме, че ПСПто може да дойде от баба му.И то само за у тях. Дето се вика, не само няма да ни пита (а знае колко сме против), но и ще си го привлича у тях с тази джаджа.
В същото време за този рожден ден му подарихме някаква интерактивна игра за ТВ, което си е пак игра. Само дето размахва дистанционното пред нея. За спортове е и има различни. Не знам дали и това е ПСП. Съвсем възможно, но, решихме, че след като е свързано с физическо натоварване - тичане пред екрана, махане с дистанционното, поне стимулира към движения, а не към стоене пред тв-то. Във Варна го ползваха и голямо тичане и потене падна, защото имаше свободно време и противници. Но тук, вече няколко дни, въобще не се е сетил за играта. Но и баща му го няма, а и е на ДГ.
Иначе за сладко си има ограничения. Може да изяде цяла торбичка желирани бонбони, но си знае и обикновено вечер след вечеря му позволяваме по три. Ако е слушал 4, ако не 1 или 2. Така че и там си има ограничения.
Последно като бяхме във Варна изтървахме Твто, защото беше по цял ден в къщи, валеше и се налагаше да гледа, за да не дивее. Така че, гледа поне по час на ден тв, освен когато въобще не гледа. Никак не съм фен, но с двама трудно се справям, без големият да има занимавка през част от времето.



Тема Re: Подаръцинови [re: tswete]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано11.05.11 18:52



Ох, ти с двама трудно се оправяш, на мен с един ми е трудно понякога. Бяха в Холандия за 10-тина дни, ей, сякаш забравих какво е да имаш дете

. Като се върна, бяхме няколко дни вкъщи (нямаше градина), направо се чудих как да го забавлявам. Точно тогава се разглези с ТВ-то. Иначе като гледа - гледа ДВД-та, т.е. качеството поне е контролирано ако не количеството...



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано11.05.11 19:13





Такава джаджа има Стефан, ест. купено от баща му. Сега седи скрита. Но на път/в самолет върши работа, през другото време - ей пекна слънце давам им едно одеало и си правят пикник с игра на двора. Да тичат.



Това трябва да правят децата сега....дори облаците да гледат. Но не и ТВ игри.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано11.05.11 22:19



Поредната "мода " е това....


Декс, обожавам тази песен!



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.05.11 00:02



Ама нашите са си истински, като за големи хора, на една линия, размер 29 - 32...



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.05.11 00:09



Да взема да ви изпратя Ани за превъзпитание за сладките неща!


При нас нещата са тотално изпуснати вече! И колкото и да забранявам, заплашвам, дори подвиквам на някои нейни кръвни роднини...няма ефект. Ани е малка, но вече знае...сладко, та сладко! И понеже не ми издържат нервите на постоянен рев..капитулирам. За бой съм. с тв същата работа, но пък обича и книжки слава Богу! Поне се успокоих, че тези ранни пубертетщини и момеене са нещо нормално. Една учителка от градината ми каза, че е в реда на нещата да го изживеем и този период. Към 5 годинки много се засилвало. И това за секциите го е чула от приятелката си, не е от тв, успокоих се. Но нормално ли е, да иска да й купя сутиен, обувки на токчета, червило, лак и боя за коса?! Само такива ми ги говори...При положение, че аз изобщо не съм някоя кипра. И с тези пусти - кой й е гадже, за кого ще се жени, кога ще ражда, колко деца ще ражда...като развалена плоча.Представям си да сме живи и здрави истинският пубертет какъв ще е...

Редактирано от dessbess на 12.05.11 00:18.



Тема Re: Подаръцинови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано12.05.11 02:36



Десс, това е нормален етап от живота на едно 5 г. Стефан ще се "жени" за французойка, ще й казва "Бонжур"...Ще имат 2 деца - момиче и момче. Все ме пита кога ще се запознае с нея и кога ще стане като татко и да ходи на работа.....До споменаването на думата секс още не сме опрели....При обясненията си я избягвам.


Предния месец бяхме на темата кога и на него ще му падне първото зъбче и какво ще донесе зъбната фея. Едно момиче и едно момче от неговия клас вече са без зъбчета. А покрай темата на адашката за приказките се сетих за Чук и Пук и я четохме /намерих я на pdf от нета и я разпечатах/. От една седмица не сме близвали шоколад.



Тема Re: Подаръцинови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 12:30



То и аз хленченето хич не го издържам...

Полудявам, абе много зле ми действа. И сега като започне с хленченето съм й казала да си ходи в стаята и там да хленчи. Ако продължи да истерясва, я водя и я заключвам. Тя като попищи малко сама и заключена и следващия път доста се размисля преди да започне с истериите. Лошо, жестоко, непедагогично - прилагам го, защото иначе трябва да скачам през терасата . Явно доста я впечатлява, защото след това няколко дни се разбираме и само с приказки.
А за жененето - не е само у вас. Яна вече е на трети жених - първият спря да ходи на градина, вторият май има някакви логопедични проблеми и не се разбират добре , третият е от миналата седмица. Даже й бил казал, че ще се оженят, т.е. не е само нейна фантазия . Вчера обясняваше някаква история без начало и без край какво били говорили в градината, как той седнал до нея, а не до Криси - не слушах през цялото време . Има не знам колко деца, разправя как ги е родила, даже онзи ден каза, че не искала да й режат корема, за да роди поредното бебе. За сега не се е сетила да се интересува как бебетата се озовават в корема .
Сега разправя как имала и втори баща, но той бил умрял преди време, тя като била малка. Даже било още преди аз (майка й) да се родя. Та този й баща и бил разказвал за Африка, Гърция и не знам какво още - абе приказки от 1001 нощ, не слушам винаги, защото и това безконечно и неспирно говорене ме подлудява.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 12:39



За вкъщи дали няма да му е интересно нещо от приложното излуство - глина например, бои различни видове, неща за оцветяване? Има едни неща дето се бърка гипс, но на мен ми се виждат малко сложни за 4 годишни.... Или игри с букви и цифри - у нас всичко това напоследък е хит. Разпечатвам от Крокотак, събиране и изваждане до 10, четене на срички, макар да няма голямо разнообразие. Има и такива книжки тук - с всякакви занимания - оцветяване, повтаряне на контури, лепене на лепенки. В събота правихме фигури от солено тесто, после пекохме и с темперни бои оцветяване. Оцветяването отиде към 1 час, че и повече

. И рисуването с бои е забава - Яна се занимава и сама с него, пак не спира да говори, но поне не иска винаги да отговарям .
При нас проблемът е, че всяко занимание, което не е гледане на тв или филмче на компа, задължително трябва да е придружено с участието и на някой друг. Ако сме само двете и аз трябва да домакинствам, тя си се занимава с нещо - я с децата, я с нещо друго. Но в момента, в който ме види да седна или да хвана нещо мое за забавление - започва с поканите за обща игра. И няма измъкване!



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано12.05.11 13:17



Моят юнак явно е назад с материала, не е споменавал да се е женил, но и в яслата, и сега, си има любима. И си ражда деца, които се казват Тобиас

Стана ми интересно наскоро, гледахме ДВД-то от яслата, не помни имената на децата, но нарече тогавашната му любима (Алба) с името на сегашната изгора Амата

Тоби истерясва най-често, когато не разбера какво ми говори. Стиска юмруци и пищи. В началото се опитвах да му обяснявам да не пищи, после си викам, нека пък си изкара яда. Като вземе да хленчи като бебе и аз не го понасям, директно му казвам, че нищо от това, което ми говори не разбирам, и сякаш действа.
Декс, това с втория баща ме разби, че чак и разкази за Африка и Гърция! Страшно въображение има Яна!



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано12.05.11 13:20



Хубави идеи, мерси, ще се поогледам по-сериозно за подобен род неща. Тобчето сякаш обича да се занимава, особено ако е нещо за рязане на малки парченца


Това солено тесто изисква ли някакви особени умения за месене?



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 13:32



Една чаша брашно, същата чаша сол, половин чаша вода и 1 с. лъжица олио. И да не си съвсем точна, не е проблем. Объркваш и твориш :). И децата могат да месят, после да моделират, който го влече. Ние точихме кора с точилка, после с формички за курабийки рязахме. Аз реших да е подготовка за Коледа, да ги направим като елхови играчки. Ползвам идеи от тук





Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.05.11 14:34



Вчера показах на Ани булчинската си рокля, барабар с воала, кошница, чанта! Казвам ви, няма такава радост в очите на едно дете!

Все едно аз да спечеля от тото! Дори я "облякохме" с нея, снимахме...то бяха пози, усмики, дори танцува валс с баща си...



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 15:28



Момичета, знаете ли какво е "tibet silver"? някакво особено сребро ли, изобщо дали е сребро?



Тема От друга странанови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.05.11 15:44





Вместо да си късаш нервите остави таткото да подаро ПСП. После ти му даваш чук и тесла и нещата си идват на място...



Тема Re: От друга странанови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.05.11 15:49



Сетих се за още няколко неща като прочетох за соленото тесто.
Има едни комплекти с тухлички, които с една малка шпатула(или по-добре известна като "мистрия" по нашите географски ширини) и гипсово лепило се лепят и стават на къщи, конюшни и пр. Като омръзне - се топва във вода и лепилото се разтваря и пак могат да се ползват тухлите.
По принцип са за по-големи деца, но Симона с малко помощ се справяше добре по-миналата зима със строежа.



Тема Re: От друга странанови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано12.05.11 16:25



Хаха, точно оня ден беше изровил чука за пържоли и беше почнал да ми оправя къщата


Мерси за идеята за строител.



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано12.05.11 16:28



Tibetan silver is used primarily in jewellery components, and is similar to pewter - an alloy of copper, and sometimes tin or nickel, with a small percentage of pure silver. Its overall appearance is of aged silver, but it can be polished to provide highlights on complex castings. The nickel content is nowadays reduced or absent, due to common allergies to this metal.

От уикипедия





Тема Re: Първа Майска спамканови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 16:33



Мерсаж, Флорче

!



Тема Въпросче за хотел в Санданскинови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.05.11 12:10



Някой може ли да ми препоръча хотел в Сандански? Трябва ни за една нощ, но ми се иска да е някъде близо до центъра или парка. Има много в интернет, но нямам време да преглеждам всичко





Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано13.05.11 13:30



Гале, зависи до колко пари и какви екстри искаш?



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.05.11 13:36



никакви екстри, да има къде да паркираме колата и ако може да има ресторант

, да изпием сутринта едно кафе. Реално трябва да преспим. Гледах цените са между 50 и 80лв. Аз гледах Анели, но е баш в центъра и уж имало къде да се паркира, но съм скептична



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано13.05.11 13:57



Ами да ти кажа той е най-евтиния хотел, ако е само за преспиване. По принцип към него има паркоместа, но питай все пак. Другите са точно този ценови диапазон, който цитираш и ти



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.05.11 14:00




Това за криенето под масата все едно е писано за Яна



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.05.11 14:07



Ние преди две години спахме в един , хареса ми. Мишелина ни го намери, но име не помня. Стаите са доста големи и може и четиримата да легнете. за ресторант - не знам имаше ли...



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.05.11 14:43



така ми казаха за местата, но като гледам как е на главната ще видим. Ще търсим платен паркинг

мерсаж



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.05.11 14:47



офффф, за едно спане колко претенции

И то основният проблем е паркирането. ЗА моя мъж това е най-големия зор, ако трябва да обикаля и да не знае къде може да паркира. Два дена с това се занимавам, а искам и да е в града, за да можеш да направим една вечерна разходка из града (аз Сандански много си го харесвам въпреки, че рядко ходя)



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано13.05.11 15:44



Гале, наблизо има улички, където спокойно може да си паркирате. Ако има места директно запазвай, а и да не работи лобито за кафенце, центъра ти е точно на 30 секунди от хотела. Поздрави Сандански от мен ;)



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: galia71]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано13.05.11 16:23



Гале, Анели честно казано на мен хич не ми харесва...А и е много вероятно цяла нощ да си имате съпровод от ахкане и пъшкане...Виж този сайт


Нямам много време за подробности, но Алианс и Сантана, ако не се лъжа и Св. Георги са точно в центъра. Пише, че имат парко-места, а и цените са им горе-долу поносими. Разгледай ги и ако имаш други въпроси - питай, ще съдействам!





Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: mishellinna]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано13.05.11 17:15



Галя, ние бяхме преди няколко дни за седмица в хотел "Перун" в Сандански, където двойната стая с допълн. легло за дете е 50 лв. с включена закуска на шведска маса. Хотелът е приличен, като има паркинг към него, само не знам дали ще намерите места, беше пълен, защото предлагат много добри пакети с храна. Имат ресторант, който е приличен. Иначе се намира в горната част над парка и е спокойно, тихо, пеят птички, по пътя към 5-звездния Пирин. Там в района има още един - "Прим", който е на същите цени и със самостоятелен паркинг, имат и басейн, и ресторантче.



Тема Ръководство на съвременната кифла!нови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.05.11 17:20





нещо страшно..вижте сами!

Редактирано от dessbess на 13.05.11 17:25.



Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано13.05.11 18:04



Да се смее ли човек, да плаче ли





Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.05.11 18:15



....или пък да вземе пример за стил и облекло от младото поколение...



Тема Имаме си рожденник!нови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.05.11 00:22



Момичета минавам да почерпя виртуално по случай 5-я рожден ден на нашия син Илия!



Ако не ме лъже паметта и Флорчето днес е рожденничка!Да е жива и здрава и много щастлива!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.05.11 06:49



ще го поздравя

Запазих пък каквото такова. Имам две причтелки там, така че ще помагат



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.05.11 06:57



това за ахкането и пъшкането го прочетох и в интернет

и затова леко се притеснявам. Ще звънна и на някой от тези. ЛЕсно мога да си откажа резервацията в Анели. Мерси



Тема Re: Въпросче за хотел в Санданскинови [re: mimy]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.05.11 06:58



Перун съм го харесала за някоя дълга ваканция в Сандаски





Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.05.11 07:04



полата трябва да е мини и мозъка също



и не само това, но е по-скоро плачевно, отколкото смешно.

Ще го дам на Дени да го прочете, защото и тя има залитания основно със позите по снимките



Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.05.11 07:05







Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.05.11 07:05



Жив и здрав да е, да расте уверен и обичан.



Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.05.11 07:52



Да ви е жив и здрав рожденника. Да расте много щастливо и усмихнато дете за гордост на мама и тати.


Флорче и си траеш а? Пожелавам ти много здраве и късмет, всичко останалознаеш как да го постигнеш



Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано14.05.11 08:51



Честито на порасналия Илия, да расте здрав и много весел! Хубаво изкарване и много подаръци :))
Днес освен Флорче, на която пожелавам само усмивки и много късмет, РД има и декстър :) И тя да е жива и здрава!



Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.05.11 09:19



Да са живи и здрави всичките ни рожденници!


На Личката му пожелавам цялото щастие на Земята, много усмивки, подаръци и сбъднати мечти!

На Декстър и Флорче много целувки също! Да са живи и здрави и безкрайно щастливи и удовлетоврени от живота!



Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.05.11 10:15



Честит рожден ден и на Декстър!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.05.11 14:18



4естито на Ли4ката, на Флор4е, на Декстьр - да сте здрави и кьсметлии, усмихнати и доволни от живота!





Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.05.11 14:22



Ох, голям смях, бисер до бисерите са....

Особено тази с розовата рокля или 4ернокоската с подутите като балон розови устни. Тежки жертви на 4алга-модата..



Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.05.11 19:14



смъртоносни са...





Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.05.11 19:16



Зори, да ти е живо и здраво порасналото момче! Да е щастлив и да носи радост на всички около себе си! Весел празник на цялото семейство!





Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано15.05.11 21:36



Жив и здрав, Зори! Щастливо детство, много да ви радва и да се гордеете с него все повече!







Тема Re: Ръководство на съвременната кифла!нови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано16.05.11 03:51



Е, не....АД!





Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано16.05.11 10:23



Честит рожденик, Зори! Да ви е живо и здраво момчето и да ви радва много!



Тема Re: Имаме си рожденник!нови [re: Zori_D]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.05.11 10:32



На патерица - честит ви рожденик. Да е много здрав и щастлив

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.