Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подаръцинови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано12.05.11 02:36



Десс, това е нормален етап от живота на едно 5 г. Стефан ще се "жени" за французойка, ще й казва "Бонжур"...Ще имат 2 деца - момиче и момче. Все ме пита кога ще се запознае с нея и кога ще стане като татко и да ходи на работа.....До споменаването на думата секс още не сме опрели....При обясненията си я избягвам.


Предния месец бяхме на темата кога и на него ще му падне първото зъбче и какво ще донесе зъбната фея. Едно момиче и едно момче от неговия клас вече са без зъбчета. А покрай темата на адашката за приказките се сетих за Чук и Пук и я четохме /намерих я на pdf от нета и я разпечатах/. От една седмица не сме близвали шоколад.



Тема Re: Подаръцинови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 12:30



То и аз хленченето хич не го издържам...

Полудявам, абе много зле ми действа. И сега като започне с хленченето съм й казала да си ходи в стаята и там да хленчи. Ако продължи да истерясва, я водя и я заключвам. Тя като попищи малко сама и заключена и следващия път доста се размисля преди да започне с истериите. Лошо, жестоко, непедагогично - прилагам го, защото иначе трябва да скачам през терасата . Явно доста я впечатлява, защото след това няколко дни се разбираме и само с приказки.
А за жененето - не е само у вас. Яна вече е на трети жених - първият спря да ходи на градина, вторият май има някакви логопедични проблеми и не се разбират добре , третият е от миналата седмица. Даже й бил казал, че ще се оженят, т.е. не е само нейна фантазия . Вчера обясняваше някаква история без начало и без край какво били говорили в градината, как той седнал до нея, а не до Криси - не слушах през цялото време . Има не знам колко деца, разправя как ги е родила, даже онзи ден каза, че не искала да й режат корема, за да роди поредното бебе. За сега не се е сетила да се интересува как бебетата се озовават в корема .
Сега разправя как имала и втори баща, но той бил умрял преди време, тя като била малка. Даже било още преди аз (майка й) да се родя. Та този й баща и бил разказвал за Африка, Гърция и не знам какво още - абе приказки от 1001 нощ, не слушам винаги, защото и това безконечно и неспирно говорене ме подлудява.



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 12:39



За вкъщи дали няма да му е интересно нещо от приложното излуство - глина например, бои различни видове, неща за оцветяване? Има едни неща дето се бърка гипс, но на мен ми се виждат малко сложни за 4 годишни.... Или игри с букви и цифри - у нас всичко това напоследък е хит. Разпечатвам от Крокотак, събиране и изваждане до 10, четене на срички, макар да няма голямо разнообразие. Има и такива книжки тук - с всякакви занимания - оцветяване, повтаряне на контури, лепене на лепенки. В събота правихме фигури от солено тесто, после пекохме и с темперни бои оцветяване. Оцветяването отиде към 1 час, че и повече

. И рисуването с бои е забава - Яна се занимава и сама с него, пак не спира да говори, но поне не иска винаги да отговарям .
При нас проблемът е, че всяко занимание, което не е гледане на тв или филмче на компа, задължително трябва да е придружено с участието и на някой друг. Ако сме само двете и аз трябва да домакинствам, тя си се занимава с нещо - я с децата, я с нещо друго. Но в момента, в който ме види да седна или да хвана нещо мое за забавление - започва с поканите за обща игра. И няма измъкване!



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано12.05.11 13:17



Моят юнак явно е назад с материала, не е споменавал да се е женил, но и в яслата, и сега, си има любима. И си ражда деца, които се казват Тобиас

Стана ми интересно наскоро, гледахме ДВД-то от яслата, не помни имената на децата, но нарече тогавашната му любима (Алба) с името на сегашната изгора Амата

Тоби истерясва най-често, когато не разбера какво ми говори. Стиска юмруци и пищи. В началото се опитвах да му обяснявам да не пищи, после си викам, нека пък си изкара яда. Като вземе да хленчи като бебе и аз не го понасям, директно му казвам, че нищо от това, което ми говори не разбирам, и сякаш действа.
Декс, това с втория баща ме разби, че чак и разкази за Африка и Гърция! Страшно въображение има Яна!



Тема Re: Подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано12.05.11 13:20



Хубави идеи, мерси, ще се поогледам по-сериозно за подобен род неща. Тобчето сякаш обича да се занимава, особено ако е нещо за рязане на малки парченца


Това солено тесто изисква ли някакви особени умения за месене?



Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 13:32



Една чаша брашно, същата чаша сол, половин чаша вода и 1 с. лъжица олио. И да не си съвсем точна, не е проблем. Объркваш и твориш :). И децата могат да месят, после да моделират, който го влече. Ние точихме кора с точилка, после с формички за курабийки рязахме. Аз реших да е подготовка за Коледа, да ги направим като елхови играчки. Ползвам идеи от тук





Тема Re: Подаръцинови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.05.11 14:34



Вчера показах на Ани булчинската си рокля, барабар с воала, кошница, чанта! Казвам ви, няма такава радост в очите на едно дете!

Все едно аз да спечеля от тото! Дори я "облякохме" с нея, снимахме...то бяха пози, усмики, дори танцува валс с баща си...



Тема Re: Първа Майска спамканови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.05.11 15:28



Момичета, знаете ли какво е "tibet silver"? някакво особено сребро ли, изобщо дали е сребро?



Тема От друга странанови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.05.11 15:44





Вместо да си късаш нервите остави таткото да подаро ПСП. После ти му даваш чук и тесла и нещата си идват на място...



Тема Re: От друга странанови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.05.11 15:49



Сетих се за още няколко неща като прочетох за соленото тесто.
Има едни комплекти с тухлички, които с една малка шпатула(или по-добре известна като "мистрия" по нашите географски ширини) и гипсово лепило се лепят и стават на къщи, конюшни и пр. Като омръзне - се топва във вода и лепилото се разтваря и пак могат да се ползват тухлите.
По принцип са за по-големи деца, но Симона с малко помощ се справяше добре по-миналата зима със строежа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.