Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Лафка  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано17.11.10 14:25



Знаете за какво става дума

.

Имам една камара чудеса за разказване, но трябва да почакате до утре, че в момента всичко ми е на вили и могили.
ЦелуФ!



Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано17.11.10 14:52



Е браво и сега ще чакаме чак до утре ли :)



Тема Re: Лафканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.11.10 15:30



Никакъв сън днес





Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.11.10 22:43



и да е документиран разказа





Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.11.10 08:51



твоите разкази си струват чакането





Тема Депресия или?нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.11.10 10:07



От две дни дечко е променена. Вече две сутрини поред като я водя на детска плаче с крокодилски сълзи за мен (не го е правила от първата година там), после я взимам и тя седи в колата, гледа през прозореца и мълчи, не й се говорело

... една такава тъжна, носталгична. Като си приберем и тръгнем да играеме си е същата дивачка, търчи, вилнее без промяна. Ранен пубертет, поредният каприз или просто кофти период ... ? Питам и разпитвам непрекъснато, винаги всичко ми казв аи ме съмнява нещо да е станало и да го крие ...



Тема Re: Депресия или?нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.11.10 10:26



това, че седи и мълчи в колата може да е признак, че е уморена. Все пак е трета група и може би имат повечко занимания през деня. Освен това доста рано става. Не е да спи до осем и да прекосите улицата и да сте в ДГ.

Борис сега също и сутрин, и следобяд седи и си зяпа нещо през прозореца.



Тема Re: Депресия или?нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.11.10 10:28



Може да е от умора, но този рев сутрин за мен вече втори ден, тази видима тъга ... не го усещам като умора





Тема Re: Депресия или?нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.11.10 16:54



говори с учителките... може да се е случило нещо в градината и да не иска или да се притеснява да го сподели с теб...



Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.11.10 20:55



някой ще ходи ли на това?!?!?!?!





Тема Re: Лафканови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.11.10 09:07



Аз бих особено ако се организираме повече мами





Тема Re: Депресия или?нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано19.11.10 10:03



Миналата седмица и Яна два дни плака като я водихме на градината, при положение, че всяка сутрин отива с удоволствие и усмивка. Не установихме нищо с точност, но има голяма вероятност да е плакала, защото най-добрият й приятел Алекс тези дни си почиваше и не идваше. Тя наистина много харесва това дете, все за него говори, та може наистина да й е било мъчно и скучно без него. На третия ден го видя в микробуса и даже не помисли да плаче. Може и при вас да е нещо подобно, госпожите какво мислят?



Тема Re: Лафканови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.11.10 10:48



довечера купувам билети за нас... но не мога да кажа от сега дали ще я водя аз или сестра ми - според зависи на какво мнение е мармаЛинчето



аз едно време се влюбих в балета с Лешникотрошачката в операта...



Тема Re: Депресия или?нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.11.10 11:32



Разпитвах госпожите, детето, хиляди предположения направих на глас, пред нея, изброих всичките деца с които си играе и нищо .. промяна няма никаква от никъде, дори госпожите не са забелязали никакви други промени през деня в държанието й освен сутрешното ронене на крокодилски сълзи за МАМА ....

явно е период



Тема Re: Депресия или?нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано19.11.10 13:16



Боби е такъв от известно време, но само вечер. Разплаква се без причина, предпочита да е сам, да го оставим на мира (както казва). В началото си мислех, че е уморен, раздразнен, недоспал и т.н. Но причините не са такива. Разпитвам го за децата - те са си от 4 години заедно. Е, сбиват се, то е ясно, момчета са... Но Боби си е един такъв свитичък и не смее да се оплаква или обажда като не го питат.
Та и аз се чудя какво е това, учителките не са забелязали промяна, разпитвах ги като теб.....Прилича ми пак на пуберитет

, поредния.....




Тема Re: Депресия или?нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.11.10 13:47



Абе и аз реших точно затова да споделя тук да вида дали е нормално ранно-пубертетско състояние или да търся проблема другаде. Ния също е от свитите деца, погледа й е винаги един дълбокомислещ .... но пък винаги всичко ми споделя и затова бях в питанки ...





Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.11.10 16:29



Запали ни фитила и бегА...е бива ли така :)



Тема Re: Лафканови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.11.10 19:14



обзаведохме се вече с билети


а ако някой е решил да ходи на концерт на Роксет да зне, че билети вече няма!



Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано22.11.10 11:03



Сърф, метна бомбата и изчезна! Срам нямаш, ей!







Тема Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.11.10 13:09



Първо започвам с малко география

.
Катар е емирство в Близкия Изток. Какво значи емирство? Абсолютна монархия. Една фамилия, която от 40 години не се занимава с нищо друго освен да организира вътрешни преврати и да се грижи за добива на газ. Благодарение на запасите си от природни богатства, държавата се грижи добре за поданниците си, за семействата им и за приходящите, своево рода, бедни комшии.
Първият път, когато чух за Катар стартирах Гугъл, за да видя къде аджеба се намира тази държава. В представите ми това беше пустиня, камънак и катъри ръчкани от парцаливи араби, следвани от 3 до 5 арабеси с две-три дузини деца след тях.
Всъщност нещата се оказаха ...точно такива. Ама само на места.
Благодарение на подземните си богатства емирството развива прекрасна политика и малко повече от 3/4 от поданниците и си живеят чудесно в столицата Доха. Трябва да отбележа, че населението на Катар е малко над 850 хил. човека като едва 20% са "истински" катарци. Останалите са привлечени в строителния и обслужващия сектор чужденци. В задачката се пита - каква е причината останалите 80% да си седят в този горещ пясъчник, където шише минерална вода струва повече от 4 л. бензин. Отговорът е прост - няма данъци, здравеопазването и обучението са безплатни, старинити са гарантирани и не е проблем да имаш няколко жени.
Та в такава мулти-култи супа се натресох за десетина дни.
Имаше доста неща, които ме учудиха дълбоко. Като за начало, че образованите мъже в страната (които не са малко) са едни от най-отговорните и открити хора, които съм срещала. Във всяко едно отношение проявяват разбиране, интерес и търпение да те изслушат. От друга страна са и силно ангажирани към семействата си и в момента, в който им свърши работното време не можеш да откриеш никой, ако ще и държавата да потъва. Не, че има такава вероятност, де - все пак там вали два пъти годишно. Евентуално. Та гледката на татко с няколко деца по ръцете и майка/и, които си мандахерцат чантичките по моловете не е никаква рядкост. Също и семейните пикници. Останах с впечатлението, че почти всяко семейство ходи да вечеря минимум един път седмично в някой от крайбрежните градини. Арабите обичат слънцето, пустинята и светло синята вода на залива и не пропускат възможността да им се полюбуват.
Столицата доха е разделена на нова и стара част. В старата част е съсредоточено предимно емигрантското население от Индия, Пакистан и Иран. Както може да се очаква там положението е като във всяко гето - паплач, насвъкани мърляви блокчета, сателити, сателити, сателити...
За сметка на това новата част и сити-то са нещо, което спира дъха. Вили като от приказките на 1001 нощ, със собствени плажове, абсолютно футуристични небостъргачи, автомобили с 6-цифрени цени през 50 м., Мол-ове() претъпкани с каквото на човек му дойде на ум, а и отгоре, ресторанти, които посрещат мастити бизнес партньори от цял свят, ексклузивни магазини за подправки, в които унция от някакъв прах е достатъчна да подлюти 130 л. казан боб и струва колкото обувки от новата колекция на Джими Чу.
Храната, учудващо, ми хареса. Поради годините немотия, които са налягали страната години наред преди емирите да се заемат с добива на перли и нефтопродукти ястията са простички, аскетични, почти изцяло вегетариански и се набляга на разнообразието, а не на количеството. Странно е, но в менюто липсва и риба - за страна с толкова излаз на море рибата е наистина рядко готвена. Може би има нещо общо с качеството на водата, в която плува. Не знам. Месата, които се приготвят са рядко сочни и почти без мазнини. То не, че неякой има желание в жегата да джвака тлъст котлет. Така че най-често се сервират тънки арабски питки и различни сосове, хумус, шиш-кебап. Пият се сокове и кафе. Алкохол на практика не видях някой да употребява, въпреки че в ресторантите и хотелските барове има доста добре заредени барове. Цените му са фантастични.
Жените, въпреки и закачулени, не са тъпи или ограничени по някакъв начин - имат възможност да посещават избрани учебни заведения, шофират, участват активно в социалният и политически живот пък дори и като преводачки. Изобщо от това, което видях мога да заключа, че никой не е останал против волята си домА да търка плочките и да гледа децата.
Изобщо като се изключат гигантските пустинни пейзажи, емирство Катар не случайно се нарича перла на рабския свят.
След малко ще пусна и малко снимки.

Редактирано от surfline на 22.11.10 14:01.



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано22.11.10 13:52



аз преди не малко време бях гледала някакво филмче за Катар и това, което видях и мен ме впечатли. А това да го види човек на място и със собствените си очи е голямо преживяване.

Катар май имат и доста чуждестранни спортисти, който се сътезават за тях. Мисля, че имаше и някои от нашите борци. Но с тези ресурси

могат да си позволят и това, и това което ти си писала за социалната им политика.

Хубаво е да се види, защото в нашите представи Близкия изток има съвсем друг облик.

А снимките ще разгледам с още по-голям интерес



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.11.10 13:57



Звучи страхотно просто, късче от рая, чакаме снимков материал





Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.11.10 14:05



Боря се с фейса да кача снимките. А иначе наистина е много интересно място. Почивна дестинация за милионери

.



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.11.10 14:07



Да, общо взето г-н Емирът ал Тани каквото не е решил, това не си е купил - спортисти, учени, техници...





Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано22.11.10 14:24



Страхотно! Както винаги си заслужаваше чакането!







Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.11.10 14:30



Милионери...браво


Приятен разказ, сигурна съм, че снимките ще са още по-завладяващи :)



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.11.10 10:33



Интересно разказче, както винаги


Аз пък чух за Катар за първи път от една реклама по ВВС - Qatar Airlines - World's 5-star airline и си викам сигурно имат пари...



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано24.11.10 10:00



Пък аз се сетих за Катар от един филм - Трансформърс.

Понеже е любим на Боби и го гледа всяка седмица у нас.
Но съм силно впечатлена от разказа на Сърфа. Не разбрах само по каква линия беше там, Сърфче?




Тема Снимкинови [re: tani4ka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.11.10 11:56



Работна - монтаж на един резервоар, който бях разработила преди година и нещо.



. За съжаление са с много лошо качество, защото са правени с камерката на телефона ми и резолюцията и нещо хич не я бива, а и качени така големи във ФБ съвсем се разпикселосват, но това е положението Жозеф, както казваше един приятел - фотоапаратът ми го прибраха на Мюнхнеското летище, защото се опасяваха, че батерията му може да е някаква заплаха



Тема Re: Снимкинови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.11.10 12:08



Снимките са прекрасни, това е град от приказките ..... това с фотоапарата направо ме изуми, тия са се престарали яко там





Тема Re: Снимкинови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.11.10 14:14



Ти ме метна в оркестъра... резервоар?! само аз ли не знам с какво се занимаваш в Германия :)))
Снимките...в първият момент ми заприличаха на картички от онези от едно време... но въпреки това обстановката се усеща. А фотото връщат ли ти го после или не?



Тема Виолетова жабанови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.11.10 14:25





Ако можете, гледайте. Какво мислите, чували ли сте за това движение :)?



Тема Re: Виолетова жабанови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.11.10 14:33



Аз съвсем наскоро чух за децата-индиго и признавам си нищо не ми е обосено ясно...а дамата не можах да я изслушам до края, но и не схванах идеята... оглупявам ли :(



Тема Re: Виолетова жабанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.11.10 14:36



Те са 18 части, наистина само от 1 не може да се схване нищо. Аз сега слушам третата - нещо като принципи за обучение. Има интересни неща, идеи за развитие на децата, идеи за промяна на образованието и т.н. Но е интересно, ако имаш време да го чуеш до края, всички части :).



Тема Re: Виолетова жабанови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.11.10 08:54



Познавам въпросната дама (бивша колежка ми е). Пробвала съм и друг път да зачитам сайта и и нейни неща, но някак нямам търпението да стигна докрая. За децата индиго още преди години беше пуснала една статия, но така и не разбрах много от нея





Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.11.10 10:51



Момичета, почна ли да ви идва коледното настроение вече? На мен днес нещо ми стана много предпразнично.
В училището на Тоби са почнали да приготвят, на 14ти сме поканени на коледна след обедна закуска, на 16ти дядо Коледа ще ги посети.
Раздали са ни едни триизмерни картички, които трябва да сглобим и оцветим. На Тоби е снежен човек, обаче са го принтирали на бледожълта хартия, та се чудя сега как да го наравим. Видях един в сайта, от където е принтирана картичката, но не ми хареса:


Междудругото има доста интересни неща в тоя сайт, принтирах няколко картички за оцветяване с коледна тематика.



Тема Re: Лафканови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.11.10 10:55



И мен ме е обхванало Коледно настроение от 1 седмица вече. Планирам да правя коледни бисквитки с децата този уикенд. И с украсата ще се захващам - всеки ден по малко, че да е сладко.


Флорче - картичките са идейни, на Боби ще му хареса да ги оцвети и подари. Благодаря!




Тема Re: ЛИДЛнови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.11.10 10:58



Четохте ли вече?


Аз съм в потрес!!! Такива ли сме? За кило-две банани да се мачкаме и тъпчем като овцете???




Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.11.10 11:17



И аз се потресох... без думи просто.



Тема Re: Лафканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.11.10 11:22



от няколко дена си мисля за Коледа. Искам по-отрано да се насладя на празника, но като гледам тия дни как пак ме завърта работата може да си остана само с желанието. Иначе аз почнах да правя списък горе долу моите какво искат за Коледа и ще гледам по-раничко да ги напазарувам. Планирала съм и малко нова украса да купя. Открих по пътя си един магазин за опъковачни материали, но на витрините има и доста коледни украси.



Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.11.10 11:26



О, сутринта минах точно покрай този на Сливница в 7.30. Беше мор пред магазина от хора и пълен паркинг с коли. Абе нямам думи. Хвана ме зелено и не можах да огледам хубаво. Имаше май доста пенсионери, но видях и БАЩА С ДЕТЕ около 6-7 години. Не прави сметка, че като го държи два часа на 5 градуса по опашките и се разболее ще даде маса пари за лекарства за 3кила банани по 80 стотинки





Тема Re: ЛИДЛнови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.11.10 11:29



чудя се толкова ли човек от беднотия е оскотял.

Не знам дали е и само от нямаме на пари. Шофьорът ни щял да ходи, те неговите ядяли по два банани наведнъж. Ами ще ядат по-малко, като нямам възможност да им купя много, но няма да ида да се бутам



Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.11.10 12:11



Ти не помниш ли истерията покрай откриването на МОЛ Сердика .... същите тия бабички с патерици там ....





Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.11.10 12:51



Това са хора без работа, не толкова, че е кой знае колко по-ниска цената , просто да се будат, да имат социален контакт ... ако го гледаш това и да 80 не трябва да ги пенсионират, погледни кви простотии правят като нямат занимания. Това е същото като докато бях студентка и преди да имам кола, на автобуса и винаги ми е било странно как в най-пиковият час всичките пенсионери бяха в моя рейс с тубите да наливат вода .... винаги пенсионера излиза или се движи по улиците в най-натовареното време, това е закон за тях. Кой нормален човек ще се бута там за по-евтини банани ....





Тема Re: ЛИДЛнови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.11.10 13:14



И аз пътувах с трамвай 20 - същата картинка

Ама все си мисля, че за 10-тина години сме поумнели малко.....




Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.11.10 13:23



Ами...
Единият магазин е точно по пътя ми за работа...потвърждавам отвън опашката беше страховита, предимно възрастни хора, дошли да напазаруват на половин цена...вътре какво е било не знам. Таничка не са хората за кило банани, но при цена от 0,80 и 2,30... знам само, че вкъщи храната е най-скъпото перо от всичко, за което се харчи ежемесечно





Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.11.10 13:35



Шанса граничи с 0 както се вижда





Тема Re: ЛИДЛнови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.11.10 15:32



никой от нас не е на снимката нали - там са тези, които са с по 150лв. пенсия и държавата ги е обрекла на геноцид нямат избор, и реално са там, не защото им е кеф да се бутат и да бъдат бутани, а за да оцелеят - не съди прибързано...



Тема Re: ЛИДЛнови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.11.10 15:34



мдам... и безумци има, но за съжаление повечето които са били там ги мори беднотията...



Тема Re: ЛИДЛнови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.11.10 15:45



Мен ето това ми направи впечатление:

“Дойдох, за да видя хората и те да видят мен", призна пред bTV възрастна жена. “Просто дойдох по-рано да захвана място и като смятах, че ще има някаква по-голяма аудитория за разговори, за слово, тоест да изнесат слово”, обясни мотивите си възрастен мъж.

Като се замисли човек, чак до толкова да имаш нужда от внимание и аудитория... тъжно е. Но го имаме и като манталитет това все да се редим по опашки и да се бутаме... По летищата само като видя формата на опашката пред гишетата мога да позная кой полет е за България





Тема Re: ЛИДЛнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.11.10 15:53



хахахахахаха - да, с това по летищата и аз успях да свикна :)



Тема Re: ЛИДЛнови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.11.10 16:18



Скъпа на клипчето повечето бяха с празни колички ... просто да зяпат нещо ново, да са там, не толкова че е по-евтино. По тази логика защо на МОЛ Сердика стана пак същата блъсканица и в репортажа бяха предимно пенсионери ...... на това се вика сеирджиии



Тема Re: ЛИДЛнови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.11.10 16:55



Никъде ни съм казала, че им е кеф. Но такива ще са цените още 4 дена. И затова недоумявам - трябва ли да се наредиш от 7ч сутринта следа като до неделя цената ще е все такава???




Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: tani4ka]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано25.11.10 19:43



Сърф, защо още не си започнала да пишеш "сериозно"?


Талантът ти струи, а и снимките са просто един път!

Здравейте, мацки, как сте?
От време на време ви препрочитам по диагонал!
Целувки за всички!



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.11.10 20:27



Ей, Дес, къде си? Домъчняло ми е за теб!!! Да не те тормозят бабките, а? Да не им се даваш!!!
Аз пътувам за Варна утре и се надявам да имам повече време да пиша.
Поздрави на всички





Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано26.11.10 11:45



За дълго се изгуби, липсваше ни





Тема Re: ЛИДЛнови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано26.11.10 11:51



тези, които нямат ги разбирам, но...останалите...Вчера на мъжа ми колежката ги е врънкала да ходят, че щели да свършат нещата с отстъпка. А от всичките 7-8 човека там тя е доста напред с "материала" дет се вика



Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано26.11.10 13:59



Случайно попаднах на една книжка от Артуро Перес-Реверте - "Севилското причастие" Много ме грабна. Сега съм взела по-популярната му книга "Деветата порта" Не знам дали сте ги чели (Флорчето може би да, защото авторът е известен испански белетрист и журналист

) , но ви ги препоръчвам



Тема Re: Лафканови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано26.11.10 14:32



Не съм го и чувала даже... мен хич не ме питай за неща, които са известни в Испания... Но си я записвам другия път като пътуваме към България да си я взема. Деветата порта ми звучи много познато.



Тема Re: Лафканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано26.11.10 14:40



правен е филм с Джони Деп
Даже на търсачка ми излиза първо филма





Тема Re: Лафканови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.11.10 14:47



Аз съм чела 2 негови и хич не съм впечатлена, но от мъж ми съм чувала, че "Деветата порта" била добра..... Но нещо не може да ме грабне



Тема Re: Лафканови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано26.11.10 15:01







Тема О, Лидъл!нови [re: tani4ka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано26.11.10 15:22



О, Лидъл!
от Angel Varbanov


Три часа бабички и лелки пред входа му чакат.
Сивите панелкитрепетно повтарят на Тотю гласът.
Пристъпи ужасни!
Дванайсетий път гъсти орди лазят по плочките криви и тела се блъскат, и псувни изливат.
Бури подир бури! Рояк след рояк!
Данчето Фандъкова сочи входа паки вика: „Търчете! Ниски са цените!“
И ордите тръгват с викове сърдити,и „Банани!“ мощно въздуха разпра.
Лидълът отвръща с други вик: ура!
И с нов дъжд от лакти и псувни на майка
лелки, пенсионери спират да се вайкат,влизат и се блъскат, без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напреди
гърди висящи на щанда да сложи
и един банан повеч в торбата да положи.
Бабичките блъскат.
Лелките крещят,персоналът жално ги моли да спрат.…
Няма вече олио! Има хекатомба!
Всеки банан меч е, всяко киви - бомба,всяка стока - удар. Всяка душа - срам.
Свинско и сланина изчезнаха там…
Персоналът тръпне, друг път не видели така да се блъскат овци подивели.
И днес йощ кварталът, щом буря зафаща,спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
срамът му дивен като някой ек
от дупка на дупка и от век на век!


Ноу комент, както се казва

.



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано26.11.10 15:23



Е, мерси боку, ама кой ще ми прекопа лозето, мадам?





Тема Re: ЛИДЛнови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.11.10 15:40



гледах снощи репортажа...

е честно не мога да повярвам... пълна диващина...
и не ми е ясно, кой нормален човек би си помъкнал детето на такова място



Тема Re: ЛИДЛнови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.11.10 15:42



сЕк“ви луди има...





Тема Re: ЛИДЛнови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано26.11.10 15:44



имало и бременни



Тема Re: ЛИДЛнови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.11.10 16:27



мили Боже...



Тема Re: ЛИДЛнови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.11.10 16:28



Никой не ни е виновен...сами сме си виновни...



Тема Re: О, Лидъл!нови [re: surfline]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано28.11.10 10:49




луд народ, за едни банани....



Тема Re: Кратък разказ за Катарнови [re: surfline]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано28.11.10 10:50



Страхотен разказ, подкрепям мнението на Дес.
Снимките са уникални!



Тема Re: Лафканови [re: surfline]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано28.11.10 10:56



Момичета, имам въпросче, ако някой се е сблъсквал с тези "гадинки".
Ния при поредното разболяване й пуснах на своя глава гърлен секрет, защото предния месец имаше Т, нямаше за кога да чакаме резултата и пи АБ без секрет преди това, та сега исках да видя резултата. Тъй като не успях да отида в петък, само се чух с педиатърка, тя твърди, че всичко е наред и няма нужда от никакво лечение, но в резултата пише -
alpha streptococcus и neisseria spp - нормална флора.
Хем има изолирани бактерии, хем нормална флора, т.е. явно не са много, но от това което прочетох за тях в нета хич не ми хареса... Не са правили антибиограма, тъй като заключението е нормална флора...
Как сте се справяли с такива бактерии?



Тема Re: Лафканови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.11.10 12:18



Всеки един от нас има такива "гадинки" в организма си, но нормалната флора означава нормално количество, при завишаване вече се превръщат в болестотворни. Щом педиатърката е преценила, че няма нищо според мен е добре да й се довериш. Ако искаш изчакай и след 1 седмица за да се успокоиш пусни отово гърлен и виж наличието, ако отново са нормално количество няма нужда от притеснение



Тема Re: Снимкинови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.11.10 08:56



Успях да разгледам снимките. Невероятни са, наистина! Боби вече е решил къде му се ходи догодина.






Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано29.11.10 15:31



Да почива в мир!





Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано29.11.10 15:33



Лека му пръст



Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.11.10 15:46



Днес той, вчера Лесли Нислън .... поклон





Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.11.10 15:51



Беше приятел на шефа ми, виждала съм го неведнъж ... невероятен човек





Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.11.10 16:08



Дано почива в мир!
Много ми стана тъжно.....






Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано29.11.10 18:34



Лека му пръст.
Толкова млад човек. Талантлив. Много тъжно

.



Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.11.10 23:12







Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 11:52



Момичета, споделете как се оправяте сутрин с децата - от буденето до излизането за ясла/градина/училище.
Аз откачам всяка сутрин. Гоня тук един трамвай, който минава един път на 30 мин, което значи, че ако ида 1 мин. по-късно на спирката, закъснявам с половин час за работа, което не е проблем ако се случи един път месечно, но не и всеки ден. Почти всяка сутрин бягам от училището на Тоби до спирката... писна ми вече.
Тоби ляга късно, по-рано от 11 просто не заспива, съответно сутрин става много трудно. Отделила съм 45 мин. за приготвяне сутрин, повече от това просто не мога. Това, което ме побърква е че след като вече е напълно буден, отказва да се облече. 40 мин. се разправяхме тая сутрин, 40! От него се искаше само да се обърне по гръб, та да почна да го обличам, дори не го карам сам да я върши тая работа. Накрая просто се разревах, толкова безпомощна се усетих. После на детето сякаш нещо му прещрака и изведнъж започна да слуша, ама късно. Тая вечер ще е наказан да не гледа телевизия, да видим ще има ли ефект.... Дайте съвет, че ми писна с разправии да ми започва деня, скапва ми се настроението от сутринта.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.11.10 11:57



С това се боря скъпа вече 3-та година. Вечерно време Ния си ляга сравнително рано като е на градина, но е супер поспалива и сутрин ставането е съпроводено предимно отначало с мили думи, целувки и ласки, които прерастват понякога във викове, крясъци и накрая рев. Няма отваряне на очите, абсурд да я оставя сама да се облича или оправя, това означава излизането в къщи мисия невъзможна. Будя я в 6:45ч или поне се опитвам и излизаме към 7:15-20 и то вечно тичащи

Но като гледам как в същото време се налага да извличам и баща й със същите методи и досега от леглото знам, че този кръст ще си го нося дълго време още



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.11.10 11:58



Пак като не си го нашамарила, аз ако бях щях да истерясам на 10тата минута.....


Яна се буди заедно с мен или 15-20 минути след мен, което е супер.... Нооо - ако се събуди с мен, реве и не иска да ме пусне да се изкъпя, искала някой да седи при нея. А когато баща й е на работа, няма кой. Та за това се наложи да я паркирам пред Дисни канала - забравя всичко наоколо, яде като робот, обличам я както си е с поглед в телевизора. Гледам поне да я измия преди да е започнак Мики Маус.... . Не ми харесва идеята с телевизора, но за нас е спасение - няма ревове, хленчене, мотане. Не знам дали си пробвала с филмче сутрин, може да се залише....



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.11.10 12:04



Вече е първолак и още го имаме проблема

. Пробвала съм, с добро, с караници, със филмчета - няма промяна И аз почти всяка сутрин съм със скапано насторение.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.11.10 12:06



До скоро и аз бях с този проблем, но от миналата седмица ми смениха детето...Става без да хленчи в 7,30...е пак има доза уговорка, че няма да се облича и ще стои по пижама... Мятам го в хола и пускам РС-то, гледа Макуин светкавицата с уговорката , че ще е само 5 мин. и след това го обличам. Е съгласява се от скоро, особено като му повторя три пъти, че тази сутрин съм много доволна от него... И той се ухилва, знае че ако не тръгнем навреме изпускаме рейсчето. Така че при нас нещата за момента се нагласихо от само себе си. Много обича да съм доволна от него (ако може пък кака му да е наказана ще е пълен кеф, но това е друга тема). Голям зор е миенето, да не кажа че сутрин се пропуска понякога, но заинати ли се просто трябва да го влача в банята...излишен стрес. Обеща от утре да започне да ги мие...не че го вярвам, но просто при скорпиона нещата се случват, само ако той е решил, че ще стане...и аз на моменти карам по линията на най-малкото съпротивление.
И другото , което си отчитам за голяма грешка е че сутрин го залъгвам понякога с вафла или парченце шоколад

В началото беше филийка, но...



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 12:11



Стига бе, хора, не ми казвайте, че ще е все така... Ама като знам и двамата с баща му какви сме посваливци, нищо чудно...
Оф, все си мисля, че е временно и че като изкарам шофьорска книжка няма да се нервя толкова, щото ако излезем от нас една минута по-късно няма да е фатално, но ще видим.
Декс, не съм пробвала с филмче. Първо, нямаме телевизор в спалнята, а в хола е студено и второ, струва ми се, че така ще се залиса, че съвсем няма да му се излиза.
Иначе тая сутрин наистина проявих учудващо търпение, държи ми влага от миналата седмица, когато истерясах на 15-тата минута и го поошамарих лекинко... ама не се харесвам такава изобщо, затова сега гледам да не се стига до там. Но пък и не мога да отделям по 40 мин. всеки ден само за да го убеждавам да ми даде да го облека, абсурд!



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.11.10 12:21



Аз я водя в хола, с одеялцето и с бебето-мече

, завивам я и си гледа. Но знае, че е само Мики Маус, който свършва в 7,50, веднага излизаме, значи трябва да е готова и в 8,00 сме в офиса. Голям късмет извадих с този график .
Но вчера се успала, баща й я будел, видяла, че ме няма и той 20 минути не могъл да я измъкне от леглото - реве и иска майка си . Накрая минаха покрай офиса да се целунем и така отиде на градина. Та и тя си има моменти, да видим до кога ще е този с лесното ставане.
Флорче, как ти се струва идеята да купите заедно будилник и да става с него? Може и да сработи - ако се вярва на книгите .



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.11.10 12:26



да с колата е друго. Но пък в нашия случай, ако закъснеем много няма пък къде да паркирам



Преди му писках филмче и се разсънваше, но тръгвахме в 8,15, а сега в 7,30 трябва да сме се изтреляли и го оставям да се наспи повече



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 13:11



Флори... да не гледа телевизия само тази вечер?!?!?!?!?! той до 11 телевизия ли гледа?!?!?!



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 13:31



и моя метод сутрин е Мики Маус на Дисни канала - обличам я за 2 мин. макс. докато тя зяпа (преди това е минала през банята) и за още 5-10 правя прическата... а я будя, като й кажа, че приятелките й отдавна я чакат в градината и ако не побърза, няма да останат играчки за нея и няма да може да си избере къде да седне по време на закуската - при нас това действа безотказно...
ноооо... вечер заспива около 21,30 и категорично НЕ гледа телевизия поне час преди това, а ако е в стаята с телевизора се гледа каквото на нас ни е интересно - детските ги изключвам още в 19ч. много рядко оставям до 19,30 ако има да догледа някой диск... приказки не чета и не разказвам преди лягане - тя определено се превъзбужда и после няма заспиване...
разбира се, че има иключения с гости и празници, но те за нея са рядкост и не ме притесняват



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 14:04



Не, не гледа телевизия до 11. Но определено му харесва, така че гледах наказанието да бъде лишаване от нещо, което обича, не че има връзка в късното лягане... това ми дойде на ум на момента. Какво наказание ви се вижда подходящо за 3-годишно, което отказва да се облече сутрин?
По принцип към 10 почвам да го оправям за сън, но колкото и рано да го сложа, не заспива преди 11. Играе си нещо там, понякога по-кротко, понякога скача, мята се... личи си, че има енергия за изразходване.
Как ли не се опитвах да му обясня, че ако иска да не му се спи толкова сутрин, трябва да ляга по-рано, но не дава никакъв резултат.
Ако не е спал след обяд е друга работа, има-няма в 10 е заспал.
На всичкото отгоре той до сега пиеше мляко сутрин и вечер, така го будих сутрин. Сега е в някаква вътрешна борба, щото някой му е казал, че млякото било за бебета и хем му се пие, хем се надъхва, че е голям... Но това още повече затруднява сутрешните и вечерни процедури, по половин час се чуди аджеба да го пие ли това мляко или не.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 14:27



а какво правите след като го вземеш от училище?! имаш ли възможност да го водиш в някоя градинка или парк по пътя за вкъщи за да тича и да си изразходва енергията?! При вас времето позволява почти цяла зима да се излиза (освен когато вали на есен и на пролет) мисля си, че ако се изморява повече ще успяваш да го слагаш по-рано в леглото...
но не изведнъж... постепенно - с по минутка-две по-рано задържаш по няколко дни горе-долу такова лягане, после още минутка-две по-рано за още няколко дни и така... при Лора това подейства, но пък тя беше много по-малка тогава...
и според мен не го оставяй вечер да гледа много телевизия - тя определено влияе на мозъчетата им и ги превъзбужда... измисляй му кротки занимания


за наказанието и аз така наказвам - последно беше наказана да не гледа детски 3 дни!
надявам се да успееш да се справиш...

другото, което ми хрумна е, че ако имаш лаптоп, сутрин можеш да му пускаш нещо интересно, дакато го обличаш в стаята на топло..



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 14:47



Инсе, баща му го взема от училище, докато беше топло и преди да почне да се мръква в 6 като че ли бяха на вън през цялото време, я да кара колело, я да ритат топка, я нещо друго, но точно сега вали по цял ден, няма мегдан. Но ще го имам предвид, благодаря. Аз пък го виждам детето след 8, от там нататък вече няма как да се излиза.
Много са ми странни тук децата, по-скоро родителите. Времето наистина позволява да се играе навън дори и през зимата. Лятото беше пълна детската площадка пред нас, сега няма никой, ама никой ви казвам. Айде, през седмицата го разбирам, ходят на училище, мръква се рано, но събота и неделя?
Лаптоп имам, да, но някак не ми се иска така да го свиквам... краен вариант ще ми е това.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 15:10



мдам... и в ПТ беше така с площадките, но там лятото повечето хора бяха чужденци - португалци само събота и неделя, и то 1 от 10...



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано30.11.10 16:10



Ох...много болна тема си отворила Флорче!!!!


Аз просто ги слагам много рано в леглото...8 часа дребната...8.30 - Петър. Сутринта ако не излезем в 7.30 съм закъсняла за работа...С кола съм, но и с нея...си трябва режим...Ако не ги сложа тогава да спят - мисията с ранното ставане е просто невъзможна..За мен само това е варианта - да го приучиш да ляга рано..По метода, който е предложила инсендио примерно. Дори и да не започне да заспива веднага на време, с времето нещата ще си дойдат на място...Когато не се е наспал Петър, сутрин е кошмар и за двама ни (татко ни излиза полвин час преди нас и се налага аз да оправям децата....). И въпреки, че ги слагам рано...сутринта си остава едно невероятно бързане....и лудница...и пак не иска да се облича сам (освен ако няма някой проблясък....), та обличам и бебе и него (докато Никол си пие млякото, той ходи в тоалетна, мие зъби, а после бързо го обличам и като е готов той, докато оправя Ники, пускам ТВ).
Едва ли помогнах, но поне разбра, че всички се борим с едно и също нещо сутрин....



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: *choky*]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.11.10 16:14



Аз за сега нямам проблеми със ставането сутрин на Аля. Приготвяме дрехите от вечерта. Вечер точно в 21.30 тя с измити зъби и лице ляга в леглото, целувка от мама, гасим лампата и прелита в света на сънищата точно за 5 мин. Сутрин гледам първо аз да се оправя (къпане, обличане и т.н) след, което и давам дрехите - тя се облича, аз докато се реша и мажа с крем и с бодра крачка към градината. Пусна ли и детско рано сутрин - всичко това отива по дяволите и се почва едно пристрастено гледане в телевизора все едно, че никога не е гледала

Но вече научи, че това са при мама правилата и почти не се налага да викам....да видим до кога....Явно си е до дете



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.11.10 16:26



Няма ли начин татко му да го буди и води?
При нас тази история се повтаряше докато аз го будех. В момента, в който ми преместиха офиса надалеч и ставах и тръгвах преди да са се събудили - всичко се промени сякаш с вълшебна пръчица. Баща им успява за 30-40 мин да ги събуди, измие, облече, да оправи себе си и да тръгнат.
Днес имах малко работа в банката и станах с тях. Е, вярвайте ми няма подобна лиготия!!!!!!! Баща им беше потресен как се променят, когато съм с тях.




Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: Nasinda]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 16:32



Наси, Тоби ми беше перфектен до януари месец, аз не веднъж към казвала, лягаше в 8,30-9, прочитахме една приказка, след което го оставяхме. не мога да кажа, че е заспивал за 5 мин, можеше и половин час да си играе там нещо и да си приказва, но си седеше мирен. Будеше се към 7,30, не помня да се е налагало да го будя аз. После за един ден се обърна, така и не мога да си обясня какво стана, но знам и за други такива случаи.
Поне с избора на дрехи сме лесни, нали е с униформа. Пък и нямам да правя прически


Единственото предимство на ситуацията е, че в събота и неделя спи до към 8,30-9, което на мен ми е достатъчно, но ставане в 7-7,30 в събота ми се вижда нечовешко.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: tani4ka]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 16:38



Таничка, Тоби спи при баща си два пъти седмично, единия от които през седмицата. Не се справя по-добре баща му, само дето не гони трамвай. Последния път го беше завел на училище чак в 9,30, с пуловера от предишната вечер щот Тоби не е искал да си облече униформата (а пък учителките ... като му видели шарения пуловер и казали "Уау!"

). При баща си сякаш се лигави повече.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 21:46



таничка, и аз имам същия проблем с Лора - когато е с мен се държи безобразно - имам чувството, че й доставя удоволствие да ми пили по нервите... с абсолютно всички останали е ангел небесен





Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.11.10 22:07



Аз пасувам по темата. Мен детето ми ме буди...в 6.35 ч

. Нема понеделник, нема събота, нема, че мама си е легнала в 4 ч.
Иначе сутрин и при нас са дискусии по всеки парцал - от гащите до ластиците за коса. Зимновреме направо откачам., щото тогава няма как да обличаме разни фръцливи рокли и става голяяяма драма. Не знам дали да пия първо кафе или валериан. Или направо да си сипя валериановите капки в кафето.

Иначе и на мен ми се струва много късно лягането . Тоби спи ли на обяд?



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 22:41



миналата година цяла зима я водих като цигане по улиците (добре, че градината е близо) задължително с рокля и понеже при минусови т. не може само по рокля панталона се обличаше отдолу тогава преговорите за роклите започваха с отварянето на очите - тази година още не се е сетила, че съществуват



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: incendio]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано01.12.10 00:22



Аз си реших проблема със ставането. Аз ставам в 7:30 и правя сандвичи за училище, за сутринта и на тати, кафенце, мляко за Ники и си лягам. От предната вечер униформата е приготвена в хола. Не се засичам сутрин със Стефан, който става към 8 ч. Закусва това, което съм приготвила на масата. Какво правят, кога се мият и излизат - слухтя зад вратата на спалнята. Справят се и без мен. А аз сладко-сладко заспивам до към 10-11 ч заедно с Ники.

Докога ли?!



Тема Балерините на Деганови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.10 15:10



Някой ходи ли да гледа изложбата? В момента са във Варна и аз планирам да ходим с Яна в събота (пробвахме миналата неделя, но ЗИМЕ

музеят почива в неделя и понеделник). Но се чудя на каква височина са изложени и дали тя ще може да ги разглежда, или ще се наложи да я носи през цялата обиколка.



Тема Re: Балерините на Деганови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.12.10 15:14



на конче... водих Лора лятото в една галерия - нищо не видя, докато не я вдигнах на конче... по-добре включи и таткото в обиколката, за да не разореш пода от тежестта





Тема Re: Балерините на Деганови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.12.10 15:17



Значи ще оставим за по-следващата седмица, че таткото работи на смени :)). И ние ходихме на една фото изложба лятото, Яна беше на конче, та затова мъж ми не е голям ентусиаст да я водим и нея, но аз пък искам - колкото закачи, все ще е култура






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.