Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Почина Андрей Баташовнови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.11.10 23:12







Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 11:52



Момичета, споделете как се оправяте сутрин с децата - от буденето до излизането за ясла/градина/училище.
Аз откачам всяка сутрин. Гоня тук един трамвай, който минава един път на 30 мин, което значи, че ако ида 1 мин. по-късно на спирката, закъснявам с половин час за работа, което не е проблем ако се случи един път месечно, но не и всеки ден. Почти всяка сутрин бягам от училището на Тоби до спирката... писна ми вече.
Тоби ляга късно, по-рано от 11 просто не заспива, съответно сутрин става много трудно. Отделила съм 45 мин. за приготвяне сутрин, повече от това просто не мога. Това, което ме побърква е че след като вече е напълно буден, отказва да се облече. 40 мин. се разправяхме тая сутрин, 40! От него се искаше само да се обърне по гръб, та да почна да го обличам, дори не го карам сам да я върши тая работа. Накрая просто се разревах, толкова безпомощна се усетих. После на детето сякаш нещо му прещрака и изведнъж започна да слуша, ама късно. Тая вечер ще е наказан да не гледа телевизия, да видим ще има ли ефект.... Дайте съвет, че ми писна с разправии да ми започва деня, скапва ми се настроението от сутринта.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.11.10 11:57



С това се боря скъпа вече 3-та година. Вечерно време Ния си ляга сравнително рано като е на градина, но е супер поспалива и сутрин ставането е съпроводено предимно отначало с мили думи, целувки и ласки, които прерастват понякога във викове, крясъци и накрая рев. Няма отваряне на очите, абсурд да я оставя сама да се облича или оправя, това означава излизането в къщи мисия невъзможна. Будя я в 6:45ч или поне се опитвам и излизаме към 7:15-20 и то вечно тичащи

Но като гледам как в същото време се налага да извличам и баща й със същите методи и досега от леглото знам, че този кръст ще си го нося дълго време още



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.11.10 11:58



Пак като не си го нашамарила, аз ако бях щях да истерясам на 10тата минута.....


Яна се буди заедно с мен или 15-20 минути след мен, което е супер.... Нооо - ако се събуди с мен, реве и не иска да ме пусне да се изкъпя, искала някой да седи при нея. А когато баща й е на работа, няма кой. Та за това се наложи да я паркирам пред Дисни канала - забравя всичко наоколо, яде като робот, обличам я както си е с поглед в телевизора. Гледам поне да я измия преди да е започнак Мики Маус.... . Не ми харесва идеята с телевизора, но за нас е спасение - няма ревове, хленчене, мотане. Не знам дали си пробвала с филмче сутрин, може да се залише....



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.11.10 12:04



Вече е първолак и още го имаме проблема

. Пробвала съм, с добро, с караници, със филмчета - няма промяна И аз почти всяка сутрин съм със скапано насторение.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.11.10 12:06



До скоро и аз бях с този проблем, но от миналата седмица ми смениха детето...Става без да хленчи в 7,30...е пак има доза уговорка, че няма да се облича и ще стои по пижама... Мятам го в хола и пускам РС-то, гледа Макуин светкавицата с уговорката , че ще е само 5 мин. и след това го обличам. Е съгласява се от скоро, особено като му повторя три пъти, че тази сутрин съм много доволна от него... И той се ухилва, знае че ако не тръгнем навреме изпускаме рейсчето. Така че при нас нещата за момента се нагласихо от само себе си. Много обича да съм доволна от него (ако може пък кака му да е наказана ще е пълен кеф, но това е друга тема). Голям зор е миенето, да не кажа че сутрин се пропуска понякога, но заинати ли се просто трябва да го влача в банята...излишен стрес. Обеща от утре да започне да ги мие...не че го вярвам, но просто при скорпиона нещата се случват, само ако той е решил, че ще стане...и аз на моменти карам по линията на най-малкото съпротивление.
И другото , което си отчитам за голяма грешка е че сутрин го залъгвам понякога с вафла или парченце шоколад

В началото беше филийка, но...



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 12:11



Стига бе, хора, не ми казвайте, че ще е все така... Ама като знам и двамата с баща му какви сме посваливци, нищо чудно...
Оф, все си мисля, че е временно и че като изкарам шофьорска книжка няма да се нервя толкова, щото ако излезем от нас една минута по-късно няма да е фатално, но ще видим.
Декс, не съм пробвала с филмче. Първо, нямаме телевизор в спалнята, а в хола е студено и второ, струва ми се, че така ще се залиса, че съвсем няма да му се излиза.
Иначе тая сутрин наистина проявих учудващо търпение, държи ми влага от миналата седмица, когато истерясах на 15-тата минута и го поошамарих лекинко... ама не се харесвам такава изобщо, затова сега гледам да не се стига до там. Но пък и не мога да отделям по 40 мин. всеки ден само за да го убеждавам да ми даде да го облека, абсурд!



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.11.10 12:21



Аз я водя в хола, с одеялцето и с бебето-мече

, завивам я и си гледа. Но знае, че е само Мики Маус, който свършва в 7,50, веднага излизаме, значи трябва да е готова и в 8,00 сме в офиса. Голям късмет извадих с този график .
Но вчера се успала, баща й я будел, видяла, че ме няма и той 20 минути не могъл да я измъкне от леглото - реве и иска майка си . Накрая минаха покрай офиса да се целунем и така отиде на градина. Та и тя си има моменти, да видим до кога ще е този с лесното ставане.
Флорче, как ти се струва идеята да купите заедно будилник и да става с него? Може и да сработи - ако се вярва на книгите .



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.11.10 12:26



да с колата е друго. Но пък в нашия случай, ако закъснеем много няма пък къде да паркирам



Преди му писках филмче и се разсънваше, но тръгвахме в 8,15, а сега в 7,30 трябва да сме се изтреляли и го оставям да се наспи повече



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 13:11



Флори... да не гледа телевизия само тази вечер?!?!?!?!?! той до 11 телевизия ли гледа?!?!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.