Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 13:31



и моя метод сутрин е Мики Маус на Дисни канала - обличам я за 2 мин. макс. докато тя зяпа (преди това е минала през банята) и за още 5-10 правя прическата... а я будя, като й кажа, че приятелките й отдавна я чакат в градината и ако не побърза, няма да останат играчки за нея и няма да може да си избере къде да седне по време на закуската - при нас това действа безотказно...
ноооо... вечер заспива около 21,30 и категорично НЕ гледа телевизия поне час преди това, а ако е в стаята с телевизора се гледа каквото на нас ни е интересно - детските ги изключвам още в 19ч. много рядко оставям до 19,30 ако има да догледа някой диск... приказки не чета и не разказвам преди лягане - тя определено се превъзбужда и после няма заспиване...
разбира се, че има иключения с гости и празници, но те за нея са рядкост и не ме притесняват



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 14:04



Не, не гледа телевизия до 11. Но определено му харесва, така че гледах наказанието да бъде лишаване от нещо, което обича, не че има връзка в късното лягане... това ми дойде на ум на момента. Какво наказание ви се вижда подходящо за 3-годишно, което отказва да се облече сутрин?
По принцип към 10 почвам да го оправям за сън, но колкото и рано да го сложа, не заспива преди 11. Играе си нещо там, понякога по-кротко, понякога скача, мята се... личи си, че има енергия за изразходване.
Как ли не се опитвах да му обясня, че ако иска да не му се спи толкова сутрин, трябва да ляга по-рано, но не дава никакъв резултат.
Ако не е спал след обяд е друга работа, има-няма в 10 е заспал.
На всичкото отгоре той до сега пиеше мляко сутрин и вечер, така го будих сутрин. Сега е в някаква вътрешна борба, щото някой му е казал, че млякото било за бебета и хем му се пие, хем се надъхва, че е голям... Но това още повече затруднява сутрешните и вечерни процедури, по половин час се чуди аджеба да го пие ли това мляко или не.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 14:27



а какво правите след като го вземеш от училище?! имаш ли възможност да го водиш в някоя градинка или парк по пътя за вкъщи за да тича и да си изразходва енергията?! При вас времето позволява почти цяла зима да се излиза (освен когато вали на есен и на пролет) мисля си, че ако се изморява повече ще успяваш да го слагаш по-рано в леглото...
но не изведнъж... постепенно - с по минутка-две по-рано задържаш по няколко дни горе-долу такова лягане, после още минутка-две по-рано за още няколко дни и така... при Лора това подейства, но пък тя беше много по-малка тогава...
и според мен не го оставяй вечер да гледа много телевизия - тя определено влияе на мозъчетата им и ги превъзбужда... измисляй му кротки занимания


за наказанието и аз така наказвам - последно беше наказана да не гледа детски 3 дни!
надявам се да успееш да се справиш...

другото, което ми хрумна е, че ако имаш лаптоп, сутрин можеш да му пускаш нещо интересно, дакато го обличаш в стаята на топло..



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 14:47



Инсе, баща му го взема от училище, докато беше топло и преди да почне да се мръква в 6 като че ли бяха на вън през цялото време, я да кара колело, я да ритат топка, я нещо друго, но точно сега вали по цял ден, няма мегдан. Но ще го имам предвид, благодаря. Аз пък го виждам детето след 8, от там нататък вече няма как да се излиза.
Много са ми странни тук децата, по-скоро родителите. Времето наистина позволява да се играе навън дори и през зимата. Лятото беше пълна детската площадка пред нас, сега няма никой, ама никой ви казвам. Айде, през седмицата го разбирам, ходят на училище, мръква се рано, но събота и неделя?
Лаптоп имам, да, но някак не ми се иска така да го свиквам... краен вариант ще ми е това.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.11.10 15:10



мдам... и в ПТ беше така с площадките, но там лятото повечето хора бяха чужденци - португалци само събота и неделя, и то 1 от 10...



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано30.11.10 16:10



Ох...много болна тема си отворила Флорче!!!!


Аз просто ги слагам много рано в леглото...8 часа дребната...8.30 - Петър. Сутринта ако не излезем в 7.30 съм закъсняла за работа...С кола съм, но и с нея...си трябва режим...Ако не ги сложа тогава да спят - мисията с ранното ставане е просто невъзможна..За мен само това е варианта - да го приучиш да ляга рано..По метода, който е предложила инсендио примерно. Дори и да не започне да заспива веднага на време, с времето нещата ще си дойдат на място...Когато не се е наспал Петър, сутрин е кошмар и за двама ни (татко ни излиза полвин час преди нас и се налага аз да оправям децата....). И въпреки, че ги слагам рано...сутринта си остава едно невероятно бързане....и лудница...и пак не иска да се облича сам (освен ако няма някой проблясък....), та обличам и бебе и него (докато Никол си пие млякото, той ходи в тоалетна, мие зъби, а после бързо го обличам и като е готов той, докато оправя Ники, пускам ТВ).
Едва ли помогнах, но поне разбра, че всички се борим с едно и също нещо сутрин....



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: *choky*]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.11.10 16:14



Аз за сега нямам проблеми със ставането сутрин на Аля. Приготвяме дрехите от вечерта. Вечер точно в 21.30 тя с измити зъби и лице ляга в леглото, целувка от мама, гасим лампата и прелита в света на сънищата точно за 5 мин. Сутрин гледам първо аз да се оправя (къпане, обличане и т.н) след, което и давам дрехите - тя се облича, аз докато се реша и мажа с крем и с бодра крачка към градината. Пусна ли и детско рано сутрин - всичко това отива по дяволите и се почва едно пристрастено гледане в телевизора все едно, че никога не е гледала

Но вече научи, че това са при мама правилата и почти не се налага да викам....да видим до кога....Явно си е до дете



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.11.10 16:26



Няма ли начин татко му да го буди и води?
При нас тази история се повтаряше докато аз го будех. В момента, в който ми преместиха офиса надалеч и ставах и тръгвах преди да са се събудили - всичко се промени сякаш с вълшебна пръчица. Баща им успява за 30-40 мин да ги събуди, измие, облече, да оправи себе си и да тръгнат.
Днес имах малко работа в банката и станах с тях. Е, вярвайте ми няма подобна лиготия!!!!!!! Баща им беше потресен как се променят, когато съм с тях.




Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: Nasinda]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 16:32



Наси, Тоби ми беше перфектен до януари месец, аз не веднъж към казвала, лягаше в 8,30-9, прочитахме една приказка, след което го оставяхме. не мога да кажа, че е заспивал за 5 мин, можеше и половин час да си играе там нещо и да си приказва, но си седеше мирен. Будеше се към 7,30, не помня да се е налагало да го будя аз. После за един ден се обърна, така и не мога да си обясня какво стана, но знам и за други такива случаи.
Поне с избора на дрехи сме лесни, нали е с униформа. Пък и нямам да правя прически


Единственото предимство на ситуацията е, че в събота и неделя спи до към 8,30-9, което на мен ми е достатъчно, но ставане в 7-7,30 в събота ми се вижда нечовешко.



Тема Re: Как да го будя сутриннови [re: tani4ka]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.11.10 16:38



Таничка, Тоби спи при баща си два пъти седмично, единия от които през седмицата. Не се справя по-добре баща му, само дето не гони трамвай. Последния път го беше завел на училище чак в 9,30, с пуловера от предишната вечер щот Тоби не е искал да си облече униформата (а пък учителките ... като му видели шарения пуловер и казали "Уау!"

). При баща си сякаш се лигави повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.