Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Спами ли ви се?нови  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.09.10 15:48



Знам, че отговорът е положителен

.
Отивам да дочета старата тема, а вие се хващайте активно за клавиатурите.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.09.10 16:00



Да питам какви лекарства сте вземали за вас и децата при пътуване и по-дълъг престой в чужбина? Направих си един списък и се оказа, че ако искам всичко да взема ще трябва да изкупя аптеката и да има отделен багаж само за тях.

Ще се радвам да споделите...



Тема Со кратценови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.09.10 16:05



Декс, а опция ти да и даваш някакво пакетирано мляко не съществува ли? Аз използвам паста за зъби за малката и за нас, но съм абсолютно против флуоризирано мляко, сол и т.н.

Яни, как изкарахте на Витоша? И аз съм решила да замъкна ситната нагоре, ако времето е хубаво докато сме си в София.



НикиФин, в този случай не знам какво бих оптговорила на свекърва си - вероятно бих тръшнала вратата и бих я оставила един месец сама с децата - т.е. напълно съм съгласна, че майката не е някакво чудо Божие, което да си решава само всички проблеми и в моменти, когато децата тотално избръмчат е добре и татенцето да вкара едно рамо във възпитателно-образователната част от израстването им. И, да, съвсем нормално е децата да си позволяват повече с човека, който е постояно с тях(в случая - ти) и съответно да имат по-голям респект от този, които виждат по-рядко(баща си).

Какво друго щях да пиша...А на среща в неделя-понеделник ходи ли ви се? А бе я да пусна една тема да не се забъркваме така с тоя спам...



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.09.10 16:12



Но шпа, босколизин(така ли се пише?

), аналгин, сребърна вода, за малката сироп за кашлица - "Стодал" (тук го няма). Другото всичко тукашно е добро и няма нужда от пренасяне.



Тема Re: Со кратценови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.09.10 17:27



Колежке, пусни отделна тема, на Витоша .... ох красота, спокойствие, слънце, птички и пчелички ... рая ни е под носа, жалко, че все не намирам време. Сега ще се отчета в другата тема и със снимки



Hot stuff

Тема днес оставих децатанови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано22.09.10 23:37



със свеки и тя пак се изявила. Пуснала ги да плуват в басейна където водата е 18 градуса. Верно, че днес беше доста топло времето ама пък 18 градуса не ви ли се виждат прекалено малко.
Освен това знаеше много добре, че не давам да се къпят ама въпреки всичко ги пуснала. А аз на връщане се присетих какво може да се е случило и казах на мъжа ми че очаквам да е свършила тази работа, ама той не вярваше. Като ги видях с обърнати дрехи и питах защо и свеки не ми каза, че са се къпали, а само че ги събличала да се пекат. Ама те после сами ми казаха. Ама така като че ли свеки им е казала да не ми казват. Бе... едва ли го е направила с цел да ме ядоса ама... знам ли я.... и тя е една кучица.
Ама мен много ме е страх от студена вода от как получих цистит именно от къпане в студ. Да не говорим че и бъбреци точно от студ се скапват и после цял живот може на хемодиализа да караш

.
Избеснех ама и тоя път запазих самообладание. Но показах явно и недвусмислено, че съм ядосана от постъпката и от което разбира се отнесох камара подигравки от свекъра ми, който не пропуска да ме бъзне. А свеки тактично се кефеше на случващото се без да ръга допълнително съчки в огъня. Явно и толко и стига да си направи кефа демонстрирайки, че няма да гледа децата ми както и кажа.
Ма нищо де, аз се не предавам па да видим до къде ще я докараме с тихата война.




Тема Re: Со кратценови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.09.10 08:56



Сърфче, това нещо с млякото е още проект, не е ясно дали ще стане изобщо, зависи колко родители декларират, че са "За". А в градината храна от вън не може да се внася, за рождените дни не се разрешават даже торти, можело плодове и солети. Така че едва ли ще ми дадат да нося мляко :)). Но пък гарантират, че изборът на родителя ще се уважи :)! Пък и аз нали мисля да местя Яна в частната градина, та може и изобщо да няма проблем.
Сега съм пратила един мейл на регионалната служба по здравеопазване с няколко въпросчета за флуорното мляко, да видим дали ще ми отговорят.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.09.10 13:32



Момичета, на Тоби тая седмица нещо не му се ходи на училище. Изключително развълнуван беше в началото, личеше си, че ходи с желание. Сега уж пак тръгва с желание, никога не е казвал, че не иска да ходи, радва се, като види, че отварят вратите на училището, но в момента, в който застанем пред вратата на стаята, се крие зад мен, не отронва и дума и не ще да влиза. Голямо гушкане пада докато ме пусне... Три учителки има сутрин като отидем, само едната прави опити да го заиграе с нещо, обикновено като заговори за коли, камиони и пр. и детето живва

Но ми е леко притеснено. Тая сутрин го води баща му, каза, че е плакъл Чудя се дали не е защото го водим първи и вземаме последен... горкото... не знам останалите как успяват да си вземат децата на обяд или в 3 ч, не работят ли тия жени?!
Казах си, малко сякаш ми олекна.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.09.10 14:38



Флорче, предполагам какво ти е.... Във вашето училище какво ги правят децата, имат ли някаква "учебна програма"? Може и да му е скучно на Тобчето, да не му е интересно каквото правят, ако се отегчава, може и да не му се ходи.
Аз във вторник бях на родителска среща в нашата градина (държавната), запознаха ни с учебния материал

. Общо взето не са особено амбициозни за тази първа година, идеята била да ги научат на дисциплина и навици, а пък другото ще го оставят за понататък. Показаха ни някакви книжки-тетрадки, по които ще работят. Доста елементарно ми се видя..... Даже по едно време се почудих дали говорят за 3-4 годишни или за 1-2 годишни деца........ Мисълта ми е, че ако децата скучаят, времето им минава доста по-бавно.



Тема Re: Спами ли ви се? [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.09.10 15:13



Предполагам имат някаква програма, на родителската среща юни месец говореха за числото 1, жълтия цвят и пр., все неща, които Тоби вече е учил миналата година в яслата. Аз затова възроптах тогава и питах само моето дете ли ще е на 3 навършени години септември, просто тази програма е за 2-годишни. Уж имали и занимания за по-големите, но не знам какви.
Не мисля, че му е скучно, вчера ходих да го взема по изключение аз, беше се заиграл, не изглеждаше нетърпелив да си тръгва.
По-скоро ми се струва, че проблема е свързан с децата и лелите. Опитвам се да говоря с него, но нищо не казва. Като го питам как е минало ми обяснява, че са яли супа и ориз и че е спал, но нищо за децата, учителките и пр. Мисля си дали не го надъхахме много с това ново училище, с новите приятели и пр, и сега да е някак разочарован. Като говори за училище, не казва училище, казва "при моите приятели"... само дето приятелите не се случват точно така - отиваш на училище и там хоп, приятели... Питам го имаш ли си вече приятели в училище, казва ми да. Как се казват - не знам...
Иначе пък все казват, че през деня е добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.