Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Спами ли ви се?  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.09.10 15:48



Знам, че отговорът е положителен

.
Отивам да дочета старата тема, а вие се хващайте активно за клавиатурите.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.09.10 16:00



Да питам какви лекарства сте вземали за вас и децата при пътуване и по-дълъг престой в чужбина? Направих си един списък и се оказа, че ако искам всичко да взема ще трябва да изкупя аптеката и да има отделен багаж само за тях.

Ще се радвам да споделите...



Тема Со кратценови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.09.10 16:05



Декс, а опция ти да и даваш някакво пакетирано мляко не съществува ли? Аз използвам паста за зъби за малката и за нас, но съм абсолютно против флуоризирано мляко, сол и т.н.

Яни, как изкарахте на Витоша? И аз съм решила да замъкна ситната нагоре, ако времето е хубаво докато сме си в София.



НикиФин, в този случай не знам какво бих оптговорила на свекърва си - вероятно бих тръшнала вратата и бих я оставила един месец сама с децата - т.е. напълно съм съгласна, че майката не е някакво чудо Божие, което да си решава само всички проблеми и в моменти, когато децата тотално избръмчат е добре и татенцето да вкара едно рамо във възпитателно-образователната част от израстването им. И, да, съвсем нормално е децата да си позволяват повече с човека, който е постояно с тях(в случая - ти) и съответно да имат по-голям респект от този, които виждат по-рядко(баща си).

Какво друго щях да пиша...А на среща в неделя-понеделник ходи ли ви се? А бе я да пусна една тема да не се забъркваме така с тоя спам...



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.09.10 16:12



Но шпа, босколизин(така ли се пише?

), аналгин, сребърна вода, за малката сироп за кашлица - "Стодал" (тук го няма). Другото всичко тукашно е добро и няма нужда от пренасяне.



Тема Re: Со кратценови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.09.10 17:27



Колежке, пусни отделна тема, на Витоша .... ох красота, спокойствие, слънце, птички и пчелички ... рая ни е под носа, жалко, че все не намирам време. Сега ще се отчета в другата тема и със снимки



Hot stuff

Тема днес оставих децатанови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано22.09.10 23:37



със свеки и тя пак се изявила. Пуснала ги да плуват в басейна където водата е 18 градуса. Верно, че днес беше доста топло времето ама пък 18 градуса не ви ли се виждат прекалено малко.
Освен това знаеше много добре, че не давам да се къпят ама въпреки всичко ги пуснала. А аз на връщане се присетих какво може да се е случило и казах на мъжа ми че очаквам да е свършила тази работа, ама той не вярваше. Като ги видях с обърнати дрехи и питах защо и свеки не ми каза, че са се къпали, а само че ги събличала да се пекат. Ама те после сами ми казаха. Ама така като че ли свеки им е казала да не ми казват. Бе... едва ли го е направила с цел да ме ядоса ама... знам ли я.... и тя е една кучица.
Ама мен много ме е страх от студена вода от как получих цистит именно от къпане в студ. Да не говорим че и бъбреци точно от студ се скапват и после цял живот може на хемодиализа да караш

.
Избеснех ама и тоя път запазих самообладание. Но показах явно и недвусмислено, че съм ядосана от постъпката и от което разбира се отнесох камара подигравки от свекъра ми, който не пропуска да ме бъзне. А свеки тактично се кефеше на случващото се без да ръга допълнително съчки в огъня. Явно и толко и стига да си направи кефа демонстрирайки, че няма да гледа децата ми както и кажа.
Ма нищо де, аз се не предавам па да видим до къде ще я докараме с тихата война.




Тема Re: Со кратценови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.09.10 08:56



Сърфче, това нещо с млякото е още проект, не е ясно дали ще стане изобщо, зависи колко родители декларират, че са "За". А в градината храна от вън не може да се внася, за рождените дни не се разрешават даже торти, можело плодове и солети. Така че едва ли ще ми дадат да нося мляко :)). Но пък гарантират, че изборът на родителя ще се уважи :)! Пък и аз нали мисля да местя Яна в частната градина, та може и изобщо да няма проблем.
Сега съм пратила един мейл на регионалната служба по здравеопазване с няколко въпросчета за флуорното мляко, да видим дали ще ми отговорят.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.09.10 13:32



Момичета, на Тоби тая седмица нещо не му се ходи на училище. Изключително развълнуван беше в началото, личеше си, че ходи с желание. Сега уж пак тръгва с желание, никога не е казвал, че не иска да ходи, радва се, като види, че отварят вратите на училището, но в момента, в който застанем пред вратата на стаята, се крие зад мен, не отронва и дума и не ще да влиза. Голямо гушкане пада докато ме пусне... Три учителки има сутрин като отидем, само едната прави опити да го заиграе с нещо, обикновено като заговори за коли, камиони и пр. и детето живва

Но ми е леко притеснено. Тая сутрин го води баща му, каза, че е плакъл Чудя се дали не е защото го водим първи и вземаме последен... горкото... не знам останалите как успяват да си вземат децата на обяд или в 3 ч, не работят ли тия жени?!
Казах си, малко сякаш ми олекна.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.09.10 14:38



Флорче, предполагам какво ти е.... Във вашето училище какво ги правят децата, имат ли някаква "учебна програма"? Може и да му е скучно на Тобчето, да не му е интересно каквото правят, ако се отегчава, може и да не му се ходи.
Аз във вторник бях на родителска среща в нашата градина (държавната), запознаха ни с учебния материал

. Общо взето не са особено амбициозни за тази първа година, идеята била да ги научат на дисциплина и навици, а пък другото ще го оставят за понататък. Показаха ни някакви книжки-тетрадки, по които ще работят. Доста елементарно ми се видя..... Даже по едно време се почудих дали говорят за 3-4 годишни или за 1-2 годишни деца........ Мисълта ми е, че ако децата скучаят, времето им минава доста по-бавно.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.09.10 15:13



Предполагам имат някаква програма, на родителската среща юни месец говореха за числото 1, жълтия цвят и пр., все неща, които Тоби вече е учил миналата година в яслата. Аз затова възроптах тогава и питах само моето дете ли ще е на 3 навършени години септември, просто тази програма е за 2-годишни. Уж имали и занимания за по-големите, но не знам какви.
Не мисля, че му е скучно, вчера ходих да го взема по изключение аз, беше се заиграл, не изглеждаше нетърпелив да си тръгва.
По-скоро ми се струва, че проблема е свързан с децата и лелите. Опитвам се да говоря с него, но нищо не казва. Като го питам как е минало ми обяснява, че са яли супа и ориз и че е спал, но нищо за децата, учителките и пр. Мисля си дали не го надъхахме много с това ново училище, с новите приятели и пр, и сега да е някак разочарован. Като говори за училище, не казва училище, казва "при моите приятели"... само дето приятелите не се случват точно така - отиваш на училище и там хоп, приятели... Питам го имаш ли си вече приятели в училище, казва ми да. Как се казват - не знам...
Иначе пък все казват, че през деня е добре.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.09.10 18:25



Ох, и нас ни чака същото. От лятото говорим за новото училище, новите приятели, снимки показваме, говорим....ама то като опре....времето ще покаже.
В училището имат програма и най-вече специалисти за деца, чийто местен език не им е роден. Организацията е тип като в книжките за Франклин. Хем училище, хем градина.
Стискам палци това да е временен период за Тоби. Има ли начин да се събирате с деца и след училището и да си играят?
Аз имам програмата за деца от 3 г до ПГУ по години за БГ, който иска може да му принтя и изпратя по пощата докато съм тук. На последната РС /макар Стефан вече да беше отписан от ДГ/ ходих и изкрънках от нашите учителки тази програма какви знания и умения са им минимум по години , за да следя как върви Стефан. Книжки на Моливко също съм си купила за 5-6, в неделното училище по тях ще учат.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.09.10 18:29



Сърф, мерси....списъка с лекарствата обаче закова 20 бр., че по-евтинко в БГ. Там не е като в немско. Примерно са производител на лекарство, което в БГ се харчи много, но е забранено за територията им. Всичко е за износ. Странно, ама факт.



Тема Re: Со кратценови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.09.10 22:03



Декс, имах предвид по-скоро някакво данонино, или от ония малките кисели млекца, или евентуално някое мляко в малка разфасовка, което детето си разпечатва, изпива каквото му се пие и останалото заминава в кофата.
При нас съ6то е забранено носенето на мляко от дома, но разре6ават малки йогурти, така че ситната пие чай там за закуска, яде си киселото мляко, а следобяд като се прибере и давам да дръпне едно "детско капучино"

.
За приемането и подписването на молбите какво да ти кажа - беее-беее-беее...стадото трудно се променя, лесно се води



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.09.10 22:08



Флорче, говори с учителките и опитай да изградите някакъв ритуал по-приемо/предаването на детето. След като еот ранните деца, значи, даскалките не са много натоварени в момента и могат да му отделят 5-10 мин. (обикновено толкова им трябва по мое наблИУдение). Примерно да го заприказват, да те изпратят, да ти помаха от някой прозорец - това са нормални не6та и спокойно може да ги изиска6 от тях.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: нeмиpницa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 11:51



и кога ще разберем къде е това там




Тема Re: Со кратценови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 11:53



и във вашата детска ли не хранят децата и си носят от вкъщи ядене?




Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.10 12:07



Докато някой не посочи с догадки правилните координати



Hot stuff

Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 12:09



смешно ми стана как се отчита за яденето и спането, а за другото не казва нищо. Значи или не е важно за него или той си мисли, че само яденето и спането са важна информация за майката, а останалото не е.
Трябва да се намери начин да се разбере каква е причината за рева. Тук можем много неща да си предполагаме, ама ако не уцелим няма как да помогнем със съвет.
Оставам с впечатление, че детето е научено на някакви правила, които безропотно спазва. Но има нещо което въпреки всичко не може да пребори и затова плаче. Но пък възпитание и или някакви вътрешни задръжки му пречат да каже какво е. Според мен на това дете
1. Или му липсва смелост да си казва мнението и да отстоява правата си
2. Или става дума за нещо конкретно, което го е страх или срам да признае или (пак във връзка с 1 точка) мисли че или не трябва да го прави или и да го направи няма да има никакъв ефект, та затова предпочита да си трайка.
3. (по малко вероятно) самото то да не е наясно, което точно го притеснява в училището.

А това, че докато е в училище без родителите си не реве и видимо се чувства добре изобщо не означава, че му е супер. Нормално е децата в непозната или изобщо обстановка различна от домашната и близките си просто да си приемат случващото се безропотно и да не показват по никакъв начин, че не се чувстват добре.
За мен това, че реве при оставяне е показателно, че има нещо. Сега колко е сериозно не е ясно, предполагам или по скоро се надявам, че не е болка за умиране. Въпреки че от друга страна почти винаги страховитите престъпления извършени от непълнолетни са извършени точно от кротки и безпроблемни деца, от които никой не очаква подобно нещо. Но то е защото са потайни, никой не знае и не предполага какво се случва в главиците им и не се и опитва да разбере, защото си вика: Ааа, това кротко дете (едва ли нещо се случва в главата и чувствата му). Хората са повърхностни и пренебрегват важни неща и после чудят Ама как така....




Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.09.10 12:17



Снощи поговорихме малко с Тоби, т.е. аз говорих, опитвайки се да налучкам проблема, той казваше да/не. Ако правилно съм разбрала, проблема е, че Тоби иска аз или баща му (който го води) да седи и да си играе с него там

Обясних му, че ние с баща му ходим на работа (не, че не знае) и така. Питах го защо е плакал вчера, той го прие едва ли не като обвинение и ми вика "Виждаш ли, сега съм доволен". Сега пък ме е страх да не отидем на другата крайност - толкова да му внуша, че не трябва да плаче, че да ми се прави на мъж на 3 г. и да не плаче, когато му се плаче... Все за нещо да се притеснява човек.
Обаче имаше червена точка в бележника за добро поведение, та явно наистина проблема е само сутрин.
Снощи за първи път се разприказва малко повечко за училището... любимата му учителка била Майте (точно тази, която аз не харесвам), играли на двора, Майте хвърлила топката, те бягали да я гонят, Мая бягала най-бързо...
Ще го видим как ще е другата седмица, може пък драмата да е само в моята глава.
Нем, няма май деца, които живеят наоколо, с които да си играе след училище, пък и те предполагам си се прибират у тях си да си вечерят, лягат и пр.
Сърфче, тоя ритуал си го правим всяка сутрин - оставяме раничката и якето, влизаме вътре, учителките го поздравяват (може пък и от това да се стряска, като му се "нахвърлят" трите), обикновена само една от тях го заприказва и му говори за коли, камиони и пр, после му казва да ми каже чао и да ми пожелае приятен ден, гушкаме се, дава ми целувка, казва ми адиос, маха ми и така. Наистина му трябват 5-10 мин.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: NikiFin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.09.10 12:34



Мерси за подробния отговор, Ники.
Тоби не е от децата, които безропотно спазват правилата. Да, като цяло е послушно дете, да, разумен е, вслушва се, многото обяснения при него определено действат, но единствения начин да направи нещо е самият той да е убеден, че така трябва, в смисъл не прави нищо автоматично само защото някой така е наредил. Чак такава казарма не у нас

Също не бих го определила като кротък (напротив - доста е активен), безпроблемен и потаен.
Ясно е, че нещо го притеснява, въпреки, че е плакал един-единствен път.
Замислям се сега по точките ти... не знам, струва ми се, че просто не е в състояние да обясни какво го мъчи, може би той за себе си не може да формулира проблема. Забелязала съм, че на въпроса "защо" по принцип не може да ми даде кой знае какъв смислен отговор... да не говорим, че и говорните му умения не са цветущи...



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 12:45



ако беше Давид веднага ми е ясно, че ако не казва нещо то е именно защото не може добре да се изрази, а не че не знае какво е или че не иска да го каже.
Ама пък щом само веднъж е плакал какво си се запритеснявала. Щом вече не плаче значи всичко е ОК. Вие хората с по едно дете се притеснявате за най дребното нещо. То и аз така щях да бъда сигурно, ама с 3 просто нямам време и възможност да ги обгрижвам толкова, колкото ми се иска и на мен и на тях. Хем ми е гадно, че не мога да им дам това от което имат нужда по основната причина, че са много деца и с много и големи нужди. Но пък от др страна се успокявам като знам преди хората отглеждали по една камара деца и със сигурност не са задоволявали всичките им капризи па пак са станали хора и то съвсем нормални, а не некакви глезльовци. Днесшно време прекалено много се концентрираме върху децата и ги презадоволяваме без да се усещаме, което е хубаво, но има и отрицателни черти.
Не се засягай от това, което писах разсъждавайки върху поведението на Тоби. Не го познавам и разсъждавам единствено върху информацията, която ти си дала, като правя паралел с моя опит с моите собствени деца както и с останалите, които наблюдавам около мен.




Тема Нашите първи любовни трепетинови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.10 12:46



е немога да не ги споделя с вас моминските ни тревоги.

Имаме си избранник на съдбата - Дими. С него ставаме, с него лягаме. Онзи ден я прибирам от детска и дребната сподели, че имала намерение да се оженят, като ме успокои "Не сега бе мамо, като порастнем" , но пък от друга страна "Мамо, не може да не го харесвам, той е толкова сладък", но вчер акато явзех беше видимо натъжена от липсата на любимият й, играла си с Гого, но той пък не бил толкова сладък като Дими ..... много ми е сладка, тези първи трепети ... още помня как вечно гледах да се хвана в детската за моя избронник Мартин

Hot stuff

Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 12:54



Като разбера, че Давид е плакал в детската от даскалка или от него самия и заговорим защо е плакал и т.н. забелязвам нещо странно. Той говори за реването като за нещо съвсем нормално, а не като за някаква трагедия оставила траен отпечатък в него. На сестра ми щерката е същата. С широка усмивка ти казва Повече няма да плача и си заминава щастлива и доволна да си гледа работата.
Начинът по който говорят за рева си показва, че поне в момента, в който говорят за нещо минало не се натъжават. Много ми е странно, аз като дете не помня да съм имала такова повърхностно отношение към рева. Ревала съм само когато наистина ми е зле. Виж, за мрънкане съм си мрънкала когато знам че има кой да ми се върже на капризите, но това не е рев.
Ние сега тук в Франция имаме комшии с малки деца. Тия деца не знам какво правят по цял ден, само 2 пъти ги видях излезли на терсата седят с родителите си. Не ги чувам ни да реват, ни да тичат по двора... изобщо не ми е ясно дали са си в къщи през деня въпреки че не виждам къде може да са. А моите тук цял ден са на двора, тичат, бият се, врещят, измислят си кви ли не игри и занимавки и изобщо детска глъч. И само те се чуват че са живи в цялото село. Па и в цяла Франция






Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 12:58



хахаха.
Сетих се сетра ми като беше в 1 клас как беше ходила при класния и го помолила да седне до един Мишо. Но Мишо чул и се развикал Не, не не искам да седя до нея, щото тя само ме целува. А сестра ми тчно затова искала да седи до него, за да и е под ръка да го мачка

. В техния клас после всички момичета бяха влюбени и се биеха за него. Той верно беше сладък като дете де.
А вчера Теди вика че иска да ходи на детска да си играе с Виктор. И като го питах защо точно с Виктор, кое му харесва в него и той вика: Виктор има пари
И той май наистина има, гледам амйка му се БМВ го кара на детска. Ама 3 годишни деца да си говорят за пари....




Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: NikiFin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.09.10 13:30



Да, някой път наистина се шашкам за глупости, макар по принцип да не съм такава... Ако не е едно, ще е друго, ако единия проблем се реши, ще ми се стори, че отиваме на другата крайност и така... Иначе ще е скучно. Но забелязвам, че като се оплача от нещо, и то се оправя


Иначе споко, не ти се засягам за Тоби, само ти коригирам представата за него, знам, че от страни изглеждна много спокойно и послушно дете, но аз си знам колко обяснения ми струва това послушание.



Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.09.10 13:32



Милата...
Тоби миналага година беше влюбен в една Алба, едва приказваше още, обаче се биеше в гърдите и викаше "Моята Алба, моята"... и напираше заради нея да ходи на ясла в неделя, хаха...
Иначе и аз си спомням един Владко от яслата... още е сладур.



Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано24.09.10 14:42



много са сладки и то точно затова, че са много искрени и неподправени. И Боби точно в 3-та група имаше една Теди дето две години беше плътно до нея, но тъй като и Слави я харесвал и нашият накрая се залепи пък за Сани.

Сега на първия учебен ден му казвам, че много малко момичета имат, а той ми отговаря: "Няма да мога да си намеря гадже". След няколко дена го питам дали се запозна с момичетата, а той: "Да ама няма никоя хубава". Все едно, че за гадже сме го пратили в у-ще тоя човек



Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.10 15:09



Ти не помниш ли, че това е било най-важно и аз нас



Hot stuff

Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано24.09.10 15:11



Много сладки са тези първи трепети!
Ния още е далеч от тази вълна, даже напоследък твърди, че не харесва момченца, а иска да си играе само с момичета, но може би се дължи на факта, че беше ухапана от едно момченце по пръста до кръв наскоро и сега ги неглижира.



Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано24.09.10 15:47



Ох Яна, миналата седмица след първия ден на градина Личката си тръгна и каза на неговата Габи, че ще видят на другия ден на сватбата! Съответно даде покана на мен, на татко му, на бабите и дядото и много щастливо ни заяви, че ще се жени за Габи! Ние му обяснихме, че са още много малки, но той каза че много се обичали! Чудното е, че и Габи цяло лято говорила на майка си за Личката и също поканила техните на сватба! Абе започна се!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.10 16:18



Взаимна е любовта им тогава, това си е щастие няма да има неволи и сълзи от отхвърляне. При нас слава Богу също е взаимна, дърпа й плитките, излизат заедно хванати за ръце ..... много са ми смешни милинките, любовчии



Hot stuff

Тема Re: Со кратценови [re: NikiFin]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.09.10 16:20



Хранят ги на обяд - закуската си я носят от къщи. Следобяд също им дават "от тях" - плод, корнфлейкс, ако пожелаят. То те не, че желаят - къде-къде по-предпочитано е времето да се използва за беснеене, а не за лапачка





Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.09.10 16:24



О, и ние имаме един Ким, който ни лежи на сърцето.
Миналата седмица беше Леон, по-миналата Йоханес...





Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано24.09.10 22:11



И аз много се смея на тези първи любови. Миналата година Боби имаше за гаджета две близначки - не знам как ги различаваше. После танцуваше с Рада и съответно тя му стана гадже. А тази година каза, че щял да си намери 7 мацки... Ама най-важното условие било да спечели много пари.






Тема Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.09.10 14:13



Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

Hot stuff

Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.09.10 11:58



прекрасно. Имаш дарба (ако ти си го съчинила)




Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано28.09.10 13:57



Момичета, преди време (може би повече от година) една от вас беше пуснала информация за едни лампи, които могат да се монтират в детските градини в помещенията за игра и в спалните за дезенфекция на въздуха!
Много ще съм ви благодарна ако ми пишете поне как се казват и евентуално някакъв линк! Пробвах, търсих, но не намирам точно това, което ми трябва!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано28.09.10 16:11



А аз преди да стана майка никога не съм се замисляла дали може да се махне смола от панталон

И съвсем сериозно питам - може ли да се махне,ако може -с какво,или направо да й хвърлям панталона



Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано28.09.10 19:46



Страхотно разчувстващо е!



Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: snich]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано29.09.10 09:44



С някакъв разтворител или терпентин махах веднъж, но се въоръжи с маска или щипка за нос, това мирише много натрапчиво...
Сега прочетох, че с гореща ютия през салфетка също става, остава петно, но се перяло...

Редактирано от Aлa-Бaлa на 29.09.10 09:46.



Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 10:07



А това е метода на махане на восък с ютията, дано има успех



Hot stuff

Тема Пак за имуностимулаторитенови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.09.10 10:25



Момичета, какво ви е мнението за коластрата? И знаете ли колко струва една опаковка (казаха ми, че 120 капсули били към 62 лв, та се чудя това нормална цена ли е....)
Яна не спира да кашля, вече повече от месец. Има нощи, в които не се буди и почти не кашля, тъкмо си викам, че се подобрява и на следващата кашля 2 часа без прекъсване

. Наистина се виждам в чудо, пробвахме с хомеопатия, с конвенционални средства, капки, сиропи и нищо, та дрънка



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано29.09.10 10:49



Аз съм пас по отношение на тези продукти, но една комшийка дава коластра и водорасли на синът си и казва, че е много доволна (но той тепърва ще тръгва на градина). Иначе гугъл изплю цена от 87 лв. за 120 капсули коластра на Аква сорс...та не знам кое е нормално.





Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.09.10 10:52



И аз я видях тази цена и за това ми стана интересно. Сега чета някакви теми в "Часът на мама", които още повече ме объркват

.
Не знам какво ми става, тези дни постоянно изпадам в някакви страхотни дилеми и всичките са по отношение на Яна. Ужасно ми е трудно да взема решение за наглед дребни неща. А не бях такъв човек ! Ей сега за тая коластра - голямо мислене пада, все едно е кой знае какво....



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 10:55



Аз също я поръчах, логопедката й на Ния ми я препоръча, че тя работи с много "тежки" деца и всичките са масово доволни от нея. Мен също ми взе 62лв за 120 таблетки, миналата година на същата фирма й давах на Ния AFA чиста енергия от зелени водорасли и бях доволна

Hot stuff

Редактирано от jana на 29.09.10 10:56.



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 10:58



Нали знаеш, че за всеки продукт има положителни и отрицателни мнения. На всяко дете действат различно и трябва да се действа по метода на пробването. Както веч ети писах 3 г. поред давах Спирулина, Ния освен обичайните настинки и сополи не е имала, сега реших да мина на коластра, за да сменя малко и ще видя как ще е.

Hot stuff

Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано29.09.10 11:00



Бившата детегледачка на Тоби е дистрибутор на Аква Сорс, миналата година като му вземах водорасли ми каза, че по принцип би ми препоръчала коластрата, но нали беше алергичен към мляко, та нямаше как.
Имам цялата листовка у нас, мога да погледна колко струват 120 капсули, мисля, че цената тук и там би трябвало да е една и съща. Но никак не обещавам, паметта ми изневерява напоследък, направо се ужасявам





Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.09.10 11:02



За тази кашлица вече си мисля, че може да е някаква алергия към не знам какво си (нали аз съм с алергия и все това си мисля). Може и да си въобразявам, но вчера яде бисквитена торта с прясно мляко и тази нощ се съдра от кашляне. Та за това се притеснявам за коластрата, ако е алергична, да не я натоварвам допълнително с нея...



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 11:40



Коластрата не се дава на деца с атопичен дерматит и алергични към млякото ако имаш такив асъмнения или изследвай или не давай.

Hot stuff

Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 11:41



Дистрибуторската цена е 62 лв иначе са по-скъпи

Hot stuff

Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано29.09.10 11:45



Декс, ако имаш такива съмнения, вземи й нещо друго на Аква Сорс.



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.09.10 11:46



Няма начин да й набутам нещо със зелен цвят





Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 12:01



Има на капки зелената енергия, иначе аз нея я разтварях в лъжичка кис.мляко

Hot stuff

Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано29.09.10 12:27



Аз на Тоби бях купила течни миналата година, слагах му ги в млякото, изобщо не разбираше.



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано29.09.10 12:38



Декс, там някъде е цената, аз взимах миналата година за Дани, но не съм очарована! А за кашлица ще ти кажа един страхотен сироп - Тусавит-на растителна основа е, става за деца над 2 г., давам и на Дани от него! Мен ме беше погнала някаква кашлица от месец и половина и само с него се оправих - иначе пих хиляда бъркоча!





Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.09.10 12:50



Миш, благодаря за инфото за сиропа

!
За тестването за алергия - май ще се наложи да потърся алерголог във Варна, чувала съм, че децата се тестват на 3 години, та може да се наложи и да поизчакаме. Четох сега разни мнения и съвети от "Часът на мама", мненията на д-р Михайлов, да видим какво ще измъдря



Тема Re: Пак за имуностимулаторитенови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано29.09.10 13:15



Мен също ме сложиха в графа "алергия", но след като изпих сиропа мина всичко! Дано измислиш нещо!





Тема Re: Тая песеннови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано29.09.10 13:41



Попадна ми случайно днес тая песен, беше известна преди време


Направо ми къса сърцето... и най-интересното е, че не я свързвам с нищо конкретно. Нямам идея защо така ми въздейства.



Тема Re: Да почерпянови [re: surfline]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.09.10 06:35





Преди 4ри години казахме нашите "I do" s с невероятното ми мьжле
Да ми е жив и здрав, да продьлжава да ме тьрпи и да ме обича все повече и повече! Хихи!


Наздраве!



Редактирано от bggal на 30.09.10 06:38.



Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.09.10 08:13



Честито и да добавя само едно голямо "Дано"!!!!





Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 09:28



Още много години по 4 да сте се така влюбени и обичащи се. Наздраве

Hot stuff

Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.09.10 09:46



Да ви е честито! С много любов, компромиси и разбиране да продължавате напред :))) Много се радвам на сватбени годишнини на обичащи се хора :)



Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.09.10 09:47



Честито! Дълги години да се радвате на любов и разбирателство





Тема Re: Тая песеннови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.09.10 09:49



И аз не я свързвам с нищо, но е точно в унисон с тазсутрешното ми настроение...прогнозата е все мъгла и много дъжд...:(



Тема Re: Тая песеннови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.09.10 09:51



аз пък не бях я и чувала





Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.09.10 10:50



Много се кефя на такива двойки - дето само по начина, по който единия пише, си личи колко много се обичат


Честита годишнина, Галче, да сте живи и здрави и да ви се сбъдне всичко, което си си пожелала!



Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано30.09.10 13:04



Честито и от мен! Пожелавам ти тези 4 да станат 40 години и дори и тогава да се обичате.

Поздрави!



Тема Какво мислите за искането за задължителни часовенови [re: surfline]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано30.09.10 13:07



по религия в бг училищата?!

Аз съм твърдо против - наирам го за узаконяване на промиването на мозъци. Според мен трябва да си остане СИП, какви са тия глупости - ще задължават децата да ходят на часове по религия?!? Даже за децата на родители-атеисти а измислили начин да ги вкарат в схемата.... няма си Църквата работа, та да си намери....


Майките в чужбина - как е при вас? Има ли такива часове и задължителни ли са?



Тема Re: Какво мислите за искането за задължителни часовенови [re: Luna Chocolata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.09.10 13:50



И аз съм против.... Ако ще се изучава само християнството съм против. По-скоро бих се навила ако е нещо като сравнение между различните религии, нещо като история, без догми и други подобни щуротии. На по-рационално ниво. Напълно съм съгласна с министъра на образованието за опасността от такова обучение. Който иска да си образова детето в тази насока - има си неделни училича (даже миналата седмица видях на входа на една църква табела за подобно нещо).
Много ми стана чудно как така Главното мюфтийство приветства идеята... Може и те да си мислят като мен - да се изучават всички религии, не само християнството. Или да се делят децата - на мюсулманчета, християнчета, адвентисти и др. подобни и всяко да си ходи в неговия си час.....



Тема Ще делят децатанови [re: _dexter_]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано30.09.10 13:51



християнчетата - да учат християнството, мюсюмланчетата - ислям, и прочие....





Тема Re: Ще делят децатанови [re: Luna Chocolata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.09.10 13:57



Това нали не е одобрено, само молебен имаше?!?!!? А който не е ориентиран, за него какво? Ще бъде избор на родителите, предполагам. Изникват ми всякакви интересни въпроси в тази връзка

. Наистина се надявам да не се приеме!



Тема Re: Ще делят децатанови [re: _dexter_]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано30.09.10 14:33



Не е, и се надявам здравия разум да надделее и да не го и приемат...





Тема Re: Да почерпянови [re: bggal]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано30.09.10 14:34



Честито, Криска! Все по-влюбени и мноооогоооо щастливи!







Тема Козметика за банятанови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 15:51



Досега използвах само на Мустела козметиката, но незнам дали не е време вече да я смениме. С какво миете вие порастналите дупета

? Незнам дали не трябва вече нещо като за по-голямо дете, че използвам все още гел-душа за новородени

Hot stuff

Тема Re: Козметика за банятанови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.09.10 15:53



И аз скъпа ползвам бебешка все още , но не бих сменила Себамед с никоя друга козметика за сега





Тема Re: Козметика за банятанови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 15:57



Аха значи мога да продължа да поддържам бебешкото Ph



Hot stuff

Тема Re: Козметика за банятанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.09.10 16:05



И ние сме с бебешкия все още, наистина не виждам причина да го сменям

. Аз лично много харесвам как мирише, навява ми едни спооомееенииии......



Тема Re: Козметика за банятанови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 16:06



Да и на мен вечерно време след къпането на Ния не ми се излиза от банята, миризмата навява невероятни спомени наистина ... но незнаех дали не трябва да се смени, защото на повечето козметични продукти пише до 36-ия месец след това Ph-то може да се сменя, знам ли



Hot stuff

Тема Re: Козметика за банятанови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано30.09.10 17:04



Мия тялото на децата с Бюбхен, Нивеа, Саносан! За косата на Петя ползвам само Бюбхен с балсам защото иначе няма разресване!

Момичета, купували ли сте си обувки от Дайхман? Преди години си купувах от магазин в Германия едни боти които носих доста дълго време без да мръднат, та се чудех запазило ли се е качеството на обувките в тези магазини!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Да почерпянови [re: mishellinna]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.09.10 17:46



Благодая ви момичета, много сте мили! Целувам ви!





Тема Re: Козметика за банятанови [re: jana]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.09.10 17:51



И аз все още си ползвам на Мустела козметика за Саша...

но много ми харесва как мирише, а и кожата и косата са й супер от тази козметика и не бих е сменила скоро



Тема Re: Козметика за банятанови [re: jana]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.09.10 18:00



М/у другото...сетих се на кои ми прилича мьж ти


Peter Gallagher



Тема Re: Козметика за банятанови [re: bggal]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.10.10 09:12



Хахахахаххахаха развесели ме определено, да има прилика

Hot stuff

Тема Dъждобран?нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.10.10 11:00



От къде да купя такова нещо??? Нали се сещате - хем е яке, хем е от гума или нещо подобно, обикновено върви с гумени ботуши? Не съм виждала по нашенските магазини, в ебаъ няма голям избор, или няма доставка до БГ, или са доста скъпи. Мисля, че Ния на Мими имаше.... Та ако може да дадете едно рамо с инфо, или сайт, от който да поръчам?



Тема Re: Dъждобран?нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано01.10.10 11:06



ако имате магазини на Барзаков кидс мисля, че там съм виждала



Тема Re: Dъждобран?нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.10.10 11:06



В Джъмбо има колкото душа ти иска



Hot stuff

Тема Re: Dъждобран?нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.10.10 11:16



За съжаление нямаме Джъмбо във Варна..... На Бързаков също. Абе провинцията си е провинция, каквото и да си говорим





Тема Re: Dъждобран?нови [re: _dexter_]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано01.10.10 11:25



Ако искаш кажи номер и ще отида да ти взема. Ще ти го изпратя по куриер, или по пощата, както ти е по-удобно.



Тема Re: Dъждобран?нови [re: Nasinda]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.10.10 11:41



Нас, благодаря, но ще трябва да се пробва, идея си нямам какъв номер трябва да е. Последно като й поръчах гумени ботуши от нета, се оказа, че сигурно ще ги носи в първи клас....

. Но в крайна сметка ако не намеря нещо тук, и ако наистина се налага да има за детската градина, може и да се възползвам от офертата .
Та като казах за градина - днес й е първи ден в Монтесори. Естествено пак има драми, рев, сълзи сополи..... баща й в момента седи с нея там. Което не знам колко е добре, тя тъкмо беше свикнала, че от градината отърване няма и трябва да се справя сама :).



Тема Re: Dъждобран?нови [re: _dexter_]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано01.10.10 12:00



Ами аз мога да го меря по Аля. Но както прецениш. Ако решиш ми се обади





Тема Re: Dъждобран?нови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано01.10.10 12:52



Декстър има в www.mytoys.de! Иначе и аз щях да предложа Джъмбо! Успех в новата градина!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Dъждобран?нови [re: Zori_D]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.10.10 13:55



Зори, поръчвала ли си от там, колко струва доставката до БГ? Аз не се оправям с немския, добре че е гугъл транслейт :)))



Тема Re: Dъждобран?нови [re: Zori_D]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано01.10.10 13:55



Декс, нашият ни е подарък от една приятелка, която живее в САЩ и го е взела от там комплект с ботушите. Много си го харесвам, но този сезон ни е последното носене, вече й омалява, както и ботушките. За съжаление подобно нещо не съм виждала тук по магазините. Ще пусна една снимка, ако някоя мама е виждала такива, да пише, и аз ще търся за догодина.


Тук съм виждала в Хиполенд, по-тънички са, но пък са до 10-на лева, имаше с Мики Маус.
Успех на Яна в новата градина!



Тема Re: Dъждобран?нови [re: mimy]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано01.10.10 14:04



една позната беше купила на дъщеря си дъждобран, гумени ботуши и чадърче и трите като калинка. Каза, че ги е купила от някой от магазините из моловете, но стрували доста



Тема Ето декстернови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.10.10 17:02



поръчай си го и ще ти го доставят за им аняма 2 дни

Hot stuff

Тема Re: Ето декстернови [re: jana]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано01.10.10 17:13



Здравейте,миналата седмица поръчах такова дъждобранче от същата фирма дето Яна е дала линк,,само 4е нямаше розови имаше само сини!!! Много съм доволна!!!За 2 дена ми го доставиха!!Поздрави




Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: Dъждобран?нови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано01.10.10 17:31



Декстър, не съм поръчвала! Знам, че доставката е 15 евро и определено не си заслужава да поръчаш само дъждобран!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Ски-на колко години??нови [re: surfline]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано01.10.10 18:56



Mацки, чудя се дали да запиШа Петър на ски училиЩе тази година. След 5 дни прави 4 годинки...дали е рано?? Mен на толкова са ме качили за пръв път...гледам, че и тук дребосите ги качват рано....но споделете мнение моля



Мерсиии



Тема ченгелчетанови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано01.10.10 21:17



абе мами на първокласници, пишете ли ченгелчета заедно с децата си. И изобщо ква е тази дивотия да пишеш по едно ченгелче цяла страница. Тук не съм чула за такова нещо, направо буквите си учат.
А сестра ми се оплаква, че детето и го мързи да пише ченгели и тя се затрива с часове да го кандардисва и натиска. Седи и пише с него. Е как да не го мързи, то не вижда смисъл и освен това доре не е интересно. Аз едва ли бих се престаравала толкова на нейно място, ако ще да ги пише. Важното е буквите да научи




Тема Re: ченгелчетанови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано02.10.10 07:56



Борис засега нямат много домашни. С ченгелчетата пишат само това, което е в едни тетрадки с вещици и най-много още по един ред в обикн. тетрадки. Ако не се е справил с някое добре го изтривам и го написва отново. Говорих и с учителката и нейното мнение съвпада с моето, че няма нужда да ги отвращаваме още в началото от писането

. Какъв е смисълът ако детето се справя да го караш като малоумно да пише страници с едно и също. Каката пишеше по-много, но с Борис съм много внимателна, че той си е чеп и да не допуснем грешки, че после няма оправия



Тема Re: Ски-на колко години??нови [re: *choky*]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.10.10 08:51



Изобщо не е рано... и аз някъде там съм се качила на ски. Чудесен спорт е това.





Тема Re: Ски-на колко години??нови [re: *choky*]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.10.10 09:40



Миналата година като бяхме на Витоша с Ния говорих с един треньор точно по този въпрос. Той каза, че в групата му дори има деца на 2г, едвам ходещи, но свикват със ските, падат, стават ..... "зарибяват ги". Дори каза, че съм закъсняла един вид с даването на Ния на ски училище. Но нямаше сняг предната зима и пропуснахме, тази няма. Има страхотно ски училище в София и мисля да се възползвам тази зима от него. Ако не друго поне седмица ще е на чист въздух



Hot stuff

Тема Re: ченгелчетанови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.10.10 09:42



Това е метода от години, ако имаш спомен съм сигурна, че и ти си писала ченгелчета до забрава в предучилищна и първи клас. Всички са минали по този път, пък нямам спомен да ми е било много скучно. Тези ченгелчета спомагат за добрият краснопис, изписването на буквите. Затова и се пише в тетрадка с квадратчета, за да се научат



Hot stuff

Тема Re: ченгелчетанови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.10.10 22:18



писала съм бе, ама чак сега разбирам колко е било безсмислено. Явно не ми е стигал мозъка тогава да го проумея. А и исках да съм изрядна във всичко и правех кво ми кажат без много да го мисля. Абе... умрела работа....






Тема Re: ченгелчетанови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.10.10 10:25



Ми за мен не е "умрела" работа защото си е нужно. Системата е работила дълги години и за мен е ефикасна. Както с мен майка е писала ченгелчета, така и аз ще пиша ... кръговрат



Hot stuff

Тема Re: ченгелчетанови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 10:58



аз пък ще пробвам да не пиша да видим кво ще стане






Тема лекарства под часнови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 17:24



като бях дете си спомнях че под час си пиех антибиотиците, будеха ме нощем и беше голяма мъка да се съобразява човек с това непрекъснато.
Тук някак си не обръщат чак такова внимание на точността. Казват по 5 пъти на ден примерно и така, кога дойде даваш.
Вие будите ли си децата ако спят примерно да им дадете лекарството?




Тема Re: Ски-на колко години??нови [re: *choky*]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано03.10.10 17:28



Едни познати си записаха детето зимата след 2рият рожден ден. Иначе сьм била сьщо на 3 или 4 като за пьрви пьт са ме пуснали нашите.



Тема идвам да ви се оплачанови [re: bggal]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано03.10.10 18:30



... хващам се за последното мнение, но без връзка...



повода е друг... децата са с баба си на вилата от петък... т.е. от петък сутринта не съм ги виждала... естествено почти не съм стъпила в къщи, но... знам, че в неделя ще са си тук и така си живеех безметежно... докато днес не ми се обади баба им и ми каза, че зима е с температура... поради което тярбва да я оставя у тях, защото утре имам мн важна среща в работа и няма кой да дойде да я гледа в къщи ако се прибере днес... и... като ми стана едно тегаво и криво, че няма да си я видя... ... направо се чувствам ужасно... а още по-големия ужас идва от това, че не ми е криво, че есен няма да се прибере, ми че само къдравото няма да видя...

чак ми се плаче, нормално ли е майка да дели така децата си... ще се побъркам (ако вече не съм)





тинтири-минтири

Тема Re: лекарства под часнови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано03.10.10 22:14



да, но гледам да подбирам АБ-тата така че да се дават на 12часа или на 24, при което вече можеш да си ги направиш в удобно време.



Тема Re: лекарства под часнови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.10.10 22:19



Задължително. Повечето АБ се пият на 24 или на 12 часа и се пият под час. Изместват се така часовете, че да няма през нощта и да не се буди детето

Hot stuff

Тема Re: идвам да ви се оплачанови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.10.10 22:22



Немога да повярвам, че се терзаеш затова. Ти си ми светъл пример за "джаста-праста" .... незнам как е с две честно казано, аз лично страдам като ми го няма, но пък и моята лудост си е друга тема. Да не идва тъгата от това, че е болна и няма да ти е пред очите?

Hot stuff

Тема Re: ченгелчетанови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.10.10 22:25



Ти ако искаш и не го пускай първи клас, а направо втори да видим пък тогава какво ще стане

. Дано да си почнала да събираш пари за психиатри отсега

Hot stuff

Тема Re: идвам да ви се оплачанови [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано03.10.10 22:40



Не бе Яне, въобще не ми е притеснено, че е болна... знам утре ще е добре, но... някак си я очаквах да се завърне днес и... като не стана... и ми е криво, още ми е криво...







тинтири-минтири

Тема Re: Ето декстернови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.10.10 08:45



Благодаря, сега влизам и виждам първата добра новина за деня :)))))!



Тема Re: ченгелчетанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.10.10 08:58



Аз съм писала ченгелчета и в техникума, когато учихме техническо писане. Не ми помогна особено, пиша отвратително, нямам достатъчно търпение за такива неща, а и не смятам, че ми е било важно

.
За първолаците не мога да дам мнение. Аз мисля, че е по-важно у детето да се възпита интерес към знанието, също и желание да се справя само, без майка му да му виси на главата, отколкото да пише красиво. Но не съм много сигурна как се постигат първите две цели



Тема Бронховаксомнови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.10.10 09:03



Знам, че вече досадих с моите вапроси за имуностимуланти и лекарства, но ще рискувам с още един

. Давали ли сте от това? Било нещо като ваксина (за деца), с обвивките (не живи, нито мъртви вируси) на няколко вида най-разпространени вируси, причинители на грип. По този начин организмът си изграждал имунитет.
Мен малко ме е страх. Препоръча ни я братовчедката на мъж ми, която е педиатър (и фармацефт). Купих я, но още не съм я давала, защото се чудя. Яна още покашля, макар за сега най-лошото да мина. Триумя се какво да правя, да не взема да я разболея с това нещо....



Тема Re: идвам да ви се оплачанови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.10.10 09:05



Я се стегни, не си такъв човек



Hot stuff

Тема Re: Бронховаксомнови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.10.10 09:06



Бронховаксом съм давала на Ния след втората поред скарлатина. Тя е конкретно срещу бактериите на стрептококите и пневмококите. Дават я добра, но Ния я пи само един път и след спирането отново хвана скарлатината



Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.