Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.10 16:18



Взаимна е любовта им тогава, това си е щастие няма да има неволи и сълзи от отхвърляне. При нас слава Богу също е взаимна, дърпа й плитките, излизат заедно хванати за ръце ..... много са ми смешни милинките, любовчии



Hot stuff

Тема Re: Со кратценови [re: NikiFin]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.09.10 16:20



Хранят ги на обяд - закуската си я носят от къщи. Следобяд също им дават "от тях" - плод, корнфлейкс, ако пожелаят. То те не, че желаят - къде-къде по-предпочитано е времето да се използва за беснеене, а не за лапачка





Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.09.10 16:24



О, и ние имаме един Ким, който ни лежи на сърцето.
Миналата седмица беше Леон, по-миналата Йоханес...





Тема Re: Нашите първи любовни трепетинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано24.09.10 22:11



И аз много се смея на тези първи любови. Миналата година Боби имаше за гаджета две близначки - не знам как ги различаваше. После танцуваше с Рада и съответно тя му стана гадже. А тази година каза, че щял да си намери 7 мацки... Ама най-важното условие било да спечели много пари.






Тема Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.09.10 14:13



Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

Hot stuff

Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.09.10 11:58



прекрасно. Имаш дарба (ако ти си го съчинила)




Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано28.09.10 13:57



Момичета, преди време (може би повече от година) една от вас беше пуснала информация за едни лампи, които могат да се монтират в детските градини в помещенията за игра и в спалните за дезенфекция на въздуха!
Много ще съм ви благодарна ако ми пишете поне как се казват и евентуално някакъв линк! Пробвах, търсих, но не намирам точно това, което ми трябва!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано28.09.10 16:11



А аз преди да стана майка никога не съм се замисляла дали може да се махне смола от панталон

И съвсем сериозно питам - може ли да се махне,ако може -с какво,или направо да й хвърлям панталона



Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: jana]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано28.09.10 19:46



Страхотно разчувстващо е!



Тема Re: Превърнах кошмарите си в щастие!нови [re: snich]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано29.09.10 09:44



С някакъв разтворител или терпентин махах веднъж, но се въоръжи с маска или щипка за нос, това мирише много натрапчиво...
Сега прочетох, че с гореща ютия през салфетка също става, остава петно, но се перяло...

Редактирано от Aлa-Бaлa на 29.09.10 09:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.