Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.09.10 18:25



Ох, и нас ни чака същото. От лятото говорим за новото училище, новите приятели, снимки показваме, говорим....ама то като опре....времето ще покаже.
В училището имат програма и най-вече специалисти за деца, чийто местен език не им е роден. Организацията е тип като в книжките за Франклин. Хем училище, хем градина.
Стискам палци това да е временен период за Тоби. Има ли начин да се събирате с деца и след училището и да си играят?
Аз имам програмата за деца от 3 г до ПГУ по години за БГ, който иска може да му принтя и изпратя по пощата докато съм тук. На последната РС /макар Стефан вече да беше отписан от ДГ/ ходих и изкрънках от нашите учителки тази програма какви знания и умения са им минимум по години , за да следя как върви Стефан. Книжки на Моливко също съм си купила за 5-6, в неделното училище по тях ще учат.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.09.10 18:29



Сърф, мерси....списъка с лекарствата обаче закова 20 бр., че по-евтинко в БГ. Там не е като в немско. Примерно са производител на лекарство, което в БГ се харчи много, но е забранено за територията им. Всичко е за износ. Странно, ама факт.



Тема Re: Со кратценови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.09.10 22:03



Декс, имах предвид по-скоро някакво данонино, или от ония малките кисели млекца, или евентуално някое мляко в малка разфасовка, което детето си разпечатва, изпива каквото му се пие и останалото заминава в кофата.
При нас съ6то е забранено носенето на мляко от дома, но разре6ават малки йогурти, така че ситната пие чай там за закуска, яде си киселото мляко, а следобяд като се прибере и давам да дръпне едно "детско капучино"

.
За приемането и подписването на молбите какво да ти кажа - беее-беее-беее...стадото трудно се променя, лесно се води



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.09.10 22:08



Флорче, говори с учителките и опитай да изградите някакъв ритуал по-приемо/предаването на детето. След като еот ранните деца, значи, даскалките не са много натоварени в момента и могат да му отделят 5-10 мин. (обикновено толкова им трябва по мое наблИУдение). Примерно да го заприказват, да те изпратят, да ти помаха от някой прозорец - това са нормални не6та и спокойно може да ги изиска6 от тях.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: нeмиpницa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 11:51



и кога ще разберем къде е това там




Тема Re: Со кратценови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 11:53



и във вашата детска ли не хранят децата и си носят от вкъщи ядене?




Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.09.10 12:07



Докато някой не посочи с догадки правилните координати



Hot stuff

Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 12:09



смешно ми стана как се отчита за яденето и спането, а за другото не казва нищо. Значи или не е важно за него или той си мисли, че само яденето и спането са важна информация за майката, а останалото не е.
Трябва да се намери начин да се разбере каква е причината за рева. Тук можем много неща да си предполагаме, ама ако не уцелим няма как да помогнем със съвет.
Оставам с впечатление, че детето е научено на някакви правила, които безропотно спазва. Но има нещо което въпреки всичко не може да пребори и затова плаче. Но пък възпитание и или някакви вътрешни задръжки му пречат да каже какво е. Според мен на това дете
1. Или му липсва смелост да си казва мнението и да отстоява правата си
2. Или става дума за нещо конкретно, което го е страх или срам да признае или (пак във връзка с 1 точка) мисли че или не трябва да го прави или и да го направи няма да има никакъв ефект, та затова предпочита да си трайка.
3. (по малко вероятно) самото то да не е наясно, което точно го притеснява в училището.

А това, че докато е в училище без родителите си не реве и видимо се чувства добре изобщо не означава, че му е супер. Нормално е децата в непозната или изобщо обстановка различна от домашната и близките си просто да си приемат случващото се безропотно и да не показват по никакъв начин, че не се чувстват добре.
За мен това, че реве при оставяне е показателно, че има нещо. Сега колко е сериозно не е ясно, предполагам или по скоро се надявам, че не е болка за умиране. Въпреки че от друга страна почти винаги страховитите престъпления извършени от непълнолетни са извършени точно от кротки и безпроблемни деца, от които никой не очаква подобно нещо. Но то е защото са потайни, никой не знае и не предполага какво се случва в главиците им и не се и опитва да разбере, защото си вика: Ааа, това кротко дете (едва ли нещо се случва в главата и чувствата му). Хората са повърхностни и пренебрегват важни неща и после чудят Ама как така....




Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.09.10 12:17



Снощи поговорихме малко с Тоби, т.е. аз говорих, опитвайки се да налучкам проблема, той казваше да/не. Ако правилно съм разбрала, проблема е, че Тоби иска аз или баща му (който го води) да седи и да си играе с него там

Обясних му, че ние с баща му ходим на работа (не, че не знае) и така. Питах го защо е плакал вчера, той го прие едва ли не като обвинение и ми вика "Виждаш ли, сега съм доволен". Сега пък ме е страх да не отидем на другата крайност - толкова да му внуша, че не трябва да плаче, че да ми се прави на мъж на 3 г. и да не плаче, когато му се плаче... Все за нещо да се притеснява човек.
Обаче имаше червена точка в бележника за добро поведение, та явно наистина проблема е само сутрин.
Снощи за първи път се разприказва малко повечко за училището... любимата му учителка била Майте (точно тази, която аз не харесвам), играли на двора, Майте хвърлила топката, те бягали да я гонят, Мая бягала най-бързо...
Ще го видим как ще е другата седмица, може пък драмата да е само в моята глава.
Нем, няма май деца, които живеят наоколо, с които да си играе след училище, пък и те предполагам си се прибират у тях си да си вечерят, лягат и пр.
Сърфче, тоя ритуал си го правим всяка сутрин - оставяме раничката и якето, влизаме вътре, учителките го поздравяват (може пък и от това да се стряска, като му се "нахвърлят" трите), обикновена само една от тях го заприказва и му говори за коли, камиони и пр, после му казва да ми каже чао и да ми пожелае приятен ден, гушкаме се, дава ми целувка, казва ми адиос, маха ми и така. Наистина му трябват 5-10 мин.



Тема Re: Спами ли ви се?нови [re: NikiFin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.09.10 12:34



Мерси за подробния отговор, Ники.
Тоби не е от децата, които безропотно спазват правилата. Да, като цяло е послушно дете, да, разумен е, вслушва се, многото обяснения при него определено действат, но единствения начин да направи нещо е самият той да е убеден, че така трябва, в смисъл не прави нищо автоматично само защото някой така е наредил. Чак такава казарма не у нас

Също не бих го определила като кротък (напротив - доста е активен), безпроблемен и потаен.
Ясно е, че нещо го притеснява, въпреки, че е плакал един-единствен път.
Замислям се сега по точките ти... не знам, струва ми се, че просто не е в състояние да обясни какво го мъчи, може би той за себе си не може да формулира проблема. Забелязала съм, че на въпроса "защо" по принцип не може да ми даде кой знае какъв смислен отговор... да не говорим, че и говорните му умения не са цветущи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.