Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови  
Автор elkika (нова)
Публикувано24.06.10 17:46



Здравейте,

Има ли някой наясно как нормативно е регламентиран въпроса с изчистването на натрупаните отпуски по време на майчинството? Как да се изчистват до 2011? И по-конкретно-как стои въпроса с преподавателите-как ще се изчиства по учебно време?
Аз след две майчински едно след друго натрупах отпуск 220 дни до този момент. Директорът ми каза-през учебно време не може да се взима платен отпуск. Как да изчистя толкова дни до края на 2011г?

Ще съм благодарна да споделите опит!

Благодаря!





Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: elkika]  
Автор elkika (нова)
Публикувано29.06.10 22:57



явно няма други майки като мен с толкова отпуск, щом никой не пише...
днес от личен състав ми казаха: "Как може да претендирате за отпуск, като толкова години сте била в къщи!!!"
Вие какво бихте отговорили на това?





Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: elkika]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.06.10 23:14



Преди доста време тук се коментираше тема , подобна на твоята.
Дано някой успее да ти даде адекватен съвет!



Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: elkika]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.06.10 08:21



Няма никакво значение какво са ви казали от личен състав, не вие претендирате за отпуск, полага ви се. Но нямам отговор на въпроса ви, все още не съм прочела в Държавен вестник промените на Кодекса на труда. Това, което се изнася в медиите, не винаги е точно и почти никога пълно.
Предлагам да си пуснете въпроса в този форум, надявам се да има компетентни колего, които да отговорят:





Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: _dexter_]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.06.10 10:27



Няма нужда да пускаш въпроса в друг форум. Аз ще пусна инфо, но нека публикуват промените. Всичко останало до обнародването на текста в ДВ е спекулации.
Знам от колеги, които са участвали при обсъждането на промените, че за тези, които са в дългосрочен отпуск, ще има по-голям период за изчистване - не до 2011 г., но все още няма нищо публикувано.
Тези отпуски - за времето на майчинство, който е целеви отпуск (за отглеждане на дете), а не за почивка (какъвто е платеният годишен), се полагат на всички работници и служители. Така че да не ти се "отварят" толкова много. Те също са си използвали платения годишен отпус, натрупан през майчинството им. Сигурно е било отдавна и вече са забравили...


Аз също имам повече натрупан отпуск, който съм пуснала и чистя и в момента. На нас, преподавателите в СУ, също не ни дават отпуск през учебната година. Но по чл. 176 КТ имаш право да уведомиш работодателя 14 дни предварително и да си пуснеш отпуска, когато прецениш. Така че ние така ще процедираме, освен ако не се направи някакъв разумен график от работодателя за изчистване на такива отпуски. На мен сега ми предстои майчинство и едва ли ще успея да изчистя всичките натрупани ми дни отпуск. Вече съм се примирила, че ще загубя...



Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.06.10 10:37



Цвете, а как точно стои въпроса с отпуските по принцип? Аз се интересувам горе-долу от инфото в медиите и бях разбрала, че се чистят до края на 2011 г. Скоро пък ми казаха, че отпуската от тази година трябвало до края на годината да я изчистя, а останалите дни от други години до края на 2011. така ли е? Това ми прозвуча малко странно, защото нашате счети ми чисти първо дните от минали години, а тази от 2010 си стои непокътната досега...





Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.06.10 10:48



Повтарям, че още не са публикувани в ДВ промените. Но това, което аз чух е, че поне половината отпуска, трябва да се вземе в годината, за която се дължи. Което не е нищо различно от сегашната уредба.
В този смисъл, медиите, а и представителите на правителството, не познават достатъчно законодателството, за да откроят в коментарите си какво ново въвеждат. Така че, остава да видим какво са написали, за да го коментираме.
Възможно е да се въведен губене на отпуска, ако не се ползва до края на следващата календарна година. Това е основното, иначе винаги можеш да си вземеш отпуска от минали години по чл. 176 КТ - като едностранно определиш от кога го искаш. Въпросът в някои частни предприятия е, че това много ще затрудни работодателите, а все пак всеки гледа да запази работата си. При държавните институции е по-различно и там, надявам се, ще направят разумни компромиси, за да можем да си вземем отпуските.



Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: elkika]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано30.06.10 12:58



Като наглост и нищо друго - аз бих отговорила - стоеки си у дома съм отглеждала бъдещи данъкоплатци ама за какво ли????????????????????Явно на държавата за този факт не й дреме...........



Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: tswete]  
Автор elkika (нова)
Публикувано05.07.10 19:46



Да, и аз четох този чл.176 - че мога с 14 дневено предисзвестие да си пусна отпуск дори и без да чакам разрешение от работотдателя. Да, ама нали като свърши отпуска трябва да се върна на работа при същия работотдател? :) А и през тези месеци нали съм трябвало да бъда в час... какво става с норматива ми тогава?? и аз съм преподавател във ВУЗ. в отпус може да се излезе след като си направиш норматива...





Тема Re: изчистване на натрупани отпуски по време на майчиннови [re: elkika]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано05.07.10 23:53








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.