Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Криворазбраната обич на баба и дядо...  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано12.07.09 22:21



Вижте на каква статия-изповед попаднах и ако искате да си поговорим: попадали ли сте и вие в подобна ситуация?

КОНКУРЕНЦИЯТА МЕЖДУ СВАТОВЕТЕ ДА УГАЖДАТ НА СИНА НИ РАЗПАЛИ БИТКА ЗА ПРАВОТАТА НА "НАШИТЕ" И "ВАШИТЕ" от Камен Георгиев

В отговор на:

Всички ни завиждаха. Кой като нас! От едната страна - всеотдайни тъща и тъст. Докато с жена ми сме на работа, те ще заредят хладилника, ще сготвят всевъзможни антидиетични вкусотии, ще идат да платят сметките за парно и ток. От другата страна - моите родители, винаги готови с пионерски плам да излъскат дома ни, да изперат дрехите и т.н...... Живеехме си като славейчета. Докато не им съобщихме, че ще ги ощастливим с внуче.

Първите искри прехвърчаха за името на още "неродения Петко". Битката приключи с компромис и сега всеки път се спъвам при произнасянето на странната комбинация от имената на двамата дядовци

. Не искам да си мисля за дъщеря, защото съчетанието от имената на бабите би звучало направо неприлично. С повявата на сина ми любовното ни гнезденце се превърна във фамилно общежитие, в което сватовете поведоха открита война за първото място в обичта на внучето. Едната баба ще го носи нон стоп на ръце, другата преграква от пеене на приспивни песни. После едната ще му купи шоколад, другата веднага - два пъти по-голям. Единият дядо ще подари количка Порше, другият ще надцака с червено Ферари. "Ами какво да правя като детето иска! Сърце не ми дава да му откажа и да гледам как плаче!" Това е обединяващата ги фраза. Дори не искам да знам какво ще стане след няколко години ако синът ми поиска пари за марихуана от единия дядо, дали другият няма да хукне да му търси кокаин?

Впрочем резултатът от състезанието е вече видим: синът ни е на 8 години, но носи дрехи на 13 годишен - изглежда като лоено топка. Едва дочаква поредното междучасие, за да си купи поредния шоколад, пица или морена. Откъде пари? Как откъде - то се знае - от любимите баби и дядовци. Къщата ни е като склад на детски играчки, мога да отворя магазин.

И не мислете, че войната остана само в лагера на сватовете - ние с жена ми браним със зъби и нокти правотата на "нашите" и "вашите"! Боя се, че ако не се намразим и разведем, то със сигурност криворазбраната обич на баби и дядовци ще обезобрази напълно детето ни.

Прав е народът ни:много хубаво не е на хубаво...




Не знам за вас, но на мен тази изповед ми направи много силно впечатление и ми стана мъчно за горкото 8 годишно дете. Съвсем в началото при нас нещата също почнаха така и то от страна на майка ми. Добре че....... се скарахме, не знам докъде щяхме и ние да стигнем. Имам какво да разказвам, но и утре е ден!




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.07.09 22:46



... понеже им е удобно, затова са го търпели 8 г. тоя цирк.

За тлъстите четвъртокласници няма да се изказвам повече от очевадното - в класа на голямата само тя и още две момечнца плюс едно момченце са слаби... всичко друго е... лоени топчета, които не спират да тъпчат. направо не знам как им остава време за часовете, постояно набиват нещо и висят на лавката...

тъжна българска картинка е това чери, затъпяла нация без никакви цености... представете си с всичките пари които са изсипали бабите и дедовците какви уроци и спорт можеха да финансират...

да са живи и здрави и да се забавляват както могат...

не ми е жал за детето, на такива родители точно такова дете им трябва...





тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор elimarr (новак)
Публикувано13.07.09 00:09



ами то има и друга поговорка "Много баби - хилаво дете". Е, тук детето не е хилаво, ама представям си какъв характер е оформило. Мисля че това ще е най-големият проблем съвсем скоро. Заира е права - "на такива родители точно такова дете им трябва..." Каквото "напишем" - това ще "прочетем" след време в нашите деца.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.07.09 00:17



Ох, точно по темата МИ СЕ РЕВЕ направо, но повече ще философствам утре. Само ще кажа, че от 4 дни ежедМИНУТНО дискутирам що не може цял ден да се ядат кроасани и филии с шоколад

.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано13.07.09 06:53



Пример от моето обкръжение. Момиченце на 8.5год. То определено има проблем с килограмите, но основния проблем е с възпитанието. Ако знаете само как се държи с майка си.

Чак неестествено ми изглежда отстрани поведението на това малко дете. Майката каквото и да говори, каквито и наказания да налага и ограничения, когато вечер се прибере бащата всикчо отпада. Бабата и дядото задоволяват всички нейни прищевки и тя винаги е силна. Какво като мама не иска да ми купи това което искам. Има кой.

Ние например имаме проблем с баща ми, чието разбиране за възпитание на децата е - остави ги-деца са гледа им се ТВ. И оставя Борис и племенника ми да гледат по цял ден Джетикс.

А за мен непрекъснатото наличие на баби и дядовци в живота на едно семейство е предпоставка за абдикиране в някаква степен на родителите от отговорност към децата, възпитанието им и семейството. Малко крайно ми е мнението, но

Редактирано от galia71 на 13.07.09 07:03.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.07.09 08:44



Изобщо не ти е крайно мението. Още първото изречение от статията леко ме смути - никога не бих завиждала на такова семейство. Немислимо е да оставя свеки да ми чисти или някой друг да ми зарежда хладилника. У нас беше тиха война докато свеки схване, че сме отделни семейства и всеки си отговаря за домакинството. Въпреки че живеем в една къща. За възпитанието на детето си отговаряме с мъж ми - след няколко кратки скандала по този повод мисля им стана ясно. Не се опитват да се месят, но до колкото гледат Яна през деня, все пак взимат някакви решения за възпитанието й. Поне не дават шоколад, вафли, зрънчовци и др. подобни. Но напр. майка ми пристигна вчера на гости, знае много добре, че на Яна шоколад не се дава и познайте какво стана - извади от чантата кутия шоколадови бонбони и една Милка и ги пъхна в ръцете на детето

. Еми колкото и да ми е криво, скарахме се на петата минута от пристигането й. Но нямам намерение да отстъпвам. И ми е адски странно когато някой се оплаква, че бабите и дядовците са превърнали детето в каквото и да било. Те къде са били? Или е по-вабно хладилникът да е пълен, отколкото детето да е здраво и възпитано както си трябва????



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано13.07.09 08:52



От страна на мъжа ми нямам никакви роднини. Нямам кой да ми пречи, но нямам и кой да ми помага. С моите проблеми нямам.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 09:11



Уф, Заирка, жал ми стана за детето. Какви подигравки го чакат, всъщност те са почнали вече. Да не говорим за рисковете за здравето. Съвсем наскоро прочетох една статия за затлъстяването в ранна детска възраст. То води до сърдечно-съдови изменения, които след известен брой години създават сериозни усложнения на сърдечно-съдовата система. Друг голям проблем на затлъстяването е диабет от ІІ-ри тип. През последните 10 години има деца на 6-7 години болни от този вид диабет и то точно поради наднормено тегло. В статията се казваше, че този вид диабет почва като инсулинонезависим, но към 15-16-та година на децата те вече са на инсулин

. За вас не знам, но аз категорично отказвам да си разболявам децата по този начин. Просто дори не искам да си го помислям. В тази връзка ето ние с майка ми какви луди спорове имахме.

Още от самото начало, говоря за 5-6-я ден на Кокчо, понеже той много плачкаше, се почнаха кандърмите, че бил гладен, че не си дояждал, че имало много хубави марки АМ, че няма значение, че нямам кърма, че трябва повече да яде......... ииииииииииии все такива. Естествено бяхме на пробно кърмене 2 пъти, там излезе, че наистина малко кърма поема и всъщност почнах с АМ. Може би ако знаех повече за кърменето на поискване или ако бях намалила интервалите между кърменията....... но това в момента няма значение, защото детето е голямо и здраво. След това дойде шоколад-периода. Бяха ми писнали с тия малки шоколадчета, които се даваха с оправданието "Аз веднъж на 2 месеца го виждам детето, защо да не му дам шоколадче!", придружено със сълзи. Е то хубаво шоколадче, ама 1 бе. Не цяла поточна линия. Още по-големия ужас наставаше като си ходехме пък в Горна. Там към шоко-манията се включваше и брат ми, любимия вуйчо. Той поне излезе разбран, та малко спорехме. Обаче майка ми почваше гонитбата с паницата да се изяде, ама всичко, ама до половината, ама поне лъжичка "течно", т.е. супа........ и хубаво, че Кокчо беше голям инат, ама страшен - бутал й е чиниите и паниците от ръцете, за да не го насилва и в никакъв случай не си отваряше устата. Аз седях и гледах сеир, защото бях сигурна, че той като не иска да яде, няма сила, която да го накара. Майка се поболяваше в тия моменти. И се отказа. Аз самата спрях да гоня за обяд и вечеря след като прочетох една от книгите на Лидия Ковачева - жената беше категорична, че този режим на хранене сутрин-обед-вечер е изкуствено измислен от нас за да ни е по-удобно. И че нежеланието на децата да го спазват е техен естествен, запазен природен инстинкт. Тя пишеше, че в ранна възраст децата все още имат инстинкти, с които знаят кое е по-добро за тях за ядене, както и по кое време да ядат. И съветваше да се доверим на децата си. Аз го направих и голяма тежест ми падна от раменете. Спрях да се притеснявам, че детето не е вечеряло "силна" храна и че ще легне гладно, ще се разболее, залинее........ нищо като подобно - Константин е доста добре сложен и развит за възрастта си.

С Бимба такива проблеми не съм имала по една или друга причина. И не знам дали е затова, но детето яде доста по-разнообразно от брат си. Ето вчера яде зелен фасул на манджа, а Констансий седя при нас на масата за да ми обяснява как той тоя фасул не можел да го смели със стомаха си, защото стомахът му не го искал.

Толкова за храненето. Проблем с криворазбраната обич имаше още за името на детето. Ние си бяхме казали с Момчил, че ако е момче ще е на баща му, ако е момиче на майка ми. Та тогава твърдеше, че не искала на нейно име, но4 години по-късно в обръщение към 5-месечната Бела чух:"Нищо, бабо, че и ти не си на мене кръстена, аз пак си те обичам". Пропуск няма.

Докато Кокчо беше единствено внуче "надппреварата за Янки Зефир" беше в пълна пара. Как баба носела играчки, как количката била по-голяма от тази дето другия дядо е купил, как баба купила шоколадче, зрънчо и още куп неща, пък другите не са се сетили........ абе все ей такива еснафщини. Обаче Кокчо беше твърд като русенски камък и до 2 годинки и половина ръка да го разхожда не й даваше даже. Не искаше никой друг освен мене и баща си. И когато малката лиглотийка се роди и беше съвсем различно човече - усмихващо се на всички, контактуващо с всички, подаше ръчичка на баба, да видите как се обърна "голямата й обич" към Коко. Вече Бела беше фаворитка, а Коко вечно виновен за нейния плач, страдание и т.н. Позволявала си е пред мене да му се кара и го е ударали даже без да видя аз. На това място се получи грандиозен скандал. И това е една от причините сега да давам луди пари за гледачка за летните месеци, а да не ползвам услугите на майка ми. Спирам, че стана мноооооооооого дълго.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 10:29



Ми с Бела като знаеше за кърменето на поискване та кво? Тва че не може да нямаш кърма е МИТ, един от многото по-въпросите с кърменето...



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 10:54



прав си това наистина е мит...само, че съм виждала гърдите на Чери и е мит, че тя не е имала кърма


сори за спама



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: ariel$$]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.07.09 11:01



Честно казано шашнах се, че детето е вече на 8 и родителите чак сега си дават сметка. Явно им е било изгодно през цялото това време да има пълен хладилник и изчистена къща, а детето е било на заден план... и сега изведнъж са прогледнали.
Нашите баби и дядовци няма как да се състезават поради много причини, като се почне от георгафския фактор та до финансовия... и най-вече поради това, че на холандците всякакви такива изпълнения са им чужди. Изобщо, няма ги при тях тези криворазбрани обич, саможертва, гостроприемство и т.н. и т.н. и като цяло този модел на поведение, продиктуван от това какво ще кажат хората.
Основния проблем, който аз имам с майка ми, е че се престарава с грижите по нас. Бели кахъри.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:03



Ася, притесни ме...........




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 11:04



Не мисля, че преди 6 години и половина си познавала Чери, а още по-малко си виждала гърдите и.

Всъщност тва кво общо има с мита за невъзможността жената да няма кърма или тя да не достига?



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: flor4eee]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:05



Ми Флорче, сигурна съм, че тези родители въобще не са единици в обществото ни. То въпроса не беше дали да ги съдим или не, а всъщност как течението понякога отнася мечтите ни.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 11:09



хипопластините гърди си имат особена структура

, която при Чери липсва. Освен това в повечето случаи вървят за ръка с хормонални проблеми още от пубертета. Дали една жена ще има кърма или не зависи преди всичко от развитието на структурите в гърдите и на хормоните. Външния вид на гърдите говори доста за това дали гърдата е способна или не да произвежда мляко или не.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:13



Не че нещо, ама не мисля, че е подходящо да ми обсъждате гърдите тук. Още повече пък кой ги е виждал или не, каква им е структурата и големината.Сега очаквам засилен интерес към бюста си от някой мамолог. Ако имате нещо да си споделяте, действайте на бележки....... може и с копие до мене.






Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано13.07.09 11:18



Хехехе, ти голям разбирач на тема кърмене бе човек! Я вземи и стани един консултант, лично аз обещавам да те ползвам за второто



А колкото за пусната тема от Чери, какво да ви кажа. За мен единствено и само родителите са виновни за всичко. Аз давам варианти на Аля какво да яде и тя има право на избор от това, което аз съм решила...Зрънчо, шоколади (там още се боря), сладки неща, безалкохолни - СА ЗАБРАНЕНИ!
Майка ми и свеки знаят правилата, не рядко се е стигало до скандали, но всичко им е казвано в очите. И не ме интересува дали ще се цупят или не. Ако искат да гледат детето ще се съобразяват с моите правила....

Ще довърша, но малко по-късно, че работата е на първо място

Редактирано от Nasinda на 13.07.09 11:22.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.07.09 11:18



Е то, ако бяха единици, едва ли щеше толкова да се коментира тази тема.
Значи, това, което мен ме дразни е също непрекъснатото набутване на сладки неща или теста в ръцете на децата - не, че еднократното малко пакетче гумени мечета или тънък Киндершоколад ще отровят чеденцето, но НЕПРЕКЪСНАТОТО им подаване ме дразнят - ми дай му банан, киви, ябълка, парче краставица. До сега не съм видяла дете, което да не хареса тия неща. ако искаш да го "примамиш" да си играете купи една топка, бе мама му стара.Ако ти се дават много пари - колело. Кое дете ще каже - не пред нова, лъскава топка или колело?! Ама нееее, далеч по-лесно е да се пусне едно ДВД с ненам-си-ква тъпотия, или компютърна игра или да му се бутне в ръката Нинтендо ил;и още по-добре, когато се установи, че 9 годишната щерка е на килограмите на майка си да и се подари wii-fit. Вии-фит! Боже как звучи - детИто може да кара ски в хола, да играе тенис и голф и незнам си какво...даже не му се налага да излиза. ако иска чист въздух отваря прозореца и готово. Даже и мрежа може да кара сноу борд - с приятелката и от съседния блок. Не се налага дори да се събират и да си контактуват. В къщи, дебело, с развалени зъби, но за сметка на това шинирани като Айрън мен, затворено, ограничено от преки контакти с връстници и задушено от електронен смог и постижения на НТП - е това е съвременният пубертет.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.07.09 11:22



Не са единици, да не кажа, че явлението е масово. Не си спомням да съм говорила с някой познат, който да не ме е попитал "Има ли кой да ви помага", визирайки бабите и дядовците. Защо изобщо трябва да имам нужда от помощ, това не разбирам? Не ми тежи да си гледам детето, не ми тежи да я водя с мен, не ми тежи да не излизам, можем да се справяме финансово повече от добре. Ползваме свеки да гледа Яна не защото нямаме друг избор, а защото в нашия случай е по-добрият вариант (от две злини). Но сме се разбрали за важните неща и за сега няма проблеми с намесата.
Понякога имам чуството, че нещо съм се смахнала като не искам роднините да се месят в живота ни и да ми "помагат". Поне повечето ни познати мислят така, те дават мило и драго да хвърлят децата на някоя баба. Не знам дали годините "стаж" допринасят за това, но аз определено искам да си поема отговорността и грижите за детето. Както и за домакинството. Предпочитам да се чуствам свободна да си правя моите грешки, отколкото някой все да ме вкарва в правия път със съвети.
За състезанието - за сега го няма, макар майка ми вчера да заяви, че иска да купи обзавеждането на Яна в новия апартамент. Хем я знам какъв и е финансовия хал и много ме дразни с такива изказвания. Ще мизерства само и само да "помогне".....





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 11:29



съжалявам, но ми беше важно да се изясни, че макар и Бай Момчил да е прав има жени, които нямат кърма, има такива, които имат, но не стига да изхранват бебетата си, не всеки, който се опитва да се оправдава с митове задължително има основание. За съжаление има майки, които наистина много искат да кърмят, но нямат достатъчно кърма, въпреки това те могат да поддържат лактация в малки количества, защото дори и тези количества са от полза. за щастие такива жени са много малко

, всички останали имат какво да направят по темата и могат да се обърнат към съответния специалист за помощ, която ще им се предостави безплатно



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.07.09 11:42



Декстър, точно това имах предвид аз под криворазбрана саможертва. Дядо ми е същия, всеки път бута в ръцете на детето по 50 лв., при положение, че тия пари много повече на него ще му объркат сметките отколкото ще ни помогнат на нас. Обяснявах в началото, че не ни трябват, той така се обиди, още малко щеше да се разплаче човека. Вече вземам без да споря, но ме е яд.
Това за помощта от баби и дядовци... не знам защо се приема за толкова естествено и нормално. Нас почти всички познати живи ни оплакват, че нямаме помощ (ако трябва да съм честна, на моменти наистина ми се иска да оставим Тоби на някого за половин, един, два дни, но това е друг въпрос).



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: flor4eee]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:56



Ами нормално е, защото Флорче, едно време (не много отдавна даже) хората са живяли по 2-3 поколения под един покрив и всъщност са отглеждали заедно децата. Те даже не са го считали за помощ, ами за задължителна част от ежедневието си. Та затова - останало си е така на много места в Бг. И в това няма нищо лошо, освен когато не се прекалява с "помощта" или тя не се превърне в "искане за възвръщаемост", т.е. аз ти гледам детето, ама ти ще си ми задължен/а.........

И нас са ни оплаквали, НО точно сега бера плодовете от труда ни с Момчил - гледачката на децата казва, че това са едни от най-непретенциозните, неинатливи и неразглезени деца, които е гледала. Всъщност за първи път гледа 2 деца и казва, че й е доста по-лесно отколкото с по 1. Говоря за деца на еднакви възрасти. И си мисля, че ако ги бяхме гледали колективно с бабите и дядовците няма да е същото.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано13.07.09 11:56



Едва ли има човек, който да не се дразни на "възпитанието" със или без кавички, които родителите ни прилагат върху любимите внучета..... Аз също съм в това число - и от страна на наште и от страна на свекитата. Не може всичко да бъде идеално...за съжаление....
Но, съм много ЗА - това да ми помагат при отглеждането... Аз също съм гледана от всички баби и дядовци, баби-лели и т.н.... имах прекрасно и много интересно детство! Ето сега и моето дете...то много обича всичките си баби и дядовци, виждам, че й е много приятно с тях. Благодарение и на тях, това лято Ани ще ходи 4 пъти на почивка, защо да я лишавам от удоволствието, а защо да лишавам и нас...от малко спокойствие?






Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Nasinda]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:58



Междудругото ако повечето мъже бяха "навътре" в кърменето щеше да има повече кърмени деца. А не изнервени темерути, които само крещят на жените си да накарат лапето да млъкне с бутилка АМ. Ето в моя офис имам пример за това.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.07.09 12:00



Абсолютно съм съгласна.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Nasinda]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 12:53



Чак разбирач не, ама имам малко наблюдения и не съм съгласен с теорията че видиш ли жената не можело да няма кърма и тем подобни халосии.

Консултант със сигурност няма да стана, всичко що е свързано с лекарската професия ме изнервя





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: flor4eee]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано13.07.09 12:56



Оххх...откога се каня да пусна подобна тема, ама не смея! Ние живеем със свекърите. Уж временно, докато сме в СЗ, с идеята да излезем под наем...нещата се проточиха и както винаги става - временното стана постоянно. Още по онова време (декември 2008) щях да ви искам съветите, амам бях абдекирала от всякакви форуми, понеже хич не бях на кеф. После забременях. До към 3 месец не ми беше особено комфортно, после пък разбрах и причината, та по това време не ми се занимаваше с изясняване на ситуацията. Още докато Вероника не беше проходила, бях молила неколкократно свекърва ми да не я носи на ръце, за да не свиква, понеже все още работя от къщи и нямам особено време да я разнасям по неин каприз. Еми и до ден днешен си я мъкне - простира с нея, готви и т.н... "За късмет" малката не е особено тежка и човек все още може да я носи на ръце продължително. Моите родители я виждат по-рядко, защото ходя при тях максимум 2-3 пъти седмично. Освен това, майка ми е бивша учителка и е доста по-строга във възпитанието, което от мъжа ми се тълкува като недостатъчна проява на загриженост и лишаване на детето от обич

. Майка ми не позволява капризи, тръшкания, глезене, имам си някои забележки, главно по отношение на храненето, но не е нищо фатално. Слава Богу, досега на никого не му е хрумвало да дава сладки неща на детето може би, защото е сравнително малко. За по-нататък смятам, че ще се съобразят с моите желания, както и досега.
Това което ме дразни и мира не ми дава е непрекъснатото угаждане от страна на свекървата - Вероника почва да мрънка за нещо -> дава и се, напира да реве - > веднага и се отвлича вниманието с нещо, което и харесва, прави белички, а вместо да и се обясни защо не се прави така -> пак се ангажира с нещо забавно. Коронният номер е да се качва на масата докато обядваме / вечеряме и да почва да размахва приборите из чиниите. Свекървата зарязва яденето и почва да я занимава с нещо си... Преди беше лесно да се излиза по заведения, детето си стоеше мирно, занимаваше се с каквото намери, сега обаче е ад! Ако не и се угоди започва да се тръшка, ляга по земята, рита с крака. Разказваме на бабата, а тя "ааа...в градинката като сме двете е много примрно дете". Аз обяснявам, че е примерна, защото ходи всяка секунда след нея и това е основната цел на тяхното излизане - игри и разходки. Аз като трябва да ходя да пазарувам, да се срещна с някого, да хапна някъде нямам тази възможност. Затова ( е, не само) ми е необходимо детето да е възпитано и да не е свикнало да му се угажда. Та така...изказах си мъката, ето и подходяща към темичката статия:

Да забраняваме ли на децата си или да не им отказваме нищо? http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_1428_0.html




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Mese4inka]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано13.07.09 13:20



Божеее, като четох статията и направо ме напуши яд. Какво се оплакват тези "родители" чак сега! Било им е удобно толкова време, а сега някой им е крив. Ужас, нямам думи.
И аз като повечето мацки тук мисля, че всеки си отговаря за своето семейство и домакинство. Бабите и дядовците трябва да се радват на детето и разбира се, че ще искат да му угаждат по всякакъв начин, но родителите са тези, които трябват да поставят ясни граници кое може и кое не. На който не му харесва си е негов проблем. И аз като Декстър от както Джейсън се е родил ми се натяква как можело да го гледам сама. Едва ли не съм виновна за това! Включително вчера се пошегувах със свекърва ми, че се замислям дали да не дам Джейсън за осиновяване, толкова е лош напоследък и тя ми каза, ееее държа до толкова време залепен за теб, сега няма да се оплакваш!


За кърмата, малко и аз да се отклоня, казвала съм и друг път, че аз нямах една капка. Буквално. Гърдите ми не мръднаха на форма и размер през бремеността. После на ултразвук ходих след като Джейсън се роди и се видя, че каналите ми са абсолютно празни! Така че за съжаление има жени, които просто нямат кърма... Тогава пак трябваше да слушам коментари и от двете страни как аз не правя всичко възможно за детето си и не стига, че бях токущо родила и супер шашната аз се обвинявах, че не мога да кърмя. Накрая ми писна, теглих по една много сочна и на майка ми и на свекърва ми и те се кротнаха. Аз се успокоих, детето се успокои и мога да кажа, че първите месеци с бебето ми бяха едни от най-спокойните и щастливите.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: scarlet81]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 13:34



Скарлет, случаи като твоя са изключение. Много съжалявам все пак за това, защото е много гадно. Развитието, което описваш много логично отговаря на последвалата констатация на мамолога. Гърди, които не се променят по време на бременността могат да са сигнал за проблем. разбира се пак се гледа комбинация от фактори...



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано13.07.09 16:31



Ужас!!! Тия хора къде са били 8г. докато детето им е растяло?!
Жалко наистина за детето, родителите хич и не ги съжалявам.

Гледаме детето аз и мъжа ми. Баби, дядовци го виждат 1 на 2-3месеца и това ми се вижда много на моменти. Опитват се да му угодят за всичко и наистина макар детето да не яде сладко до скоро все шоколади и всякакви боклуци му се даваха в ръцете. А то милото на мен ги дава и им казва не обичам, еле вече схванаха и не купуват.
Ако живееха в близост сигурно щеше да има доста сериозни разговори на тема възпитание, макар че съмнявам се че свекър ми ще вдене каквото и да му кажа.

Като цяло се радвам, че са далеч, но на моменти ми липсва това да го оставя да го гледат за час - два и да излезем с мъжа ми сами.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: galia71]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.07.09 22:12



Чакай да ти кажа какъв филм засякох по джетикса и от тоя момент нататък вече не фигурира като канал в моя ТВ (бе аз отдавна съм му вдигнала мерника на това чудо, ама да видим още колко ще го трая)

Та филма... една тинейджърка разговаря с друга за това че е бременна (!!!!!), а другата я пита, как е могла да й причини това, понеже мъжа, който я забременил бил гаджето е (на втората де).... Е НЕ!!!!!!!!!!!!!







тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 22:50



Е да ама Спартакус, Пауър Рейнджърс операция овърдрайф, Х2О Русалки Клео и Еми...



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 22:51



От Баба избягох, от Дядо избягах
от Зайо и Вълчо избягох
Да го видя тоя свят голям
та на теб ли Мечо ще се дам

и Питката се търкулнала нататък...



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 23:01



в колко часа ги дават тия Х2О от кога ги дебнем с Ели





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 23:09



Като им гледам програмата за утре го има в 10.40 и 22.30.

Превеждат го Русалки на нашенски

.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.07.09 23:31



Бе ти добре ли си да го дебнеш това безумие... такива диалози праскат не е истина, превода е отвратителен и сюжетите са.... мани мани... единственото което не го е направило омразен филм номер едно е, че е австралийски... само това го спасява... Иначе моите не го гледат, не им е интересен... в началото каката беше лапнала шарана, ама бързо й втръснаха глупостите...







тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.07.09 23:32



Бе греди, я вземи изгледай едно от изброените филмчета от до... след това ела си по говорим....







тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 23:37



ами като всички деца в групата го следят и Ели иска





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.07.09 23:45



... ми те като започнат да пушат и Ели поиска... тогава какво?!

примерно запитвам







тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 23:57



надявам се до тогава да сме овладели тези пожари


иначе си напълно права



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано14.07.09 00:14



... започвай от сега, че да не стане късно тогава...





тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано14.07.09 06:54



как бих се радвала, ако и на моя хубавец му втръснат. Гледа го за н-ти път. Изприщваме се с баща му като го видим пред ТВ-то. Но общо взето му ограничаме времето. Ми той не играе

, ако го оставиш цял ден ще виси да гледа



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.07.09 08:16



Заирка, ти да не купи нов телевизор??????


Ние нямаме Джетикс, но Яна още е фъстък......



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано14.07.09 08:30



И по GTV ги дават денно време от 8 и 14ч.
А за статията...каквото човек сам си направи няма как друг да му го направи...



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Acя ()
Публикувано14.07.09 08:59



благодаря.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано14.07.09 09:47



Заирка, не мога да се сетя за кое филмче говориш, бе?!?!?!



Междудругото мисля, че всяко нещо е с възрастта си. И Коко, и Бела гледат джетикс, главно вечер от 8 до към 9 и неща. Има там някакви любими филмчета - май главно рейнджърите. И не виждам нищо страшно при положение, че цял ден е на градина, там е играл и комуникирал с приятели. Или пък както е сега по време на ваканцията - навън по цял ден. Снощи сме били до 9 часа на площадката с едно негово приятелче играха прекрасно.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано15.07.09 16:32



това е заради БГ начин на живот, традиции, стравремски разбирания. Както вече писах преди малко потресена съм от живота тук, недоумявам хората как издържат. Детското затлъстяване е само един от проблемите. Простотията тук БГ е на много високо ниво и не знам колко твърд трябва да е човек и колко разумни децат трябва да има за да успее да се бори с нея. Аз си признавам че издадох багажа. Децата ми от как са тук само кроасани и бисквитки ядат и друго не лизват. С нетърпение очаквам да се върнем в къщи за да хапнат нещо нормално. За беля тукашното мляко не им харесва и го отказаха и него. Не вярвам като се върнем и видят познатите опаковки пак да се вдъхновят пак да го пият. Ама айде викам си да усетят и те че са ваканция да се покефят. Ама ако ще трябва да живеем тук на сух хляб ще ги оставя, ама само шоколад да нагъват няма да го бъде






Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: NikiFin]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано15.07.09 16:58



Ами Ники, те от къде са научили, че опакованите кроасани са хубави. Явно някой им го е купил и са се усладили....Просто ги ограничавай и ще си спестиш главоболия. В крайна сметка не може всичко, което си пожелаят да става.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: surfline]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано15.07.09 21:53



сестра ми извади теслата и почна като някой даде нещо неподходящо да го взима от децата си на момента... както се сещате следва бесен рев от страна на детето... няколко язвителни реплики от сестра ми дали даващия е доволен от станалото, предвид факта че тя не разрешава това да се яде, независимо кой и защо го е дал...
следва мини скандал или не, но и в двата случая даващия си остава малко или повече, скрито ил явно гузен и следващия път като знае че вместо до радост това ще доведе до рев... започва да се въздържа...

макар и сестра ми да изглежда черната и да отнася някои коментари ...
всъщност е много права, ако нещо е неподходящо за детето, това кой и кога го е дал няма значение- взима се- ако не се взима значи не си толкова убедена че е неподходящо... и щом правиш компромиси, другите започват да разчитат на това.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.07.09 22:00



от цялата работа страдат децата... сестра ти е на 100 % и тази постъпка е последния й отчаян вик в борбата с бабите и лелите... но... децата го отнасят, за съжаление...







тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: 3aиpa]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано15.07.09 22:09



ами нито беше отчаян вик, нто беше последен- беше първата реакция при първото "провинение" и да ти кажа имаше успех...


тя реагира не на тема игра а на тема скъпи подаръци- разбирай неща които тя и мъжът й не могат или не смятат за уместно да се купуват но с които някой иска да се докарва на дядо мраз посред лято.

и аз имах подобни "ядове" със същата личност на същата тема но го оставих да купува, докато се убеди че лоялността точно на това дете няма как да купи... голям цирк беше... нали знаеш че и най-хубавата играчка е чудо за 3 дни и колкото и да се вдига мизата... играчките за детето винаги са губеща стратегия пред игрите СЪС детето




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.07.09 22:56



... е аз мислех че говориш за кроасани и шоколади, понеже ники това спомена...





тинтири-минтири

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: fascinating oceanid]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.07.09 11:44



Досега не пиша в тая тема, щото тъкмо съм си оставила детето на баби и дядовци и ми е много накипяло. Но не се стърпях, щото моята свекърва рано се отказа от шоколади и бързо започна със скъпи играчки...
И аз като сестрата на океанидчето виках и дърпах забранените неща всеки път. Включително и подарени от прабабите - точно преди ядене идват на гости и му носят торба с бонбони, близалки и задължителен шоколад. Много лоша бях, но като ме питаха какво да носим и им казах - плодове, се успокоиха. Е, сега като идват, поне му подават ябълки, банани и т.н., а това не може да изкуши наш Александър и си сяда пред обяда.


Но за скъпите играчки - моята свекърва е доста манипулативна. Ей, така между другото му купува електронна игра и му я подава. Следва скандал, но му се карам на него, че на нея не ми е удобно, но тя не си я прибира, а му я бута в ръцете и го гледа жално, че такава лоша майка му се епаднала, така да не му дава да играе...
Не ми се иска да ви споделям, че ми е ужасно мъчно, че като започна да му се карам и иска да отива у тях - щото там го глезят, коткат и му правят мили очички. Направо на рев ме избива. Вместо да си гушкам детето като отида във варна, трябва да му избивам новопридобитите навици... Това е абсолютен егоизъм - да манипулираш едно 5 годишно дете, като му даваш всичко и сякаш нарочно не спазваш ограниченията на родителите му. Бе все едно е дете на разведени родители - коткат и подаръци подаряват, дано да ги обича ПОВЕЧЕ от СОБСТВЕНИТЕ СИ РОДИТЕЛИ. Ей, това ме разбива. Как може да си помисли, че моето дете нея може повече да я обича... и защо й е тази любов, деца собствени няма ли си??!



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: tswete]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано16.07.09 12:46



това с карането на детето и аз го правя, а не бива и прекрасно го осъзнавам. Виновният не е то. Всъщност вече се старая да говоря с този, който е виновен.

И другото, някой беше писал по-горе, че на възрастните трябва да се подчертае, че заради тяхната глезотия, после детето си пати най-много когато се прибере при родителите си.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: galia71]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано16.07.09 12:50



Доста е сложно.....
Вчера Ани е казала на свекърва ми, да не й се кара, защото щяла да каже на тати!


Никога не сме й говорели по този начин, за да го изкопира...




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано16.07.09 12:55



вие не сте, но в яслата и в градината постоянно има- ще кажа на госпожата, ще кажа не еди кой си, ще те изкажа





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор oksana (минаващ)
Публикувано16.07.09 14:53



Ужас милото дете как са го подредили, но за цялата бъркотия са виновни родителите .Каде са блели цели 8 години така им е било угодно

.Аз и на майка ми и на свекито им забраних да носят на децата шоколади и всякакви сладки неща.Като искат да купят нещо то да са плодове ,от както, Стоян направи алергия от какао шоколад яде в месеца 1 път.Скарахме се със свекъра миналото лято какво толкова ,че купих на детето шоколадче.Като направи пак алергия няма той да го води по лекари да се бори с детето да му бият орбазон. Да го гледа как се мъчи на диета само на ориз и картофи, а да гледа дечицата как хапват всичко и да пита ,аз защо не мога.Наистина е страшно криворазбраната обич още повече като го изпиташ на гърб.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Nasinda]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано16.07.09 21:37



като дойдохме всички шкафове бяха напълени с атрактивни вредности. Сестра ми се погрижила нищо да не ни липсва. И огромни количества, които вече 12 дни не можем да изядем. Тя на нейните деца не купува не за друго, а че все нямат пари. Ама за нас се сцепи да харчи пари, приема ни като гости. И бабата и всички ги глезят и аз дигнах ръце.


Но и по улицитенавсякъде продават кво ли не и къде има площадка задължително има улични търговци с всевъзможни кулинарни изкушения и разни играчки. Нема спасение




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: tswete]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано16.07.09 22:33



Цвете- по твоето оплакване - линкчето в моята "изповед" ще ти е от полза, ако се налага да убеждаващ някого в нещо ;)


Редактирано от Mese4inka на 16.07.09 22:34.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано17.07.09 00:07



Хех, ела да видиш какво е в парка...няма къде да си изведа детето да потича и да поиграе в истинския смисъл на думата. Навсякъде са ситуирани замъци, батути, бънджите, влакчета, въртележки...не знам кво си.....


Изобщо не споменавам за "лакоствата" и сергиите с най-големите боклуци....




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано17.07.09 14:10



Аз пък не съм толкова склонна да обвинявам родителите на детето. Те може да са жертва на своите родители. Може през целия си живот да са били потискани и наставлявани и да не са могли да избягат от "помощта", която им се дава. Има толкова властни хора, че дори не осъзнават как опропастяват жовота на собствените си деца, като ги превръщат в безгласни букви. Има мамини синчета, които предпочитат маминка да им гледа детето, вместо избраната съпруга.
При мен разногласията са повече с бащата на сина ми. Още като беше бебенце и се разплачеше - той го взимаше и го носеше на ръце. За да се хвали после как при него никога не плаче. А аз търсех начини да го занимавам с играчки и други развлечения. Бабата е в чужбина и не ми се бърка много, но побеснявам като започнат да я хвалят - работела като гледачка в няколко семейства и децата я обичали повече от майките си. И аз не мога да проумея каква е тази мания на някои баби да се конкурират за обичта на детето и да се стремят целенасочено да изместят майката





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Ali_]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано18.07.09 19:47



С ридк да се повторя, това "явление" е много добре обяснено в линкчето, в по-горен мой пост...




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.07.09 13:10



Това се наблядава почти във всяко едно семейство. Всяка една от страните се опитва да привлече детето по един или друг начин. При нас проблема го реших още в зародиш. На Нова Година от двете страни когато се купят играчки примерно се слагат под елхата без да се подаряват на ръка. За останалите празници подаръците се купуват само и единствено от мен (при мое удобрение, а и в повечето случаи ми се дават пари и аз ги купувам). Излишни неща почти не се купуват от бабите, освен ако не са заслужени (като награда). Само ние с баща й сме главните купувачи на играчки и лакомства. като цяло гледаме да уравновесяваме нещата с бабите, за да няма нацупени и разсърдени

Hot stuff

Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 16:05



Ние явно сме сравнително добре в това отношение. Моите родители нямам възможност да купуват непрекъснато на децата, а когато имат им дават по някой лев аз да им взема нещо. Другите пък освен за РД или Коледа (не винаги обаче) не се напъват да се охарчват. Единствено с тях имам проблем за сладкишите. Хапне Борис и се започва вадене на едни бисквити да си изберял от кои иска за десерт.

Постоянно се разправяме с тях, но без резултат. А дори детето не пита за десерт. Сега ще отида да напазарувам ябълки и банани и съм казала, че това е десерта. Миналото лято като беше пак при тях всеки ден му даваха Кит кат. Разгеле сега като гледам няма в хладилника.
Освен това ходят непрекъснато на Борис по гайдата и той става невъзможен-опитва се да подвиква , да заповядва, но.....не е познал. Много бързо после влиза в правия път. Тези неща например при майка ми не минават. Цялата минал седмица го гледа тя, имаше такива опити, но навременно бяха пресечени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.