Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: ariel$$]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.07.09 11:01



Честно казано шашнах се, че детето е вече на 8 и родителите чак сега си дават сметка. Явно им е било изгодно през цялото това време да има пълен хладилник и изчистена къща, а детето е било на заден план... и сега изведнъж са прогледнали.
Нашите баби и дядовци няма как да се състезават поради много причини, като се почне от георгафския фактор та до финансовия... и най-вече поради това, че на холандците всякакви такива изпълнения са им чужди. Изобщо, няма ги при тях тези криворазбрани обич, саможертва, гостроприемство и т.н. и т.н. и като цяло този модел на поведение, продиктуван от това какво ще кажат хората.
Основния проблем, който аз имам с майка ми, е че се престарава с грижите по нас. Бели кахъри.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:03



Ася, притесни ме...........




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано13.07.09 11:04



Не мисля, че преди 6 години и половина си познавала Чери, а още по-малко си виждала гърдите и.

Всъщност тва кво общо има с мита за невъзможността жената да няма кърма или тя да не достига?



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: flor4eee]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:05



Ми Флорче, сигурна съм, че тези родители въобще не са единици в обществото ни. То въпроса не беше дали да ги съдим или не, а всъщност как течението понякога отнася мечтите ни.




Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 11:09



хипопластините гърди си имат особена структура

, която при Чери липсва. Освен това в повечето случаи вървят за ръка с хормонални проблеми още от пубертета. Дали една жена ще има кърма или не зависи преди всичко от развитието на структурите в гърдите и на хормоните. Външния вид на гърдите говори доста за това дали гърдата е способна или не да произвежда мляко или не.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано13.07.09 11:13



Не че нещо, ама не мисля, че е подходящо да ми обсъждате гърдите тук. Още повече пък кой ги е виждал или не, каква им е структурата и големината.Сега очаквам засилен интерес към бюста си от някой мамолог. Ако имате нещо да си споделяте, действайте на бележки....... може и с копие до мене.






Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано13.07.09 11:18



Хехехе, ти голям разбирач на тема кърмене бе човек! Я вземи и стани един консултант, лично аз обещавам да те ползвам за второто



А колкото за пусната тема от Чери, какво да ви кажа. За мен единствено и само родителите са виновни за всичко. Аз давам варианти на Аля какво да яде и тя има право на избор от това, което аз съм решила...Зрънчо, шоколади (там още се боря), сладки неща, безалкохолни - СА ЗАБРАНЕНИ!
Майка ми и свеки знаят правилата, не рядко се е стигало до скандали, но всичко им е казвано в очите. И не ме интересува дали ще се цупят или не. Ако искат да гледат детето ще се съобразяват с моите правила....

Ще довърша, но малко по-късно, че работата е на първо място

Редактирано от Nasinda на 13.07.09 11:22.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.07.09 11:18



Е то, ако бяха единици, едва ли щеше толкова да се коментира тази тема.
Значи, това, което мен ме дразни е също непрекъснатото набутване на сладки неща или теста в ръцете на децата - не, че еднократното малко пакетче гумени мечета или тънък Киндершоколад ще отровят чеденцето, но НЕПРЕКЪСНАТОТО им подаване ме дразнят - ми дай му банан, киви, ябълка, парче краставица. До сега не съм видяла дете, което да не хареса тия неща. ако искаш да го "примамиш" да си играете купи една топка, бе мама му стара.Ако ти се дават много пари - колело. Кое дете ще каже - не пред нова, лъскава топка или колело?! Ама нееее, далеч по-лесно е да се пусне едно ДВД с ненам-си-ква тъпотия, или компютърна игра или да му се бутне в ръката Нинтендо ил;и още по-добре, когато се установи, че 9 годишната щерка е на килограмите на майка си да и се подари wii-fit. Вии-фит! Боже как звучи - детИто може да кара ски в хола, да играе тенис и голф и незнам си какво...даже не му се налага да излиза. ако иска чист въздух отваря прозореца и готово. Даже и мрежа може да кара сноу борд - с приятелката и от съседния блок. Не се налага дори да се събират и да си контактуват. В къщи, дебело, с развалени зъби, но за сметка на това шинирани като Айрън мен, затворено, ограничено от преки контакти с връстници и задушено от електронен смог и постижения на НТП - е това е съвременният пубертет.



Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.07.09 11:22



Не са единици, да не кажа, че явлението е масово. Не си спомням да съм говорила с някой познат, който да не ме е попитал "Има ли кой да ви помага", визирайки бабите и дядовците. Защо изобщо трябва да имам нужда от помощ, това не разбирам? Не ми тежи да си гледам детето, не ми тежи да я водя с мен, не ми тежи да не излизам, можем да се справяме финансово повече от добре. Ползваме свеки да гледа Яна не защото нямаме друг избор, а защото в нашия случай е по-добрият вариант (от две злини). Но сме се разбрали за важните неща и за сега няма проблеми с намесата.
Понякога имам чуството, че нещо съм се смахнала като не искам роднините да се месят в живота ни и да ми "помагат". Поне повечето ни познати мислят така, те дават мило и драго да хвърлят децата на някоя баба. Не знам дали годините "стаж" допринасят за това, но аз определено искам да си поема отговорността и грижите за детето. Както и за домакинството. Предпочитам да се чуствам свободна да си правя моите грешки, отколкото някой все да ме вкарва в правия път със съвети.
За състезанието - за сега го няма, макар майка ми вчера да заяви, че иска да купи обзавеждането на Яна в новия апартамент. Хем я знам какъв и е финансовия хал и много ме дразни с такива изказвания. Ще мизерства само и само да "помогне".....





Тема Re: Криворазбраната обич на баба и дядо...нови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано13.07.09 11:29



съжалявам, но ми беше важно да се изясни, че макар и Бай Момчил да е прав има жени, които нямат кърма, има такива, които имат, но не стига да изхранват бебетата си, не всеки, който се опитва да се оправдава с митове задължително има основание. За съжаление има майки, които наистина много искат да кърмят, но нямат достатъчно кърма, въпреки това те могат да поддържат лактация в малки количества, защото дори и тези количества са от полза. за щастие такива жени са много малко

, всички останали имат какво да направят по темата и могат да се обърнат към съответния специалист за помощ, която ще им се предостави безплатно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.