Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Компютрите вкъщинови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.04.09 11:00



Ползват ли децата ви компютъра и за какво?
Атанас е почти на 5 и като цяло съм го слагала на клавиатурата, защото му е забавно да пише буквички.
Около нас обаче повечето деца свободно "джиткат" насам-натам, включват си ютюб, гледат филмчета, играят някакви игри. А примерът е заразен, за рождения си ден си е поръчал "лаптоп със спайдърмен".


Гледната точка вкъщи беше, че компютърът няма да му избяга, по-добре да се занимаваме нещо заедно, той да си играе или да излезем навън.
Почвам обаче да се чудя дали позицията ни не е крайна.
Дали пред компютър или ще гледа Джетикс и ще се прави на Спортакус, реално няма особено значение-и в двата случая стои вперен в екрана. Освен това на компютрите има разни занимателни неща за деца-някаква игра Буквенка, дано правилно си спомням, учели се лесно букви и т.н.
Нямам категорична позиция, ще се радвам да споделите опит.

'cause I got too much life, running through my veins, going to waste.

Редактирано от Пъpпъл на 08.04.09 11:03.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано08.04.09 11:16



Гледат филмчета основно. Коко си играе в кефчето на флаш игрички, но не много често. Тва е.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано08.04.09 11:16



Аз позволявам определено време и определени неща. Борис е на 5 и половина, но от малък сяда на комп. Филмчета, игри, но само определени, рисуват, Буквенка, Цифренка. Но може да си пуска някои програми сам, филчетата също. Имат силна зрителна памет, която се развива, защото не може да чете менютата.

Каката, която е на 12,5 също е с ограничен достъп.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.04.09 11:35



Твърдо НЕ. Ще държа фронта докато мога, достатъчно е облъчването от ТВ





Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано08.04.09 13:00



Рано ми е да коментирам още, защото детенцето ми е на 6 месеца, но мисля, че по-добре компютър, отколкото телевизия. Компютърът все пак е някакво малко по-активно занимание. Най-малкото трябва да потърсиш това, което искаш да гледаш, докато ТВ-то предразполага към абсолютна пасивност. Освен това в семейство на програмист, може пък и нещо по-полезно да му влезе в главата освен игри и филмчета. Времето ще покаже. Във всеки случай, ще е трудно да се забрани на детето да ползва компютър, при положение, че аз го ползвам непрекъснато.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: natam-nasam]  
Автор snich (top4o)
Публикувано08.04.09 13:19



Абсолютно съм съгласна с теб.Искам да добавя,че освен очевадно образователни игри,има и игри които развиват наблюдателност,съобразителност и т.н.,които са не по-малко важни умения.
Ние сме с два компютъра и не мога да си представя как бих могла да я държа далече.От около година сама си пуска филмите и игрите.Само имаме ограничения - сама избира какво да прави на компютъра,но трябва да се вмести в 2 часа за целия ден.През останалото време сме навън да кара колело/ролери ,по площадки,в Морската.Рядко гледа телевизия.Там следи предимно Сънчо.Но на този етап лично неин компютър не бих й взела,защото по-трудно ще контролирам времето за занимания.Има време,когато нищо няма да мога да контролирам

Ще оставя покупката на компютър за тогава



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: jana]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано08.04.09 14:29



моето е много малко още,но съм на мнението на Яна и ще гледам възможно най-дълго да го пазя и от това.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано08.04.09 15:13



Ами моята е почти на шест-от около година ползва сама компютъра по час дневно. Предпочитаните занимания са на периоди-или барби игри, или Буквенка, или някое филмче.
На мен по-големия проблем ми е Мързелград-направо е хипнотизирана от него и имам чевството, че го дават непрекъснато.





Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: anamari]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.04.09 16:11



В този Мързелград според мен са вкарали някакъв допълнителен кадър, който явно хипнотизира децата.


Аз не мога за себе си да установя дали това детско ми харесва или адски ме дразни.

'cause I got too much life, running through my veins, going to waste.

Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: snich]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.04.09 16:14



става въпрос за детски лаптоп, с определен неща, които могат да се правят на него, не за истински компютър.
когато прекали, го прибирам.
поне аз така си представям нещата.



'cause I got too much life, running through my veins, going to waste.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.