Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: jana]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.04.09 16:15



а защо?



'cause I got too much life, running through my veins, going to waste.

Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано08.04.09 16:22



Боби също е почти на 5 и от скоро започна да се интересува от компютъра. Учи всичко със завидна скорост... Играе в кефче-то, но само вечер по 30-тина минутки. Справя се без никаква помощ от наша страна.
Аз бях твърдо ПРОТИВ това да играе. Но не можах да го спра, а и виждам, че ако е умерено не вреди. Важното за мен е да не се прекалява.
Филмчета гледа по 1 на ден ако е у нас. Мързелград гледа само в градината и наистина е като зомбиран...
Лаптоп има от 1 година, детски. В началото му беше много интересно, сега вече истинският му е интересен.


Телевизия не гледа, просто защото не се заседява на едно място. Дори на компютъра играе прав и непрекъснато подскача.





Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.04.09 16:22



Предпочитам с нига в ръка, някоя занимателна игра (пр.не се сърди човече) или навън отколкото да се циментира пред компа било то и детски. Много го мислехме с мъж ми сега за РД да й вземем един от тези с многото езици, с игри, азбука, смятане и пр., но реших че съвсем ще загърби играчките.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: jana]  
Автор Caнитap (napalmoff )
Публикувано08.04.09 16:31



Еееех, времена. Още си спомням как чаках мама и тати да играем на "не се сърди човече". Или да се събереме поне трима да ритаме, или на топчета. Или пък да играеме монополи в едно приятелче. Или на жмичка
А ся не мож ги остърга от компа. Очите и тена са им като на вампири






Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано08.04.09 16:32



Да ти кажа - Боби се забавлява с лаптопа може би ден-два. После, като всяка играчка, му омръзна и се върна към другите игри.





Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Caнитap]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.04.09 16:35



то и сега е така, децата си играят и на "не се сърди човече", и на домино, а онзи ден чух едни хлапета, които играеха на жмичка да викат: "салам, стой си там"

, явно това поне не се променило от преди 20 години, когато аз я играех тази игра и подвиквах същото.
компютърът е само екстра. въпрос на родителски контрол, както и много други неща при децата.

'cause I got too much life, running through my veins, going to waste.

Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Caнитap]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано08.04.09 17:36



аз играя с моите деца на "Не се сърди", "Монополи" и малкият много повече се забавлява, отколкото пред компа. Запалил се е също по шаха и наесен го записвам. Понякога ритам с него, караме колелета.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано08.04.09 17:37



аз преди няколко години учих щерка ми ластик да играе, но бързо и мина мерака. А и не съм виждала деца да играят



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: galia71]  
Автор more.more (член)
Публикувано08.04.09 18:07



Разрешавам им по малко,но гледам да не прекаляват.От опит да ви кажа,че от детския лаптоп няма никаква полза,искат си истинския и това е.



Тема Re: Компютрите вкъщинови [re: tani4ka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано08.04.09 21:01



яма начин и няма смисъл да ги държим изкуствено далече от компютрите и от интернет...
това са просто средства като всички други, важно е за какво се използват и това да се прави с мярка- като всичко в този живот.

Моя син е вече на 8 и половина и това че има компютър по никакъв начин не може да го откаже от футбола, от игрите в които играе заедно с нас и в които вече усеща че най-ценното е че сме заедно и правим нещо заедно.
Все още много играе и с играчки- разиграва си цели екшъни с продължение
Сложила съм едно общо ограничение 2 часа общо за компютър плейстейшън и телевизия- все е облъчване, той да си решава кака да си ги разпределя тези 2 часа. Но практически не се налага често да взимма мерки по тази тема.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.