Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Очакващи бебоци през 2009-анови  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.02.09 18:09



Здравейте,

Отдавна се каня да пусна темичката.
Давайте да се преброим...Те някой мами гушкат бебетата вече, но се надявам да не се сърдят, а напротив....да се вклучат и те!

Започвам
чакам второ бебе - термин 04 септ. 2009. Сина ми е роден на 06 окт. 2006.

Хайде вие сте на ход...



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор Shmatka ()
Публикувано20.02.09 19:04



Очаквам пьрво/пьрви бебета (близнаци) - термин 19 Юли 2009.





Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано20.02.09 19:06



Чоки, изпревари ме- исках да пускам такава тема по-нататък...

Ще се включа и аз в списъка на бременеещите- с термин 3-ти август. Първа бременност- планувана и все пак неочаквана след месеци на неуспешни опити.
В понеделник имах преглед при гинеколога- засега бебокът е добре, върви със седмица и половина напред.Чакам резултати от едно изследване, но ще ги получа чак по-другата седмица- дано всичко е наред със стойностите!

4оки, какво стана с твоите контракции от първите ти седмици на бременността- изчезнаха ли?

Тук в клубчето май имаше няколко бремелинки за лятото и есента- дано се включат и те!



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.02.09 19:19



А такааааа.....ще се съберем малко по малко. А кой къде се намира по света и у нас?



Контракциите ми се обаждат мнооооогооо ряко вече и съм доволна. Вчера обаче синковеца ми така се изджаска върху корема ми (идваше ми не знам какво да го направя....) и доста ме заболя.... Надявам се обаче, че всичко е наред. В понеделник съм на видеозон и кръв - за Даун...Реших да го направя това изследване, въпреки, че уж не съм в рисковата група. Та ще видя бебето. Вие правихте ли го това изследване?



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано20.02.09 19:38



Относно изследванията- имам зад гърба си меренето на вратната гънка(заради Даун) с ултрашал, както и т.нар. биохимичен скрининг(с вземане на кръв). Тази седмица ми вземаха кръв за Алфа-Фето-Протеин(правело се само през 15-16 г.с.) и с него можело да се хванат евент. неврологични увреждания. През март пък съм уредила да ме гледа по-тесен специалист на ултразвук за органите на бебето(май фетална морфолгия се нарича на бълг.)- абе, почва се голямото ходене по доктори. Дано да има такова само заради профилактиката, а не заради проблеми.

М/у другото и аз си имам оплаквания с леки болки в корема- уж от разтягане на матката било, но знае ли човек... Моят лекар каза , че било нормално, но мен това ме притеснява малко.

А, да , живея в Германия, ама това вече съм го споменавала друг път.

Редактирано от -Randi- на 20.02.09 19:39.



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано20.02.09 20:45



Всеки момент се чакаме

.



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано20.02.09 20:47



Официален термин 16 май 2009 г.

По доктори ходя всеки месец. В понеделник съм при личният гинеколог, в сряда на ЖК. Ще раждам пак в Майчин дом. Не съм си правила БХС, а бях на фетална при д-р Марков. Чакаме пак момченце.

Нямам оплаквания. Тази бременност въобще не я усетих....няма я емоцията като при първото. Даже още не съм купила абсолютно нищо за бебето в сравнение с предната.

Единственото планирано нещо е как ще разместя мебелите в детската стая на Стефан, за да сложим креватчето.
Карам си колата, ходя на работа, носих днес Стефан на ръце заради преспите....само на корем ми личи



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано20.02.09 20:53



Нем, на рожденият ми ден!





Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: lavandula]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.02.09 21:08



Lavandul-4e, стискаме ти палцииииииии





Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: нeмиpницa]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.02.09 21:12



Нем,още от началото ли ще слагате бебока при батко му? Аз много се чудя как да постъпим....Дали няма да се буди баткото от бебка? Ако пък вземем бебето при нас в спалнята сигурно на баткото няма да mу е никак хубаво и ще се чувства пренебрегнат? Да отделим баткото в едната стая...а бебето в другата (имаме една свободна още)...

а аз да търча да кърмя....
Не знам....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.