Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Как сте с килограмите?нови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано23.02.09 10:17



Бремелинки, как е положението с теглото? Тук сме се събрали на различен етап от бременеенето ни, но предполагам, че всеки има какво да сподели по въпроса.
Аз навлизам след седмица в 5-ия месец и досега съм качила около 4 кг. Още през втория месец увеличих теглото си с 2 кг по простата причина, че преди това правех лека диета, но откакто разбрах, че съм бременна спрях с ограниченията.



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: нeмиpницa]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано23.02.09 10:33



На мен терминът ми е за 26 май ....и аз ще съм в МД

...Може пък да вземем да се уцелим и да се засечем там, знае ли човек ...



Тема Re: Как сте с килограмите?нови [re: -Randi-]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано23.02.09 10:36



Сега съм последна седмица на 6-ти месец. Равносметка - плюс 9кг...Предишните бременности съм качвала по 11-12кг....защо ли сега подозирам че ще е повече

...



Тема Re: Как сте с килограмите?нови [re: tzvete_das]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано23.02.09 10:44



Цвете, явно третото ти детенце е най-лакомо...Аз съм третото дете в нашата фамилия и майка ми най-много килограми с мен е качила, както и аз съм била най-голямото бебе от трите й деца(но сме все от един пол).

Мда, и аз имам чувството, ча както съм го подкарала май ще кача повече от 10-12 кг за една бременност. Имам завишен апетит, внимавам да не ям много тестени изделия и други калорични бомби, но гледам да изпълнявам донякъде желанията на моя организъм- скъсах се да сънувам храни от всякакъв род(кифли, палачинки, зеле, домати, магданоз, зелен лук, принцеси с кайма...

)

Редактирано от -Randi- на 23.02.09 10:53.



Тема Re: Как сте с килограмите?нови [re: -Randi-]  
Автор gigikas/ginger (мама на Алекс)
Публикувано23.02.09 11:32



аз съм +5.5кг. имам голям апетит и всичко ми се яде :)
миналия път качих общо 16кг, но определено не ядях толкова, незнам какво ще е накрая :)






Тема Re: Как сте с килограмите?нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано23.02.09 11:57



Ох момичета вчера бях на baby shower на една позната и имаше общо 5 бременни ако ви кажа как плюскаха лошо ще ви стане...

направо ми падна чейнето като ги гледах всичко се ГРАБИшЕ и ОМИТАшЕ като за последно 2-3 от тях бяха в 7-8 месец с по 18 кг качени вече !!!



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор pipol4o (мама на Калини)
Публикувано23.02.09 11:57



Прекрасна тема и с огромна радост се включвам и аз.
На 25 години съм ( след три дни правя 26 ). Имам едно прекрасно момиченце на две години и седем месеца. Второто също ще е момиченце. Очакваме го на 13.07., първото ми е родено на 02.07., а таткото ни е на 09.07., та може и да целна някой.
До сега съм правила биохимичен скрининг ( нисък риск ) и измерването на онзи ми ти прешлен. За сега всичко ми е ок. Другата седмица съм на фетална морфология. Забравих да кажа, че съм със серклаж и за това си седя в къщи, в което няма нищо лошо.
На пролет ме чака ремонт и прехвърляне на каката в друга стая.
Килата ми за сега са плюс 5. с предното качих 17кг. за цялата бременност и умирам от страх, че този път ще прекаля ( не че предният ми бяха малко, но....)


Пожелавам на всички леко бременеене и да си пишем по-често тук, но само за хубави неща. Успех, момичета!



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: pipol4o]  
Автор ivetoii ()
Публикувано23.02.09 12:18



Присъединявам се и аз.
Термин 22 март 2009.
И нямам търпение вече!!!!!
Лека бременност на всички!





Тема Re: Как сте с килограмите?нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано23.02.09 12:54



Хаха, представих си го нагледно!

Напомни ми на едно излизане преди 3-4 години с приятели. Едно от момичетата беше бременно в 7-ми месец- не спря да яде милата. Поглъщаше торта след торта. Дано не заприличам на нея в безкрайния й апетит.

Гал, ти защо не спиш? В Хамериканско е нощ по моите сметки.



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: pipol4o]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано23.02.09 13:00



Добре дошли на новите членки тук!
Ивето, още малко остана до края, стискай зъби!

Пиполчо, супер, че знаете вече за пола на бъдещото бебе. Моето не си показа какво крие м/у краката, но поне дупето му видях.


Със серклаж трябва ли повече да лежиш или можеш да се движиш спокойно?
За теглото се счита , че от 10 до 20 качени кила за една бременност са нормални, така че важното е да не се излиза от тази рамка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.