Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано20.02.09 21:50



Аз затова съм само на етап "планиране" разместване. Ако бебето спи с нас на спалнята, както батко му спа 2 години, ще има ревност. Ако аз спя в детската на едното легло, Стефан спи в неговото и креватчето ми е до главата /направих леглата на ъгъл/, таткото остава сам в спалнята - тъпо.
Но не става и 4-мата да спим на спалнята...........Абе страшна дилема.
Искам в началото да видим дали ще стане номера в детската и да видя как бебето ще се нагоди, а ако не иска да спи с нас ще ни е много тъжноооооо....
До 8 месец Стефан си спа в креватчето, кърмих до 4-ти месец, след това от зъби спа м/у нас докато направихме апартамента. Нямах проблем с преместването му от спалнята в неговото легло......НО НЕ ЗНАМ СЕГА!....





Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: нeмиpницa]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.02.09 21:59



MMMMда...кофти е много....

. Поне на мен ще ми е много трудно да взема решение. Но мисля, че в крайна сметка....ще стане ясно като се родят господата...или госпожиците. Петър си спи в неговия креват откакто се роди.. Беше в спалнята първо...за 3-4 месеца и после в неговата си стая...
Сега някой казват, че е хубаво мама и бебе в една стая - да се кърmят, дундуркат и т.н. А таткото с баткото - в другата. Ама нашия татко и дума не ще да чуе да се дели от мен...
И аз не знам....ще гледам при вас как ще се наредят нещата....



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: нeмиpницa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано21.02.09 14:41



Извинете, че се намесвам в темата, ама това със спането ме заинтригува.
Аз бях твърдо решила като се роди бебка да я сложа при баткото в една стая...Да ама не, както се казва.

Бебка се оказа мнооого ревлива, мнооого гушлива и не може да заспи ако не ми е хванала ръката....
Поради тази причина сега спим аз и тя в едната стая, а Боби и тати - в другата. Ще изчакам с преместването, искам или не - така сме добре в момента.
Четиримата в една стая е абсурд поне за мен Един път спах с Боби и бебе, защото тати беше в командировка, а Боби не иска да спи сам - ами хич не спах аз - бебето го кърмя, баткото става до тоалетната - ужас и безумие...





Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор gigikas/ginger (мама на Алекс)
Публикувано21.02.09 17:45



Най-после, имаме си наша темичка :))
Да се запиша и аз
терминът ми е на 8.07, на може би пак ще подрани :)
втора бременност, първото ми детенце е родено на 8.12.2005г.






Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор sunny23 (мама)
Публикувано21.02.09 19:18



Да се запиша и аз.
Очакваме беба на 12 април, рогата овенка. Баткото през март ще стане на 5.
А как ви завиждам на дилемата за стаите.


Ние сме новодомци и засега е готова само една стая - спалнята. Тук ядем, тук спим и тримата, скоро и четиримата. Надявам се до април поне и дневната с кухнята да стане готова, че да има къде да настаним бабите, ако проявят желание да дойдат да помогнат за някой друг ден.
А детската стая плануваме последно нея да оставим. Да порастне беба
да вървят с батко си в комплект, че той досега не се е делил сам в стая и не знам как ще го понесе. Така се случи, доскоро бяхме в гарсониера, сега в ремонт




Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: *choky*]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано21.02.09 20:17



Ами аз да ви кажа като се роди Боби я сложих в нашата стая докато спре да се буди нощно време. Беше на 16 дни когато я преместихв стаята на сестра . Обаче при Ивана имаше ревност голяма. Но Боби не се будеше през ноща и не се разхождах нон стоп. Никола спа до 3тия си месец в нашата стая защото се будеше непрекъснато и просто не ми се ставаше през 5мин. И пак имаше ревност от страна на двете, че той спи при мама. Но това което ме изумява е че когато единия реве другите въобще не се будят и даже не разбират че е имало някакъв шум. Това е много индивидуално решение, но принципно аз съм за ранното отделяне на детето, защото после става много по трудно и травмиращо за дечко.
Чоки завидях благородно

за свободната стая. Аз сега се чудя как да направя стая на Никола и да го отделя от каките. Че на тоя етап не можем да си позволим по голям апартамент.



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: sunny23]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.02.09 20:22



Качествено обзавеждане на ниски цени и по твой модел стават само по поръчка. Нашият апартамент го правихме една година и когато го обзаведахме напълно, тогава и влязохме. Т.е. Стефан е изцяло свидетел на всеки елемент от закупуване и поставяне на мебели и аксесоари в детската му стая и това много помогна за пренасянето му от нашата спалня /в гарсониерата под наем/ към спане в самостоятелно легло и стая. Има място за креватчето на бебето и е спалнята и в детската, на Дибо е и от Стефан. Но аз лично предпочитам да спим с бебето на едно легло......тези мигове за нас са безценни. Ще видим. Таничка е права - според ситуацията ще действаме.

На бабите им бих шута отсега да не си правят планове да ми досаждат. Едвам изтърпях майка ми миналият път 2 седмици и й казах да си взиме багажа. Много добра женица и интелигентна, но нейното притеснение за внука им ми дойде в повече. Сега двете баби ще са само на изписването и после всяка да си ходи.....





Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: Raboteshtata]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано22.02.09 07:25



Аз също съм за ранното отделяне. И...ще видим как ще се случи при нас....
Работче, в какво се изразяваше ревността? Би ли споделила?
А за свободната стая...и аз ако някой ден имам 3...ще трябва да спа в хола...за да освободя стая

. Пожелавам ви по-скоро...всеки да си има стая!!!



Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: sunny23]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано22.02.09 10:47



Sunny23, на 23 години си а 2 деца вече и без никакви условия, абе как хора се решавате на такива отговорност,
аз цяла къща имам, и не смея, сигурно и няма да имам деца.



I Could Eat a Peach for Hours

Тема Re: Очакващи бебоци през 2009-анови [re: XищниK]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано22.02.09 11:13



Ми можем само да те съжаляваме, Хищник. За мен децата са най-хубавото в живота ми. Родих първото на 30, второто ще е като съм на 33 , уредена съм имотно и финансово...и вече мисля за трето и съжалявам, че толкова късно родих първото. Ама уж да съм се изучила, нахойкала и нагледала...


Айде със здраве и не ни разваляй темичката!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.