Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Идеинови [re: bggal]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано21.08.08 01:26




подарък?! м?!




Тема Да ви разкажа за вчера - среща с Гиненови [re: jana]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано21.08.08 10:22



Завлякох се аз все пак на преглед, обясних на доктора кво-що и айде на ехографа (една винаги неприятна процедура) - естетсвено, не съм бременна, както и си предполагах. И тогава викам на доктора - е, какво има тогава? гледа, гледа, всичко било нормално. Изписа ми 1 лекарство, което каза да почна да взимам, ако след 2-3 дни все още нямам нищо - Утрогестан. Направихме и профилактичен преглед, че тази година не бях ходила, та взе и цитонамазка. Говорихме надълго и нашироко за гъбите (мои стари и верни "другари"). И тука падна смеха: Аз му разказвам какви лекарства са ми предписвани за лечението им като бременна и след това, общо взето една камара, говорихме за клотримазола (на който той е фен явно). И аз на шега му викам - тези глобули (клотримазола) са най-малко неприятни от всичките, които съм ползвала, там разните Дактарини, Ломексини, Полижинакси и прочие. Той: Не, няма разлика, еднакви са, то лекарстветото вещество е едно и също, еднакви са. Аз пак, опитвайки се да намекна,че той няма как да знае дали са еднакви на усещане при използването им: Абе, не са съвсем еднакви, както ви казах, по-малко неприятни са, другите са по-кофти и неприятни за ползване. Той, отново: Не, няма разлика еднакви са. И ми стана сутер смешно, идеше ми да го питам: ама вие ползвали ли сте ги, че да знаете ЕДНАКВИ ЛИ СА или не са, а? Ама ме досрамя. Явно човечеца просто не разбра какво се опитвам да му кажа, а сестрата запази слонско мълчание. :) Стори ми се даже, че леко се подхилква под мустак. :) Абе, мъже... и доктори да са, не разбират. А винаги ме е сърбял езика да им кажа на такива, като вземат да ми дават такива акъли, че те не знаят просто кое как е като усещане, защото са мъже и тия нещо не им се случват на тях - раждането, цикъла, слагането на каквито щеш глобули и прочие гадории, промивки, и бла бла бла .... Ама това е друга тема. :) С две думи, ако и след лекарството не ми дойде, значи нещо не ми е наред с хормоните и работата е лоша. Дано не се стига до там де.





Тема Re: Да ви разкажа за вчера - среща с Гиненови [re: Luna Chocolata]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.08.08 10:37



Муахахаха...Другия път го питай

.



Тема Re: Да ви разкажа за вчера - среща с Гиненови [re: surfline]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано21.08.08 10:42



Ако ти кажа колко пъти съм си го мислела... При толкова ходения по доФтори за тия години... ама иначе много знаят всичките мъже-гинета. а реално - дори си нямат и представа какво е в действителност.





Тема Re: Да ви разкажа за вчера - среща с Гиненови [re: Luna Chocolata]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано21.08.08 10:57



Ми той е имал в предвид, че в основата си състава им е еднакъв. Пък тия които на теб ти харесват за ползване си имат няккави подобрители иначе основата и принципа на действие са едни и същи

... Ама доктор хич не се сеща за кво му говориш, че да ти каже за какво той говори ...



тинтири-минтири

Тема Re: Ще се правя на готвач днеснови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано21.08.08 11:01



Аз пък днес ще готвя патладжан по някаква ит. рецепта ... ъъъъъъъъ много ме мързи ама ми е интересно какво ще стане ...



тинтири-минтири

Тема Re: Ще се правя на готвач днеснови [re: 3aиpa]  
Автор flor4eee (член)
Публикувано21.08.08 11:49



я дай рецептата плс!



Тема Re: Ще се правя на готвач днеснови [re: flor4eee]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано21.08.08 12:31



Нарязвате си патладжаните на филийки, за предпочитане на тъничко.Изпържвате ги до златисто кафеникаво и хрупкаво.поставяте ги в съд в който на дъното сте сложили домакинска попивателна хартия или няколко салфетки,така че да абсорбират излишната мазнина от патладжанените резенчета.За тези които не знаят,патладжана има гадния навик да пие страшно много олио.
Отделно на котлона варите доматен сос.Аз лично предпочитам сосовете на ЧИРИО,но става и който и да е било друг доматен сос,стига да не е много воднист а със по гъста консистенция.Екстра са тези с парченцата домати наклъцкани на дребно.След като се свари соса,в тавичка се редят един ред патладжанени резенки,които се поливат със сос.Поръсва се със наситнена на малки парченца моцарелла(може успешно да се замени със настърган кашкавал!)и се стърже пармиджано...пармезан,както се казва в България.
И така пак наново,патладжани,сос,моцарелла(кашкавал)пармиджано.Така се правят около три реда(зависи какво количество желаете да приготвите),залива се с сос най отгоре,кашкавал,пармиджано за зластиста коричка и се хвърля за 30-на минутки във фурната докато се обединят вкусовете между различните компоненти и се разтопят сирената.
Сервира се топло,може като предястие,но ние в нас обикновенно го хапваме с мек хляб като основно.


Копирам го от някакъв форум, че съм си затворила прозореца с рецептата и сега не ми се търси... по-късно ще ти я дам





тинтири-минтири

Тема Re: Ще се правя на готвач днеснови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (пристрастен)
Публикувано21.08.08 13:14



Кажи как е станало! Може после и аз!





Тема Re: Като сме се заоплаквали....нови [re: snich]  
Автор dessbess (пристрастен)
Публикувано21.08.08 13:28



Еми според ендото имам си го Хашимотото, но в много лека и начална форма, може би от година.
Хубавото е, че поне нямам диабет, правиха ми изследване с обременяване с глюкоза и всичко е наред!
нещата май не са толкова зле. Според Джи-пи-то пък има само съмнение за Хашимото....
Стана ми кофти, защото четох че евентуална бременност и износване били рискови

не че съм се разбързала, но все пак...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.