Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: Kitten]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано27.07.07 16:47



И мен ме сърбяха да го напиша, но не знаех как...за да не нараня някой


Всичко е от лекарствата.
От високо се пада по-болезнено.
Стискам палци и следя темата!

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: dafna]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано27.07.07 16:56



Само не разбирам какво те плаши да си изразяваш мнението

.Та аз ако исках да чувам само хубави неща,изобщо нямаше да пиша и да питам нищо.Мога да си живея с мечти струва ми се.Пък и мисля,че достатъчно ясно съм показала,че аз не вярвам,докъто не видя.По-добре си казвайте направо какво мислите,вместо да си премълчавате и аз да си мисля само колко е розов живота.Щото много добре знам колко хич не е розов понякога.



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: babymaria]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано27.07.07 18:22



Не се обиждай. Тонът ми понякога е много рязък и в случая сигурно пак щях да прозвуча така. Не само към теб, а и към тези, които те надъхват, че се усещало от първия път и т.н. Може и да усещат, но ти си наблъскана с хормони и не може да се прави връзка.
Та, не е само към теб.

Силно стискам палци да се получи от първият път, но ако не се получи, какъвто шанс има, много повече ще те боли, ако се самонавиеш ( с чужда помощ), че се чустваш бременна. Ужасно боли, когато си 90% сигурна, имаш симптоми, всичко е ОК, температура висока и в един момент ти дойде. Повярвай, изживявала съм го много пъти и повече ме е боляло, когато някой се е опитвал да ме убеди, че този път е станало. А е толкова лесно да вярваш в хубавото. И най-добре е да не го мислиш непрекъснато.

Лично аз не те познавам за да мога да знам какво си показала, какъв човек си и т.н. Може би специално от темата оставам с погрешно впечатление.
Явно предното ми мнение те ядоса, надявам се това да не ти загорчи.
Поздрави и успех!

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007

Редактирано от dafna на 27.07.07 18:23.



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: dafna]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано27.07.07 22:42



Ммм,как да ти обясня?!Не си ме ядосала въобще.Самата аз съм безобразно рязка(ако си обърнала внимание на други теми тук).Само малко ми стана гадно,че си мислела нещо и не си го споделила.Аз сега може и да съм объркана от промените,които усещам и наблюдавам;може да ми се струва и че полудявам

,но съм си съвсем с ума.Много добре знам какъв е % успеваемост на инвитрото.Поне за това съм се информирала и то доста солидно.И точно поради тази причина няма начин да започна да си въобразявам разни неща.Единственото сигурно нещо за сега е,че в лицето на мамите тук си имам цяла гвардия с приятелки .Другото....ще видим.Баща ми има 1 майтап - надеждата умирала последна,но меракът след нея .Та и аз така.Но наистина очаквам истината от всеки,като ми е пределно ясно,че всяка жена при всяка бременност се е чувствала по различен начин.



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: dafna]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано28.07.07 05:04



Ще ме простите за непоправимия оптимизъм, ама да си кажа. Може би просто гледам по-философски на нещата. Това бебе, което нося сега... ако не дай боже нещо се обърка - то си остава моето бебе и аз лично вярвам, че както аз го искам и го чакам, и то - душичката му ще продължава да витае около мене търпеливо и без озлобление и няма да спре да се опитва да си дойде при мене, макар и през друга вратичка, по-късно - чрез друга яйцеклетка, ако щете да съм съвсем натурална. Там в яйчниците няма души на склад, нали

, идват отнякъде другаде. И може би те избират нас, не ние тях. И се раждат чисти и с надежда и доверие към света.
Бебето не е просто парче месо, някаква си клетка. Вярвам че То си има душичка, която те търси още преди да си има тяло, и тази душичка се опитва да се сгуши в мама, витае около нея и чака подходящия момент и кога има начин да се шмугне в живота й.
Ако всичко, което зависи от нас и от лекарите е направено,знначи ние й даваме шанс и ще й го даваме отново и отново, колкото пъти е необходимо. Това което ни остава на помощ е да си с чисто сърце за да я привлечеш и ти към себе си, да й покажеш с любовта си и очакването си пътя в тъмното към теб. Това е като обещание.
А за това не е нужно да се самонавиваш нито че ще стане нито че няма да стане в конкретния случай, достатъчно е да се надяваш. Но най-вече не трябва да се страхуваш и да мислиш за лошия вариант, защото така косвено може да го предизвикваш - даваш му от твоите сили, като насочваш мислите си към него. Нужно е най-вече да продължаваш да го желаеш това бебе от сърце и да не си убиваш желанието от страх, че може и да се разочароваш.
както се казва кесаревото кесарю- пиеш по 4 литра вода и лежиш и божието -богу- надяваш се на най-доброто и си обичаш още неродените си дечица и макар и да си ги знаеш чудесно НЕ ги мислиш лошите варианти, НЕ СЕГА.
Моята лична причина да вярвам в това, е че малкия хубостник, който току що ме ритна дойде просто същия ден. И аз не знам какво шесто чувство ме накара да отида на преглед, точно на датата на овулацията, която се оказа мноого по-рано от обичайното - 5-6 ти ден след началото на цикъл от 28-31 дни. Иначе може би щяхме да изпуснем момента този месец, пък знам ли може при мене всеки месец да си е така, нали нищо не ми е като хората.....
Те тези дни дори по методите за контрацепция се водат безопасни, а и мъжа ми не обича "цапането" и определено нямаше да е възможно при обичайния ни начин на живот да стане бебето. А ако е обичайно замене- доста щяхме и да си почакаме и нерви да скъсаме... може до доктор да щяхме да стигнеме.кой би му хрумнало- 5-ден...
Лекарката като й казах, каква е целта на прегледа направо ми се изсмя - "Какво правиш тук, марш да го правите това бебе!"

Мислени целувки на бебоците, направо от сърцето

Ей, усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!

Редактирано от fascinating oceanid на 28.07.07 05:24.



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: fascinating oceanid]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано28.07.07 10:23





Вземи тоя златен медал от мен по повод начина на мислене.А аз ще продължа да си плюскам миш-маша,който си изджурках още в 7.30 и да си пия водата .За температурата вече разбрах,че няма какво да направя.Лошото е,че и новата Хари Потър завърших и сега спешно ровя из библиотеката за някоя книга,която да ми запълва времето.Ох,и този ден да мине и от утре отивам на работа .



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: babymaria]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано28.07.07 11:03



Тиии.. не трябваше ли до 05.08 да лежиш, ммм?



Да ти е сладко! и аз отивам да похапна нещо

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!

Редактирано от fascinating oceanid на 28.07.07 11:04.



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: fascinating oceanid]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано28.07.07 12:15



Какво говориш пък ти??!!!Как ще лежа до 5 август

?!Трябваше да лежа само 3 дни(де да беше така и за гадната вода ).Ти и да ме вържеш за леглото,толкова не мога да лежа,ще прехапя въжето.Аз все пак не съм болна,нали



Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: babymaria]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано28.07.07 12:34



Извиниети мола ви са, погрешно съм ви разбрала - нали каза че на 5 докторите ще кажат и аз съм се леко пообъркала че и за другото дотогава ще е същото.


Помежду другото само чиста вода ли трябва да пиеш?
Мойто джипи е чела някаква американска статия за първа помощ с подръчни мателиали и там е пишело, че в спрайта слагат някакви съставки подобни на рехидрина-някакви необходими соли и може да се ползва успешно при първа помощ при обезводняване, (Подчини се на жаждатааа!!!!) ако си далече от болница. Било по-добро от водата, а също и че кока колата можела леко да понижи температурата, и кофеинът в нея действал противогърчово пък при много висока температура при малки деца ... такиви ми ти работи...
Та ако ти харесва спрайта и докторите ти разрешат да замениш поне частично водата със спрайт.......

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: А нормално ли е.....нови [re: fascinating oceanid]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано28.07.07 13:27



Трябва да пия 4 литра вода и ,а не или , всичко останало.





Но пък му хванах цаката-сипвам във водата чист лимонов сок(и без друго ме избива само на кисело в последните дни).И колкото повече пия,толкова повече ми се пие.Стигам и до 5 литра вече.Мога да давам уроци и на камилите и на цистерните




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.