Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Влияние на витамините при бременност  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано15.05.07 21:55



Дали е възможно бременните да наддават по-усилено ако вземат мултивитамини. И бебетата също да растат повечеко!!!!
Малко тъпо, ама при мен нещата като че ли съвпадат и взех, че се замислих. Понеже в началото вземах мултивитамини и нараствах като слон. И като спрях да ги пия като че ли от този момент спрях и да нараствам на кила. Така изкарах 2 месеца без да мръдна. Реших пак да почна да вземам витамини и веднага стрелката на кантара почна да се движи напред. Чудя се дали е съвпадение или има нещо вярно в тази теория!!



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано15.05.07 22:38



Аз пих витамини за бременни през цялата бременност. Първите 6 месеца качавах по кило на месец, 7ми и 8ми месец по 2 килца, 9тия месец качих 3 кг.
Според мен наддаването ти няма връзка с витамините, освен ако не пиеш много витамин C (разбирай не 1/2 грам дневно), защото именно той повишава апетита.
Някои жени наддават много в началото на бременността и после спират, други най-много по средата, трети са фини почти до края и последните месец - два стават като хипопотами. Много е индивидуално, дори и по-малко да ядеш, пак ще качваш. А точно в твоя случай с близнаците аз бих заложила на сериозното хапване. Точно в този момент килограмите би трябвало да са ти най-малкият проблем. След това с 3те хлапета ще се вталиш за нула време, гарантирам ти го!


Сега като гледам че си в 33та седмица - ами те именно сега почват да наддават на килца дребосъците. За следващите 2 месеца трябва да качат ПОНЕ по кило и половина всеки от тях. Яж стабилно, особено белтъчини набивай колкото можеш.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор else (varelse)
Публикувано15.05.07 23:28



Първите три месеца пиех само фолиева киселина и качих 7 кг. После спрях фолиевата и започнах пре-натал и така два месеца не съм мръднала и с грам.
При мен излиза, че от витамините се спира напълняването





Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 00:09



докторката на моя позната й (тя е в петия месец) е казала, че ако се храни що годе пълноценно - сега идва сезона на плодовете по-добре да не взема витамини защото бебето щяло да стане доста по-едро, предполагам че това важи и за майката...
аз лично при първата бременност повръщах матерната като за световно когато и както и да я пия и се отказах



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: fascinatingoceanid]  
Автор else (varelse)
Публикувано16.05.07 00:13



А имаш ли представа дали е проблем, ако бебето стане по-голямо заради витамините?
Моето е доста голямо за възрастта си и да си призная доста се притеснявам





Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: else]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 00:21



Ами доколкото зном в този случай и главичката става по-голяма и може да се наложи да се роди секцио.
Споко сестра ми роди бебе 4800 и 57 см със секцио. всичко мина Ок.
пиеше витамини цялата бременност, но не мога със сигурност да твърдя че това е била причината.

Редактирано от fascinatingoceanid на 16.05.07 00:23.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: fascinatingoceanid]  
Автор else (varelse)
Публикувано16.05.07 00:55



Мен ме притеснява главно дали това порастване има някакви негативни последици за здравето на самото дете, иначе е ясно, че няма да си остане вътре, все някак ще излезе.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: else]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 01:05



Ами не съм лекар, но след като е цялостно порастване а не просто пълнеене, не ми изглежда някакъв проблем. Нали след като се роди точно това продължава да прави

.
поне при нас сина на сестра ми проходи по-късно, защото бил много едър, но никога не е бил дебел. Моя проходи девети-десети месец, а нейния - 13-14ти.
може и да си е просто ген.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: fascinatingoceanid]  
Автор scarlet81 (очакваща)
Публикувано16.05.07 01:32



и аз онзи ден четох една статия по въпроса за витамините - оказвали влияние на големината на плода.
аз лично мисля, че всичко си е индивидуално до жената, бебето, ген и т.н.
моя позната роди бебе 2800 като беше пила витамини през цялата си бременност, а друга нищо не пиеше и бебето се роди почти 5кг.
аз лично пия витамини за бременни, защото не мисля, че в днешно време може да се разчита на витамини от храната, защото е много изкуствена. освен това, първите 4 месеца повръщах много и нищо не ядях и ако не бях пила витамини не знам до къде щях да я докарам.
сега съм средата на 5-ти месец, преди седмица ми казаха, че бебето е нормално на големина, а аз самата все още нищо не съм качила особено, защото много отслабнах първите месеци и все още си възвръщам нормалните килограми....
моята лекарка ми каза, че плода си взима всичко необходимо от майката - нито повече, нито по-малко. което значи, че бебето ще си е добре така или иначе, въпросът е, че майката ако не пие витамини може да направи някоя анемия ...
аз лично смятам да продължа да си взимам витамините, защото се чувствам добре с тях. но както казах за всеки си е индивидуално и ако някой не се чувства комфортно докато ги пие е по-добре да ги спре





Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: scarlet81]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано16.05.07 09:14



И според мен е индивидуално.
Без да пия витамини качих за двама и родих голямо бебе... така два пъти



Без да съм бременна - разтворимите витамини ми повишават апетита и от тях качвам около 1-2 кг.
Неразтворимите витамини не ми действат по никакъв начин на теглото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.