Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пълнее се от ядене...нови [re: NikiFin]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано16.05.07 09:27



...не от витамини. Също роля играе и нервното и психическо състояние на майката, въzможността zа почивка, ако не ти стига сън zащитната реакцията на тялото е да zапочне да натрупва маzнини, също хормоналните иzменения. Иzобщо факторите zа/не качване са много.
Със сигурност мога да кажа, че фиzиологично ВЕДНАГА може да се качи от прием на протеинови препарати, от витамини твърдо НЕ.



п.п. А това, че бебетата ставали големи, главите им твърди и неzнам си още какво няма да го коментирам, просто е смешно.




Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: fascinatingoceanid]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано16.05.07 09:44



И моят син проходи като навърши годинка и според педиатрите е защото все си беше по-големичък. Ама каква е истинската причина не мога да съм сигурна. За мен проблем с голямо бебе в корема може да има защото има опасност да се роди преждевременно, ако матката не може да го понесе и защото раждането на голямо бебе е по-трудно от раждане на малко. Като цяло мисля, че по-важното е бебето да се износи максимално, а не колко голямо ще се роди. Това, че е по-голямо не значи че е по-зряло и обратното.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: scarlet81]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 09:44



Има много спорове дали и доколко организма усвоява изкуствено синтезираните витамини.
Аз си купих на джеймисън- специялно защото са изцяло на растителна основа и уж се усвоявали по-добре. но ги пия от време на време, гледам да наблягам на естествените източници а хапчетата са минещо като за резерва на организма.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 09:47



Наистина е проблем големината защото на сестра ми и се преразтегна матката и като прибавим че има две раждания секцио й казаха да забрави за трето.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано16.05.07 09:48



Интересното е, че от как ме сложиха на постелен режим, което стана в средата на 5я месец и аз спрях да качвам. Но пък си набивах стабилно месце, сиренце... кво ми душа воли. Дори преяждах. И така с лежане и преяждане не качих и грам. Чак се притесних. Затова почнах да вземам пак витамини и от този момент почнах да наддавам. Преди нито коремът ми растеше, нито кантара мърдаше. А сега започнах да си забелязвам, че коремът ми си расте и килцата също.



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 09:52



стискам палци всичко да е ОК и леко раждане!!!



Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: fascinatingoceanid]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано16.05.07 22:40



Малката ми дъщеря се роди 3.850кг , 54 см а проходи на 10месеца..Толкова беше едра,че крачетата й се огъваха като буква О..Не й отиваха нито поли, нито рокли, нито панталонки..Просто..много се притеснявах..Като стана на 1г и половина се изправиха и сега си има чудесни крака-прави..
Баткото пък, беше 2.900кг като се роди(верно,че леко недоносен..45дни по-рано) и 49см, но..проходи по-късно..някъде на годинка и месец чак..Просто си беше мързелив и му харесваше да го нося, возя..и..хич да не си дава зор.. В крайна сметка проходи де...Макар,че се роди дребен и той в беше едро бебе на 10месеца..
Според мен кога ще проходят дечицата зависи от много фактори..и..дали са едри или дребни не е сред тях..непременно.По-скоро е важно дали са жилави и дали мускулите им са силни..
Девойката ми, която проходи на 10м, беше на 20 дни, когато успя да се измъкне от всички пелени(4бр..) и да остане по голо дупе.., а пелените си стояха на пашкул...-просто си беше силна от бебе..






Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано16.05.07 23:01



Стискам палци да ги износиш максимално...
Мисля,че с близнаци по принцип риска пот преждевременно раждане е по-голям..Но..гледам,че остава малко..


Стискам палци всичко да мине чудесно..




Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор Zori_D (член)
Публикувано16.05.07 23:13



То сега май бебчовците започват да наддават повече.
Аз пиех витами икогато бях в 6 месец и се чувствах ужасно - поддута, без апетит, с неприятни киселини.Тогава лекарят на моя приятелка каза, че е твърдо против витамините за бременни защото според него изскуствено се "надуват" бебетата.
Не знам до колко е вярно това, но след като ги спрях се чувствах вече добре.
Поговори си с лекаря си и послушай съвета му относно витамините.

Наслаждавай се на остатъка от бремеността си и здрави бебчета ти пожелавам!

[/image]http://www.mamaibebe.com/uploads/2007_05_14_3B1_11519.gif[/image]


Тема Re: Влияние на витамините при бременностнови [re: NikiFin]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано16.05.07 23:15



Когато раждах първия път заварих в стаята една майка с близнаци. Беше получила пълно разкритие само от тежестта им, без дори да разбере. Но тя не се е спирала, не е лежала. Ако е лежала като тебе, сигурно е щяла да носи някоя и друга седмица, но пък казваше че изобщо не е разбрала какво е раждане, така че добрата новина е че можеш да очакваш по-леко раждане.
Доколкото съм чела за близнаци оптималния срок на бременността е около 37 седмици, не 40.
Иначе в нашата фамилия близнаците са на особена почит- свекърва ми има сестра близначка а свекър ми- брат близнак, та и досега се шегуват колко съм скрила в корема. Те и лекарите така се пошегуваха - като отидох да установят бременността - викат "абе.. три виждам.... ако ме разбираш, ама то е още рано да се каже, я айде ела пак след две седмици "






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.