Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Великденска теманови  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 09:04



Снощи се зарових в рецепти за козунаци... ще месите ли за Великден?



Козунаци, техники за боядисване на яйца, великденска украса - всякакви съвети и споделени рецепти са добре дошли



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Acя ()
Публикувано20.03.07 09:09



Чудесна идея


Ние ще сме на гости на мама за празника, аз съм рожденничка тогава, та ще празнуваме заедно празниците. Така, че няма да меся козунаци и да боядисвам яйца, но мисля да направя великденска украса. За сега избирам разни моделчета и идеи, като приготвя нещичко ще се похваля
Ще следя темата с интерес може и да почерпя идея.



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано20.03.07 09:26



много ми се иска един истински семеен Великден, с козунак /който аз съм приготвила/, курабийки /които аз съм изпекла/, яйца / които аз съм.......боядисала :))))))))))/
но трябва да ходим в СВЕКА





Тема Re: Великденска теманови [re: Acя]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 09:30



за украса, за изработването на която можеш да включиш и Ели



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 09:48



Много готина тема...
Аz меся коzунаците по една и съща рецепта вече 7 години

ПРОДУКТИ:
1 кг брашно
30-40 г прясна мая
8 яйца
1 жълтък
300 мл прясно мляко
300 г захар
щипка сол
150 г краве масло
настърганата кора на 1 лимон
2 ванилия
щипка индийско орехче
50 г бадеми, обелени
100 г стафиди(бели)
евентуално 3 с.л. ром


ПРИГОТВЯНЕ:
Накиснете стафидите в топла вода или ром.
Необходимо е всички продукти да бъдат предварително позатоплени и помещението в което ще се меси тестото и ще втаса да бъде топло и да няма въздушни течения в него. Подгрейте млякото до 30-35 градуса. Разбъркайте маята с малко топло мляко(2-3 с.л.) и 2-3 с.л. брашно, 1 с.л. захар за да се получи гъста кашица. Покрийте с кърпа и оставете на топло да втаса (шупне). Брашното се пресява два пъти в предварително затоплен съд(по този начин ще влезе повече въздух в него). Сложете брашното в голяма купа, направете кладенче в средата, прибавете маята с млякото, леко разбитите яйца, захарта, , лимоновата кора, ванилията, индийското орехче, ованяните в брашно стафиди, малко сол, 100 г разтопено масло. Омесете гладко тесто, като при месенето ръцете се потапят постоянно в мазнината. Когато в тестото се получат мехурчета, го оставете в купа намазана с масло и покрита с кърпа на топло (при температура 28-30 градуса) за около 2 часа докато увеличи двойно обема си, Отново се омесва тестото, като се добавя останалата част от маслото и отново се оставя да втаса при същите условия. Може да оформите козунака – плетен с 2,3 или 4 рула или да изпечете във форма. След оформяне и поредно втасване се намазва с разбито с малко вода жълтък и се поръсва с нарязаните на люспи бадеми или едра кристална захар и се пече в обилно намазана с мазнина тава в продължение на 40-45 минути при температура 180 градуса.


Яйцата ги боядисвам всяка година раzлично_с памук, чорапогащник и листа, с лимонена киселина(лимонтуzу), правя им раzни кошнички и апликации..иzобщо както дойде



За следвеликденска употреба на коzунака правя тоzи крем

Крем с праскови, маскарпоне и козунак (Coppa al Mascarpone)

ПРОДУКТИ:
200 г поизсъхнал козунак без кора
6 с.л. прасковено бренди (може да се замени с обикновено +малко екстракт праскова)
8 половинки праскови, консервирани в сироп
11/4ч.ч сирене маскарпоне (Mascarpone)
10 с.л.
10 с.л. захар
2 големи жълтъка
10 с.л. настърган шоколад



ПРИГОТВЯНЕ:
Нарежете козунака на малки кубчета. Сложете ги в купа и напръскайте с 4 с.л. прасковено бренди. Нарежете прасковите на малки кубчета и го добавете към козунака. Разбийте маскарпонето на пухкав крем. Отделно разбийте жълтъците със захарта до побеляване. Добавете на капки 2 с.л. бренди. Прибавете жълтъците към сиренето и разбъркайте. Прибавете към козунака и прасковите и внимателно разбъркайте сместа. Разпределете в 4 десертни купички и охладете минимум за 30 минути в хладилник. Преди сервиране украсете с настърган шоколад.


Понеже в къщи почти никой не яде агнешко освен баща ми обикновенно правя агнешка дроб сърма.

От миналата великденска zакуска и после -> беz да ми се хилите на неиzгладената покривка, но zа това тогава не смогнах.

Уф няма да каzвам zа кой път го поствам това


умея да мълча на седем езика

Редактирано от surfline на 29.03.07 00:09.



Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано20.03.07 10:11



Сърфче, твоите рецепти се получават и т.к. този Великден искам да направя сама козунаците, ще меся по твой образ и подобие

.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Великденска теманови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 10:16



Раzрешавам и стискам палци...пък и то е 2 в 1 хем правиш нещо вкусно, хем гориш калории докато бъхтиш тестото

.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 10:27



Коло козунак излиза от една доза?



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 10:38



3 в нормална правоъгълна форма zа печене на сладкиши и още малко остава(аz го сгъвам на кифлички)


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 10:46



Мерси






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.