Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Великденска тема  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 09:04



Снощи се зарових в рецепти за козунаци... ще месите ли за Великден?



Козунаци, техники за боядисване на яйца, великденска украса - всякакви съвети и споделени рецепти са добре дошли



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Acя ()
Публикувано20.03.07 09:09



Чудесна идея


Ние ще сме на гости на мама за празника, аз съм рожденничка тогава, та ще празнуваме заедно празниците. Така, че няма да меся козунаци и да боядисвам яйца, но мисля да направя великденска украса. За сега избирам разни моделчета и идеи, като приготвя нещичко ще се похваля
Ще следя темата с интерес може и да почерпя идея.



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано20.03.07 09:26



много ми се иска един истински семеен Великден, с козунак /който аз съм приготвила/, курабийки /които аз съм изпекла/, яйца / които аз съм.......боядисала :))))))))))/
но трябва да ходим в СВЕКА





Тема Re: Великденска теманови [re: Acя]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 09:30



за украса, за изработването на която можеш да включиш и Ели



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 09:48



Много готина тема...
Аz меся коzунаците по една и съща рецепта вече 7 години

ПРОДУКТИ:
1 кг брашно
30-40 г прясна мая
8 яйца
1 жълтък
300 мл прясно мляко
300 г захар
щипка сол
150 г краве масло
настърганата кора на 1 лимон
2 ванилия
щипка индийско орехче
50 г бадеми, обелени
100 г стафиди(бели)
евентуално 3 с.л. ром


ПРИГОТВЯНЕ:
Накиснете стафидите в топла вода или ром.
Необходимо е всички продукти да бъдат предварително позатоплени и помещението в което ще се меси тестото и ще втаса да бъде топло и да няма въздушни течения в него. Подгрейте млякото до 30-35 градуса. Разбъркайте маята с малко топло мляко(2-3 с.л.) и 2-3 с.л. брашно, 1 с.л. захар за да се получи гъста кашица. Покрийте с кърпа и оставете на топло да втаса (шупне). Брашното се пресява два пъти в предварително затоплен съд(по този начин ще влезе повече въздух в него). Сложете брашното в голяма купа, направете кладенче в средата, прибавете маята с млякото, леко разбитите яйца, захарта, , лимоновата кора, ванилията, индийското орехче, ованяните в брашно стафиди, малко сол, 100 г разтопено масло. Омесете гладко тесто, като при месенето ръцете се потапят постоянно в мазнината. Когато в тестото се получат мехурчета, го оставете в купа намазана с масло и покрита с кърпа на топло (при температура 28-30 градуса) за около 2 часа докато увеличи двойно обема си, Отново се омесва тестото, като се добавя останалата част от маслото и отново се оставя да втаса при същите условия. Може да оформите козунака – плетен с 2,3 или 4 рула или да изпечете във форма. След оформяне и поредно втасване се намазва с разбито с малко вода жълтък и се поръсва с нарязаните на люспи бадеми или едра кристална захар и се пече в обилно намазана с мазнина тава в продължение на 40-45 минути при температура 180 градуса.


Яйцата ги боядисвам всяка година раzлично_с памук, чорапогащник и листа, с лимонена киселина(лимонтуzу), правя им раzни кошнички и апликации..иzобщо както дойде



За следвеликденска употреба на коzунака правя тоzи крем

Крем с праскови, маскарпоне и козунак (Coppa al Mascarpone)

ПРОДУКТИ:
200 г поизсъхнал козунак без кора
6 с.л. прасковено бренди (може да се замени с обикновено +малко екстракт праскова)
8 половинки праскови, консервирани в сироп
11/4ч.ч сирене маскарпоне (Mascarpone)
10 с.л.
10 с.л. захар
2 големи жълтъка
10 с.л. настърган шоколад



ПРИГОТВЯНЕ:
Нарежете козунака на малки кубчета. Сложете ги в купа и напръскайте с 4 с.л. прасковено бренди. Нарежете прасковите на малки кубчета и го добавете към козунака. Разбийте маскарпонето на пухкав крем. Отделно разбийте жълтъците със захарта до побеляване. Добавете на капки 2 с.л. бренди. Прибавете жълтъците към сиренето и разбъркайте. Прибавете към козунака и прасковите и внимателно разбъркайте сместа. Разпределете в 4 десертни купички и охладете минимум за 30 минути в хладилник. Преди сервиране украсете с настърган шоколад.


Понеже в къщи почти никой не яде агнешко освен баща ми обикновенно правя агнешка дроб сърма.

От миналата великденска zакуска и после -> беz да ми се хилите на неиzгладената покривка, но zа това тогава не смогнах.

Уф няма да каzвам zа кой път го поствам това


умея да мълча на седем езика

Редактирано от surfline на 29.03.07 00:09.



Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано20.03.07 10:11



Сърфче, твоите рецепти се получават и т.к. този Великден искам да направя сама козунаците, ще меся по твой образ и подобие

.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Великденска теманови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 10:16



Раzрешавам и стискам палци...пък и то е 2 в 1 хем правиш нещо вкусно, хем гориш калории докато бъхтиш тестото

.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 10:27



Коло козунак излиза от една доза?



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 10:38



3 в нормална правоъгълна форма zа печене на сладкиши и още малко остава(аz го сгъвам на кифлички)


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 10:46



Мерси





Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Acя ()
Публикувано20.03.07 10:59



Супер, много благодаря. Много искам да включа и Ели. Тя ще е изключително доволна, съответно и аз





Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано20.03.07 11:49



Ммммм, темичка на темичките


Да, тази година се точа да меся... за съжаление рецептата за козунак я нямам под ръка; намира се на един отрязък от вестник, прикрепен към готварския тефтер на майка ми . Рецептата е изключително сполучлива, при проявен интерес ще я напиша.
Миналата година заради бременността пропуснах месенето и се доверих на майка ми да свърши тази работа... и резултатът не беше годен за ядене . Съвет от мен - не импровизирайте с лимонов сок в брашнената смес, защото маята се пресичааааа .
Пак миналата година направих две, бих казала, големи открития. Първото е как се варят яйца с минимални жертви, а второто е кой вид боя за яйца от многообразието на пазара е годна за използване .
За яйцата - изваждат се няколко часа преди да се варят от хладилника и с еоставя да добият стайна температура. На дъното на тенджерата се постиля хавлиена кърпичка. Яйцата се слагат в платнена торбичка (или съшивате временно една домакинска кърпа на торбичка) и се завързват отгоре да не могат да мърдат. Слагат се в хладка вода и се варят на СЛАБ котлон поне половин час след завиране (при мен от 9 деления на котлоните варих на ниво 7 до завиране и после на ниво 4 половин час). От 35 яйца се счупиха към 5, за мен това си е постижение . Яйцата НЕ се охлаждат със студена вода след това
За боята - мъжът ми беше купил 5 вида боя за яйца, единствената, с която можеше да се боядисват качествено беше една прахообразна, насипана отделно в малки правоъгълни пакетчета, отгоре на всяко пакетче има картинка на икона, на фирмата РЕТ. Ако някой има новия каталог на Метро, тези бои са на "корицата" на великденската част от каталога.
Между другото, в същия Метро каталог видях, че продават бели яйца . От години не бях виждала такива и сега много се чудя дали да си купя - вие какво мислите??? Изкушението е голямо, но ако се окажат калпави (да се чете лесно чупливи ;-) ще си умра от яд
И пак в същия каталог видях да продават варени и боядисана яйца, внос от Германия



Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: Kitten]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано20.03.07 12:07



Това е любимата ми рецепта за козунак,и понеже е изпитана и става страхотен я споделям с вас

1кг.брашно
1ч.ч.свинска мас
1ч.ч.захар
6 бр.яйца
1ч.ч.прясно мляко
30гр.прясна мая
1с.л. сол
2-3с.л ром или коняк
настъргана кора от 1 лимон
ванилия
1с.лзахар,2-3с.л брашно,2/3 от млякото се смесват заедно с маята на каша.Поръсва се с малко брашно,за да хване коричка сместа.
Яйцата+захарта се бият до побеляване,прибавят се млякото,солта,настърганата лим.кора,ароматите.Накрая се добавят маята и брашното.По време на месенето се прибавя постепенно и маста.Готовото тесто трябва да е меко.Покрива се с кърпа и се оставя да втаса поне 40мин.Готово е когато увеличи двойно обема си.Оформените козунаци намазвам с жълтък,посипвам с захар и украсявам с цели ядки орехи и бадеми,може и от кайсии.Слагам в силно загрята фурна,след 10мин намалявам температурата до умерена.
ВАЖНО!!!В стаята,където се меси тестото трябва да е доста топло,докато втасва също.Внимавайте да не превтаса!
Можете да направите козуначно руло от тестото,като сложите плънка от леко кисел мармалад(сливи,шипка,кайсии)и орехи и бадеми.

Аз обикновено правя 2рула и 1 оплетен козунак от една доза тесто.А когато замеся 2 дози оформям козуначни кошнички(в които слагам няколко яйца за раздаване) и кифлички.за съжеление нямам снимки да ви покажа,но предлагам една виртуална борба с великденски яйца


Искрен 28.04.06г.

Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 12:26



Моята рецепта за козунак е много подобна на твоята, от баба ми е


Козунаците с мас ставали по-пухкави от тези с масло. Досега с масло не съм правила и се чудех дали тази година да не пробвам.



Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано20.03.07 12:38



Рецептите,които имам със свинска мас,винаги са ставали по-сполучливи,от вариянтите когато съм нямала мас и съм ползвала масло.Маргарин не ползвам,не харесвам аромата-да не говори пък за съдържанието.
Незнам дали си пробвала домашни винени курабии с локум и ядка вътре,когато са правени с мас...страхотни-пръхки и с по-нежен вкус.
Уффффф,само като си помисля какво ядене ще настане....козунацииии,яйца(мога да изям 10)...агнешко печено,малейййй.А трябва да се стегна и да направя линия,че съм кума на 21.04




Искрен 28.04.06г.

Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано20.03.07 12:57



Пробвала съм, мама правеше разкошни винени локумки (с мас)


Трябва да я подсетя пак да ни зарадва



Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 13:03



ааа винените локумки са номер едно. Преди Коледа нещо бях яхнала метлата и иzпекох малко повече от 400 топчета. до коледа само пудрата zахар беше останала

.


умея да мълча на седем езика

Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано20.03.07 13:18



леле какви са тия вълшебни локумки.
я бързо с рецептата, моля





Тема За белите яйца....нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано20.03.07 13:19



Обожавам да ги боядисвам-цветовете стават превъзходни!За съжаление са с много крехки черупки и жертвите са много при варене.Като че ли най малко счупени имам,когато ги варя с яйцеварката-вярно,че по бавно стават-по 7бр,за около 15мин,но поне не се ядосвам толкова.Още повече,че се чудя какво да приготвям от бракуваните бройки.Обикновено от 2картона яйца към двйсеттина дават фира


От тази боя съм много доволна:

сори за качеството,сканирах я от каталога на метро
а от обикновените всяка година купувам поне по 3-4вида и като почна да боядисвам,разтварям от всичките и пробвам кой е най-добра.Често боите от една марка имат огромна разлика в качеството на различните партиди.За пример ще посоча,че миналата година,тези в единичните опаковки с иконите не ми харесахаа съм била доволна предни години.


Искрен 28.04.06г.

Тема Винени локумкинови [re: Acя]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано20.03.07 13:30



3ч.ч олио(свинска мас-разтопена)
1 1/2ч.ч бяло вино
1к.ч.захар
1пак бакпулвер
ванилия
Брашно-около 1кг,прибавям го постепенно и не го меря
Замесва се тесто,докато стане приятно меко за оформяне.Разточва се на кори с дебелина около1/2см.Нарязва се на кръгчета-с чаша например,Във всяко от тях се слага по парченце локум,може и някаква ядка.После се прегъват на две и се притискат с пръсти,за да се оформят като лунички.Може да се направят и като топчета,или пурички.След като се опекат,докато са горещи се овалват в пудра захар.Да ви е сладко




Искрен 28.04.06г.

Редактирано от ДжacтaПpacтa на 20.03.07 13:49.



Тема Re:Великденският козунак на баба!нови [re: Acя]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 13:42



Продукти:
2 ч. ч. мас
1 ч. ч. бяло вино
едно пактче мая
1 каф.ч захар
1 ч.л. бакпулвер
брашно zа меко тесто(ок.3/4 пакет)
около 2 кутии локум
пудра захар за поръсване
Приготвяне:
Замесваме тесто, късаме топченца и завиваме с локума. Печеш в предварително загрята фурна(180 градуса) докато zапочнт леееко да червенеят. Овалваш в пудра захар докато са топли и ам ам.




умея да мълча на седем езика

Тема Идея за счупените варени яйцанови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано20.03.07 13:47



Джаста, не се чуди какво да правиш бракуваните бройки. Обели ги, нарежи ги на кубчета, нарежи и зелен лук ( за 10 яйца стигат 2-3 стръка лук), сложи олио, оцет и сол и става превъзходна салата. Може и маслини да добавиш. И умната - тази салата пие много ракия!




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Идея за счупените варени яйцанови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано20.03.07 14:06



Офффф,правя аз салати разни,даже в супите слегам нарязани на кубчета яйца,ама нямат изяждане.А и какво обгазяване на района ставаааа




Искрен 28.04.06г.

Тема Re: За белите яйца....нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 14:08



хм..и аz полzвам същите, но като втори цвят...иначе много лепкави ми се струват

.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Винени локумкинови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Acя ()
Публикувано20.03.07 14:40



Благодаря много и на двете ви със сърфчето





Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано20.03.07 15:21



Не успях да прочета всички отговори, че нещо не ми се отварят

.
До преди 2 години майка ми боядисваше яйца, украсяваше, никога не съм се занимавала с това . Козунаци винаги сме купували от близката фурна, от онези готовите, аз ги обожавам, не съм фен на домашните. Ама като дойдох в Словения, почнах да я върша аз тази работа. Тук имат по-друг обичай за Великден, който аз явно не възприех - боядисване на яйца с люспи от лук например, не че не продават боя за яйца де.... и т.н. Та, миналата година, бременна в 8 месец, за 1 път правих козунак, абе стана, изяде се, не беше страхотен обаче. Тази година не смятам да меся, за Коледа пуснаха едни италиански козунаци и си купих 2, имат срок на годност до юли, така че козунака съм го осигурила . За яйцата си купувам боя, после си ги ям аз, защото в семейството друг не яде боядисани яйца, свекито е насадила идеятя, че боята била отровна и никой не иска дори да помирише боядисаните яйца . Поне успявам да ги накарам да се чукнем с яйце! Боядисвам по мамината технология, а именно:
Яйцата се вадят от хладилника и ги оставяме да се стоплят. Слагаме ги в студена вода с малко сол. Варим ги в малък съд, за да не се блъскат или в кошничка, мрежичка, но на тих огън, без бурно кипене. За твърдо варени - 8 мин и 30 сек ако са съвсем пресни. След сваляне се потапят в студена течаща вода за 1 минута и после в съд за 2 минути. Боядисване ( за шарени яйца): в 1чаша разтваряме 1 с.л. желатина. Пускаме там яйцето и го вадим да изсъхне. Боята се натрошава на прах и се разделя по цветове. Капваме по капка вода във всеки цвят, да стане като каша, но не рядко! Топим всеки пръст в определен цвят и мажем яйцата. Оставяме ги да изсъхнат, мажем с олио. Честно казано мен не ми се получи миналата година, но на майка ми винаги е успявало.
За украса, ами купувам готова от магазина и в къщи си аранжирам.
На мъжа ми ще правя това, което яде по техен обичай.
За белите яйца - бодисват се по-хубаво от другите, но трудно се намират



Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано20.03.07 20:23



Сърфче,всяка година меся козунаците сама(с помощтта на девойките и младежа

), обаче...все експериментирам с рецептите и...мисля,че тази година ще правя по твоята рецпта, защото ми звучи много сполучлива и вкусна..
Украсата е чудесна..
Както и идеята за крем след Великден за поисъхнали козунаци..Макар в къщи козунаците да не стигат до изсъхване, понеже..аз меся 2-3 козунака и с останалото тесто правя кифлички с мармалад(шипков обикновено)..Кифличките свършват първи..Найй-често още вечерта в събота ги хапваме, понежееее...цялата къща мирише на кифлички и..малките фрагълчета се въртят около тях с копнеж..




Тема Re: Великденска теманови [re: Kitten]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано20.03.07 20:28



В БИЛЛА продават яйца от свободни кокошки, които са бели на цвят а жълтъка им е страхотен..-почти оранжев..Аз купувам такива за Александър и са много вкусни..Между другото, като му варя яйцата не успявам да ги счупя докато врат..пък..те доста врат..

Вероятно и в МЕТРО са същите?




Тема Re: Великденска теманови [re: *щypчo*]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.03.07 21:21



щурчо, у вас има кой да иzблиzва тавите

...При нас пък винаги остава, zащото свекърва ми също дава коzунак, на мъжа ми бабата тоже, комшийката и тя не пропуска, а на мен ми е терсене да правя половинки доzи, че все пак не му е малко работата и доста често правя и кремчето(като ще е освинване да е освинване).
Ще се радвам, ако след Великден се похвалите кой какво е иzмесил и колко бърzо се е иzяло.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Великденска теманови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано20.03.07 21:28



Има ги и в Хит! И наистина жълтъците им са направо оранжеви и аз като една типична българка веднага почнах да се съмнявам, че нещо не е наред

. Дано да греша!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Великденска теманови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано20.03.07 21:51



Признавам,че и моята първа мисъл беше,че тук има някаква шашма...
Но..все пак...реших,че и без това всичко е химия..и нямаме идея какво се случва с другите яйца..та...

..хапваме от свободните кокоши яйчица...за сега..
Дано се окажем излишно мнителни..




Тема Re: Великденска теманови [re: *щypчo*]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано20.03.07 22:38



Момичета, аз ще ви разваля празничното настроение:
Наси е на диета и ще хапва само яйца. Май трябва да се бутна в тъмни гори тилилейски, че да не надушвам приятната, апетитна миризма на козунак. За първа година няма да хапна и за мен това е просто..................


Но на всички вас - Яжте и за мен!



Тема Re: Великденска теманови [re: Nasinda78]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано21.03.07 08:50



Наси, диети не се правят около Великден и Коледа


Обещавам да хапна и за теб, но мисля после да не ти казвам колко вкусно е било



Тема Re: Великденска теманови [re: Nasinda78]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано21.03.07 12:00



Е щом се налагааааа

...нали сме приятелки ще хапнем и zа Наси.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано21.03.07 12:24



Еййй, много празнична и весела темичка сте спретнали, момичета!



Тази година ще сме на гости при майка, затова козунаци май няма да меся аз . Но боядисването на яйца е моя територия. Аз също съм най-доволна от тези брилянтни бои и ще си купя пак от тях.

Тази година си избродирах една великденска покривка със зайчета, калинки и нарциси, от Rico Design. Стана страхотна!!! Вече си представям как ще наредя на нея купата с шарени яйца. Имам и разни мънички украси, който ще сложа по прозореца, на вратата....

Само дано времето се оправи до тогава, че сега в София е мрачно и валииии

А от останалия козунак и аз спретвам крема на surfline - нищо не остава, много е вкусен.

Борис - 03.06.2004

Редактирано от tani4ka на 21.03.07 12:26.



Тема А какво правите с червеното яйценови [re: Rosabelle]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано21.03.07 13:23



от миналия велик ден?Хвърляте ли го,чупите ли го?


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: А какво правите с червеното яйценови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано21.03.07 14:07



Мятам го в реката

...ама не ме питай zащо.


умея да мълча на седем езика

Тема Ето какво...нови [re: surfline]  
Автор VlF (щастлива мама)
Публикувано21.03.07 14:37



Миналогодишно яйце по стар обичай се разчупва и по него се гадае - ако се е запазило пълно - то значи годината ще е на берекет, къщата ще е пълна, а ако е изсъхнало и е станало като черупка - ще е на бедност. Когато яйцето е пълно е хубаво после да се зарови в градината /лозето, на село или пред блока/, така ще се пренесе плодородието и на земята.

Това знам аз.....

Иначе за месенето на козунаци - мисля сега в неделя да пробвам първо да замеся една питка, че малкия проходи, и ще потренирам и за месенето на козунаци. Иначе свеки ми е майстор в една фурна и такива чудесии прави с това брашно, че..... килцата ми летят по тия празници



Редактирано от VlF на 21.03.07 14:39.



Тема Хубав сайт zа декорациянови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано21.03.07 15:34



с готови картинки zа Великден_може да иzряzвате, оцветявате, апликирате и пр. zанимавки

и още един пак с шаблони

И един с красиво нарисувани яйца




умея да мълча на седем езика

Тема Re: Хубав сайт zа декорациянови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано22.03.07 09:38



Благодаря ти за сайта, Сърфче

. Веднага си харесах няколко идеи за украса у дома и довечера се захващам с оцветяването на шаблоните .
Със сигурност ще имам помощник, Боби много обича да оцветява.

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Хубав сайт zа декорациянови [re: tani4ka]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано22.03.07 09:45



Радвам се, че ти харесва...а с помощник е още по_весело

.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Хубав сайт zа декорациянови [re: surfline]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано22.03.07 10:47



В този последния сайт яйцата ми приличаха на шарени бонбонки - толкова красиви са и красиво изглеждат. Аз пък нямам навик да украсявам за Великден, единственото нещо, което украсявам е кошницата за яйцата. В тази връзка - ето ни миналогодишните яйца



Най-хубавото и шарено яйце, разбира се, е Кокчо, а тази година ще са и две тези яйца. Очертава се страхотен празник.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор tinta (мама)
Публикувано22.03.07 11:21



това ми се струва интересно но не знам как да направя линка активен

http://rozali.com/zadoma/index.php?l=11&p=155

http://rozali.com/zadoma/index.php?l=11&p=157



Тема Re: Великденска теманови [re: tinta]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано22.03.07 13:33



Слагаш адреса в таговете [url]ето на това място[/url]

Само внимаваш да не останат празни места





Тема Re: Хубав сайт zа декорациянови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано22.03.07 13:48



Много харесвам

. ги правя с люспи от лук.



Тема сайтааанови [re: Teди]  
Автор tinta (мама)
Публикувано22.03.07 14:52







Теди, справих се БЛАГОДАРЯ;)))))))))))



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор pupi81 (бебето)
Публикувано22.03.07 15:27




Нещичко и от мен, но незнам дали успях да го направя активен



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор pupi81 (бебето)
Публикувано22.03.07 16:07






определено ме зарадва тази тема, ето още мъничко...



Тема Да си спретнем една виртуална изложба,а?!нови [re: pupi81]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано23.03.07 11:43



На великденски яйца и козунаци,или на празнична украса.Какво ще кажете по въпроса мацки?




Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Да си спретнем една виртуална изложба,а?!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано23.03.07 11:52



На всичко може - козунаци, яйца, украса. Който където се чувства силен, това да показва


Общото албумче е на разположение на всички



Тема Re: Да си спретнем една виртуална изложба,а?!нови [re: Teди]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано25.03.07 18:32



Подкрепям идеята с две ръце - изложбна на абсолютно всичко, свързано с Великден. Този празник предполага много цветна красота - затова призовавам повече мами (и татковци) да се включат. Това ще зареди самите тях с настроение!




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано28.03.07 18:24



Страшно сполучлива е рецептата, благодаря!


Днес направих тест с половин доза - стана на конци и щеше да избяга от формата.
Нещо дребничко - изпуснати са маята и млякото в частта с приготвянето.

Разбрах защо не изневеряваш на рецептата цели 7 години



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано29.03.07 00:13



И аz благодаря

.




Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано02.04.07 11:03



Момичета, правите ли великденско дръвче (клонки, от които висят яйчица и подобни украси)?
Ние направихме украсата, но не знам какви клонки да си взема... и откъде





Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор jana (...)
Публикувано02.04.07 11:09



Да!!!


Аз направих такова импровизирано дръвче от върбови клонки. ВЗех си повече такива къси, дълги ... всякакви, сложих ги в една висока права ваза, на дъното й сложих няколко камъчета, сложих клонките около тях малко изкуствени клонки от цветарски магазин, а по самите клонки накичих с различна по форма и цвят яйца. Стана красиво, но друг е въпроса какво ще им се случи до довечера като попадне в полезрението на Ния



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано02.04.07 11:14



Теди,виж в магазините за един лев или в цветарските-продават се клонки за декорация,естествени,някои от тях са и боядисани.Можеш да ги сложиш във ваза или да ги боднеш в онези гъби за букети




Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Великденска теманови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано02.04.07 11:25



Знаех си аз, че ще ми помогнете със съвет


Само да се пооправят болните мишоци, излизаме за клонки. Близо до нас има поне 3 цветарски магазина



Тема За яйцатанови [re: Teди]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано04.04.07 12:40



Момичета, смятам да боядисваме 60 яйца и ме тормози един въпрос. Дали мога да ги сваря едновременно и колко време след изкарване на врелеца трябва да ги варя? Не за друго ами да си спестя време. Имам толкова голяма тенджера.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: За яйцатанови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано04.04.07 12:57



От личен опит мога да ти кажа,че като са повече наведнъж-дават и повече жертви...

вържи ги в един тензух,да немогат да мърдат и сложи една чиния на дъното под тях-така уж е по-сигурно.Аз ползвам яйцеварка и съм доволна,боядисвам доза яйца,а другите се варят през това време...Иначе съм варила най-много 40бр. заедно.
И мен ме чакат 2 картона за цапане
Слагате ли сол,оцет при варенето?


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: За яйцатанови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано04.04.07 13:25



Преди слагах оцет, но нямаше кой знае какъв ефект и вече нищо не слагам.

За който ще боядисва утре - да извадите яйцата още днес от хладилника





Тема Re: За яйцатанови [re: Teди]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано04.04.07 13:56



кога ще боядисвате?


защо от днес извън хладилника?




Тема Re: За яйцатанови [re: desykv]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано04.04.07 14:01



Яйцата се боядисват четвъртък сутринта..Първото яйце е червено и с него се натриват бузките на дечицата в къщата за да са здрави..Това яйце се пази до следващата година .. Ако в четвъртък не успееш се боядисват в събота..Тогава се месят и козунаците..(ако месиш)
Яйцата трябва да са със стайна температура преди да почнеш да и вариш,за да има по-малко жертви..

при варенето..




Тема Re: За яйцатанови [re: *щypчo*]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано04.04.07 14:07



мерси много, щурчо
както винаги изчерпателна и отзивчива
откъде намираш време, енергия и желание





Тема Re: За яйцатанови [re: desykv]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано04.04.07 14:11



Тренирам

..активно..
След третото ще разбереш

Шегувам се..
Просто още не съм облякла Александър и..се помотавам.След малко излизаме на разходка и се надявам времето да се запази такова,че да успеем да си купим каквото сме си наумили..Шопинга много ми помага да съхраня душевното си равновесие..(добре,че мога да си го позволявам..)
Между другото..почнах да снимам от сега украсата в къщи(тя е само на масата), за да имам хронология как се увеличава..
Надявам се това да създаде повече празничност на всички в къщи..
Защото..на мен би ми било уморително, ако го правя за себе си




Тема Re: За яйцатанови [re: *щypчo*]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано04.04.07 14:31



Къде шега, къде истина


Откакто съм с две деца съм много по-организирана в сравнение с едно или с хич



Тема Re: За яйцатанови [re: Teди]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано04.04.07 23:58



о..това от опит съм го установила..
Като ги пуснах на детска градина (каките) и останах самичка за да си правя дипломната работа...две седмици НИЩО не можех да правя, докато не си ги взема от градината..
А уж за това ги дадох...






Тема за първи път ще ми енови [re: Teди]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано05.04.07 07:53



Момичета, стискайте ми палци.
Днес за първи път ще боядисвам яйца сама.

Теоретично съм подкована, но да видим какво ще излезе на практика.
Освен това малкия ме е събудил в 2,30 през нощта и продължава да реве. От зъбите ще да е. Направо ми се вие свят от недоспиване, но ще се пробвам с яйцата.



Тема Re: А какво правите с червеното яйценови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано05.04.07 07:55



Хвърляме го на следващия Великден в Дунава.



Тема Варенето да започне сеганови [re: coccinella]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано05.04.07 08:24



Стискам ти палци, калинке! Аз пък отивам да варя 60 бройки яйца. След като преброя жертвите, ще снеса информация. Все ще има 10 здрави. Ще боядисваме довечера, след като си взема Коко от градината - той така се е наточил да боядисва, че не знам какво ще става.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Черешке,нови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано05.04.07 09:36



яйцата не трябва да се боядисват след пладне

имаше някаква причина за това,ама не мога да ти я формулирам...
Що не му оставиш няколко броя на детето да си ги цапа самичък?Или пък да го вземеш по-ранко ...


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Варенето да започне сеганови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано05.04.07 09:37



Явно цял отбор мами ще боядисваме днес - весело на всички и по-малко яйчени жертви!





Тема Re: Варенето да започне сеганови [re: Teди]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано05.04.07 09:52



Аз приключих с боядисването. Ампулата с лака е пълен боклук и ще ги излъскам с олио. За протокола - 1 жертва.



Тема Re: Черешке,нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано05.04.07 10:03



Традициите не са това, което бяха!


Аз тепърва става, сега ще оравям Сашо и ще видим кога изобщо ще успея да сваря яйцата, да не говорим да ги боядисам . Но до довечера ще съм готова обезателно .
Снощи мъжът ми вика: яйца се боядисват преди изгрев слънце. На което аз му отговорих: ми боядисвай си ги сам тогава и това преустанови темата.



Тема Само 1 жертванови [re: coccinella]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано05.04.07 10:40



Мъжът ти няма с какво да си пие ракията довечера



Крива Нива против акциза на домашната РАКИЯ

Тема Re: Довечера ще енови [re: Kitten]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано05.04.07 10:55



Аз мисля, да боядисваме довечера. Ама забравих тази сутрин да извадя яйцата от хладилника.....Дано да няма много жертви.....

Боби от една седмица ме пита кога ще боядисваме яйца и иска да вземе само жълтата боичка

. Мисля, че ще падне смях. Миналата година той не разбираше много, но сега е съвсем различно. И толкова ме заразява с веселото си настроение....
Утре ще кажете как е било при вас, нали?

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Черешке,нови [re: Kitten]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано05.04.07 11:37



Е гати булята трябва да съм, ако стана преди зори да боядисвам яйца

. Единственият път, който ставам преди зори е когато тръгваме за море...... Ах, морето ........

Джаста, не знаех за тази традиция, но сега когато я знам, пак няма да я спазя, защото искам всички заедно да боядисваме довечера - още един повод да се съберем за повече време.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема 8 жертвинови [re: Kapakoлю]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано05.04.07 11:42



от 64 яйца - много съм доволна, това са някъде към 13 процента, което си е жив успех в сравнение с миналата година.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: 8 жертвинови [re: cchery]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано05.04.07 12:30



А как успявате да ги сварите без да се счупят всичките? Всяка година това се получава. И аз го знам това със сутрешното боядисване в четвъртък-преди четири години родих Ани на Велики четвъртък и в 5 ч. боядисах яйцата и после в операционната в 8,30. Иначе в събота било позволено да се боядисват цял ден. Как ще ги опазите до неделя да не им видят сметката децата?




Тема Re: 8 жертвинови [re: anamari]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано05.04.07 12:45



в събота винаги ми е било по-удобно и приятно боядисването
все пак почивен ден
и само 1 ден преди същинския празник





Тема 8 жертви е добренови [re: cchery]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано05.04.07 13:33



Достатъчно са за салата.
Поне 4-5 яйца трябва да дадат фира.



Крива Нива против акциза на домашната РАКИЯ

Тема Re: 8 жертви е добренови [re: Kapakoлю]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано05.04.07 13:53



Ох, при мен поражението е най-голямо. От 18 яйца, 8 дадоха фира. Но ги намесих веднага.





Тема Re: 8 жертви е добренови [re: Nasinda78]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано05.04.07 14:13



Мен ме беше срам да го напиша, но миналата година от 2 кори яйца, само 5 останаха здрави. Повечето бяха с напукани черупки и естествено бяха боядисани, но не ставаха за борци




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: 8 жертви е добренови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано05.04.07 14:51



Варих ги на две части, от 20 яйца - 4 напукани. Едното го пуснах за малко в жълтата боя, за да са нечетен брой. Това е моята равносметка за тази година





Тема Re: 8 жертви е добренови [re: Teди]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано05.04.07 14:54



моля, слагайте тези жертви в кавички





Тема Re: 8 жертви е добренови [re: cchery]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано05.04.07 17:40



А какво ще правиш с цели 64 яйца, ако не е тайна?


Аз миналата година имах 15 и не успяхме да ги изядем

Вече втора година боядисвам 30-ина яйца, и половината давам на майка ми. Миналата година от 36 някъде имах само 4 "жертви" и бях толкова горда, но тази година от 30 яйца 8 се спукаха и много ме е яд, а уж ги варих по един и същи начин
Сега нали продават едни шарени като целофанчета с картинки, дето пъхваш яйцето в тях и го потапяш в гореща вода и обвивката полепва по яйцето... та всички пукнати ги "облякох" така - станаха много готинки и нищо не им личи



Тема Re: Великденска теманови [re: surfline]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано05.04.07 18:02



Гледайки снимките от последния ви Великден, бих искала да попитам нещо малко оффтема:
как се прави ето този сладкиш?


Ох, само като го погледан и почвам да слюноотделям



Тема Re: 8 жертви е добренови [re: Kitten]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано05.04.07 22:14



Ами да ти кажа не остават. Мъжът ми е такъв яйцеядец, че не може да се вредим от него. Даже се сърди като през седмицата готвя и не остава време за пържени яйца да си направим.

Примерно като нарежа 10-ина на салата 2-3 пъти и половината са отишли. Ще пратя 5-6 на Коко за градината, за срещата в понеделник в Борисовата ще нося още толкова, докато се видим с всичките приятели да си преборим яйцата и те ще свършат.

Дотук за мен равносметката е, че никой не е дал много свидни "жертви". Дали някой ще ме изненада?


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: 8 жертви е добренови [re: cchery]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано05.04.07 22:25



Ееее, браво на вас... при нас никой не ги яде... мъжът ми май не е фен, а аз ги забравям





Тема Re: 8 жертви е добренови [re: cchery]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано06.04.07 09:01



В градината позволяват ли да се внасят външни хр. продукти? Нас, за яслата, изрично ни предупредиха никакви яйца по Великден. ХЕИ /или там както се казва сега/ ги дебнели много здраво.



Тема Re: 8 жертви е добренови [re: coccinella]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано06.04.07 09:05



За малко ме изпревари с въпроса



При нас също не разрешават да се внася храна отвън. Изключение се прави за торти (задължително със сертификат) и рядко за пакетче бисквити.



Тема DДа се отчета и аз...нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 09:27



54 яйца сварени-6 жертви...Доволна съм


а какви хубавки станахааааа....кога да ви ги покажа?


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: DДа се отчета и аз...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано06.04.07 09:43



Сварих около 70 яйца и жертвите са ...5 пукнати...



Ето малко




Тема много са хубави,браво!нови [re: *щypчo*]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 10:39



я издай,кой ти помага




Искрен 28.04.06г.

Тема Re: много са хубави,браво!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано06.04.07 10:44



Хехехех..не се ли вижда на снимките

...Това е главния помощник.Иначе и голямата кака се включи (малката кака и баткото са на почивка на планина..)
Обаче...не е лесно да се опазят здрави до неделя..




Тема Re: DДа се отчета и аз...нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано06.04.07 11:05



Страхотни са, щурчо!

Да ти имам яйчицето от първата снимка! Най ми хареса третата снимка. Много е шарена и много е цветна, като за празник - създаде ми много настроение!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Ето ги и моите...нови [re: *щypчo*]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 11:17




и тези



Искрен 28.04.06г.

Тема поздравления!!!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано06.04.07 11:20



СТРАХОТНИ СА






Тема Лелееееее, красотанови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано06.04.07 11:20



Кога има време да си играеш толкова? Страхотно иглеждат.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Лелееееее, красотанови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано06.04.07 11:23



Направо да ти е жал да ги счупиш....

Аз така боядисвам само кухи яйчица..Иначе ми е жал да ги чупя после






Тема .................нови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 11:42



Благодаря


а за чупенето-да му мислят другите-като ги раздам тук-там....


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: .................нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано06.04.07 12:45



Мацки, невероятни красоти сте сътворили!!!


Поздравления за желанието, фантазията и сръчността!


Пускайте направо нова тема... нещо от рода на "Снимки от Великден" или "Великденски снимки" и слагайте вътре линковете. Така ще си имаме цяла тема със снимки от празника

Който си няма къде да качи снимките, нека ми ги пусне на , аз ще ги сложа в клубното албумче. Ако искате да ги надписвам, пуснете ми и коментари



Тема Re: Ето ги и моите...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано06.04.07 13:05



А с какво са рисувани тези чудесии, че аз утре ще действам. Направо са страхотни. Поздравления!




Тема Re: Ето ги и моите...нови [re: anamari]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 13:18



С темперни бои и за ефект текстилни(брокат,релеф,блясък)




Искрен 28.04.06г.

Тема Re: .................нови [re: Teди]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано06.04.07 13:21



Дали пък да не ги слагаме направо в клубното албумче - да си има една отделна тема там за Великден и да качваме!?


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Ето ги и моите...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано06.04.07 13:21



Неве, яйцата ти са чудесни. Направо се комплексирах.


Ама тези бои подходящи ли са за хранителни цели?На не им стане нещо на дечицата?



Тема Re: .................нови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано06.04.07 13:30



Може и така... както ви е по-лесно


Днес и утре съм на линия, можете да ми пускате снимките на мейла. После заминавам, но пък Сърфлайн ще се появи и ще поеме щафетата

Решавайте и казвайте



Тема За боите-нови [re: coccinella]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 13:32



специално на темперните пише,че са екологично чисти,могат да се ползват от деца и няма опасност при попадане в устата...Ползвам комплект на Кохинор.
А иначе,когато ми дойде музата да творя-много често по погрешка облизвам четката,а дори и пийвам от водата за плакнене,вместо от сока или кафето...(от текстилните бои предимно) и нищо не ми е ставало-малко е кофти вкуса ама

...
Изпробвани са неколкократно от племенниците ми,нямат оплаквания децата,а малката е с разни алергии.


Искрен 28.04.06г.

Тема Мацки,нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано06.04.07 13:35



ако активността е толкова голяма,колкото за коледната трапеза-по добре да не вдигаме пушак-да видим колко клубарки ще се включат,а?


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Мацки,нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано06.04.07 13:41



Съгласна



Дори да не се организираме покрай празника (разбираемо е защо ), после ще си спретнем изложба



Тема Стискайте ми палци,че...нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 08:37



започва голямото месене


По-късно ще ви се отчета как съм приключила козуначните борби


Искрен 28.04.06г.

Тема И аз таканови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 08:41



На мен ми стискайте и показалци, че ще ми е за първи път........ Ако нищо не стане, поне ще имаме козуначени питки

Пък и баничарницата е наблизо и там ще има втасали козунаци........


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: И аз таканови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано07.04.07 08:46



Стискам, момичета

... стискайте и на мен, че съм се приготвила за цяла доза този път



Тема cchery,нови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 08:53



Първият път стават най-хубави,да знаеш....
а пък и нали ще ги месим с любов

....
аЙде успех и на двете ви


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: cchery,нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 09:05



И аз стискам...ехехехехех..поне до преди да почна да меся...
Сега отивам да осигуря всички липсващи продукти и....после ... започва голямато месене



Успех на всички !!! И..най-важното е да месите с любов и..да вие сладко




Тема Re: cchery,нови [re: *щypчo*]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано07.04.07 09:12



Добро утро момичета

И аз се включвам към групичката на месещите козунаци, и яйцата ще боядисвам днес
Успех на всички




Тема Да забелязвате известнанови [re: Aдpиaнa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 10:40



прилика между месенето на козунаци и гледането на деца?

Пипат се/месят се внимателно, трябва им олио/мазнинка, трябва им топлина и любов, никакво течение и се покриват!?

Е бати козунаците - цяла зима у нас не е било толкова топло, колкото сега за тези козунаци! То да му се прище на човек козунак да бъде! А не да ходи цяла зима със студени пръсти!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Да забелязвате известнанови [re: cchery]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано07.04.07 12:32



аз не меся



Тема Козуначени вълнения...нови [re: desykv]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 12:35



мацки-месачки

втасахте ли я?


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Козуначени вълнения...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано07.04.07 12:51



Желая успех на всички козунако - месещи


Аз тази похвална дейност я свърших още вчера
Да се похваля - доволна съм, бухнаха както трябва, изпекоха се добре и се теглят, оле, оле!



Тема Re: Козуначени вълнения...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 13:26



Втасах, я - изненадата ми е голяма - станаха. Снимки, по-късно.




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Козуначени вълнения...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 13:31



Ей ся ще я втасаме...






Тема Re: Козуначени вълнения...нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 13:32



Хайде..и..утре в градинката с козуначени кифлички за следобедна закуска

..
(така де...и мамите са хора)

МАЙ..





Тема Има ли вече готови козуначета?нови [re: Teди]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 13:38



Моите са още на вълна втасване..(първо)..Предстои доомесване и пак втасване и..формоване (ей това ми е любимо

) и...мазане и печене и.........
Ей за това харесвам израза:"Всеки ден не е Великден"
..
Киттен..искрено ти завиждам,че си приключила вече с козунаците...
Аз имам чувството,че докато дойде време Александър да си ляга...все това ще си правя
Добре,че днес е почиван ден ..




Тема Как посрещате Великден?нови [re: Teди]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 13:40



Момичета, ходите ли на църква в полунощ?
Успявате ли да си донесете свещичката от там запалена до дома?
Какво правите после със свещичката?
Изобщоооо...Как посрещате Великден у дома?
И..в неделя какво готвите за обяд?




Тема Re: Има ли вече готови козуначета?нови [re: *щypчo*]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано07.04.07 14:12



И аз съм на етап първо втасване. Обаче тестото не стана като на пробата... уф, дано пак да е хубаво!!! Ако не стане, цяла година вместо хляб ще ядем козунаци - нали трябва да тренирам





Тема Re: Как посрещате Великден?нови [re: *щypчo*]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 16:33



Амиии,на църква не ходим...необичам изкуствената тарапана която става там в празнични дни

Повече от половината хора незнаят въобще за какво иде реч...там са за да кажат,че са били...извинете ме за крайното изказване.
На църква ходя сама,когато отвътре ми трепне нещо...влизам,запалвам свещи и ги гледам как горят...благодаря на Бог,за това с което ме е дарил,за това,че съм дете на родителите си,за прекрасния ми син,за всичко ....и го моля да даде здраве на близките ми.Това е...А Той е навсякъде-не е нужно да влезеш в църква,за да му отдадеш почит.
На самият Велик ден обикновено се събираме с родителите ни-на два етапа-с тези на съпруга ми и с моите.Сборваме се с яйцата,хапваме печено агнешко и салатки...Раздаваме си яйца и козунаци,гарнирани със здравец,и се радваме на времето прекарано заедно-особено при нашите става голяма веселба .
Понякога сме навън на зелено,както се казва на теферичако времето позволява,а друг път излизаме на разходка да раздвижим подутите си шкембаци....


Искрен 28.04.06г.

Тема Хайде на козунацитееее........нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 17:18



Момичета фурната леко ме поизложи,ама ето го крайния резултат:


а ето и помощника-най-вече в хапването



Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Има ли вече готови козуначета?нови [re: Teди]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 17:40



Йееее...ако цяла година тренираш...ще минавам веднъж седмично през южния парк за следобедна закъска...От мен млякото с мед






Тема Re: Хайде на козунацитееее........нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 17:43



СУПЕР СТЕЕЕЕ..Най-вече помощника

..Да го нацелуваш по петичките...(да не се напукат от вкусните козунаци)..
Чудесно изглеждат..И аз имам вече първи готови...Ето след малко ще вейна и снимки...




Тема малко снимки на първите готови..нови [re: *щypчo*]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 18:08



Ето

изглеждат за сега...


Редактирано от *щypчo* на 07.04.07 18:09.



Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: *щypчo*]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано07.04.07 19:22



Щурчо, отпадна яката тренировка - станаха козунаците


Не ми се отварят твоите снимки.

ДжастаПраста, най-сърдечни поздравления!!!

Чери, ти по рецептата на Сърфчето ли меси? Много сполучлива се оказа, ще има да я черпим



Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: Teди]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 19:41



Благодаря ви мацки


Но съм се справяла и по-добре...
Щурчо, и на мен не ми се отварят снимките ти,що не ги постнеш направо тук...?
Аз без малко да пробвам рецептата на сърфчето,даже бях накиснала стафидките в ром и портокалов ликьор,ама на- в последния момент реших да си карам по моята-че нещо от сутринта не ми тръгна добре...и си викам ще я овапцам една....Ноооо,през седмицата ще спретна още едни козуначета...че туку виж съм свалила някое килце,ако няма к'во да хапвам...и ще пробвам нейните...


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: Teди]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 19:42



Единият по нейната рецепта, а другия по на Джаста. Тази на Джаста при мен се получи по-добре. Но подозирам, че аз сбърках нещо с първата рецепта, защото тестото много трудно втаса и бързо спадаше докато го месих и оформях. В крайна сметка, това са

. И мен фурната ме поизложи малко, но като за първи опит съм доволна.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: Teди]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 19:46



Ето

изглеждат в момента..




Тема Re: Как посрещате Великден?нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 19:52



Преди време, т.е. преди да се родят децата, ходех на църква в полунощ, а след нея на дискотека, клуб.... Правех го, защото беше нещо ново и се събираха много хора, но сега ..... Мисля, че трябва да имаш вяра в сърцето си, за да отидеш на църква, а аз отдавна я нямам. Но утре сутринта ще идем всички на църква, защото аз съм длъжна да покажа на децата си откъде идва традицията за Великден, пък те сами ще изберат дали да вярват или не. Освен това аз уважавам нашата вяра, защото тя ни е запазила през вековете като българи. И това за мен е начин да й отдам почит.

Планирах празничен обяд с агнешка плешка и т.к. никой не се претраши да ни дойде на гости, ще сме си сами. Но по всяка вероятност празничния обяд ще се върне в празнична вечеря, защото замисляме барбекю на камбаните с наши приятели през деня.




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Браво на майсторкитенови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 19:53



Джаста, щурчо, евала ви за майсторлъка.




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 19:57



Резултата е чудесен..Знаех си аз,че първия път винаги стават сполучливи

..




Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано07.04.07 20:01



Определено можеше и още по-добре, особено като гледам вашите. Може би трябва да си купя и формички все пак

......


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Браво на майсторкитенови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.04.07 20:06



Щурчо,Чери,браво- напрово ми иде да скокна до Софето


Чери-за първи път правиш и си се справила повече от добре-направо чудесно,а пък и две дози!!!!Да ви е сладко!!!Весело посрещане,и мнооого приятно изкарване,с много слънце и детски усмивки


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: cchery]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано07.04.07 21:41



Като човек, който никога не раздава похвали само от добро възпитание, мога да ти кажа: козунаците ти изглеждат супер! Наистина!


Казвам изглеждат, щото още не си ме почерпила да ти кажа на вкус как са

А сега да ви разкажа, че ние тук, всички до една, нищо не сме. Защото..
Сега сме в Банкя, на гости на родата на мъжа ми. Когато пристигнахме в 15ч баба му (свекито на моето свеки ;-) току що беше сложила да се пече и последната тава. От 6ч сутринта до тогава беше измесила: 3 пъти козунаци с по 5кг брашно на всяко месене, 3 пити по 2кг брашно на пита и едни малки питкоподобни нещица, наречени пиленца. Общо 22кг брашно се превърнаха в тестени изделия днес Бабата на мъжа ми е над 82 годишна (ще ви излъжа точно на колко е) и е едно дребно сладко бабенце . Всяка година се заканва да не меси повече и всяка година пак меси. Никой не я кара, никой не го очаква от нея, но явно за нея това е част от празника. Да е жива и здрава!



Тема Re: Как посрещате Великден?нови [re: *щypчo*]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано07.04.07 21:50



Като тийнейджър ходех на църква с едно съседско семейство, но после тяхната дъщеря се омъжи и вече нямаше с кого да ходя. Мисля, че само веднъж съм успявала да занеса свещичката до вкъщи.

Иначе.. за Великден.. никога не сме били вкъщи на големи празници, нито на Великден, нито на Бъдни вечер или Коледа... Винаги идваме при родителите на мъжа ми, тук са голяма къща с много хора и си имат традиции. Утре ни чака агнешко печено (облиз, облиз

), яйца и естествено - козунацииии .
За мен е много интересно тук с всички хора, определено си има своя чар, особено като се има предвид, че преди винаги съм била само с родителите си вкъщи. Даже последните 2 години идват и те и сме всички заедно



Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: Kitten]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано07.04.07 22:12



Да е жива и здрава...Страхотно ти завиждам(благородно) за тази баба..Винаги съм си мечтала моята баба да меси козунаци и питки..
Направи снимки на питкоподобните пиленца..Стана ми много интересно..
Специално я поздрави и..лично аз пожелавам на такива баби да живеят още 8о години..поне и все да месят, докато някоя снаха "прихване" занаята



Хайде..пък догодина и ти да омесиш 22кг брашно и ..да се похвалиш после!

Евала на жената..Аз от 11ч почнах с месенето и до 19 едва успях да омеся 3кг брашно..А хората какво правят..Страхотно!




Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано07.04.07 23:38



Чери, много са хубави! Със сигурност са и много вкусни, да се похвалиш като ги нарежете



Щурчо, пак не виждам твоите снимки

Ето малко и от мен:





Догодина - по-хубави Трябва да се науча и да ги плета



Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано08.04.07 01:54



Христос возкресе, момичета!

Аз доста по-късно успях да се справя с приготовленията, тъй като сутринта решихме да се възползваме от хубавото време и се поразходихме първо. Яйцата не дадоха много "жертви"

Козунаците и аз ги месих по рецептата на сърфчето (има едно виртуално черпене, че и Коледната пуйка я правих по нейната рецепта и стана супер), но за снимки нещо не ми остана време.
Относно празнуването на Великден - винаги се старая да ходя на вечерната църковна служба събота срещу неделя - и този път успяхме, Марти беше доста послушен. Запалените свещички изгаснаха малко преди да си влезем във входа на блока, че духаше много силно и не успяхме да ги опазим накрая. Другото е стандартно - закуска с козунаци и бой с яйца, печено агне съм предвидила утре за вечеря, че за обяд няма да успея
Поздрави на всички




Тема Re: Великденска теманови [re: Aдpиaнa]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано08.04.07 08:13



Христос возкресе!

С пожелание за здраве, много късмет и чудесен семеен празник!


Хайде на козунаците и яйцатаааа



Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: cchery]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано08.04.07 08:20



Чери, аз си взех правоъгълни формички от Метро и съм доволна. Ако ползваш миялна - не стават за нея.
А по рецептата на Сърфски отиде ли ти повече масло? Щото аз сложих два пъти повече





Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор Sophia (логопед)
Публикувано08.04.07 12:31



Христос возкресе ! С пожелание за един чудесен ден, изпълнен с много топлина, настроение и пролетни усмивки !




Тема Христос воскресе!нови [re: Sophia]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано08.04.07 13:35



Да простим слабостите,
да ценим добродетелите,
да се радваме на успехите,
да съхраним душите си,
да воюваме за мечтите си!
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Христос воскресе!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано08.04.07 16:49



ВО ИСТИНА ВОСКРЕСЕ!
Обич в сърцата, мир за душата и нека Бог да ни пази.



Тема Re: Христос воскресе!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано08.04.07 18:37



Честит празник на всички!




Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Христос воскресе!нови [re: cchery]  
Автор Zori_D (минаващ)
Публикувано09.04.07 18:24



Честит празник на всички Вас и Вашите семейства!

Пожелаваме Ви здраве, щастие, късмет и пролетно настроение!



Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: Teди]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано09.04.07 23:20



Надявам се да се виждат сега...






Тема Re: малко снимки на първите готови..нови [re: *щypчo*]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано10.04.07 18:09



Виждат се - разкошни са козунаците!!!


Направо ме разби с количеството



Тема Re: Великденска теманови [re: Kitten]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано11.04.07 09:16



Мъжът ми

.




Тема Re: Великденска теманови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано11.04.07 09:19



Малко на патерица, но честит праzник и от мен, момичета.


Най_искренни пожелания на всички zа много усмивки и късмет.
Христос воскресе.
Радвам се, че сте харесали коzунаците....таzи година ядох намесени наготово и страаашно ми харесаха... обаче попаднах на много по_добро иzпълнение от моето, откраднах си рецептата и сега ще иzтренирам и като стана на ясно с врътките ще я иzклЮкам...

Теди, другия път като плета коzунак ще ти набавя фотоматериал_ лесно е.
Джаста, яйцата ти са направо проиzведения на иzкуството...Събраха ми се очите. Искрен е пораснал страшно много.


Редактирано от surfline на 11.04.07 11:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.