Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Днес се роди синът ни, в Родния си дом.  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано20.04.06 21:08



Драги приятели, дойде време и на практика да проверим

.

Днес в зората на утрото синът ни вдъхна първата си глътка въздух в живота си и видя белия свят в родния си дом, в хола, до камината, под акомпанимента на мека музика и птичи песни. Там аз, жена ми и Бог бяхме единствени свидетели на свещенният акт на раждането. Тя в ръцете на любимия си, аз подкрепяйки я с окуражаващи думи. През време на това тя сменяше позите, остави се на природната интуиция да я води до края. Резултата -- никакви разкъсвания (за дете 3.5кг!), пъпната връв нормална и раждане с главата напред. Детето изплака веднага, после се успокои и заспа. Не сме го тормозили да го мерим, къпем, режем пъпната връв и му капем разни капки. Най-важното беше то да легне върху гърдите на майка си, да се успокои след дългото пътуване от топлото й сърце, докато аз държах плацентата високо за да се източи. Засука веднага (противно на разбиранията, че трябвало да минат 12 часа), много спокойно.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mama_Vili (с тъпия ник)
Публикувано20.04.06 21:20



Евала.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ROSl (преродена)
Публикувано20.04.06 21:24



Да е жив и здрав малкия юнак! Поздравявам ви за смелото решение да раждате в къщи и се радвам, че всичко е минало леко!!!

Жики18.09.03.Боби22.01.05.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: ROSl]  
Автор nedover4iva (непознат )
Публикувано20.04.06 21:39



Да ви е живо и здраво слънчицето и вие, голям кураж е това, ей... Настръхнах цялата



Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано20.04.06 22:03



Благодаря!

Може да звучи банално, но човек преди да е изпробвал нещо е предУБЕДЕН. А когато го осъзнае и види става УБЕДЕН. Без да съм специалист, само като мое лично мнение, твърдя, че голяма част от проблемните раждания днес с резултат от:

* липса на упражнения (бременност изкарана на секретарския стол или пред телевизора) -- мускулатурата не е готова за огромният товар и напрежение.

* раждане в неподходяща поза. Наблюдавах как по време на контракциите жена ми инстинктивно търсеше най-подходящата й поза -- клекнала, полу-легнала, кучешка поза. В последната се роди детето. А когато раждането става в легнало положение, излизането на детето не само, че не е подпомогнато от гравитацията ами то фактически трябва да върви нагоре!

* стрес, уплаха, безпомощност -- жена ми казва, че без мен не би могла да роди, въпреки, че аз само я успокоявах, молех се за нея и я укоражавах. Но когато жената бъде разголена пред непознати хора с маски, тя може да се стресира (отделно от разни разкази за ужасни болки ) и като резултат матката се стяга и процеса спира.

* във всички животни (включително и човека) има автоматична програма за раждане, която подсъзнателно води родилката към избора на правилно място, поза, време и т.н. Затова животните раждат безпроблемно всяка година, защото няма кой да им казва в каква поза да легнат, кога да напъват и кога -- не.

Редактирано от Haтypaлиcт на 20.04.06 22:05.



Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано20.04.06 22:20



Честито!
Ама лекар не го ли е видял още? Всъшност смятате ли да го види?
Все пак, това че изглежда добре и всичко е ок не значи, че наистина е така - не ме разбирай погрешно.
А и друго, до колкото съм запозната със законодателството, раждането трябва да се обяви, за да може на детето да се издаде акт за раждане и т.н. формалности.


чаша бада

Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано20.04.06 22:23



С всичко казано съм напълно съгласна, освен малка забележка към последното - не винаги нещата минават гладко (за да не бъда голословна, аз сама вкъщи нямаше да мога да родя - стеснение на таза и бебе малко над 4кг), ако беше така, нямаше да съществуват другите методи на раждане, както и родилните домове.


чаша бада

Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Чeтa]  
Автор briaanna (непознат )
Публикувано20.04.06 22:45



Извинявайте,но си помислих отначало като прочетох,че се шегувате.

Честито!Да Ви е жив и здрав сина и много да Ви радва.

Все пак и аз мисля като Чета,че детето трябва да го погледне лекар,както и да се впише в регистрите,за да му се издаде след това акт за раждане.

Още съм като гръмната и не мога да повярвам.Иска се много кураж,за да предприемеш едно такова раждане.Аз съм много страхлива и никога не бих го направила.Вие сте направо за централните новини.

Браво на Вас!

Редактирано от briaanna на 20.04.06 22:47.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано20.04.06 23:10



Поздравления, Честито!!
Това е най-хубавия начин да се роди едно дете, само да се знае че няма някакви проблеми,.. ултразвука и всички прегледи да са нормални, нормално предлежание и т.н.
Лично познавам други жени които са родили така - някои от тях във вода във ваната във къщи.

Честито!!




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Пoли (член)
Публикувано21.04.06 03:05



Аз съм много разтревожена от този постинг и не поради факта, че става на въпрос за раждане в домашна обстановка. Имам няколко въпроса.

Защо в къщи? Планирано ли беше или стана инцидентно?
Защо без медицинска помощ? Имате ли мед. образование?
Как бяхте сигурен, че можете да очаквате нормално раждане без усложнения?
Как мина бременността и как мина раждането? Колко време продължи?
Къде беше раждането- в България? В град или село? Какви мерки взехте за антисептика? Видяно ли е бебето и майката след раждането от мед. лице?
Как се чувства в момента майката и защо Вие именно пишете тук?
Очакваме включване от нея самата и много се надявам да проясните ситуацията!



Тема след ражданетонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано21.04.06 07:39



Да, вчера го закарахме в местният родилен дом (макар никак да не ми се искаше да го разкарвам, наистина) заради формалностите. Там принудиха жена ми да остане заради рутинни прегледи, надявам се да не заразят или разболеят детето, всичко беше толкова добре дотук.

Искам да кажа, че жената е ходила на прегледи, на ултразвук, знаехме, че детето е правилно разположение, и че няма усложнения. Бяхме се подготвили добре, говорили сме с няколко човека, които са родили така, изгледахме два филма, единият за неасистирано раждане у дома.

В отговор на:

Защо в къщи? Планирано ли беше или стана инцидентно?
Защо без медицинска помощ? Имате ли мед. образование?
Как бяхте сигурен, че можете да очаквате нормално раждане без усложнения?
Как мина бременността и как мина раждането? Колко време продължи?
Къде беше раждането- в България? В град или село? Какви мерки взехте за антисептика? Видяно ли е бебето и майката след раждането от мед. лице?
Как се чувства в момента майката и защо Вие именно пишете тук?
Очакваме включване от нея самата и много се надявам да проясните ситуацията!



Медицинска помощ у дома всъщност осигурихме, но в последния момент ни поискаха 800 лв. и се отказахме от тях.
Бременността беше отлична, жената правеше много упражнения хранеше на специална диета, без захар и месо (плацентата беше много чиста).
За антисептик използвахме топоцин или нещо такова.
След раждането (10 часа по-късно) я закарах в местния родилен дом и я принудиха да остане там, иначе казаха, че детето си е живо и здраво.
Майката е малко слаба, но мисля, че е нормално след такова раждане. Но нямаше никакви разкъсвания, само слабо кървене от матката, заради отлепването на плацентата, което спря след 30 мин. Тя като излесе от родилния дом ще ви пише, стига да иска. Аз просто реших, че е добре да споделя, защото това е нещо различно, нещо, което нас двамата ни вълнува от много години. А, и още нещо искам да ви кажа -- едно такова раждане, в което жената е в ръцете на мъжа си а той дава всичко от себе си за нея (не просто да е пасивен свидетел на раждането) изключителнно много заздравява и засилва любовната връзка. Аз се чувствам обновен, тя ме обича като в първия ден когато се видяхме... звучи банално но е истина

Всъщност всичко около това дете е магическо, не само се роди но и бе заченато по необикновен начин. Години наред сме пробвали но тя не можеше да зачене. Тръгнахме по доктори, спермограми, гинекологични прегледи, но причина така и не се откри. Тук на този етап много жени прибягват до ИнВитро, но ние имаме друго разбиране, защото вярваме, че всичко в природата си има своя причина и мъдрост. Природата е нещо много древно и мъдро. И ако една жена не може да зачене то е защото си има сериозна причина тялото й да постави тази спирачка.

И затова жената направи пълно изчистване с пост, с изчистване на храносмилателния тракт, после на лимфната система и на бъбреците. Аз също извърших нещо подобно и отидохме на едно специално място в планината, далеч от хора и там заченахме с молитва. И тя забременя от първия път.

Редактирано от Haтypaлиcт на 21.04.06 07:58.



Тема Re: след ражданетонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kadrokosa (слънчева)
Публикувано21.04.06 08:09



Честито ви син, мило семейство!
Браво за куража и смелостта, която сте предприели!
Съгласна съм с вас, че природата си знае работата и не можем всичко ние да планираме!
Радвайте се но безценното си съкровище и на обновените си чувства!
Да сте живи и здрави и Бог да е с Вас!



Тема Re: след ражданетонови [re: kadrokosa]  
Автор jana (...)
Публикувано21.04.06 08:24



Честит ви син и от нас!
Много смела постъпка, но аз лично без медицинско лице до мен не бих се наела да раждам.
Колкото до природата, да тя си знае работата, но не при всички минава така леко и безпроблемно и тогава идва на помощ медицината


Редактирано от jana на 21.04.06 08:24.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано21.04.06 09:35



Специални поздравления за голямото събитие и от мен!

Много ме развълнува разказа ти за зачеването и раждането на бебенцето. Вярвам в силата и мъдростта на природата и много се радвам, че вие сте нагледното доказателство за нея. Евала за смелостта и куража ви. Две деца съм родила, но и двадесет да бяха, пак едва ли бих се решила да раждам вкъщи... А във вашия случай куражът е още по-голям, щом отдавна сте очаквали и сте се молили за детенце.
Какво друго да кажа - добре, че всичко е минало без усложнения и приключило благополучно. А това за заздравяването на любовната връзка - сериозно ли говориш? Ако нашият татко беше присъствал на моето първо раждане - както бях полудяла покрай бебето почти 4 кг. - сега едва ли щяхме да се радваме на неговото братче. Добре, че жените имаме къса памет за тези неща..

Пожелавам на храбрата майка бързо възстановяване, и да имате много радости с новия член на семейството.


Kaloyan - 06.05.2001


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано21.04.06 09:43



Опитай това с напредчно прилежание и ще имаш мъртво бебе и мъртва майка най-вероятно също.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано21.04.06 11:00



Браво!
Да ви е жив и здрав!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано21.04.06 11:05



Честит ви син! Да ви е жив и здрав! Но аз също мисля, че сте имали невероятен късмет и че си е голям риск да се предприеме нещо такова. Въпреки, че цялата бременност е протекла нормално, никой не може да предвиди какво може да се случи. И тук е ролята на лекарите, да помогнат при непредвидени усложнения. Много геройска постъпка да поемеш живота на жена си и на неродения си син в свои ръце, но аз лично я смятам за лишена от здрав разум. Това е мое мнение разбира се. Иначе желая все такъв късмет на цялото семейство!


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано21.04.06 11:33



Честито!
Имате късмет, че е нямало усложнения, защото тогава....хич не ми се мисли, обикновено трябва да се реагира на момента и ...





Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано21.04.06 12:28



Здравей и честито, поzдравления zа прекрасното събитие. Да ви е жив и zдрав младежът и много да ви радва...От все сърце ви желая да zапаzите zа винаги теzи прекрасни чувства и да не оставите спомените от раждането на детенцето ви да иzбледнеят с времето. Когато четох как сте го zаченали и как е протекло раждането настръхнах и очите ми се напълниха със сълzи, всичко, което си описал е толкова истинско, чувствено и прекрасно. И моят съпруг присъстваШе от началото до края и е истина, че вие сте единствената помоЩ, от която се нуждаем при раждането. Поzдрави на майката, много бърzо въzстановяване и желая и иzклЮчителни моменти с малкото човече.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 12:39



Да ви е живо и здраво детенце, съпругата Ви също. Явно сте вярващи хора и Бог Ви е пазил, но съм удивена от смелостта Ви. За съжаление вече нещата не са като едно време, когато хората са раждали по нивите здрави деца. Сега се храним лошо, дишаме мръсен въздух и т.н., да не говорим за радияция и всичко останало. Това оказва голямо влиание на бременността и плода. Затова за мен е немислиимо да се прави такова нещо в къщи. Има статистика, 4е всяко трето раждане е с проблеми или при майкта или при бебето, а това е голям пороцент. Аз лично не бих рискувала живота на детето си. Радвам се, 4е Господ Ви е пазил и всичко е минало нормално, но за мен това не е героизъм, а по-сторо безумие / не бих искала да се изразявам грубо/. Още веднъж нека са здрави и двамата и Господ да Ви пази.



Тема Re: след ражданетонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано21.04.06 13:18



Честито бебче!

Много ми се иска да се изкажа по това мнение, ама няма засега.

Да сте живи и здрави, Бог да ви пази.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Пoли (член)
Публикувано21.04.06 13:52



Мога само да съжалявам, че подобни неща могат да ви се разминат в България безнаказано от закона.
Всеки си е башка луд, но на Вас горещо ви препоръчвам да се прегледате!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 14:21



Поздравления! Пожелания за здраве, радост и успехи на синът ви, на вас и вашата съпруга и всичко най-хубаво.
Изказвания за закони и прегледи са неоснователни.
Поли, в Нета има достатъчно инфо как раждат жените по света и откъде е практиката жената да ражда полулегнала.
И аз искам да раждам второто дете в джакузи, в клекнала поза, на свещи и на фона на релаксираща музика.......Но в Бг скоро това няма да се случи!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано21.04.06 14:51



Да ама по света цивилизованите хора раждат с присъствието на медицинско лице (акушерка), в болницата са предупредени и има потготвен екип, който да реагира, ако нещо се обърка, докато тук пази боже, ако работата се закучи се закучи.


чаша бада

Тема А плацентата?нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор MoniT ()
Публикувано21.04.06 14:57



Честито!
Наистина, в "света" да го наречем има такава практика и изобщо на раждането не се гледа като на мед. процедура, а като на събитие. Въпрос на вкус; аз исках безболезнено раждане, моя близка искаше естествено раждане - никой не смята едното или другото за безобразие или за наказуемо действие (това за Поли).

На мен все-още ми е любопитно как процедирахте с плацентата. От първия постинг оставам с убеждението, че раждането е било "Лотус", т.е. бебето се оставя свързано към плацентата, к. изсъхва за няколко дни и сама се отделя. Така ли е? (беше споменато, че не сте рязали пъпна връв). Любопитно ми е, как реагирха на това в болницата? И какво смятате да правите с плацентата?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 15:01



Което ме навежда на мисълна, ако не дай боже се случи нещо с единия или дрегия /визирам майката и детето/, кой носи отговорност? Замислих се, защото аз имах проблем с първото дете в следствие на лекарска грешка, а в случая какво става?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 15:18



Мъжът е написал, че са ги рекетирали с пари за присъствието медицинско лице...Т.е. те с ясното си съзнание са помислили за това преди раждането. Помислили са за всичко - за + и - при раждане у дома.
Не е гаранция, че като си в болница всичко ще е наред!!! Що има случаи и то доста напоследък в БГ за медицински грешки, ако не си платиш???? Затова е и тази масова психоза - плати си, за да си спокойна!
Навън се ражда в болница с джакузи, голяма топка с въжета, помагане за заемане на удобна поза от родилката, свещи, акупунтура, мазане с масла, присъствие на съпругът, нежна музика....Де ти в БГ такова нещо?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 15:25



Това е в частните клиники нали? Моя позната роди във Франция, само с акушерка, лекар дойде на следващия ден да прегледа бебето. Имаше 13 шева, бяха се държали с нея ужасно, нямаше свещи, музика и топки. Жив ад, по-зле и от България.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор Пoли (член)
Публикувано21.04.06 15:34





Няма защо да ми разказваш как се ражда по света! Мисля, че повече съм наясно с това и нямам нужда да чета из нета, след като сама израждам "по света". Подробно съм описвала и раждането в къщи и позите и водните масажи и дори споменавах за абсолютната необходимост от закърмване на бебето веднага след раждане.
Подобна безотговорност към здравето на жената и детето е наказуема в цивилизовани страни. Раждането в дом. обстановка се прави изключително в присъствие на акушерка при абсолютна липса на мед. противопоказания.
Тук ми намирисва на нещо от сорта домашно насилие на психотично-маниакална основа и дори да няма насилие, болезнена ревност и т.н., почти убедена съм, че става въпрос за психично отклонение.
Няма да слагам диагнози онайн, не мога за съжаление и да разбера какво стои зад всичко това и още по-малко да задействам отговорни власти за защита на децата, но това е просто отвратително, безотговорно, ненормално от всякаква гледна точка и трябва да бъде наречено именно така. В никакъв случай не очаквайте да ви правя евала за подобен род самодейност-дано медици и соц. работници вземат присърце случая ви!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано21.04.06 15:42



Малко си крайна, но не мога да не се съглася в случая


Аз съм за раждане в домашна обстановка по принцип, но не и ако нещата са организирани по подобен начин.


чаша бада

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано21.04.06 15:56



Честито ви съкровище и щастливо малко бебе! Да е здраво и все с такъв късмет, с какъвто се е родило!

Боже, не мога да повярвам, че сте направили това - раждане в къщи без медицинско лице! Това е страхотен риск! Ами ако беше станало нещо? Какво щяхте да правите? Аз лично много повече бих се стресирала ако трябваше да раждам в къщи, а не в болница, под наблюдение на акушерки и лекари! С две думи бих казала - вие сте луди!

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 15:57



Често казано, въпреки, че Поли е крайна, мисла, че има много истина в това което казва. Прилича ми на саможертва, нещо сектантско, дано да е само просто и чисто - вяра в Бога. И дано бебчо и мама са добре, защото иначе това е непростимо.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано21.04.06 16:25



Браво! Да ви е жив и здрав!!!
Обичайте се и се радавйте на щастието си!

По повод разрзилата се дискусия моето мнение е, че докато у нас на раждането у дома се гледа като на безотговорна ексцентричност, ще има семейства, които ще го правят без намесата на медицинско лице. От самия разказ си личеше, че това семейство е искало подкрепата на лекар, който да се намеси при евентуални усложнения, но за съжаление са се опитали да ги рекетират.
Аз самата не бих се решила на раждане в домаши условия, но подкрепям начинанието!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор Antoanetad (непознат )
Публикувано21.04.06 16:25



Първо - честито на щастливия татко! Дано са ви живи и здрави и жената и детето!
Но аз мисля, Поли е напълно права! Абсурд е да се допуска раждане в дмашни условия без присъствие на мед. екип, или поне на акушерка, която да може да извика мед. екип по спешност,а ко възникне нещо. Ако ражданията на полети и в къщи бяха толкова лесни и безопасни този клон от медицината нямаше да се развие изобщо! Замисляли ли сте се какъв е бил процентът на смъртните случаи на новородени и родилки по времето, когато нашите прабаби са раждали по полетата?

И аз исках да родя в домашни условия и дори бяхме се подготвили ако трябва да вземем на заем по- голяма сума, защото е естествено такава мед. услуга да е много по- скъпа от раждането в болница, но след като размислихме и преценихме възможностите си, решихме, че не можем да осигурим условията за раждане и се отказах... Според мен си е направо страшно, че такова нещо може да се предприеме, при положение, че няма екстремни обстоятелства ( все пак семейството не е било откъснато от света, нали?)...



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 16:27



не разбрах какво се случва с пъпната връв ако не се отреже. Обясни



Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 16:35



звучи много хубаво и лесно. Жалко, че и на практика не се получава така. Такова изказване може да направи само човек, които не е преживял тежко раждане. На мен никой не ми казваше в каква поза да раждам, по-точно ми казваха да си ставам как си искам и го правех. И така почти 12 часа. Умрех, загинах. А резултат беше, че разкритието даже започна да намалява. Припадах непрекъснато и имах чувството, че ще се спомина. И сигурно щеше да стане, ако не ми бяха пуснали система да ми усилят контракциите и да се свърши след 6 часа. Не че беше лесно, но без нея направо си ми беше невъзможно. Само си ме боли и толкоз - не ще и не ще да се роди. И беше на сухо на всичкото отгоре. Абе... помогнал ви е Господ - това е ясно



Тема Re: и в крайна сметка?!нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано21.04.06 16:37



Имаше една подобна тема преди месеци. Голямо разливане беше. И в крайна сметка какво се оказва? Че повечето подкрепят идеята, но почти никоя не би се решила да рискува така. И защо? Ами защото проявяват здрав разум! А това тук си е чист риск и оставяне в ръцете на съдбата. Ами ако не бяха имали такъв късмет?....


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Pyжa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 16:39



и при мен всичко беше нормално от прегледи, направо перфектно. Даже като почнах да раждам всичко вървеше уж по вода и докторите бяха сигурни, че ще се свърши бързо и лесно. Но нещата се промениха и се наложи специализирана намеса. Тъй че.... гаранция няма.... човек трябва да си осигури компетентен човек и възможност за незабавна намеса при нужда. Така според мен би постъпил един сериозен и мислещ човек.



Тема Re: след ражданетонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор krisy75 (член)
Публикувано21.04.06 16:43



Още едно голямо ЧЕСТИТО! от мен! Пиша тук не толкова заради щастливия татко, а заради майките, които четат тази тема. Аз смятам да съм следващата родила вкъщи!Момичета, пожелавам на всички ви такова нещо! Мисля, че няма по-голяма радост от това да извършиш най-важното нещо в живота си сама, тоест с таткото. Първото си дете съм родила със секцио, но тогава не знаех за естественото раждане. Ако някой ми беше казал вероятно щях да го сметна за луд. От тогава минаха 4 години и аз се промених. Сега гледам с други очи на света. И ми се ще да помоля всички, които биха ми описали евентуалните усложнения да си спестят труда. Ако наистина искате най-доброто за себе си и детето си никога не бихте се усъмнили в природата. Никого не агитирам, но и вие не обявявайте инакомислещите за луди, ненормални, безотговорни и т.н. В книгата на Дик Рийд - Раждане без болка, която в България все още не е преведена - съвременни лекари акшурогинеколози признават, че 90 % от усложненията при раждане се получават от некомпетнтна и ненавременна или преждевременна лекарска намеса! Повече подробности - ако се интересувате - на руски.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор mama reni (член)
Публикувано21.04.06 17:04



Честито! Да ви е живо и здраво детенцето!
По немските канали съм гледала много филми за такива раждания, но ми е много трудно да си го представя. Аз лично по никакъв начин не можех да родя без медицинска намеса (секцио). За това съм благодарна на развитието на науката за това, че си имам живо и здраво съкровище. Но разбира се най-добре е тогава, когато всичко си мине естествено, както го е създала природата.
За мен лично ще бъде много интересно майката да опише своите преживявания, чувства, мисли по време на раждането, ако разбира се има желание.



Тема ще ви пиша...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано21.04.06 17:33



Ще пиша по-нататък подробности, сега имам много работа у дома, сами сме, жената трябва да лежи няколко дена докато се наместят органите а и бебето суче все още коластра и затова яде начесто.



Тема какво значинови [re: NadG]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 18:05



напречно прилежание? Седалищно или...?



Тема Re: ще ви пиша...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 18:15



е нали беше проходила след един час. Какво лежане, какво наместване на органите? Аз имах тежко раждане, ама веднага след като родих ме изритаха да ходя и изобщо не съм лежала след това (освен когато спя разбира се). Айде чакаме подробности.



Тема Re: ще ви пиша...нови [re: NikiFin]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 18:18



Да бе, няма шевове, нормално раждане, аз с пуктано ребро и 3 шева припках 1 час след раждането по етажите. Какво и се намества? Съжалявам, ама майката все пак неможе ли да пише. Може би се отнасям със съмнение към всичко тук, но с риск да се повторя, цялата работа не ми харесва.



Тема Re: ще ви пиша...нови [re: kati_k]  
Автор Mama_Vili (с тъпия ник)
Публикувано21.04.06 19:38



Горката женица............



Тема Re: какво значинови [re: NikiFin]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано21.04.06 22:29



Хоризонтално лежащо с гърба надолу към отвора на матката. Не с дупето (наопаки), а по продължението на гръбнака (полунаопаки). При тази позиция няма вариант за нормално раждане. При опит най-често настъпва извъртане на една страна и $пропадане$ на крайник и вследствие - заклещване. Затова само секциум. Аз съм родена така именно по горните причини. Бебе от 4.200 кг, което почти не се е движело от 7 месец нататък. Знаело се е, че ще е планово секцио. Чакали са настъпване на контракции. Преносена съм 5 дни. Друго време е било, не са режели майките предварително, както правят сега.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано21.04.06 22:35



Най-сърдечни поздрави и много се радвам, че сте се решили да бъде вкъщи!

Слышу голос из Прекрасного Далека....
......В Прекрасное Далеко Я начинаю путь


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NadG]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано21.04.06 22:39



Малко по-горе пише, че са знаели предлежанието на бебето и са прави изследвания!

Слышу голос из Прекрасного Далека....
......В Прекрасное Далеко Я начинаю путь


Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Чeтa]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано21.04.06 22:42



Честито бебче

Аз подкрепям Чета, не може всички раждания да се сложат под един знаменател И аз с близнаците не се знае ако бях родила нормално и ВКЪЩИ дали щях да имам сега 2 живи и здрави душички Да са ни живи и здрави бебоците, но аз не съм за експериментите в 21-ви век.




Тема Re: какво значинови [re: NadG]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 22:57



Мила NadG, може да се роди и без шефове, без упойки и системи, без викове от болка... Акушерката да ти прави само масаж на перинеума, ако си поискаш. Тя не те бърка долу да проверява разкритието, не ти крещи насреща "Напъвай, напъвай" и не срязва пъпната връв веднага... Говорим за безпроблемна бременност и нормално раждане - такава, за която споменава мъжът. Нарича се активно раждане. Моя близка роди така в Германия. А и аз споделям мнението, че макар че раждах 12 часа бе по-леко, отколкото като си взимах шофьорския изпит.
Малко крайно ми се вижда съобщаването за раждането на детето по този начин на социалните.
В София има курс за бъдещи мами, където се говори именно за безболезнено раждане, за което написах.

Редактирано от Heмиpницa на 21.04.06 23:02.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Maktub]  
Автор briaanna (новак)
Публикувано21.04.06 23:20



Да не се окаже накрая Натуралист,че ни будалкаш?

Как намери време да напишеш,че сте сами вкъщи и имаш много работа,а не драсна два реда за пъпната връв и плацентата,за които те питаха момичетата?Бива ли такова нещо?Хайде,бе,човек напиши повече подробности.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: briaanna]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 23:46



Същата тема я има и в бг-мамма, там е писал с подробности.
Аз споделям мнението на мамите от кърмаческият форум относно активното раждане, да не изброявам никове.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: briaanna]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 23:58



Редактирано от Heмиpницa на 21.04.06 23:59.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано22.04.06 01:23



Никой не оспорва раждането в приятна обстановка, било и у дома, но не без присъствието на медицинско лице.
За всички на които предстои това важно решение къде и как да раждат бих искала да кажа, че за съжаление безпроблемната бременност и правилно предлежание не гарантират в никакъв случай нормално раждане
Аз имах прекрасна бременност, раждането си вървеше нормално и в последния момент моя прекрасен син реши да си подложи ръката под главата, заклещи се и трябваше да го извадят с форцепс. Моо близки приятелки родиха съвсем скоро. И 2-те тръгнаха с нормално раждане и завършиха със спешно секцио - поради омотаване на пъпната връв.
Така, че мили бъдещи майки ако сте в България не бих ви препоръчала подобни експерименти



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор kate_ (angelundercover)
Публикувано22.04.06 07:17



много мъдър съвет.

може ли някой да даде линк към темата на човека в бг-мама, аз не можах да я намеря.
благодаря.

====
A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.


Тема ден вторинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано22.04.06 08:22



Вече намерихме най-хубавото легло на света


Бебчето расте с часове! Засега кара само на колостра (първото мляко преди кърмата).
Искам да допълня някои неща, които бях пропуснал от вълнение.

Жена ми 2-3 дена преди раждането "говореше" с детето (по-точно изпращаше му образи) как да застане при раждането (с ръце към тялото) и да не се страхува, за да може всичко да мине като по вода...

Всъщност животът ни дава много повече избори отколкото ние си представяме. Уви, хората с готовите схеми на мислене ограничават приказната реалност до едно скучно ежедневие. А истината е, че човек има дар сам да привлича към себе си събития, хора, ситуации... Всъщност съзнателно или не, всеки го прави. Уви в невежеството си хората привличат и негативни ситуации, защото вярват в тях. А един много мъдър човек е казал преди 2000 години -- "да бъде според вярата ти".

Ще ви препоръчам един филм, в който по съвсем съвременен научен начин е обяснено как човек с очакванията, вярата и волята си САМ създава ситуациите, реалността около себе си. И че същата енергия, която хората отдават да съсипват живота си (вярвайки и занимавайки ума си с грозните, негативни неща) може да се употреби да сътворят един нов и прекрасен живот. Истината е, че това е, което ние с Мирена приложихме на практика...

Филма можеш да вземете



Между другото, обявявам нужда за следните неща: детско преносимо кошче, седалка за кола, самар за гръб за дете (за носене на дете, не е кенгуру). Ако някой има излишни такива, нека ми пише (натискаш върху после върху .



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: mama reni]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано22.04.06 08:48



В отговор на:

Честито! Да ви е живо и здраво детенцето!
По немските канали съм гледала много филми за такива раждания, но ми е много трудно да си го представя. Аз лично по никакъв начин не можех да родя без медицинска намеса (секцио). За това съм благодарна на развитието на науката за това, че си имам живо и здраво съкровище. Но разбира се най-добре е тогава, когато всичко си мине естествено, както го е създала природата.
За мен лично ще бъде много интересно майката да опише своите преживявания, чувства, мисли по време на раждането, ако разбира се има желание.



Жената каза, че ще ви пише с радост, но сега непрекъснато храни бебето. Когато майката е в родилен дом, там първите 3-4 дни пуска само колостра и затова дохранват бебето с изкуствени млека и тя не се грижи за това. Сега в къщи решихме без изкуствени млека и затова то през половин час суче за да може да активизира млякото.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано22.04.06 09:06



Аz само Ще си поzволя да се намеса, zа да кажа, че моето бебе го сложиха на гърда веднага след като се роди и докато ми слеzе кърмата се кърмехме като вас_почти постоянно. Не е хубаво майката да се zалежава, по добре е леки движения, zа да могат да иzтичат лохиите спокойно, а когато се почувства достатъчно укрепнала да прави упражнения zа стягане мускулатурата на таzовото дъно, zа да предотвратите свличания на органите.Поzдрави.




Тема за пъпната връвнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано22.04.06 09:11



тук много питат за пъпната връв. След като бебето излезе веднага го увихме в одеало и го сложих върху майката. Плацентата излезе 10-на минути по-късно, беше цяла (отлепи се цялата), като голям черен дроб. Сложих я в една тавичка и я държах над бебето, за да се източат необходимите неща в него. Вързахме пъпната връв доста по-късно, може би след 5-6 часа по-късно, до тогава плацената беше по-високо от детето. Пъпната връв я срязаха в родилния дом, 10 часа по-късно, когато закарах жената да регистрираме детето, но спокойно можеше да я срежем и у дома, имахме всички необходими инструменти приготвени и стерилизирани.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: surfline]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано22.04.06 09:13



В отговор на:

а когато се почувства достатъчно укрепнала да прави упражнения zа стягане мускулатурата на таzовото дъно, zа да предотвратите свличания на органите.Поzдрави



Четох постингите на жената, тя те моли да й кажеш какви точно упражнения да прави.

Редактирано от Haтypaлиcт на 22.04.06 09:14.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано22.04.06 11:11



Упражнения zа стягане мускулатурата на малкият таz след раждането(могат да се правят от 10тия ден след "Събитието", ако не ви болят много Шевовете:
1) Лягате на пода, свивате краката в коленете и притискате с ръце ребрата от двете страни, вдиШате дълбоко и иzдиШате 2 пъти по бавно от вдиШането.ДиШането трябва да става само от корема и да чувствате леко гъделичкане в областта на матката(zаЩото се прибира на високо). Прави се 2х20 вдиШания.
2) Лягате на пода, свивате краката в коленете и притискате с ръце ребрата от двете страни, вдиШате дълбоко и докато иzдиШате zавъртате краката със събрани колена на дясно, пак вдиШате и връЩате краката на коленете на горе докато иzдиШАте, вдиШате и zавъртате на ляво докато иzдиШАте, после пак вдиШАте и връЩате коленете на горе. Прави се първата седмица 3х10 пъти на ляво и на дясно, после 3ха5, 3х20 и т.н.
3) Лягате на пода, свивате краката в коленете и пускате ръцете покрай тялото, докато вдиШАте повдигате таzа на високо, zадържате zа няколко секунди и иzдиШАйки отпускате на долу. Повтаря се 2х10 преz първата седмица, после 2х15 и т.н.
4) zавърШвате с 1)
Всички упражнения трябва да се правят много бавно и беz напрежение, може да се прави и по 2 пъти на ден, ако се чувствате достатъчно добре zа това.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано22.04.06 11:23



kati_k, аz родих в държавна болница в Германия, и имах всичко това, което Нем е описала, че и отгоре.Раждах в присъствието на акуШерка, а доктора идва съвсен в края на раждането, колкото да ми честити.




Тема Re: за пъпната връвнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mopsy (непознат)
Публикувано22.04.06 13:06



Честито Ви бебче-късметлийче!

Изисква се доста смелост и безразсъдък, за да предприемеш такъв риск. Ами я си представете, че нещо се беше объркало. Тогава какво щеше да правиш?! Чудя се как си могъл да рискуваш два живота едновременно? Не обичаш ли жена си и детето си? Защо си я оставил да се мъчи така? Каквито и да са условията в болниците, поне има лекари и дори най-некъдърният от тях ще е по наясно от теб как да реагира в даден момент. Питам се жена как се е съгласила?! Или може би някой и е оказал натиск? Не искам да обидя никой, обаче подкрепям момичетата, който мислят, че в цялата тази работа има нещо сектантско!

А на онези момичета, които искат да раждат във джакузита и т.н. пожелавам късмет. Тука в България не съм чувала за такива екстри. Иначе ако някой има възможност, горещо му препоръчвам да ражда в частна клиника.



Тема Re: за пъпната връвнови [re: Mopsy]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано22.04.06 13:51



В отговор на:

Честито Ви бебче-късметлийче!

Изисква се доста смелост и безразсъдък, за да предприемеш такъв риск. Ами я си представете, че нещо се беше объркало. Тогава какво щеше да правиш?! Чудя се как си могъл да рискуваш два живота едновременно? Не обичаш ли жена си и детето си? Защо си я оставил да се мъчи така? Каквито и да са условията в болниците, поне има лекари и дори най-некъдърният от тях ще е по наясно от теб как да реагира в даден момент. Питам се жена как се е съгласила?! Или може би някой и е оказал натиск? Не искам да обидя никой, обаче подкрепям момичетата, който мислят, че в цялата тази работа има нещо сектантско!

А на онези момичета, които искат да раждат във джакузита и т.н. пожелавам късмет. Тука в България не съм чувала за такива екстри. Иначе ако някой има възможност, горещо му препоръчвам да ражда в частна клиника.



Знаеш ли, дума "АКО" няма. Има тук и сега. Или става, или не става.

И според мен е време да престанем да сравняваме неасистирано раждане, ставащо с пълно и активно участие на майката и бащата и нашенско раждане в болница с участие на екип, където майката е просто обект на израждане. ТОВА СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА, като да се возиш в личния си автомобил или в автобуса.

Ако някой ви каже -- "веднъж в автобуса някаква жена падна върху мен и ме смаза. Да пътуваш в превозно средство е опасно", то ще важи ли това ако пътувам с личния си автомобил???

Редактирано от Haтypaлиcт на 22.04.06 13:52.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано22.04.06 13:51



Големи сте късметлии, че всичко е минало без усложнения.Ами, ако имаше и дори и всяка минутка е решаваща за спасяване на живота на майката и бебето??????За мен раждането извън болница е излишен риск.Навремето са нямали друг избор....



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mopsy (непознат)
Публикувано22.04.06 14:05



Виж сега драги ми Людмиле,

не мисля, че въобще има място за сравнение между раждането и пътуването в автобус или което и да е друго пътно превозно средство. А що се отнася до болниците - на повечето места може да присъства и бащата. По такъв начин той също участва в процеса. А за родилката искам да ти кажа, че тя не е обект на израждане. Майката и бебето са по-скоро обект на КВАЛИФИЦИРАНА медицинска помощ. Искам да те попитам ти по какъв начин щеше да помогнеш на жена си ако не дай си Боже се беше наложило? По какъв начин следяхте тоновете на бебето? Или може би имате кристална топка?

Късмет на майката и на бебо!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mopsy]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано22.04.06 15:00



Драги ми Натуралист честито Ви бебче много да му се радвате.Аз подобно на повечето се изумявам на смелостта Ви.Лично аз не бих се навила на подобен подвиг,явно чуството ми за самосъхранение е много развито,радвам се само,че всичко е минало ок за детето и жена ти,желая ви късмет.Само едно въпросче имам ,дано не ме сметнеш за сеирджийка-Как реагираха в родилното когато заведе жена ти и детенце,с непрерязана пъпна връв?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mopsy]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано22.04.06 15:04



Людмиле,
предлагам да пуснеш нова тема за активното раждане.
1. Защо в Холандия, Германия, Великобритания и дори в трети страни като ЮАР не се ражда със системи.
2. Каква е връзката между адреналина, ендорфина и окситоцина
3. Как жената ражда в кучешка поза, клекнала или както на нея й е удобно - във вода примерно. Защо полулегналата/легналата поза е най-неудобната за плода.
4. Къде в Европа е възприето раждането така както се ражда в БГ в болнични условия?
5. Кои разкъсвания заздравяват по-лесно - епизотомията или натуралните...
и още и още...Подкрепи с линкове, филмчета и прочие.
Аз пускам темата на деси от бг мамма





Тема Re: за пъпната връвнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано22.04.06 17:39



имаш силна вяра - евала. Но все пак не е хубаво да се изкушава Бог. Раждането е естествен процес и е нормално да се роди както вие сте го направили. Но това не променя факта, че е опасно. Не е било огромен риск, защото днешно време винаги може да позвъниш на бърза помош и ако имаш късмет да реагират своевременно. Все пак обаче си е риск и при това безсмислен. Не са прави, че са ви искали 800 лв за присъствието на медицинско лице - тук в Дания може всеки да избере да си роди в къщи и е безплатно присъствието на акушерка. Но винаги трябва да има готовност да се реагира незабавно. Ако имаш лекарско образование, значи рискът е бил по-малък. Прекрасно е че си се справил, това не е чудо невиждано. Даже в Дързост и красота редовно си раждат в домашна обстановка.
Абе... разбирам те напълно. И аз исках да си раждам в къщи. Но наистина рискът е по-голям отколкото предполагаш, за да го поемаш без да се налага.
И пак съветчето - не изкушавай Бог. Следващия път ако не ти е много противно си ползвай възможността жена ти да роди в болница



Тема Re: какво значинови [re: Heмиpницa]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.04.06 17:40



Ех, немирнице , като отчетеш, че съм последният възможен почитател на нормалното раждане..... $активното$ веднагически се обезсмисля. Не желая да участвам в раждането, не желая да ми дават бебето $веднага$ щом се роди.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор kate_ (angelundercover)
Публикувано22.04.06 21:06



Аз имах прекрасна бременност, раждането си вървеше нормално и в последния момент моя прекрасен син реши да си подложи ръката под главата, заклещи се и трябваше да го извадят с форцепс.

е, да, ама неговата жена е говорила на детето как да застане и как да излезе... какво знаеш ти...

"и няма "ако", има тук и сега"

отначало бях ентусиазирана, защото и аз предпочитам естествените неща, но в случая става дума за психопатология - не е ясно дали е налице и у двамата или жената е по-податлива и е обработена (brainwashed) от доминиращия съпруг. щракни върху линка в профила му и ще ти стане ясно, че тук си говорим с фанатик, по-консервативен и опасен от всякакви лекари, дори и най-недоучилите .

"The cure for all cancers"? - I rest my case.

Да пази Господ горкото дете с две откачалки за родители.

====
A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 00:01



[quote author=lilfi link=topic=39604.msg1643777#msg1643777 date=1145535768]
Оплаквам се на педито, че нещо не мога да поставя бебето правилно на гърдата и постоянно имам рагади и как все се мъча да напъхам гърдата по- надълбоко, че да не хапе само зърното. А тя казва: О, недей да правиш така. :naughty:Твоите гърди са големи и на бебето може да му се догади и да почне да плюе гърдата. Ще търпиш болката :2gunfire:- то си знае как му е най- добре да суче.
А сега де? Да търпя ли или да отбивам? newsm78



Ти сериозно ли питаш - ако имаш проблеми със зърната можеш да кърмиш временно със силиконови зърна, освен това се мажи (аз се мажех с крема за зърна на Авент, но може и с гармастан или Ланолин). Като се оправят наистина гледай да свикнеш бебо да захапва не само зърното. Успех :peace:



Тема какво е "АКО...."нови [re: Mopsy]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано23.04.06 01:45



Имаше един лаф -- АКО Левски беше с гуменки (а не с цървули) щеше да е жив...

Искам да знам, какво имате в пред вид като казвате: АКО детето в последния момент се беше обърнало в седалищно, ами АКО беше получила кръвоизлив и т.н.?

Въобще, какво кара един човек да казва на друг -- "какво ще стане АКО излезеш с колата до магазина и те удари камион?" да речем? ОК, разбирам, това се случва в България постоянно. Но това АКО ще значи ли, че аз и семейството ми трябва да вървим само пеша или още по-добре изобщо да не излизаме от вкъщи?

Поправете ме ако греша, но аз смятам, че подобно на въздуха, рискът и смъртта са НЕВИДИМА час от живота ни и всички ние живеем ръка за ръка с тях, независимо дали го осъзнаваме. Та кой е казал, че само раждането у дома е опасно? Всеки път, когато шофирам със жената (и детето) до детския лекар аз рискувам живота на мен и семейството ми от катастрофа.

Някъде бях чел статистики, че шансът един човек да го удари гръм и той да удари шестица от тотото е един и същ -- един на Х милиона. Но досега не съм чул някой да казва "Когато ме удари гръм...."

Аз и жена ми съзнаваме, че шансът тя да загине при раждане у дома или, да речем, катастрофа е еднакъв. (всъщност много по-вероятно е от катастрофа, според статистиките...) А ВИЕ ОСЪЗНАВАТЕ ЛИ ГО? И че ако ежедневно шофираш (или се возиш) необезпокояван(а) от този риск, би трябвало така спокойно да приемеш и риска за неасистирано раждане.

Защото колкото и внимателно да карам и да съм взел всички предпазни мерки, нищо на света не може да ми гарантира, че водачът на насрещният автобус няма да изпусне волана и да се вреже в нас... Такива неща се случват непрекъснато.

Много повече жени са намерили смъртта си в автомобила при катастрофа, отколкото в дома си, по време на неасистирано раждане.

Въпреки това аз НАЙ-ОТГОВОРНО пред всички тук заявявам, че ще продължавам да карам семейството с автомобила ни!

P.S.
Интересно дали за това ми решение сега ще ме обявят за човек с психични отклонения и ще ме укорят че рискувам беразсъдно живота на жена ми и детето?

Редактирано от Haтypaлиcт на 23.04.06 03:14.



Тема Re: какво е "АКО...."нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано23.04.06 10:34



Аз едно нещо не мога да разбера.
Девойки, човекът е поел риска жена му да роди в къщи според техни си разбирания. И НЕ дай боже, ако се беше случило нещо с него или с детето повярвайте ми той сам ще си поеме отговорност и ще си бие главата до края на живота си заради взетото решение А представете си, че жена му роди в болница и там се объркат нещата.....дали лекаря ще поеме отговорност. Надали...аз не познавам лекар осъден заради лекарската му немърливост, която е довела до смъртен случай.
Три мои приятелки си загубиха децата по време на раждане. Всичките лекари продължават да практикуват с пълна сила.
Така, че не обвинявайте човека, че е луд или така нататък има си негови разбирания и това е......
Аз лично не бих направила подобно нещо, но по този свят разни хора, разни разбирания



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 18:02



Извинявайте за горния постинг ама тоя дир ще ме побърка
та бях написала следното:

Не мога да разбера защо бъркате безумието, което Людмил е извършил с активното раждане по света, то се извършва под лекарски контрол.
Искам да кажа, че в цялата работа нещо не е наред - той непрекъснато си противоречи - първо искали да раждат сами вкъщи, после казва (говоря за темата в бг-мама), че жена му не усетила кога са й изтекли водите и вече нямало време да се ходи в болница.
Също там пише, че завързал пъпната връв 30 мин след раждането, сега тук говори за часове.И въобще няма смисъл да продължавам, защото са много.
Не мога да разбера каква е идеята на цялата тема, според мен е да се пропагандира раждането вкъщи без лекарско наблюдение, срещу което съм категорично против. Вярно е че всеки има право да решава какво да прави с живота си, но тук става въпрос и за друг живот. И не ми обяснявайте, че процента на усложнения бил малък, ами ако се случи вие да сте в този процент?
И въобще в България скоро активно раждане у дома според мен не би могло да се случи.Знаете какво е движението например в София, ако се получи усложнение сещате ли се за колко време ще дойде линейка,за колко ще ви закара до болница и ще ви въведат в операционна
Много съжалявам, че изписах толкова, но просто съм толкова възмутена от изказванията на Людмил в бг-мама и сравняването на раждането с това на животните и с карането на кола, че просто имах нужда да си излея недоволството



Тема Re: какво е "АКО...."нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 18:10



Людмиле сравненията ти са просто умопомрачителни.
Никой не е казал, че няма риск в много от нещата, които правим, но гледаме да го сведем до минимум.
Ти например като возиш детето в кола ще го слагаш ли в столче, за да е по-сигурно при евентуална катастрофа не дай Боже или ще си го оставиш така, защото не зависи от теб дали някой камион няма да ви удари



Тема Re: какво е "АКО...."нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано23.04.06 21:21



Ако караш автомобил ще убиеш себе си. Ако си безотговорен към себе си ще на вредиш само и единствено на самия себе си. Ако си безотговорен към нероденото си дете и към съпругата си, или ако и тя е безотговорна към това дете, тогава кой е виновен? Как поемата риск за живота на някого, та било това и собственото ви дете и кой видава това право? Да има прикизка, 4е каквото ти е писано, но защо поемате ролята на Господ в момента и ако това вече не е лудост, зачи аз съм полудяла. Извинете ме, но всичко това е абсурд. Аз съм се борила за живота на детето си и 5 години сме го "правили отнова", за да оживее и стане нормално дете. Вие сте безотговорни.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано23.04.06 21:39



Не мога да разбера защо бъркате безумието, което Людмил е извършил с активното раждане по света, то се извършва под лекарски контрол.

Kleo_80, наистина ли не виждаш връзката между моите постинги за активното раждане и раждането на детето на Людмил???????

Както и да е, няма нужда да се хабя да пиша.
Писна ми.......като развалена плоча....




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано23.04.06 21:45



е фанатик и това е по-обезпокоителното в случая. Тоя път рискът му е спечелил, но не се знае следващия път какво ще стане. Лошото е, че така придобива смелост да върши и по-големи глупости. От самата му тема лъха много мощно на фанатизъм... ама мноо....



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано23.04.06 22:58



Учението на Петър Дънов да ти говори нещо?

Системата с окситоцин дето я прилагат и полулегналото положение на родилката при раждане в болнични условия с лекар и акушерка са причина за % повече проблеми при раждането при една безпроблемна бременност - французите са набъркани тука, т.нар. предизвикано раждане.
В някой страни се отрича това и се набляга на така нареченото активно раждане. Болката е свързана със страх и вследствие на това се отделя адреналин. Ако няма адреналин - няма какво да подтисне производството на ендорфин и организма ти се обезболява по естествен начин и раждането протича без викове, паника и болка.
За курса в София - студио Лина, водеща курса г-жа Слава Маймарова.

Признавам, засърбяха ме пръстите.....
Надявам се, да съм била полезна с нещо! Бъдете толерантни към инакомислещите!

Редактирано от Heмиpницa на 24.04.06 00:49.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 23:47



И аз това имах предвид, а не че по принцип имам нещо против активното раждане или въобще различния тип раждане - аз например исках да раждам във вода, ама в Бг такова животно няма и като няма не си го организирах сама, защото така ми се иска.
Живот и здраве, ако имам 2-ро може и да доживея да направят такова нещо и тук



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано24.04.06 08:01



В отговор на:

За съжаление вече нещата не са като едно време, когато хората са раждали по нивите здрави деца. Сега се храним лошо, дишаме мръсен въздух и т.н., да не говорим за радияция и всичко останало. Това оказва голямо влиание на бременността и плода. Затова за мен е немислиимо да се прави такова нещо в къщи.



Изглежда трябва да започна по-отдалече за да видите цялата картина. Всичко се промени, когато напуснах добре платена работа в софийска фирма и купих малка къща в провинцията, разположена извън града, в безлюдна местност всред лозя и овощни градини, където се преместих да живея. Тишина, чист въздух, градина, овошки, ръчен труд, ароматни сутрини и спокойствие, ето това съм търсил цял живот.

Tози начин на живот премахна много мои догматични схващания. Осъзнах за първи път пълнотата на простия живот и това да правиш което ти е по душа в момента, да си бъдеш сам шеф. Вече не мислех за бизнес планове и корпоративна политика а за лехите със зеле, събиране на гъби, сушене на плодове и т.н. Ако преди имах за цел да постигна благосъстояние, респект и имидж сега имах за цел да заживея максимално просто, здравословно и самодостатъчно.

Малко по-късно се запознах със приятелката ми, която е живяла в по този начин 3 години в Еленския балкан.

Заедно сме неоценим екип, създадохме малко стопанство, тя усвои печене на хляб, мелене на зърно, работата по градината, усвоихме разпознаването и събирането на десетки видове билки, гъби, плодове и т.н. Искахме да възстановим най-доброто от живота на нашите прадеди-българи (известни в цял свят с дълголетието си). Храним се предимно с наша храна, отгледана без химикали но с много любов. Печем пълнозърнест хляб с прясно смляно (у дома) брашно, водата за къщата се взима от извор (с помпена система) а топлата вода се загрява от слънцето със слънчев колектор. Отопляваме се с дърва, които събирам от близката гора а с пепелта наторявам градината... Месо не употребяваме, захар и сол -- също. Нито един от двамата не пуши и не употребява други наркотични веществам включително алкохол.

Аз се научих да майсторя неща от дърво, метал, да ремонтирам и поправям. Денят ни протича в пъстро разнообразие, един ден може да боядисвам, друг ден да чета книга и да почивам, трети ден да събирам дърва за отопление за зимата. Нужните пари за семейството (а те са 10 пъти по-малко, отколкото бяха разходите ми в София) набавям с работа на парче, като консултации по интернет за местни фирми и др. Телевизия не гледаме, радио не слушаме, единствената информация черпим от интернет.

Тук трябва да спомена, че преди зачеването на детето аз и жена ми направихме пълно обновяване и изчистване на тялото, което включва пост, изчистване на храносмилателния тракт със система от билки и клизми и после изчистване на лимфната система с 10 дневна диета от цитрусови сокове. Жената направи и изчистване на черния дроб със зехтин и лимон. Това гарантира, че семето ще е посадено в най-благодатната почва... И двамата сме вярващи християни и искренно вярваме в помощта, с която Бог дарява търсещите.

И ето дойде мига, когато пожелахме да си имаме дете, което да отрасне възможно най-близо до природата, в красива среда, да развива фантазията си и да се радва на простия и хармоничен живот на древните българи. Естествено продължение на това е то да се роди в хармония, под родния си покрив, в прегръдките на майката и бащата, тези, които са го призовали на света. Или както казва поетът "Бяла спретната къщурка, с две липи отпред. Тука майчина милувка сетих най-напред". И наистина, синът ни се роди в ръцете ми, а аз го посрещнах с думите "ДОБРЕ ДОШЪЛ СИНЕ" и изживях най-щастливият миг в живота си. Погледнете само снимката от първия ми постинг. Тя е снимана почти веднага след като се появи детето на бял свят! Вижте колко спокойно спи, защото се чувства защитено и уютно. Колко по-различно от посиняло от рев новородено, върху което сестрите извършват рутинните си процедури.

Колкото до статистиките с проблемните раждания -- смятам, че те засягат най-вече жени, които водят заседнал, неправилен начин на живот, хранят се с храни, в които има нежелани химикали, в градска среда с мръсен въздух, шум, че те живеят във среда със стрес, негативни емоции и тютюнев дим.

Виж, да бе провел някой статистики сред бременни жени, които не пушат, не пият, които са искренно вярващи християнки, който се хранят природосъобразно с чиста храна и подготвят тялото си (бъдещият дом на децата си) преди зачатието с пост и изчистване, които живеят изпълнен с положителни емоции живот и се трудят физически..... тогава резултатите от статистиките щяха да бъдат съвсем други...

Редактирано от Haтypaлиcт на 24.04.06 08:24.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано24.04.06 11:14



Щом пишеш тук, явно търсиш мнения - моето е доста противоречиво... от една страна ти се възхищавам, от друга смятам, че си вманиачен
И ще ти кажа защо - заради това:

"Колкото до статистиките с проблемните раждания -- смятам, че те засягат най-вече жени, които водят заседнал, неправилен начин на живот, хранят се с храни, в които има нежелани химикали, в градска среда с мръсен въздух, шум, че те живеят във среда със стрес, негативни емоции и тютюнев дим.

Виж, да бе провел някой статистики сред бременни жени, които не пушат, не пият, които са искренно вярващи християнки, който се хранят природосъобразно с чиста храна и подготвят тялото си (бъдещият дом на децата си) преди зачатието с пост и изчистване, които живеят изпълнен с положителни емоции живот и се трудят физически..... тогава резултатите от статистиките щяха да бъдат съвсем други..."

Всичко друго в начина ти на живот е прекрасно според мен. Но не е добре за теб да си толкова краен и непримирим.
Разбира се, ти си решаваш - основно право на човека



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 12:25



Радвам се за вас, че сте намерили своя свят. Но нали осъзнаваш, че тук има едно много голямо АКО. Ако човек приема и харесва да живее по този начин. Ако това му е близко, вълнуващо и изпълващо със смисъл. Във всички времена е имало хора и хора. И по времето на онези стари българи, на които ти се възхищаваш е имало хора, които са ставали войници, които искат да се откъснат от оградите си, водачи, които са искали да вървят пред масите, учени, пътещественици. хора, за които градинките и лехите далеч не са били достатъчни за размаха на съзнанието им. хора, които се опиянавт от скоростта в живота .

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: indian rose]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 12:31



.....и се трудят физически.....

Ето, тука обаче директно ще се възмутя, пък ти му окритикувай. Не смятам, че една копаеща жена е по-добре предразположена да бъде майка от една учителка, лекарка или инженерка. Не отричай прогреса.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NadG]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано24.04.06 13:45



В отговор на:


.....и се трудят физически.....

Ето, тука обаче директно ще се възмутя, пък ти му окритикувай. Не смятам, че една копаеща жена е по-добре предразположена да бъде майка от една учителка, лекарка или инженерка. Не отричай прогреса.



Виж самата как мислиш в готови мисловни шаблони -- физическа работа = копане. Че къде съм казал, че жена ми копа градината? Тя извършва ежедневно най-разнообразни физически дейности, благодарение на които мускулатурата й е стегната и има нужният тонус. Освен това жена ми си прави и тибеткси упражнения по време на бременността (това забравих да го упомена). Защото тя знае, че раждането изисква свръх-усилие от жената и ако тялото и мускулите й не са готови за това, тогава...
Прогреса е пряко свързан с атрофирането (физическо и духовно) на съвременния човек.

Редактирано от Haтypaлиcт на 24.04.06 13:53.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: indian rose]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано24.04.06 13:51



В отговор на:

Всичко друго в начина ти на живот е прекрасно според мен. Но не е добре за теб да си толкова краен и непримирим.



непримиримостта със общоприетото, със коловизите на живота, в които хората пътуват ме изкара от тях. Ако не бях непримирим щях да съм още в опушената София и да се залъгвам, че парите ми носят щастие и че хубавата къща и кола са моята цел.
Не търся мнения, защото нямам нужда от тях.
Споделям това, защото съм сигурен, че мнозина чуват за първи път такова нещо и мога да помогна със съвети. А за крайността -- може би си права, защото жена ми също ми казва, че понякога съм краен в оценките си. Но, никога не е късно човек да се промени. Освен това си имам и учител по невинност и смирени... на 4 дена.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано24.04.06 14:04



Явно все пак хубавата къща е важна за теб, макар че представата ти за нея е различна от тази на други хора Според мен къщата ти е много хубава... съдя по снимката Аз също живея в къща, макар и в София - според мен е някак по-"човешко" Разбира се, не всички имат такава възможност, но при мен така се случи и е много приятно
Ако наистина нямаш нужда от мнения, не е имало смисъл да пишеш тук... повечето хора приемат всеки постинг като покана да изкажат мнението си



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Titana (одухотворена)
Публикувано24.04.06 14:09



Поздравявам те за този начин на живот.Мисля,че съзнанието и на двама ви е било отворено,имали сте знание и затова сте били сигурни за успешното раждане в къщи.Може би ,ако бебето се беше родило в болница е щяло да има усложнения.И аз преди години се опитах да живея така,още не бях омъжена.Но със семейството си намерихме златната среда.Не сме съвсем откъснати,гледаме телевизия,децата не са изолирани...а и си хапваме месо.За мен решението в днешно време е съчетаването на природосъобразния начин на живот и цивилизацията,иначе ставаме или прекалено стерилни или прекалено материални.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 14:22



Ех и ти - копане беше образен израз! Прогресът за мен не подлежи на коментар за наличността или липсата на $необходимост$ от него .

А би ли споделил с нас, дали възнамеряваш детето ти да ходи на училище или ще придобива знания така от блеене в пространството. Все пак ти определено очевидно имаш образование като описваш загърбения от теб живот.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано24.04.06 15:19



Поли, не знам къде точно “по света” израждаш, но информацията ти и реакциите ти по повод постинга на Натуралист са неадекватни. Няма да се разпростирам из отделните страни на Европа, за Германия съм обаче сигурна, че се уважава правото на жената и на семейството да избере най-добрия за родилката и за бебето. Към днешна дата един процент от децата в Германия се раждат вкъщи, със или без медицинска помощ, никой не гледа на това като на ексцентризъм, безотговорност или дявол знае кое от истеричавите ти обвинения. Не дрънкай глупости за непременната намеса на медицински кадри или за незаконност на раждането вкъщи. В т.нар. Geburtshaus персоналът се състои от обучени “помощнички при раждане” и акушерки, но те не са лекари /в интерес на истината може да бъде извикан лекар, ако се наложи, но това е било и вариант и при Натуралист/. За да бъдеш следващия път по-добре информирана, прочети няколкото линка по-долу или просто кликни в Гугъл и търси Hausgeburt
http://www.dkv.com/start.phtml?content=entbindung_familienkreis.phtml
http://www.hebamme4u.net/hausgeburt.html
http://www.lifeline.de/cda/ci/text/show_print/1,1922,2151,00.html



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано24.04.06 15:20



Най-напред честита ви радост, Натуралист! Да ви е жив и здрав синът ви, да расте и да ви радва! Искрено съм възхитена от решението ви за раждане в домашни условия. Чета по-горе, че те възприемат като ексцентрик и дори те предлагат “по пионерски” за наказание. От постингите ти личи обаче, че стоиш над такива дребнотемия. Важното според мен е, че детето ви е заченато и родено в любов, хармония и топлина и мога само да ти пожелая те никога да не изчезнат от семейството ви. Дано да заченете и родите още много такива деца, желая ви го най-искрено.
Няма да коментирам поведението на т.нар. медицински лица и размера на изнудваната сума. В такъв случай може би и аз бих предпочела уединението на тихата музика и мъдростта на природата.
За кърменето. Мога от опит да кажа, че Хана засука от мен още на първия час от раждането си. Още си спомням как прилази нагоре по мен, за секунди си намери каквото търсеше и както секунди преди това се дереше, се успокои, а аз благодарях на Бога, че инстинктите на детето ми са си на мястото. Нямаше глупави изкуствени млека за захранване, нямаше води и анасони. Само мама и така до 7-ия месец. Оставете сина си спокойно да изсуче всичката коластра, а като дойде истинското мляко, можеш да предложиш на майката да се наложи със зелеви листа или с малко извара – отнема част от “работната топлина” при производството на мляко, както тук се шегуват. Един съвет на дългомесечна кърмачка – не давайте вода, освен ако не е много топло през лятото или, не дай Боже, детето вдигне висока температура, за да предотвратите обезводняване. Млякото е най-добрата храна и съдържа достатъчно от всичко за първите месеци на детето.
Благодаря ти, че сподели този свещен акт с нас. Върна ме в дните на моето раждане с цялата му красота. Ще следя темата ти с интерес, както и ако решиш да пишеш пак за развитието на сина ви.
Предай на съпругата си моите най-искрени поздравления и благопожелания.

Редактирано от Mi6ka на 24.04.06 15:29.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NadG]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано24.04.06 15:28



NadG, честно казано сега като гледам какво е пребита майка пред детска градина, рушвети, спонсорство, ТВ в детската градина, секс, алкохол, наркотици, ниски оценки, липса на мотивация, липса на уважение към учителите, чалгаджийница /От къде на къде да уча! Я виж Гешата къв мерцедес кара, пък е двойкаджия/...ме обхваща паника, а Стефан е само на 7 месеца!!!

Много се радвам за семейството ви, Людмиле! Живейте спокойно и честито според разбиранията си! Нека синът ви се изгради като самостоятелна личност с бъдеще, а не като клонинг! Най-същественото е невидимо за очите!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 16:13



Има градини и градини (държавни!), училища и училища (също държавни). И аз докато бях ученичка имаше пропаднали ученици, но тогава просто ги криеха и прибутваха назад. Може да ви звучи бабешки, но аз така мисля. Мързели винаги си е имало. Както и съвестни деца. Аз не разчитам на училището за възпитание, а за знания - малко проста наука, малко литература, малко математика, пък после всяко дете си има възможност за развитие, която родителите му му посочат.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор Acя ()
Публикувано24.04.06 21:01



За нещастие не мога да не се съглася с теб!лудост е да се предпиемат такива "акции" без присъствието на акушерка, или поне трябва да има осигурено знанието на медицински екип в готовност да реагира!
радвам се че се е родило едно здраво и право дете, обаче се опасявам за психичното му здраве в обкръжението на родителите му!всичко ми намирисва на секта!
и Натуралист като искате да се върнете към древните ценности на българите, да те информирам те не са ползвали интернет!и още нещо най-голям брой дълголетници има при урановите мини в Кавказ, дали не е време да се преместите, някъде близо до уранови мини!


Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 24.04.06 21:05.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Acя]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано25.04.06 00:26



В отговор на:

За нещастие не мога да не се съглася с теб!лудост е да се предпиемат такива "акции" без присъствието на акушерка, или поне трябва да има осигурено знанието на медицински екип в готовност да реагира!



A не е ли лудост да искаш 800 лв. на едно младо семейство в деня преди раждането, защото се надяваш, че в безизходицата им ще ги получиш?


радвам се че се е родило едно здраво и право дете, обаче се опасявам за психичното му здраве в обкръжението на родителите му!всичко ми намирисва на секта!



Би ли дала определение за "нормална психика" и "секта"? Може би е в реда на нормалното, според теб промиване на мозъка пред телевизора от ранно детство, ядене на чипсове и шоколади и т.н.

В отговор на:

и Натуралист като искате да се върнете към древните ценности на българите, да те информирам те не са ползвали интернет!



интернета не е ценност а просто инструмент
В отговор на:

и още нещо най-голям брой дълголетници има при урановите мини в Кавказ, дали не е време да се преместите, някъде близо до уранови мини!



Благодаря, но тук си имам всички условия за дълголетие.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано25.04.06 12:23



За Дънов нямам особено положително мнение, но това няма значение.
И аз с 2 ръце съм ЗА естественото раждане и всичко естествено. Не ме е страх от родилната болка, а ме е страх за бебето ако не излиза. Така беше при мен както вече писах. Докторите искаха да си родя нормално и ме изчакаха 12 часа на изтекли води и болезнени, но неефелтивни контракции. Когато организмът на родилката е изтощен до дупка (както беше при мен от неспане) вече не може да контролира нормалния родов процес. Родилката заспива, припада, контракциите не водят до разкритие и това не се знае до кога ще продължи и какъв ще бъде изходът. Ако можеше да се спре раждането за няколко часа за да си почине майката и после да продължи щеше да е добре. Ама не става така. Затова при мен прибегнаха до окситоцин, които даде резултат и бебето се роди след няколко часа. Другия вариант беше секцио, дори ги помолих да го направят, щото имах чувство, че ще умра. Но те предпочетоха нормално раждане. Мисля, че действаха много разумно и съм доволна. Свикаха екип от лекари и всички взеха това решение, не беше еднолично.
Пак ти казвам, даже тук ме нападаха в клуба като обявих, че искам да си раждам в къщи. Но след първото ми раждане вече знам, че няма и да си помисля да раждам в къщи занапред. Благодарение на нещастния ми опит. Има други с лесно раждане, които не мислят като мен. Те са щастливки



Тема Странно, много странно...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано25.04.06 13:55



Странно ми е какво прави такъв човек в 0 часа да отговаря изречение по изречение на мнението на друг (според мен разумно агресивно!). На мен ми звучи като целенасочена проповед.

Колкото до сектантството-ми зачетете книгите от серията Анастасия и ще видите откъде идва Натуралист...

Ако всичко това е истина- честито. Гледайте детето да стане генийче, че средностатистически хора много...



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано25.04.06 14:04



Всичко е индивидуално, но трябва да имаш избор как да родиш! Тук вероятността да НЕ ти бият системата, да НЕ те срязват долу и да НЕ лежиш легнала в леглото е много малка, особено ако си първескиня!
Повечето мами не са чували за активното раждане като опция, затова нападат в повечето случаи Людмил...А човека си каза, че са искали да присъства мед.лице, ама то си е искало парички. А детето е било на път.
Интересно ми е, ако аз примерно тръгна да раждам, но по някаква случайност родя в нашата колата /без екип/, пак ли ще ме изкарате сектантка, ненормална или луда?... Мисля си за второто детенце да си седя до последно вкъщи.
В чужбина се набляга именно на активното раждане, тук не е така! Затова е хубаво да се чете, мисли и анализира и да не се напада инакомислещият!

Че Людмил е последовател на Петър Дънов е друг въпрос!

Редактирано от Heмиpницa на 25.04.06 14:07.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Acя]  
Автор cchery ()
Публикувано25.04.06 15:05



Не бях се зачела в тази тема, ама сега го направих и нищо ново под слънцето - още един прекалено краен жител на тази земя.

Живея в 21 век и това ми харесва. Най-хубавото на този век е възможността да правя избор относно начина си на живот. И хич не обичам да ми казват, че живея стресирана, шокирана, опушена и омърсена в София. А пък като ида на нивата ще се очистя. Да ти напомням ли каква дата е утре? Или като човек, занимаващ се с компютри и нет си попадал най-малко на вируса с това име, ако не си спомняш конкретното събитие. 26 април 1986 година, малко преди зазоряване избухва 4-ти реактор в Чернобил. Оттогава досега няма чисто място в България, пък ако ще и на връх Ботев да живееш - даже там радиацията е по-висока. Така че да ми говориш, че живееш здравословно, нещо не ми се вярва. Но изборът си е твой! И на жената ти като се надявам, че тя сама и доброволно е направила този избор!

Само, моля те, не ми казвай колко съм болна, обездвижена и каква ли не, щото живея в София, не меля зърно и не пека хляб, а пък мъжът ми не ме е гледал как се правя на куче докато раждам. И като повярвам в Господ, който за мен е химера, ще ми се изтърси най-голямото щастие на земята. Нека аз определя какво за мен е този Господ, пък после да вярвам в него.

Вие самите, докато се опитвахте да си направите бебе, вярвахте ли си, вярвахте ли силно във вашата любов, желание и мечти. Бяхте ли единни в душите си. Защото ми се струва, че това ви е липсвало, след като не са ви помогнали медицинските практики. И после чудото е станало. За теб то е под името молитви и го оправдаваш с Господ, за мен е под името единение и е резултат от единението на двама души силната им вяра и обич един в друг.

Едно нещо ми направи силно впечатление, не сте повикали лекар при раждането, вярвали сте в Господ и в това, че той ще ви насочва. Защо тогава сте го пренебрегвали по време на бременността и все пак сте ходили на консултации, ехографи и т.н. Не ви ли е отворил очите, за това, че всичко е наред и по време на бременността, без лекарски контрол? Меко казано е противоречиво да говориш за акушерките и лекарите, които израждат майките колко са ненужни, как не разбират и само се карат, но като стане нужда, все пак да са потребни!!!!!!!

Далеч не отричам избора, който сте направили, честитя ви здравото и силно юначе, но според мен сте постъпили безотговорно!



Тема Що си мислиш, че си казалнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано25.04.06 15:26



нещо смешно или оригинално. Двигателят с вътрешно горене и автомобила са създадени в началото на миналия век. И да, тогава са били атракция, ама сега да си караш автомобил и да возиш някого в него, едва ли е чудо невиждано?

"Много повече жени са намерили смъртта си в автомобила при катастрофа, отколкото в дома си, по време на неасистирано раждане." - `ми нормално! Сравни процентно колко жени карат коли или се возят и колко раждат вкъщи. Как изобщо я изкара тази аналогия?



Тема Просто си раzсъждавам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано25.04.06 16:40



По темата...родило се е дете...ЧЕСТИТО...Родило се е в къЩи, с помоЩта на таткото и активното участие на майката...оЩе по_хубаво...майката се е хранила zдравословно, правила е упражнения, подготвяла се е...баЩата съЩо...това е най_хубаво...иzбрали са хората да не се мъкнат по скапаните ни болници...лоШо няма...не са подсигурили присъствие на медицинско лице...е виж това е лоШо, но пък стават и инциденти при които деца се раждат беz медицинска помоЩ, да ама това не е било инцидент, а преднамерено реШЕние...даже ексцентрично реШение бих каzала...Аz лично не бих го направила...медицинското лице е искало подкуп...е това е печално....от къде на къде видяхте секти, сатаниzъм, култове и прочие...Той каzва Бог му е помогнал...всеки има неЩо, в което вярва_Бог, Богородица, Съдба, Късмет и пр..аz каzвам, че съм имала късмет с леко раждане...човекът си живее на село, и си работи в градината, че вие нямате ли рода по селата? С какво се раzличава техният живот от тоzи на ЛЮдмил и жена му? И последно....Е КАК НЕ ВИ Е СРАМ ДА ГОВОРИТЕ ЗА СМъРТ, ЗАТВОР И т.н. В ТЕМА ОПОВЕСТЯВАЩА РАЖДАНЕ НА ДЕТЕ?




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано25.04.06 16:42



Значи, като са "осигурили екип за в къщи", те би трябвало да са им казали колко струва това нещо. Ако не друго си има държавни такси за това, например в болница упойка по желани при нормално раждане е 100 лв., избор на лекар 80 лв. и т.н. Второ, като са на село и не се знае на колко километра е това от нормален град, нормално е да предвидиш всичко, а не да чакаш последния момент. Хората казват, 4е в големине градове трябва да предвидиш натоварения трафик, а какво оства да отидеш до село при кошмарните пътища. Така, 4е аз мисля, 4е въобще не е имало такава уговорка. Просто хората така са си решили. Затова смятам и заствам 100 % зад думите си, че това е пълна безотговорност спрямо детето, а и спрямо майката.



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано25.04.06 16:51



Човекът твърди, че е интелигентен, дошъл от града, отказал се от интензивния живот и отишъл на село, а не човек без информация, неразбиращ и незнаещ, който видите ли просто решил жена му да роди в къщи, както е ражадала и баба му преди векове. Ползва интернет, консултира фирми и т.н, това означава, 4е има образование и то не е основно. Тогава за какво говорим? Всички казваат, много хубаво, 4е сте го направили, но аз не бих рискувала, ами защото имаш здрав разум, не за друго. Стига вече, наспорих се. Че са ни скапани болниците така е, но и колко деца и родилки са спасили и това е факт. Много се надявам жена му да е добре и бебето също и това е което мога да кажа.



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано25.04.06 17:40



ама той си е сектант. Питай го ако искаш, не вярвам да е тайна и ще ти каже. Това не е обвинение, а е факт. И кой казва, че е лошо? Лошо е, че е фанатизиран - това също е факт, усеща се просто от всяка негова дума. Но това пак си е негов проблем. Иначе животът на село и всичко останало без излишните рискове са си нещо мноооого хубаво



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: kati_k]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано25.04.06 17:42



Къв спор пък видя ти?
Преди да изкажете мнение, четете внимателно даден постинг.
Иначе се говори наизуст и се изопачават нещата.
"Медицинска помощ у дома всъщност осигурихме, но в последния момент ни поискаха 800 лв. и се отказахме от тях. "

Пак в последният момент, но в болнични условия:
Родилка умря за 500 лева
Ноември 2004 година
Корупцията при раждането у нас и как за 500 лв. рушвет родилка умира в ръцете на доктор, е друг от потресаващите репортажи на журналиста Васил Иванов. Една жена отива да ражда, лекарят и иска 500 лв. подкуп на ръка. Той я вика специално в своята смяна, но при раждането се оказва, че няма разкритие. Но той бърза тя да роди в неговата смяна, за да си вземе парите. Слага й системи за предизвикване на раждането. От това бебето тръгва да излиза бързо, разкъсва майката, тя губи много кръв, правят й много кръвопреливания, но организмът не може да си образува някакви телца и тя умира. А бебето се ражда с кръвоизлив на мозъка от притискането на черепа. Този доктор е можел да направи и секцио, но за това трябва упойка и анестезиолог. И съответно рушветът се дели, а той не е искал това. И така за 500 лв. една млада жена си отива.
Направих интервю с него, посочва Васил Иванов и той каза, че не взема пари. "Намерихме една смела жена в 6-е месец бременна и й дадохме скрита камера в чантата. Още при първия преглед си каза цената и условието парите да са на ръка. Има разследване срещу лекаря, но по време на следствието, той е излязъл в болнични. След него - пак е на работа в частна клиника", заключава журналистът.


Малко кофти е усещането, че живота на детето ти струва едиколко си.

За следващото твърдо съм решила или отивам в последният момент или при сестра ми в Германия. Макар да смятам, че моето първо раждане мина много леко за мен самата /със система, контракции на 5 мин, без разкритие, 12 часа, с вакуум и епизотомия/.

Редактирано от Heмиpницa на 25.04.06 17:57.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано25.04.06 17:48



Най-същественото е невидимо за очите!

Съгласна съм. То май наистина при това положение, ще е най-добре, ако детето си седи в къщи на село и се среща колкото може по-рядко с градския живот. И аз се чудя от сега как да си опазвам сина - страх ме хваща като гледам на къде е тръгнал света. Мисля, че Натуралистът си живее прекрасно в селцето и се надявам да си опази детето колкото може.



Тема Питам...нови [re: NikiFin]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано25.04.06 17:54



...Натуралист, би ли се определил като сектант?




Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: Heмиpницa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано25.04.06 17:54



Тя е родила сутринта, защо като в последния са поискали 800 лв. не са отишли в болницата? Прочетох много добре всичко и по-принцип първо чета после пиша. Абе хора, като не искате да видите нещата проблема си е ваш? Ти ще родиш ли в къщи в селската къща? ами ако стане усложнение, какво ще правиш? Просто не разбирам за каво си говорим.



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: kati_k]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано25.04.06 18:00



Да, бих родила........вкъщи, във ваната, с майка ми. Не за друго, мъж ми ще припадне от гледката.
Не е виждам проблем. Това не е сектантско, а нормално явление по белият свят.

Редактирано от Heмиpницa на 25.04.06 18:37.



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: kati_k]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано25.04.06 18:11



kati_k, конкретно...не, не бих родила в къЩи...неzависимо дали е на село, в град или в дън горите Тилилейски...не ми стиска...ако има акуШерка _може би...аz и със секцио не бих родила...нооооооооооо това не zначи, че не се прави едното или другото, zаЩо трябва да слагаме обЩ zнаменател на всичко?Е това не го раzбирам.

Нем, ти пък какво си се хванала да се правиШ на белият рицар...преди един месец обясняваШе как си си иzбирала доктор дето да говори 100 еzика(така и не раzбрах, zаЩо трябва да говори еzици?), сега тръгна да раждаШ с майка ти у ваната...Ще реШиШ ли най_накрая какво точно искаШ от живота?




Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: Heмиpницa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано25.04.06 18:18



Не е нормално..нормално е в къЩи с майка ти и акуШерка...а родилната вана няма ниЩо обЩо с ваната zа къпане_много по_дълбока е, има места zа подпиране, водата се освобождава по специален начин(падаЩи стени) и освен това е пълна с диz.материали...нали не си мислиШ, че като си във вода свинЩината е по_малка...никой няма да рискува да остави новородено в обикновенна вода, в която минута преди това майката се е иzсрала, иzпикала и кървила(раждала си ясно ти е, че не са цветя и роzи около отверстията)...Ще ме иzвините zа прzаичността.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано25.04.06 18:19



е... сега... те си спят спокойно и в болницата. Поне моето си спеше, нищо, че се роди в болница. Само не разбирам защо се отказваш от телевизията. То като имаш Интернет не ти и трябва щото по Инет вече може да се гледа ТВ и предполагам го правиш . Дори и ние, които имаме телевизори си избираме какво да гледаме. Проблемът идва не от телевизията или радиото, а от нашият избор. Ти си комбинирал нещата - избрал си най-хубавото от природосъобразния начин на живот и модерния живот. Направил си доста сполучлива, приятна и полезна комбинация. Евала, че успяваш и че си намерил жена, която да те подкрепя - това е най-хубавото



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано25.04.06 18:45



Е, баш белият рицар...
Не виждам нищо шокиращо в раждането вкъщи.
Да, аз съм доволна от раждането си и от доктора си. Езиците са важни за инфото, което човек получава отвън. Демек не ми ги плещи от както е станал от студентската скамейка едни и същи.
Но условията в БГ болниците не са това, което трябва да бъде - раждане във вода, акупунтура, аромотерапия и прочие. Така както при вас, у немско. Тук няма пръст доктора, т.е. не зависи от него.
Аз знам много добре какво искам, бъди спокойна.

Не знам какво толкова се натовари? Аз много се радвам, че има тук мами от чужбина /ти, ми6ка/, които казват как седят нещата навън. Не разбираш ли, че мамите тук не могат да си представят раждането без лекар /т.е. само с акушерка/, без система и прочие. За тях активното раждане е измислица някаква, а не реалност.

Редактирано от Heмиpницa на 25.04.06 18:56.



Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор mama reni (член)
Публикувано25.04.06 19:56



да приемете нещо ново (всъщност старо като света), различно от вашето виждане. По света това е съвсем нормална и често срещана практика и никой не говори за сектантство и сатанинство. Ужас, толкова ли сме тесногръди?



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано25.04.06 20:12



само да кажа понеже и аз го обвиних в сектантство, не намирам нищо сектантско в раждането у дома.обаче намирам сектантско в начина му на изразяване за това как бог им помогнал и че заради това че била вярваща християнка жена му заради това родила без проблеми.мога да те уверя че бабите ми, са вярващи и то искренно вярващи, имаха си икони и си говореха за Господ още преди това да стане мода, но това не пречи и на двете да са загубили първите си деца.
ако бяха предприели раждане вкъщи в страна с традиции в това отношение ОК!щях да поздравя и да отмина, но в Бг където не се знае кога ще дойде линейка ако стане фал.....само заради едната вяра, не бих го направила.не бих раждала в къщи със или без лекарски екип, но не мога да осъдя човек само заради това че го е направил.но да го направиш в нашата страна, без осигурена акушерка при мен е безотговорно.
Натуралист, сутринта писах отговор ама тъпия дир не ме пусна.ДА, намирам за лудост да се искат каквито и да било суми за израждане на дете.
смятам че не е това начина да се постигне нещо в насока на популяризиране на раждането у дома.аз съм за раждане в болница, но според мен човек трябва да може да избере и ако иска раждане у дома да го направи, но да е регламентирано!
а за затъпяването пред телевизорите не мисля че само се затъпява пред телевизорите, това зависи и от възпитанието.
и намирам отричането на "неудобните" достижения на съвременната наука, пък използването на други за много много лицемерно.като държиш позиция дръж я до край!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: mama reni]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано25.04.06 20:31



Абе хора, човека реши да си сподели радостта, а вие дори и да не беше луд вече е луднал от глупости
В този клуб ако не се лъжа хората се подкрепят независимо от това дали е бял или черен, сектант или не, луд или нормален
Съгласна съм изцяло с Тамара (surfline) за всичко, което каза и подкрепям Натуралист за всичко, което е направил. Дори и да е сектант или луд той има глава на раменете
А ние сме за това за подкрепа, упреците си ги запазете за вас, защото никой не е толкова безгрешен за колкото се изкарвате...
Лека вечер



Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: Nasinda78]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано25.04.06 21:55



Ми, аз като прочетох

тема, после мненията на потребителя Людмил ии...ми се стори безсмислено да се включвам повече, т.е. и аз да го нападам

Човекът още в самото начало е знаел, че ще се ражда вкъщи без лекари...

Редактирано от dafna на 25.04.06 21:57.



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 02:53



В отговор на:

По темата...родило се е дете...ЧЕСТИТО...Родило се е в къЩи, с помоЩта на таткото и активното участие на майката...оЩе по_хубаво...майката се е хранила zдравословно, правила е упражнения, подготвяла се е...баЩата съЩо...това е най_хубаво...иzбрали са хората да не се мъкнат по скапаните ни болници...лоШо няма...не са подсигурили присъствие на медицинско лице...е виж това е лоШо, но пък стават и инциденти при които деца се раждат беz медицинска помоЩ, да ама това не е било инцидент, а преднамерено реШЕние...даже ексцентрично реШение бих каzала...Аz лично не бих го




В отговор на:

Ми, аз като прочетох ТАЗИ тема, после мненията на потребителя Людмил ии...ми се стори безсмислено да се включвам повече, т.е. и аз да го нападам

Човекът още в самото начало е знаел, че ще се ражда вкъщи без лекари...



Само една корекция -- ние подсигурихме лекар за раждането с всички инструменти, който да наблюдава само раждането; месец по-рано го бяхме уговорили, но той все избягваше да каже цената и ден преди раждането ни изтърси 800 лв. което всъщност си значеше -- "не се наемам"....

Редактирано от Haтypaлиcт на 26.04.06 03:19.



Тема Re: Питам...нови [re: surfline]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 03:05



В отговор на:

Натуралист, би ли се определил като сектант?



Не знам наистина какво е сектант, това трябва е човек, който държи на даден лидер и фанатично проповядва някакво учение.

Аз не следвам никое определено учение. Моят учител е Христос, и да, аз вярвам в Бог.

Запознат съм с живота и учението на Пармаханса Йогананда, на Кастанеда, на Виссарион и неговото екоселище в тайгата, Бо Йин Ра, Рудолф Щайнер и др.

Особено уважавам делото на българският мъдрец Петър Дънов но не съм дъновист, нито се движа в техните среди.

Ако това е сектантство -- приемете го така.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 03:16



В отговор на:

е... сега... те си спят спокойно и в болницата. Поне моето си спеше, нищо, че се роди в болница. Само не разбирам защо се отказваш от телевизията. То като имаш Интернет не ти и трябва щото по Инет вече може да се гледа ТВ и предполагам го правиш . Дори и ние, които имаме телевизори си избираме какво да гледаме. Проблемът идва не от телевизията или радиото, а от нашият избор. Ти си комбинирал нещата - избрал си най-хубавото от природосъобразния начин на живот и модерния живот. Направил си доста сполучлива, приятна и полезна комбинация. Евала, че успяваш и че си намерил жена, която да те подкрепя - това е най-хубавото



Всъщност жената я изписаха още на другия ден и вече са у дома. Телевизор имаме, даже огромен, но го включваме рядко -- на месец 2-3 пъти (затова и казах, че не гледаме телевизия) да гледаме когато има нещо хубаво -- фолклорна програма, концерт, хубав филм. Гледаме на него и филми от компютъра. Но така, да го пусна да работи само за фон и да ми сипе новини с убийства, чалга и реклами в къщата -- не, благодаря.

Не знам дали осъзнавате, но българинът има уникален шанс да живее природосъобразно. ВЪпрос на избор е. Ще ви паднат ченетата ако ви кажа за каква смешна сума купих в (България е пълна с такива) и я обзаведох с всички нужни удобства -- соларна и помпена инсталация, парно с камина на дърва, парник и др. С тези пари в София и околностите не можеш си купи дори парцела

С две думи -- за цената на една мухлясала панелка в Люлин 5 тук човек може да живее достойно и щастливо, както вътрешно винаги е мечтал.

Виж, на запад това е невъзможно, защо мислите напират англичаните тук и ни изкупуват рая докато ние блееме . Там изплащаш къща по 15-20 години докато ти побелее косата и станеш невротик, защото а не платиш вноската а банката те е оставила на улицата... но това е друга тема...

Редактирано от Haтypaлиcт на 26.04.06 03:32.



Тема Re: Питам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор tralalaa (непознат )
Публикувано26.04.06 04:45



Забрави Профирий Корнеевич Иванов



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: Acя]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано26.04.06 09:15



Момичета, тоя Людмил си е як сектант и промива мозъци доста успешно в нета!
Не мога да разбера само защо му се връзвате на глупостите!
Людмилчо, мойто момче, я обясни подробно сред тази идилия на село как се прехранвате, като е ясно на всички, че на село работа за младите няма! Пишеш завоалирано за това как припечелваш, ама що тогава търсиш помощ от мамите след като Бог е с вас и пишеш, че всичко ви е супер!
Нещо не го разбирам това!
И питам аз - ти защо не отговаряш на смислени упреци, като от Ася например, а отговаряш само на такива, на които тиизнася!
И още - никоя здравомислеща жена няма да направи подобна глупост като вашата, колкото и да хвалиш и идеализираш постъпката си!
така, че ако това целиш - откажи се!
Хубаво е , че имаш живо и здраво дете и че споделяш с нас - но да фанатизираш и да се изкарваш измислен герой- дразнещо е!



Тема да допълня и азнови [re: Joy2OO3]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 10:14



как, мама му стара, разбра, че няма разкъсвания жена ти? Откъде накъде си й дал как точно беше, перифразирам от форума на БГ Мама, ударна доза желязо, шоколад, фурми и какво още беше. Не те ли притесни факта, че кръв няма, вместо да му се радваш - раждал ли си, бе човеко? Знаеш ли какво е това? Имаш ли представа, че по време на бременността матката е най-кръвоснабдения мускул? Знаеш ли откъде идва кървенето по време на раждане, че не се дължи само на разкъсванията? Имаш ли представа какво предизвикват вътрешните, неоткрити кръвоизливи, че да ми се хвалиш с липсата на кървене след нормално раждане?

Ако ти си си плюл на образованието и на работата, недей да плюеш върху труда на всички останали. Нямал нужда от лекар, разбирача!!!!!! Ти знаеш ли как се става лекар? Не говоря за купуване на диплома, а за човек, който е учил с желание за това. Възмутително е отношението ти, а безотговорността ти е безкрайна. И гледай да направите всичките ваксини на бебо, че като ти чета постингите почвам да се притеснявам относно отношението ти и към тях. Да не я докарате след години да разболеете детето от безумие, пък да му обясните :''.....малко си болен и поразкривен сине, ама поне те гледахме природосъобразно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"



Тема Нещо да питам и азнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 10:50



може ли някой да систематизира и доведе до знанието на такива като мене, ясно е че не съм само аз, разумни и състоятелни доводи относно едно такова раждане, освен налагащия се като фон на всичко "сериозен" довод, че това е модерно и разпространено на запад, а пък ние тъпите жени от изтока, и по-точно България не го приемаме. Даже на Запад и научно именце са му дали - неасистирано раждане.

Ми добре, ама какво като е модно на Запад? Ние най-големите гъзолизци ли сме, че трябва всичко да приемем от тях, да ахкаме и да пляскаме с ръце - `ма вий сте много умни, западняците, бе! Нямаме ли самочувствие на умни и интелигентни хора, че се хвърляме на първия подаден къшей?

Интересно ми е, при положение, че след време стане модерно на Запад самоубийството по какъвто и да е повод, с к`ви доводи ще ме пратите да се гръмна?

Ако на някой не му харесва тона ми, моля да пропусне този постинг! Но аз съм българка, от този факт се определя самочувствието ми, както и и всикчко, което съм. Не ми се слуша и чете как съм по-долна класа, само защото съм родена на Балканите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: да допълня и азнови [re: cchery]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 10:51



В отговор на:

как, мама му стара, разбра, че няма разкъсвания жена ти?



След прегледа в болницата (толкова си и чела постингите ми)

В отговор на:

Откъде накъде си й дал как точно беше, перифразирам от форума на БГ Мама, ударна доза желязо, шоколад, фурми и какво още беше. Не те ли притесни факта, че кръв няма, вместо да му се радваш - раждал ли си, бе човеко?



Когато съм дарявал кръв ми даваха шоколад. Желязото тя взима доста преди раждането.

В отговор на:

Знаеш ли какво е това? Имаш ли представа, че по време на бременността матката е най-кръвоснабдения мускул? Знаеш ли откъде идва кървенето по време на раждане, че не се дължи само на разкъсванията? Имаш ли представа какво предизвикват вътрешните, неоткрити кръвоизливи, че да ми се хвалиш с липсата на кървене след нормално раждане?



Щом лекарите в болницата казаха, че всичко е наред и я изписаха на другия ден, явно е е нямала.

В отговор на:

Ако ти си си плюл на образованието и на работата, недей да плюеш върху труда на всички останали. Нямал нужда от лекар, разбирача!!!!!!



къде прочете това? Аз не го виждам в моите постинги, че съм нямал нужда от лекар.

В отговор на:

Ти знаеш ли как се става лекар? Не говоря за купуване на диплома, а за човек, който е учил с желание за това. Възмутително е отношението ти, а безотговорността ти е безкрайна. И гледай да направите всичките ваксини на бебо, че като ти чета постингите почвам да се притеснявам относно отношението ти и към тях. Да не я докарате след години да разболеете детето от безумие, пък да му обясните :''.....малко си болен и поразкривен сине, ама поне те гледахме природосъобразно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"



Няма страшно бебо си получи ваксините в родлния дом, а колкото до лекарите -- не знам къде я изучиха тази нова професия да им се дава суха пара на ръка за да се погрижат за пациента.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Joy2OO3]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 10:52



В отговор на:

Момичета, тоя Людмил си е як сектант и промива мозъци доста успешно в нета!
Не мога да разбера само защо му се връзвате на глупостите!
Людмилчо, мойто момче, я обясни подробно сред тази идилия на село как се прехранвате, като е ясно на всички, че на село работа за младите няма! Пишеш завоалирано за това как припечелваш, ама що тогава търсиш помощ от мамите след като Бог е с вас и пишеш, че всичко ви е супер!
Нещо не го разбирам това!
И питам аз - ти защо не отговаряш на смислени упреци, като от Ася например, а отговаряш само на такива, на които тиизнася!
И още - никоя здравомислеща жена няма да направи подобна глупост като вашата, колкото и да хвалиш и идеализираш постъпката си!
така, че ако това целиш - откажи се!
Хубаво е , че имаш живо и здраво дете и че споделяш с нас - но да фанатизираш и да се изкарваш измислен герой- дразнещо е!



Упреците ви са безсмислени, много хора тук ви го казаха. От един упрек има смисъл, само когато цели да помогне на човек. Иначе е осъждане.

Знам колко е трудно на човек, свикнал да живее живот в стил "ДОМ > РАБОТА > ДОМ > ПАЗАР > СПАНЕ" да повярва, че може да се живее по друг начин. И на мен преди 5 години някой да ми беше казал, че ще живея така, нямаше да му повярвам. Знам, че докато си в Матрицата, в града, във въртележката никога няма да разбереш подбудите на една жена да роди в къщи, на един мъж да събира дърва и работи градина, вместо да седи с приятели на бира пред телевизора. Това са два различни свята. Опитал съм и от двата. Уво, ти си атеистка и никога не си се осланяла на Бог, не си пробвала, за да разбереш, че това е реална сила и то много по-могъща от всичко човешко и с нейна помощ всичко е възможно. Тази сила толкова пъти ни е напътствала и помагала, че за мен е отвъд всякакво съмнение съществуването на висши сили.

Днес животът, който описах накратко е факт за мен и мога да ви посоча много хора от нета, които са ни идвали на гости и ще го потвърдят. Но не виждам смисъл -- така или иначе който упреква не търси истинита, той иска да съди.
Ние (аз и жена ми) живеем по този начин, защото обичаме тази земя и животинките. А велико лицемерие е да говориш за обич към земята а да продължаваш да живееш живот който я руши. Индустриализацията само за 100 години нанесе толкова разруха върху Земята, колко всички досегашни цивилизации взети заедно не са успели. Затова да продължавам да живея като пасивен консуматор и замърсител в града, като човек, който само взима но нищо не дава на Земята и да мисля за благото на бъдещите деца е лицемерие. Аз предпочетох да не съм лицемер, но да направя достойна крачка. И загърбих кариера, пари, всичко.

В нашето домакинство почти всичко се оползотворява, малкото отпадъци се изгарят. Химикали в градината не използвам, нека има и за червеите и за нас. Събираме голямо количество орехи, билки, гъби, които са чудна добавка към менюто през зимата. Стремим се да живеем така, че да сме част от Земята а не нейни врагове. Тук някой уместно спомена Порфирий Корнеевич, великият руски мъдрец и учител, който казва -- "човек трябва да намери мястото си в природата". Той казва също "Прочел си -- добре. Но най-главното: ДЕЙСТВАЙ!" Точно това се опитваме да направим.

Припечелвам от интернет, това бе замислено от години, още докато работех към голямата софтуерна фирма Бианор и американската Grand Virtual. Сега правя същото, само че поемам поръчките у дома. Не виждам какво толкова абсурдно има в 21-ви век човек да работи така по интернет.

Помощ бих приел с радост за стопанството, защото сега замествам и домакинята у дома, та не смогвам със всичко.

Животът който живеем е не само естествен и здравословен но и ЕВТИН. Тъй като трите най-големи пера в едно домакинство -- храна, отопление, топла/студена вода са ни безплатни. Отоплението е с дърва, които събирам в гората а водата идва от изворен кладенец. Затопля се безоплатно със слънчев колектор. Храната се осигурява от градината, печем си хляб, използваме коприва, лапад, царевица и др. Купуваме единствено олио, кашкавал и др., които не можем да произведем на този етап. От местните овчари взимаме мляко, аз пък им помагам с каквото мога. Реалните ни задължителни разходи (месечни) са около 70 лв. включващи ток, интернет, телефон. В София за същото не ми стигаха и 300 лв. Така че когато изкарам 300-400 лв. покривам 2-3 месеца напред. Вярно е, сега около бебето има разходи, затова потърсих допълнителна работа. Това не е идеализация, това е начин на живот. Стотици поколения преди теб и мен са живели така, нищо ново под слънцето.

А от думите ти разбирам, че не си вярваща, защото един вярващ християнин не говори и мисли по този начин. Жалко е, защото въпреки че никът Joy ти е име за радост ти губиш една голяма част от радостта и красотата на живота. Защото за атеиста радостта в живота се ограничава само до това, което око вижда и ръка пипва. А, както някой упомена, красотата е в невидимото...

Редактирано от Haтypaлиcт на 26.04.06 11:20.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 11:12



Какво се нахвърлихте като усойници! При тия условия в болниците, нищо чудно все повече да си раждат вкъщи. Мен ме посрещнаха с думите - Уф, тая пък сега ще вземе да роди. Ходи си отпусни мускулатурата при тия думи. Свършвала им смяната, видите ли. В предродилна никой не ме поглежда, защото всички са скупчени над пациентката на доц. Еди коя си. Колко бебета са изпуснати докато разкарват жената до УЗ на 6-ия етаж и обратно. Дъщеря ми не щеше да захапе. 2 дена търча след акушерките в ужас, но те ми казват ще дойда след малко и изчезват яко дим. Бебето реве непрекъснато, аз му давам вода и отивам да искам още и те ми казват Ми пестете си водата.

Това ли е по-добре или 1 баща, който се е интересувал, чел, подготвил. Който всяка минута е до жена си и бебето.



Тема Re: да допълня и азнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 11:16



не се притеснявай, все още ти ги чета постингите!(въпреки стройната им организация)
Аз като дарявах кръв като студентка и купони за безплатен обяд в стола ми дадоха. Ти не се ли сети за нещо такова? Страшен пример, разби ме! За желязото ясно, но фурмите Господ ли ви ги спусна?

Виж кво, повечето жени, които раждат и биват изписвани от болницата също нищо им няма, не сте единствени, това не означава, че нямат разкъсвания. Престоят в болница след нормално раждане е 3 дни и е колкото за това да наблюдават майката, толкова и бебето - най-вече заради физиологичната жълтеница . При някои бебовци протича по-тежко.

Щом не си завел жена си в болница, а ти си я израждал във вас, как да го разбирам. Не си искал да дадеш пари. А дали подобни раждания и лекарски асистирания у дома са законни и кой би си заложил главата и професията за такова нещо? Който и да го направи, ще е още по-безумен от теб!!!!!!!!

И това за даването на пари, за това са си виновни само майките и съпрузите им, които го правят. По този начин омагьосания кръг на корупцията се върти още по-силно, вместо да се разкъса. Нали знаеш, че лудият е не този,който изяжда 5 зелника, а този, който му ги дава.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Acя ()
Публикувано26.04.06 11:24



оооооооо моля те стига дрънка глупостииииииииииии!нали съм от провинцията по принцип и гледам как живеят баба ми и дядо ми, ако не са майка ми и баща ми са си пълни просяци!!!а имаме земя и я обработват, гледат и животни!
отопляват се на дърва, които са с пари освен ако не си бракониер!!!вуйчо ми, и семейството му живеят с тях(с баба ми и дядо ми). та той е сега това ще прозвучи много смешно, но е ловец и рибар та и от там се храни, също гледа и пчели на село има около 20 кошера, но ги виждам как живеят.
само с едната вяра в живота не се живее.
и още нещо защо като си против индустриалната революция ползваш ток?не знаеш ли че най-големите замърсители с парникови газове са именно производителите на Електроенергия!!!!!!!
а пък за соларната енергия моля те стига глупости!колко дни в годината я ползваш?!


Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 26.04.06 11:32.



Тема Re: да допълня и аз - за лекаритенови [re: cchery]  
Автор mama reni (член)
Публикувано26.04.06 11:35



Само ще разкажа един случай - за една от най-близките ми приятелки.
Раждане в болница, уговорка с лекар, раждането започва две седмици преди термина, почивни дни. Лекарят идва със закъснение. Изключително тежко и продължително раждане. Разкъсвания, масивен кръвоизлив. Върнаха, както се казва от оня свят. 1 мес. в болница, дълъг възстановителен период.
И знаеш ли какво казал ЛЕКАРЯ при изписването. АКО НЕ БЯХ ПИЯН ЩЯ ДА ПРИСТЪПЯ КЪМ СЕКЦИО, защото родилния поцес не се развиваше добре.
Е, да ти кажа чесно не искам да знам как се става лекар.

И пак ще повторя - не разбирам злобата и настървението, с които нападате човека. Всеки има право на своя избор, не е необходимо да го приемете, но не поставяйте вашите виждания като мерило за начин на живот!



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Acя]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 11:39



Ася, майка ти и баща ти ползват ли компютър? Интересно ми е? Людмил написа, че работи през интернет - така както аз и мъжът ми си изкарваме доходите. Той е написал къде е работил, мога да гарантирам за фирма Бианор. Това е много силна ИТ фирма в България. Аз сега си докарвам много добър доход докато съм в майчинство именно чрез Интернет. Тези 160 лв. са е баси мизерните, ако разчитам на тях.

Само дето се хабих да пиша за активното раждане...жалко.



Тема И каквонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 11:47



Човече тва какво правиш си е твоя работа, но какво се опитваш да докажеш с тоя пост? Да живеем НАТУРАЛНО ли? Айде ся аз определял ли съм ти начина на живот та ти определяш моя?
Аз като пръдна НАТУРАЛНО не пускам теми във форума колко НАТУРАЛНА е пръднята ми.
Родила жена ти вкъщи ми хубаво ама ти пускаш тема за да кажеш - видите ли вие заблудените овчици как МОЖЕ и как ТРЯБВА да се прави.
Аз като един виден Дрил да попитам нещо:

Навремето прабаба ми си е ражадала у дома като теб съвсем НАТУРАЛНО и не е имало лекари и т.н.
Та въпроси :

1. Защо смъртността тогава на деца е била толкова голяма в сравнение със сега когато народа ражда в Болница. За справка от 7 деца 2 са умрели
2. Защо при 5 оцелели деца 3 са били глухонеми. Не говоря за конкретен случай а като цяло
3. Да си чувал за несъвместимост на резус фактора и случайно да знаеш последствията от него ??
жокер : смърт на детето или жената.

Благодаря,
нямам повече въпроси
отивам да се изпърдя и изсера НАТУРАЛНО.

КРИВА НИВА ШАМПИОН


Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано26.04.06 11:55



Драги Натуралисте, пак си говориш врели некипели!
Не можеш да ме убедиш, че животът на село е прекрасен - аз дойдох в София от провинциално малко градче и ВЕРВАЙ МИ никога няма да се върна пак там - аз обичам високите скорости и забързаното ежедневие - сигурна съм, че и други мислят като мен!
На какво се радвам си е моя работа- и ВЕРВАЙ МИ на много неща се радвам, въпреки, че не съм ФАНАТИЗИРАНА ВЯРВАЩА! ЗАЩО МИСЛИШы ЧЕ САМО ВЯРВАЩИГТЕ ФАНАТИЧНО се радват на духовните неща - радвам се на пролетта, на усмивката на моето дете, на думите му - обичам те мамо, на работата си, която напълно ме удовлетворява! И за твое сведение - материалното дори ми липсва - нямам къща, кола и др. неща, които явно ти имаш - много хубаво - но защо не се отречеш и от тях в името на духовното!

Драга мамо Рени - ти раждала ли си и къде? Що не роди у дома, след като толкова защитаваш този начин и щом толкова ужасии за болниците знаеш!!!

А ти Мъррр - що и ти не се върна като те посрещнаха така - ми роди си у дома - никой нямаше да ти подвиква и да те притеснява! Мен пък много добре ме посрещнаха и бяха много мили, без да дам и лев! Така, че случаи и истории много!

И ОЩЕ НЕЩО - АЗ НЕ СЪМ УСОЙНИЦА, която отхвърля всяко чуждо мнение И НАЛАГА СВОЕТО - НАПРОТИВ Натуралистът е този, който си мисли, че е извършил велико дело и се прави на герой - ЕЙ ТОВА МЕ ДРАЗНИ!
Дразни ме и това, че за едни неща приема прогреса, а за други не - както му изнася - на това викам лицемерие! А на другата постъпка - лудост, безотговорност и .....да не повтарям другите мнения!



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Joy2OO3]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 12:13



А на мен така и не ми отговори, ако беше станало нещо с детето или майката, кой щеше да носи отговорност? Наистина си подбираш отговорите и не съм съгласна с това. И защо като ти поискаха пари за раждането реши да рискуваш живота на тези две същества и да се оповаваш на Господ. Да той пази хората, но не и безумците? Всеки има право на избор, да така е. Решил си да отидеш на село, ами прекрасно, но от това не зависи живота на никого освен твоя. Решил си да се храниш здравословно, ами прекрасно. Не искаш телевизор, хубаво, но в същото време гледаш филми от интернет, но пак ти си решаваш, но така и немога да схвана, как така реши жена ти да ражда в къщи????? И какво щеше да пишеш сега, ако нещо беше станало? Тогава Господ ли щеше да те и виновен? Защото според мен ти не си отговорен човек, а просто човек на риска. Не разбрах от всичките ти писаници, как са сега жена ти и бебето и второ, смятате ли да го водите на консултация всеки месец или ти ще преценяваш как се развива то? Може би ще го мериш с кантарчето за зеленчуци, извини ме за сарказма, но колкото и да се мъча от като си пуснал новитата се опитвам да те разбера и немога.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Joy2OO3]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 12:19



И аз се наслушах на ужасии за раждането, начетох се на черни списъци на лекари и болници и ми стана ясно, че по-черногледа нация от нашата няма. Напук на всички, моето раждане и на всичките ми познати мами са били перфектни откъм професионализъм. А когато един лекар и акушерка са груби и арогантни, това е въпрос на възпитание и манталитет, едва ли на професионална основа. Както и на отношението на майките към тях. Когато си акушер на смяна в родилна зала и чуеш едно бременно 14-годишно цинге да съветва останалите мами да викат по-силно, че да ги срежели и да не ги боли повече, как ще реагираш. Китка здравец да му дадеш на такова.

Само ще ви помоля, погледнете през прозореца, вижте слънцето и синьто небе днес, вижте нацъфтелите дървета - това не ви ли стига да се радвате на живота, ами трябва вечно да е черен и все някой друг да е виновен за нещастието ви?

А Натуралиста го очаквам следвация път да се похвали със сърдечна трансплантация, че както е тръгнал..............



Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано26.04.06 12:27



Абе Натуралния не е много в ред (явно и жена му), ама що ли му се връзваме



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: cchery]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 12:30



Ами право е момичето. Аз като не виках, никой не ми обърна внимание и изведнъж Ау, ама тя ражда!



Тема Re: И каквонови [re: Blondi]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 12:37



Разби ме с тази снимка, много е сладък бебока.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Heмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано26.04.06 12:51



Нем, не си се хабила за активното раждане.не казвам нищо против това, просто казвам че само вярата в Господ не е достъчна гаранция за нищо.аз не роптая срещу раждането вкъщи, но без абсолютно осигуряване на каквато и да е помощ и в България тези два фактора заедно ги намирам за изключително безумие, ще обясня и защо.у нас няма традиции в това отношение, т.е. не може да се очаква особено адекватна помощ, а ако възникне какъвто и да е проблем, а никой няма гаранции че няма да се случи, линейка няма как да стигне бързо.
надявам се в скоро време нещата да се променят и всеки да може да си избира.
колкото до въпроса ти- да ползват компютър и двамата и както отбелязах помагат и на баба ми и дядо ми, финансово
дразни ме обаче Натуралист, че когато му е удобно отрича цялата цивилизация и нейните достижения и отбелязва че се е отказал от всички материални неща, а въпреки всичко си изкарва парите по този начин, а не както парадира чрез всички тези природосъобразни неща.
надявам се си ме разбрала правилно


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 13:20



Натуралист,
поздрави за бебчо и за смелостта да раждате в къщи. И благодарете на Бог, че всичко е минало добре. Поздрави смелата майка.
Аз лично подкрепям с двете ръце, решението за подобно раждане, с малката добавка, че бих осигурила и акушерско наблюдение. Във вашият случай, за нещастие, един алчен и страхлив лекар ви е излъгал .

Относно българските болници: шанса да се зарази едно новородено с разните гадини в болница е 100 пъти по-голям, отколкото при израждане в къщи.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано26.04.06 13:21



Абе не се излагайте, какъв е този другарски съд?
Аз също съм възпитана консервативно и ограничено, както очевидно и повечето от вас, но това не ми пречи да приемам различни мнения и възгледи и дори в известен смисъл да се възхищавам понякога от тях.
Друг е въпросът, че на мястото на Натуралиста не бих постнала това, защото се приема изкривено и предизвиква грозни реакции (което може да се предположи предварително).
P.S.: Натуралисте, това не е към теб, но отговарям на началния постинг, защото нямам предвид никой от другите пишещи конкретно.

Редактирано от indian rose на 26.04.06 13:22.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: indian rose]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 13:24



Не е предположил. Първият му постинг е радостен, изпълнен с гордост и най-добри чувства. Но след това разпъване.....Никого не агитира, просто споделя радостта си.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mъppp]  
Автор Acя ()
Публикувано26.04.06 13:28



мислиш ли?ако беше така защо не спомена дори името на бебето и името на майката?и двамата звучат като някакви неодушевени предмети


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Acя]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано26.04.06 13:37



Майката е Мирена - спомена я.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Acя]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 13:37



Честно казано, наистина го мисля. Личи си, че е объркан и е нормално.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано26.04.06 13:47



На мен пък ми се струва, че лекарят е обявил такава цена именно, за да откаже родителите, защото не е смеел да поеме отговорността да изражда сам извън медицинско заведение, защото ако стане нещо, той ще носи цялата отговорност.
Е, разбира се, може и от алчност, но ми се струва малко вероятно...


чаша бада

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 13:53



Наистина ме разсмя. Че какво му пречи на лекаря просто да откаже. Още повече че официално не му е разрешено да го прави. Това си е чист пазарлък като на арабски пазар.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mъppp]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано26.04.06 13:57



Е от де да знам!


чаша бада

Тема Re: И каквонови [re: Blondi]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 14:03



Да речем, че не обичам да ми дават тон в живота...

КРИВА НИВА ШАМПИОН


Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 14:19



Ама кой Ви дава тон в живота?
Божеее, ама много лично ги приемате нещата.
Людмил СПОДЕЛЯ, не РАЗДАВА АКЪЛ.
Къде видяхте той да НАЛАГА МНЕНИЕ, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да следвате примера му?
Начетох се на укор, жлъч и слепота.....Ужас!

Редактирано от Heмиpницa на 26.04.06 14:24.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 14:21



Аз затова казах първо алчен, а после страхлив.
Но е напълно възможно под алчността си да е прикрил страха от непознатото, макар, че би било много полезно за кариерата на един лекар да присъства на подобно събитие. Пък и доколкото знам, българските лекари хич ги няма в израждането на бебета. Затова напоследък и цезаровото било толкова популярно.

За лекарската отговорност при домашно раждане не знам, но знам, че при нас е доста разпространено, като на самото раждане присъства акушерка(акушерката по света е повече от лекаря. Лекар се вика само при усложнения). Та, домашното раждане е наблюдавано от медицинско лице, като ако има усложнения имат готовност да я закарат незабавно в болница.
Сега, има и още нещо - в България жените биват ИЗРАЖДАНИ, нямат право на глас, абе направо са си поставени в позицията на пациенти, докато в другите страни жената РАЖДА, подпомагана от медицинският персонал, а не командвана от него.


Аз лично не бих раждала в къщи, защото са ми слаби ангелите, а и нямам физическата и менталната подготовка на Натуралиста, но считам, че всеки трябва да има право да избира за себе си. И има право да бъде подпомогнат от медицинско лице в случай на нужда.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 15:08



Хайде поредния хит, "българските лекари хич ги няма в израждането на бебета. Затова напоследък и цезаровото било толкова популярно". А, ти как си родена и в коя държава? И "Сега, има и още нещо - в България жените биват ИЗРАЖДАНИ, нямат право на глас, абе направо са си поставени в позицията на пациенти, докато в другите страни жената РАЖДА, подпомагана от медицинският персонал, а не командвана от него", като не си в България от къде знаеш как е тук и второ в коя държава си, 4е се пънеш толкова? Извинявай, че те притеснихме с българските си проблеми и раждания. Имам приятели в Германия, Франция, Канада и ЮАР и има доста противоречиви мнения за ражданията и така като и тук.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 15:25





Какво съм тръгнала и аз да се обяснявам.

Редактирано от PleaseDoNotDisturb на 26.04.06 15:35.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 15:34



като не си в България от къде знаеш как е тук и второ в коя държава си, 4е се пънеш толкова?

Аз съм глуха. И сляпа.
аааа, и не мога да чета...

айде, със здраве. И си лекувай нервите.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Mъppp]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 15:43



Всъщност за кое е право - да се правят коремни операции с повод и без повод ли? Аз това имах предвид, а не че е викала. И аз виках, и всички са викали - то ако не викаш, докато имаш контракции, кога ли?



Тема Re: И каквонови [re: Heмиpницa]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 15:44



Първият пост да радва се човека
вторият непосредствено след него е



което си е чист вид проповед от типа вие слепите овчици колко жалък живот водите...

КРИВА НИВА ШАМПИОН

Тема А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 15:54



с прясно изпечен лебец, орехчета от катеричка рунтавелка и гъбки от баба меца? Пък после да си седна пред компа, да си пусна нетчето - все неща от цивилизацията и пак да си ги разболея ли?

Още един на тази земя, дето му е криво, че е българин. Ако българските лекари не можеха да израждат, едва ли ти, аз, кати_к, мъррр и всички останали щяхме да си дерем задниците тук!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Стига вече - черни овци има нявсякъде, но да ми заявиш едно такова крайно мнение, е вече абсурдно.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: cchery]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 16:08



Да и аз затова питах кога, как и в коя държава се е родила, но както и да е. А за нервите ми, знаеш ли скоро наистина няма да съм добре от такива изцепки.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор galuni (непознат )
Публикувано26.04.06 16:12



Голямо каране-голямо нещо....
Така решил човека-така направил.
Ако това, ако онова.....
Нали бебето е живо и здраво
Просто според мен това че ти се е родило детето в къщи не те прави Натуралист.
Натуралист,и моето дете е заченато от първия път-високо в планината, но не с помощта на Господ, а с помощта на природата и това че планината те прави по-спокоен и ти изостря сетивата. Знаеш ли колко много деца са заченати там?
За ученията които познаваш хубаво. Дано не си от тези натуралисти, последователи на Дънов, дето осраха Рила планина.
За Виссарионовци няма да говоря, че яд ме хваща.
Знаеш ли колко работа са отворили на ПСС тези хора дето си търсят мястото в природата ("човек трябва да намери мястото си в природата")
А на Кастанеда какво познаваш - гъбите ли? Защото ги има и в България по Пирин, но това за мен си е чиста дрога
Между другото и аз живея в панелка, но не е мухлясала. Ти и дворец да имаш - пак може да си завъдиш мухал. Опитвам се децата ми максимално да са сред природата. Имам бебе на 5 месеца, с което вече 5 тъпи сме ходили на планина.
По-натурално е да излезеш на разходка и жена ти да е спокойна и починала от колкото да се бори с пелени и да е изморена.
Като си толкова натурален колко дървета си посял? Аз не мога да ти кажа, защото са много.
Никога няма да се върнем към натуралното. Малко сме позакъснели или поне на мен така ми се струва...Въпреки че и ние ходим за гъби и коприва и нямаме телевизор.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: galuni]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 16:45



Нямам нищо против, всеки живее както си иска. Приемам, че просто си се закачил за моя пост.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: cchery]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 16:51



Що все на недоразбрали се правите?
Аз обобщих впечатленията си от българските форуми, където всяка втора булка пищи и се оплаква от това или онова. Пук и историите със заплащането на лекарите на ръка не допринасят много за розовеенето на ситуацията.
И пак никой не отговори: защо се увеличават цезаровите сечения?

Не смятам, че мнението ми е крайно. То е само събирателно.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор simara (непознат )
Публикувано26.04.06 17:49



ami da opitam da otgoworq,bez pretencii za цялостност.в българия медицинското обслужване е на едно средно ниво-не като в нигерия,не е и като в щатите.лекарите са недоволни,че заплатите им са ниски,отговорностите големи,пациентите са недоволни,че им вземат пари за осигуровки,а им искат и кешово разплащане,освен това не получават отношението което си мислят че трябва да получат.резултата от това е следното-лекарите си казват-затолкова пари-толкова,пациентите казват-като не ти изнася да работиш за 300 лева,ходи се занимавай с нещо друго.и не виждам как ще се оправим-ние сме най-нихилитичното племе въобще.последно-ражданията със секцио се увеличават по две основни причини-жените са наплашени,обменят си информация ,чуват че боли по-малко и става по-лесно като цяло-и готово ,те самите го изискват.и второ-касата плаща повече за секцио.оплакванията имат субективен и обективен характер-във форум за обективност не можеш да претендираш,тогава как можеш да събереш обективна информация в подкрепа на твърдението че българските лекари не могат да израждат.пример-когато родилка бъде нагубена от лекар или сестра или акушерка и опише личното си преживяване във форума ти на базата на какво правиш извод за професионалните качества на лекаря-какви медицински знания и умения притежаваш,какъв поглед върху раждането имаш,на колко раждания си била ,осъзнаваш ли факта че това което за теб е най-великия миг в живота ,за професионалиста е рутина,ежедневие.сигурен съм че осъзнаваш,но това не ти пречи да даваш оценки-защо???аз пък на базата на професионалните си контакти с колеги лекари трябва ли да правя извода,че българския пациент е немарлив,без здравна култура и елементарно възпитание,един вид извода българските жени не могат да раждат деца правилен ли би бил.?!?



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 17:59



Не знаеш ли що са се увеличили ражданията с цезарово? Ми ЗК плаща повече на болниците за секцио, затова всяка втора жена е с мед. показание "тезен таз". Че си и вярват.....



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано26.04.06 18:13



В Германия това го има във всяка селска болничка. И е напълно безплатно, ако си осигурен.



Тема Re: след ражданетонови [re: krisy75]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано26.04.06 18:22



Напълно съм съгласна с тебе за некадърниците по родилните домове в БГ. Мене ме измъчиха до смърт, а детето ми се роди задушено заради лекарско недоглеждане.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Maka_]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 18:36



Ох, само да бе в Германия...Навсякъде е така. Ама не го загряват някои мами тука. Те искат да си викат и да ги боли...Щом искат.

Нали познавате готината мацка Блонди /овцо, безплатно те рекламирам, сакам си %/. Та в сайта на Криско /синчето й, голям сладур/ има снимки как мама Блонди ражда и при какви условия.

Кога ли ще се проумее, че мед. апаратура последно поколение в нашите болници се купува с цел реклама и ПР? Баща ми е инженер в сервиз за медицинска апаратура. Ама няма да ви разправям, че ще ви се изправят косите.

Аз съм повече от сигурна, че ако беше отишла поне акушерка в къщата на Людмил, щеше да създаде повече проблеми...ако я нямаше. Само като си представя, че щеше да накара жена му да ражда полулегнала.....

Редактирано от Heмиpницa на 26.04.06 18:40.



Тема Закривам тематанови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 18:41



Драги госпожи и госпожици (изглежда аз съм единственият мъж тука). Виждам, че полза от дискусии вече няма, разделихте се на два лагера и всеки доказва на другия правотата си. Няма смисъл да прекарваме в спорове и препирни, времето е най-добрият съдник.

Аз изложих накратко радостта в семейството ни и възгледите си по някои въпроси, без да убеждавам никого в нищо и не задължавам никой да ги следва или възприема.

Нека всеки живее по начин и принципи, които са най-добри за него, стига да не вреди на останалия свят.

Благодаря на всички за мненията и съветите.

Нека пътят ви се осветява от Любовтта, Мъдростта и Истината.

До следващият път,
Людмил и Мирена

P.S. Oт сега нататък преставам да пиша тук и ще отговарям само на лични съобщения.



Тема Аре...аре.......нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано26.04.06 19:08



.........бил единствения мъж тук....моля...моля........просто не се намесвам, защото няма смисъл....

А относно закриването - не си ти човека, който ще я закрие......

Поздрави.....



Тема Абренови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 20:06



Караколю на госпожа или на госпожица ти прилича?

Иначе желая ви синът ви да е жив и здрав и много да ви радва!
и да си има братче или сестрича а може и двете
успех и умната

КРИВА НИВА ШАМПИОН


Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:14



И какво не ти хареса в този постинг
1. Че целодневното седяне на компютъря и на стол подпомага раждането.
2. Че упражненията са излишни.
3. Че чувството от гадното отношение на санитарките и акушерките е ужасно.



Тема Re: Закривам тематанови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:21



Поздравявам те. И нека злобата не развали радостта ти. Но ти не си такъв човек. Радвайте се на детето и един на друг. Поздравявам те за смелостта, защото много проповеднички тука си признаха, че таткото просто го е страх.
Не виждам кой може да ти дава съвети, защото явно си прочел доста повече от всички нас.

Ей, хора, не можете ли да се зарадвате на нещо хубаво.

Редактирано от Mъppp на 26.04.06 20:22.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: simara]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 20:32



Права си, че един форум не дава никаква предствава за уменията на един лекар.
Само ще ти дам един пример - влязох вчера в БГ мама и там се начетох на оплакванията момичетата, които са объркани от противоречива информация. Например за кърменето. Не може в цял свят педиатрите да убеждават майките да кърмят, а БГ майките да се "борят" с някои педиатри, за да кърмят по-дълго време. Направо бях шокирана. Нямало витамини в кърмата, та да започнели да дават адаптирано мляко, да си набавело детето витамини, след 6-тия месец кърмата на ставала - и все такива "гениални" съвети от "педиатрите". Настръхна ми косата направо.
Е, младите ли майки трябва да са осведомени кое е най-доброто за детето или педиатрите?
Пак доколкото знам от български форуми, в БГ родилките раждат на магаре. Или легнали. Това отдавна не се практикува в по-напредналите страни. В голяма степен родилката сама избира родилната поза, като има възможност да я променя в процеса на раждането и да търси най-удобни за себе си пози.

Но както и да е. Не могат да се сравняват подобни неща, защото те донякъде са въпрос на напредък и еволюция.
В един форум, когато заявих на един лекар, че не бих отишла да раждам без мъжа ми, той ми заяви, че щял да го изхвърли на коридора Разбира се, не правя генерални заключения за цялото лекарско съсловие, само отбелязвам, че това което за други страни е норма и нещо съвсем нормално, за някои БГ лекари е още в областта на фантастиката. За съжаление.
Иначе, смятам, че са ни кадърни лекарите. И пациентите са горе долу осведомени(все пак лекарите са лекари, защото са учили 6 години за това и не би трябвало да обвиняват пациента в некомпетентност. Пациента си е компетентен в неговата си област)
Ние си се караме, а забравяме, че за всичКо това са виновни "гениите" от управлението, които за 16 години успяха да съсипят България.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:37



А мислиш ли, че преди 16 г. всичко беше наред. Когато не допускаха никакъв повей от Запада. Как ти се струва дете на 3 г. да не може да влезе в болница с майка си?! А за присъствие на таткото на раждането не можеше и дума да става. Жената е затворена по-зле и от казарма.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: Mъppp]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 20:42



честно ти казвам, много се радвам, че не живеем вече в онова време.

Ама виж тук какви митове и легенди се носят сред младите майки, подхранвани от педиатри, баби, свекърви и прочие. Такова невежество е непростимо в наши дни





Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:51



Знам попрочитам ги. Но защо тези мами, които отричат педиатрите и четат нови водещи мнения, са така лошо настроени към Натуралиста. Няма да забравя разказа на 1 холандка за раждането й ВКЪЩИ. То беше като приказка. Аз скоро бях родила в болница и за мен споменът беше кошмар. Писах вече, че детето ми не щеше да засуче. Няма кой да ми помогне. 2 дена. Детето се дърпа, аз -първескиня. Шаш и паника.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: Mъppp]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 21:10



В нашата окръжна болница имаш 3 варианта за раждане:
1. "родилният таван" - така го наричат. Там протичат раждания по желание на жената, напълно естествени, без медикаменти, под наблюдение на акушерка. Предимството е, че ако се закучи нещо или жената реши, че иска медикаменти в някой етап на раждането, то тя бива закарана в
2. родилното отделение. Там ако желаеш ползваш вана, газ, епидурал и още някакви медикаменти(не съм точно сигурна за наименованията). Има родилни столове, торби, легла и разни други пособия. Обстановката е почти домашна. Във форумите в които чета понякога, проблема на някои родилки е каква музика да си носят за родилната зала и коя акупунктуристка е на смяна.
3. спешните случаи или тези с цезарово сечение.

няма да споменавам, че присъствието на татковците е едва ли не задължително - масажират гърба, помагат активно при някои пози и други такива малки жестове.

Като извадят бебчето му проверяват дишането и му чистят устата и носът при необходимост и веднага го слагат на корема на майката, като то би трябвало да намери пътя до гърдата.

чак тогава го мерят, мият и т.н.
После родилката се къпе, донасят и леко питие и храна и тя си почива. Ако са късметлии и има свободна стая, то таткото остава с бебето и майката през ноща/деня.
Първескини се изписват след 3-4 дни, а другите(при нормални обстоятелства) след 1 ден.

месец преди термина те викат в болницата, където те приемат, поне по документи и ти си описваш желанията - дали искаш вана, акупунктура, газ, студенти и т.н
И после само чакаш да дойде малкото златце



Тема мислянови [re: Acя]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано26.04.06 22:02



че по-скоро ти не си разбрала. Натуралистът просто споделя с нас как живее и че така му харесва. Не е казал никъде, че е перфектен и безгрешен. Човекът си е установил някакъв начин на живот, който му харесва и го прави щастлив. Сега и бебе му се е родило, та е още по-щастлив. Искал е да сподели щастието и опита си с нас, а не да ни дава напътствия ние как да живеем. Не мисля, че е справедливо да го нападат всички и обиждат. Раждането сам в къщи е леко безразсъдно. Но аз съм сигурна, че той се е подготвил за него и очевидно добре се е подготвил, щом се е справил. Майка ми са я израждали бабички в къщи защото не е имало болници и акушерки. Но при положение, че толкова много народ така се е родил, значи не е толкова опасна постъпката му. Не ми харесва това че е сектант и леко фанатизиран. Но без да го познавам усещам, че е умен и много вярващ човек. За мен това са плюсове. Аз съм сигурна, че си живее много по-добре от градските чада.
А от това, което чета за българските доктори и родилни отделения си мисля, че никога не бих отишла да раждам там. Пък и съм видяла с очите си сестра ми при какви условия ражда във Видин - тогава се зарекох, че може да умирам ама в тази болница като пациент в съзнание няма да стъпя. Ужас на ужасите - зимата, изпочупени прозорци, в тоалетните навял сняг, родилките си носят печки от вкъщи, взимат им бебетата, поят ги с формула и зорлям ги отбиват и.. кво ли още не .... Абе... неам думи И тук както чета за пияни лекари. Мерси ама при това положение бих си предпочела родния дом за раждане - без майтап



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: cchery]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано26.04.06 22:21



Раждането у дома в западноевропейските страни /както и в Русия впрочем/ нито е мода, нито ексцентрична приумица, *********. Това е една равнопоставена възможност, статистически слабо разпространена в сравнение с ражданията в клиники и родилни къщи. Кликни в Гугъл и търси на който и да е европейски език и се запознай с дискусиите по този въпрос преди да изказваш мнение по подразбиране на принципа "всички са маскари". Тъй като повечето постинги извадиха това или онова изречение на Натуралист извън контекста - прочети какво го е подтикнало към това решение вместо да надуваш перки със самочувствие на умна и интелигентна.
По повод на ваксините - да не те подтиквам към "гъзолизство", обаче в много посоки извън границите на България те не са задължителни. В Германия към настоящия момент няма нито една задължителна ваксина, а има препоръчителни в зависимост в каква среда се движат детето и родителите, къде пътуват и т.н.
Не смятай горното като подаден къшей, ако обичаш.



Редактирано от Чeтa на 26.04.06 22:49.



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: Mi6ka]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано26.04.06 22:50



Моля, без лични обиди, защото ще бъда принудена да заключа темата.
Благодаря!


чаша бада

Тема Re: Ами можемнови [re: Mъppp]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано27.04.06 08:51



.....и се радваме на раждането на един нов човек, но радостта ни е малко помрачена точно от проповедническия тон, с който е описано събитието и от проповедническите наставления за това как е правилно да се живее!
Айде останете сис със здраве!


П.С. Може Мъррр да е следващата похвалила се с подобно събитие, след като толкова защитава гореизложеният начин на раждане - пожелавам й го от сърце!



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: Mi6ka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.04.06 11:08



това ясно. Идеята е и за да я разбереш ще ти предложа да си представиш, че почваш да раждаш. Сами сте със съпруга си. Всичко нормално уж, но... няма ли да почнат да те гризат съмнения, опасения дали детето няма да се замота и удуши, да не можеш да го родиш, да не се изкълчи нещо, да не получиш кръвоизлив и т.под. Мисля, че е съвсен нормално в такъв момент да се уплашаш и да се обадиш за специализирана помощ или да се понесеш към болницата. Това е естествен инстикт на родител да направи най-доброто за детето си, да му запази живота и здравето и собственото на майка, за да си в състояние да се грижиш и дадеш най-доброто на детето си, което само майката може да даде.
Проблемът тук е като че ли точно това чувство за самосъхранение като че ли не е било достатъчно силно при Натуралиста и жена му. В миналото да, ама днешно време има развита медицина и един нормален родител винаги би ползвал услугите и за доброто на детето си. Не е направил нещо страшно. Просто родителското му чувство за отговорност не е много развито. По-скоро е постъпил егоистично или просто не се е замислил колко рисковано може да е едно раждане. Е това не е хубаво. Иначе като си представям както е описал раждането - това си е раждане мечта. Приятно, спокойно, красиво. Късмет, че така се е получило при него. Ама ако не беше... Ако жена му и детето му бяха умрели в ръцете му...



Тема Re: Нещо да питам инови [re: Mi6ka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.04.06 11:11



това ясно. Идеята е и за да я разбереш ще ти предложа да си представиш, че почваш да раждаш. Сами сте със съпруга си. Всичко нормално уж, но... няма ли да почнат да те гризат съмнения, опасения дали детето няма да се замота и удуши, да не можеш да го родиш, да не се изкълчи нещо, да не получиш кръвоизлив и т.под. Мисля, че е съвсен нормално в такъв момент да се уплашаш и да се обадиш за специализирана помощ или да се понесеш към болницата. Това е естествен инстикт на родител да направи най-доброто за детето си, да му запази живота и здравето и собственото на майка, за да си в състояние да се грижиш и дадеш най-доброто на детето си, което само майката може да даде.
Проблемът тук е като че ли точно това чувство за самосъхранение като че ли не е било достатъчно силно при Натуралиста и жена му. В миналото да, ама днешно време има развита медицина и един нормален родител винаги би ползвал услугите и за доброто на детето си. Не е направил нещо страшно. Просто родителското му чувство за отговорност не е много развито. По-скоро е постъпил егоистично или просто не се е замислил колко рисковано може да е едно раждане. Е това не е хубаво. Иначе като си представям както е описал раждането - това си е раждане мечта. Приятно, спокойно, красиво. Късмет, че така се е получило при него. Ама ако не беше... Ако жена му и детето му бяха умрели в ръцете му...



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: NikiFin]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано27.04.06 11:18



Има нещо, което явно не разбираш.
Натуралиста и жена му са се подготвяли за това бебе, далеч преди то да е било заченато. И то не само физически, а и ментално. Когато са взели решение да раждат естествено и в къщи, те са започнали да мислят в посока на позитивно развитие на събитията.
Смятам, че е особено важно да не си задаваш въпроси от типа: егоистично ли постъпвам, като раждам в къщи и няма ли убия бебето си, в момента на раждането. Тези въпроси би трябвало да са били обмислени преди това, а при самото раждане, а и по време на бременността се мисли само позитивно, без страх и угризения, със сигурност във взетите решения и увереност в действията.

Иначе, ако към това събитие се пристъпи със страх, несигурност, колебание, то изхода от него неминуемо би бил трагичен.



Тема Re: Нещо да питам инови [re: NikiFin]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано27.04.06 11:21



Да, точно това се опитах и аз да обясня и да попитам Г-на, защо така не са отговорни към детето си, но нито получих отговор от него, а отгоре на всичкото се опитаха и да ми обяснят колко са ни скапани лекарите и болниците.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано27.04.06 14:26



1. честито за детето, да е живо и здраво.
2. добре, че си се молил и Бог ви е чул. Ако беше станал фал и нещо кофти с детето, сега щехте да сте с дело за убийство по непредпазливост.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор mama reni (член)
Публикувано27.04.06 15:12



А да си чул за лекар осъден по дело за убийство по непредпазливост в подобен случай, а тези случаи не са малко. Ей тук е разликата тези хора са поели ОТГОВОРНОСТТА за детето си и раждането му, това не го прави никой лекар. Те си живеят спокойни и с чиста съвест, дори след трагичен инцидент. И никой не им търси отговорност.



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: Mi6ka]  
Автор cchery ()
Публикувано27.04.06 15:19



Така, разширихме географията по тази тема и в Русия. Още един сериозен довод. Това е единственото конкретно нещо, което прочетох и е без значение.

Хич даже не ме карай да чета дискусиите по света на европейски езици - ако подобна практика ще се въвежда в нас, то дискусията трябва да е тук и сега, та да могат и други интелигентни и умни българи, освен мен, де, да се включат. Отдавна исках да пусна пост, че е необходима обществена дискусия, ама нещата малко се битовизираха. И щом ще има дискусия, то ще има и мнения, така че изказванията са неминуеми. Опасявам се, обаче, че много хора не са подготвени за това, щом още тук се появиха квалификации като оси, усойници, разни морски обитатели с перки и т.н.

По повод ваксините и гъзолизството - е, и аз не съм достатъчно интелигента, и не го разбрах. Ама не хаби време да ми го обясняваш. Ясно е, че на Запад, пак е по-добре!!!!!!Балкански манталитет сме си и това Е!!!!!!!

Изобщо не ти смятам постинга за къшей! Нали знаеш, че все пак котките обичат да ядат мишки, та друго си представих като го прочетох.



Тема Рапорт даден, рапорт приет!нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано27.04.06 15:35



Въпреки, че подхождаш малко като партиен председател и закриваш разни неща, не знам дали осъзна, че постави началото на нещо - дискусия! Крайно време е нещата да се дискутират и затова, въпреки личното ми мнение по твоята тема, аз се радвам, че се обади и постави този въпрос.

Мисля, че всички те поздравиха за щастливото събитие и далеч не смесихме нещата от твоята радост и темата за неасистираното раждане. Като за първа дискусия имаше обиди, нападки и квалификации, но аз се абстрахирам от това и съм доволна, че се получи обсъждане (малко и на твой гръб,де, ама да си пионер не е лесно!!!!!!!)


Казваш, че повече няма да пишеш тук, но все пак помисли - отвори тема за твоя син и стигна до втория ден от живота му. А аз се надявам и всички ти пожелаха той да продължи дълго, така че можеш да ни известяваш от време на време как растете! И не разбрах името му - ако си го написал някъде, сега ще се изложа, щото ти казах, че ти чета постингите, пък тоя с името съм го пропуснала!

Последно - изобщо не си единствения мъж, който чете и пише в нашия форум. Съпругът ми също участва, малко рядко, но участва. Много скоро обаче му предстои участие по повода, по който и ти се включи.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: mama reni]  
Автор Acя ()
Публикувано27.04.06 17:59



нали не си въобразяваш че е така само тук?
и въпроса за лекарските грешки е много тежък нека не го засягаме.


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: mama reni]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано27.04.06 19:15



Дали не бъркаш "Законодателство" с "ефективност на съдебната система"? Това по повод лекарските грешки.
А за отговорността - той си я е поел, но ако се беше случило най-лошото тази отговорност щеше да има малко по-различни последици.
Не съм против раждането вкъщи, но това все пак е жена, а не овца. То за животно се вика лекар, ако се закучи работата, да не говорим за човек.
Като са му поискали 800 лева за лекар на място могъл е да извика линейка под предлог че е станало неочаквано и не може да се предвижат! Медицинският екип все има някакво понятие от израждане.
Много мнения се изказаха за това че в други страни било практика - хубаво, приветствам! Но докато не стане практика и у нас членовете на това общество трябва да спазват някакви стандарти.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано27.04.06 19:16



Честито ви синче, Людмиле! Много да ви радва, да расте живо и здраво и много щастливо!

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.04.06 21:12



разбирам душа. По-скоро ти не разбираш - явно не си имала тежко и проблемно раждане. Позитивно мислене и подготовка от личен опит ти казвам, че не стигат. И аз се подготвях и позитивно мислех и в къщи исках да си раждам (само дето се уплаших в последния момент). И добре, че се уплаших, че сега не се знае дали щях да пиша тук



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Иp€тo]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано28.04.06 08:07



Предлагам на модераторите да заключат темата, защото не виждам вече смисъл в нея, ама разбира се те си решават.
На Людмил пожелавам детенцето да расте здраво, умно и щастливо, но следващия път все пак няма да е зле да си осигурят лекарска помощ
А относно българското здравеопазване това е доста болна тема, във всяка професия има некадърници, просто тук последствията са много тежки и не смятам че се дължи само на последните 16 години, а преди това ,когато синовете и дъщерите на "активните борци" са ги приемали без изпити и са си завършвали образованитео едва едва и сега ни лекуват
Темата е безкрайна...
А ти Людмиле, няма какво да се правиш на обиден, аз искам да пишеш и по-нататък как е детенце. Нападките на повечето мами според мен дойдоха не толкова от това което си извършил , а от начина по който го представяш.
Както и да е, пак изписах цял ферман за което се извинявам



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор Acя ()
Публикувано28.04.06 08:39



kleo_8O, с почти всичко съм съгласна, само дето Людмил не се прави на обиден той влиза тук само за да ни агитира за правилния начин да си гледаме децата, а не за да ни осведомява как са.
най-вероятно следващата му тема ще бъде как да гледаме децата си без памперси.


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано28.04.06 08:51



Мила, Kleo, рискувам да ме обвиниш в партийна пристрастност, но понеже отвори друга една болна тема, не мога да се въздържа - може едно време да са приемали във ВУЗ по втория начин студенти, но сега положението не е по-различно - мой познат си купи диплома срещу 5 000 лева!!! И то лекарска!
Лично дойде да се похвали! Мислиш ли, че този "лекар" ще бъде по-добър от един комунистически син или внук? Изобщо мисля, че сега нещата са още по-ШУРОБАДЖАНАЧЕСКИ И КОРУМПИРАНИ от когато и да било!!!
Много се извинявам, че засегнах неща не по темата, но горния постинг ме предизвика!
Поздрави



Тема Не мога да не коментирам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано28.04.06 09:51



1. Честито за хубавото събитие, да ви е живо и здраво бебчето, много щастие да ви носи и да расте около вас, а вие да му се радвате и да се грижите за него!
2. Много е добре това, че майката е в добро здраве, браво на героинята!
И сега да те попитам дали ако бяха установили, че бебето е неправилно разположено щяхте да рискувате така, без лекарска помощ?
3. Винаги що се отнася до молитви и други религиозни мисли и действия аз лично съм резервирана. Да, може всичко да е ок в изследванията, но бебе да не става. Психиката е определяща, мисля аз. И без постене и молитви ако човек се освободи от задръжки може да се справи. Но за вас очевидно тези ритуали на пречистване са били катализатор на положителни и оптимистични чувства, което е помогнало. Всеки сам избира пътеката, по която да тръгне към целта си.
Стряскам се как така се е родило бебето и ти си държал плацентата по-високо, не сте рязали пъпната връв.... как така става, това не ми е ясно на мен лично. Първоначалните прегледи не са за да се стряскат бебетата, а за да се установи дали има проблем или риск за бебчето.
Натурализмът не е лошо нещо. Природата е всесилна, да. Но ако тази природа беше поставила детето ви на кантар дали ще оцелее, то в домашни условия щяхте да изпуснете нещата!Защото природата е както справедлива, така и несправедлива, естествения подбор ако не засегне мен и любимите ми хора е разбираем донякъде, но ако ме удари съдбата едва ли ще го разбера и приема.
И наистина много се радвам, че един нов живот е започнал добре, дано да бъде дълъг и полодотворен!

p3/.png">

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано28.04.06 10:03



1. Честито за хубавото събитие, да ви е живо и здраво бебчето, много щастие да ви носи и да расте около вас, а вие да му се радвате и да се грижите за него!
2. Много е добре това, че майката е в добро здраве, браво на героинята!
И сега да те попитам дали ако бяха установили, че бебето е неправилно разположено щяхте да рискувате така, без лекарска помощ?
3. Винаги що се отнася до молитви и други религиозни мисли и действия аз лично съм резервирана. Да, може всичко да е ок в изследванията, но бебе да не става. Психиката е определяща, мисля аз. И без постене и молитви ако човек се освободи от задръжки може да се справи. Но за вас очевидно тези ритуали на пречистване са били катализатор на положителни и оптимистични чувства, което е помогнало. Всеки сам избира пътеката, по която да тръгне към целта си.
Стряскам се как така се е родило бебето и ти си държал плацентата по-високо, не сте рязали пъпната връв.... как така става, това не ми е ясно на мен лично. Първоначалните прегледи не са за да се стряскат бебетата, а за да се установи дали има проблем или риск за бебчето.
Натурализмът не е лошо нещо. Природата е всесилна, да. Но ако тази природа беше поставила детето ви на кантар дали ще оцелее, то в домашни условия щяхте да изпуснете нещата!Защото природата е както справедлива, така и несправедлива, естествения подбор ако не засегне мен и любимите ми хора е разбираем донякъде, но ако ме удари съдбата едва ли ще го разбера и приема.
И наистина много се радвам, че един нов живот е започнал добре, дано да бъде дълъг и полодотворен!

p3/.png">

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Joy2OO3]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано28.04.06 14:27



Аз пък преподавам в Бг ВУЗ и имам наблюдения относно приетите със и без конкурсен изпит. Има възможност за прехвърляне от други държави и някои, които не могат въобще да влязат по общия ред, го използват. Ноооо, много си личи още на студентската скамейка! Безотговорността, несериозното отношение, липсата на старание и меракът все да минат по някоя крива пътечка осветяват цялото им следване.
Не смятам, че голяма част от ползвалите привилегии, за да вляазат и да завършат ВУЗ, особено отрочетата на активните борци, успяват да станат добри професионалисти. Все пак, ако можеше без образование, това щеше да е позволено.
А към постъпката на Натуралист - не го приемай лично, но само програмист може да сметне, че това, което той харесва, е най-правилното. Голяма част от информатиците са асоциални типове, получили огромно възнаграждение за труда си много по-скоро, отколкото са успели да порастнат. Парите са изпреварили въображението и мечтите им и се получават огромни пропасти между тях и останалите хора, в цялостната им ценностна система. Аз живея сред много такива и това са моите наблюдения.
Относно израждането без лекарско наблюдение - не смятам, че това е повод за хвалба. Мисля, че е безотговорно спрямо живота на майката и бебето. И, за разлика от самоубийството, което е ненаказуемо, другото е престъпление. Да изложиш поради самонадеяност живота на другиго на опасност е престъпление. Но да не изпадаме в подробности.
И още нещо - доколкото разбирам, Натуралист е намерил майката на детето си в Балкана. Едва ли са много жените в нашия форум, които са живели и отраснали на диво място като махалите по Стара планина (а и не само).
Натуралист, рядко се срещат умни жени, затворени в зеленините на планините. Лесно е да убедиш момиче, което не е виждало сериозна част от Цивилизацията, да я отрече. Я убеди някоя амбициозна и интелигентна жена да си остави живота и професията и да отиде да ти копа градината и да ти гледа децата на къра.
Това е само мое мнение!
Цвете



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: tswete]  
Автор Acя ()
Публикувано28.04.06 14:36



Не е само твое мнение, но и аз се подписвам под него


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор nikol79 (невероятната)
Публикувано28.04.06 14:54



Абе хора, я оставете човека да си живее като си му харесва!
Като по-малка ходех на село през ваканциите, берях гъби, билки, ловях риба и раци, вадех картофи....берях боб...и какви ли не още неща. Умора имаше, обаче, както казва НАТУРАЛИСТА усещането си е страхотно!!! Чувстваш се жив, не че сега съм умряла, ама кръвта ти започва да циркулира по друг начин!
Винаги съм казвала на съпруга ми, че бих отишла да живея на село, ако имаме кола, Интернет, крава и евентуално 2 овце и 5-6 кокошчици...
Не се шегувам хора!!! наистина започвам и аз да се замислям...ама пък от друга страна си обичам градския живот, искам детето ми да расте сред връстници, а не някъде в горите Тилилейски, където да може да общува само с някакви изветрели старци.
Имам приятелка, която остави детето при баба си. И познайте! Праска един диалект, няма грам обноски, няма никакви познания за живота извън рамките на селото и гледа другите деца като извънземни.
Всяко нещо си има плюсове и минуси. Ще отида да живея някой ден на село, поне си имам наследствена къща в Еленския балкан, ама чак след като изуча детето си и видя че започва да се справя добре и без подкрепата на родителите си. А то само по-нататък ще прецени къде и как да живее.
Ние като родители нямаме моралното право да ограничаваме мирогледа и контакта с хората, нито пък да налагаме нашите ценности на децата си...
Ох, още имам да пиша....ама я се изкажете първо, та после пак и аз
С две думи: Всеки да прави каквото си знае и да не се меси в делата на другите! ХОРА НЕКА ПОНЕ ЗА МАЛКО БЪДЕМ ЕВРОПЕЙЦИ!!!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: nikol79]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано28.04.06 14:57



Никол, не разбрах към кого ти е забележката - кой точно и на кого в делата се меси?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Joy2OO3]  
Автор nikol79 (невероятната)
Публикувано28.04.06 15:05



аМИ ВСИЧКИ НАПАДАТЕ ГОРКИЯ ЧОВЕЧЕЦ, ЗА ТОВА ЧЕ СИ Е ИЗБРАЛ ТОЗИ ЖИВОТ.
АМИ ИМЕННО, ТОЙ СИ ГО Е ИЗБРАЛ И ЩЕ СИ ГО ЖИВЕЕ, НЯМАМЕ ПРАВО ДА КРИТИКУВАМЕ
П.С. НЕ СЪМ СЕКТАНТКА, ПО-СКОРО АТЕИСТКА



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: nikol79]  
Автор Acя ()
Публикувано28.04.06 15:14



личи ти по тона че не си сектантка.никой не го напада за начина му на живот, а за назидателния тон с който казва кое как трябва да се направи.той е непримирим, ние си казваме мнението.


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: nikol79]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано28.04.06 15:16



Нещо не си разбрала, нападките са за това че е подложил на риск живота на жена си и детето си (1) и (2) че постовете му звучат нравоучително.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Иp€тo]  
Автор nikol79 (невероятната)
Публикувано28.04.06 15:24



Е ЯСНО ДЕ, И АЗ СИ ОБИЧАМ БОЛНИЦАТА И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА КАТО РАЖДАХ ТАМ, А 1 СТ НЕ СЪМ ДАЛА ПОД МАСАТА.
АМА ИДЕЯТА БЕШЕ ЧЕ ТОЙ Е ДОСТА ПО-РАЗЛИЧЕН ОТ НАС И ДА МУ ГОВОРИМ ФАЙДА НЯМА, ТЪЙ ЧЕ СТАНАЛОТО СТАНАЛО, АМА ВАЖНОТО Е ДА НЕ СЕ ПОВТАРЯ:)
ТИ ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ АКО РЕШАТ ДА СИ НАРОДЯТ С БОЖИЯТА ПОМОЩ ОЩЕ 3-4 НАТУРАЛИСТЧЕТА А?
ВСИЧКО Е СУПЕР, АМА МАМАТА ДА МУ МИСЛИ



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: tswete]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано28.04.06 15:34



Боже, как се изразяваш, така и неможах да схвана на какво ми прилича това мислене. Постоянно се срещам с такива хора и чак сега си дадох сметка колко много, ама много си права. За съм от всякъде за това което си написала.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: nikol79]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано28.04.06 15:49



Нещо не те разбрах, Никол
Значи, той може да си говори назидателно, сектантски и т.н., а ние не трябва да спорим с него и да си изказваме мнението, защото файда нямало, така ли? Ами къде е дискусията тогава?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Joy2OO3]  
Автор nikol79 (невероятната)
Публикувано28.04.06 16:06



АМИ НЕ ТРЯБВА ДА ВЛАГАШ МНОГО ЕМОЦИИ В ТОВА, АЗ СЪМ СПОКОЕН ЧОВЕК И ХОРАТА ОКОЛО МЕН НЕ МИ ПРЕЧАТ А И АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ПРЕЧА НА НИКОГО. СЕГА РАЗБРА ЛИ?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: nikol79]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано28.04.06 16:43



Ами не, не разбрах, защо тогава не го кажеш това с емоциите и на Натуралиста?
Просто подхождаш малко едностранно и недемократично - един може с емоции да защитава мнението си, а друг не, така ли трябва да бъде според теб?
Всеки има право да коментира така, както чувства дадената тема - с емоции или без - хората са различни и не всички са така спокойни като теб - завиждам ти за което!
Поздрави!


P.s. Не приемай всичко за заяждане - просто попитах!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: tswete]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано28.04.06 16:50



Голям смях.........
Винаги съм се учудвала при условие, че пишете във форуми, как така не използвате ресурсите в Интернет?!?!?!?!
Винаги проверявайте информацията, преди да пишете измислици.......
Отнема точно 10 минути - нито повече, нито по-малко!
Иначе се изпада в смешни ситуации от рода "намерил момичето в Балкана".....ох....смяххххххх
Нека едно рамо ви подадат онези двамата асоциални типове дето са измислили Гооглето!




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Joy2OO3]  
Автор nikol79 (невероятната)
Публикувано28.04.06 17:20



ДЖОЙ, НЕ ГО ПРИЕМАМ КАТО ЗАЯЖДАНЕ, АМА КАТО СИ БИЛ ПОЛУУМРЯЛ И ПО НЯКАКЪВ НАЧИН СИ ОЖИВЯЛ, ПОСЛЕ ТИ СЕ ПРОМЕНЯ МИРОГЛЕДА И ГЛЕДАШ НА НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА ПО ДЕУГ НАЧИН. и МЪЖА МИ ДОРИ МИ КАЗВА ПОНЯКОГА ЧЕ СЪМ ТВЪРДА СПОКОЕН И ШИРОКОСКРОЕН ЧОВЕК, КОЕТО ГО ДРАЗНИ РАЗБИРА СЕ ЗАЩОТО ПРИЕМАМ НЕЩАТА ТАКИВА КАКВИТО СА И НЕ ПИТАМ ЗАЩО И КАК. ПРОСТО СЕ СЛУЧВА И ТОЧКА, А САМО ВРЕМЕТО ПОКАЗВА ДАЛИ Е БИЛО ЗА ДОБРО ИЛИ НЕ....
ТА И ТОЗИ ИНДИВИД...ОХ ВЕЧЕ ДАЖЕ МУ ЗАБРАВИХ ИМЕТО:) ... ДА СЕ СПАСЯВА ТАМ НА СЕЛО, ЩОМ МУ ХАРЕСВА, ОСТАВИ ГО ДА СИ НАЛАГА ИСТИНИТЕ ЗА ЖИВОТА, НА МЕН ЛИЧНО НЕ МИ ПРЕЧИ, ПРОСТО ЛАФ ДА СТАВА...
П.С. ТОЙ МИ НАПОМНЯ МАЛКО ЗА БРАТ МИ, КОЙТО Е ГОЛЯМ ШЕМЕТ :)
ПОЗДРАВИ



Тема Как ще му помниш името като тойнови [re: nikol79]  
Автор cchery ()
Публикувано28.04.06 19:17



вече не съществува?! Кликнах преди малко да му видя профила и о, изненада - такъв потребител не съществува в базата данни на дир-а. Кво ли да си мисля?



Тема Re: Как ще му помниш името като тойнови [re: cchery]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано28.04.06 21:07



Кво да си мислиш ли?! Я не се затормозявай! Изкривих се докато изчета цялата тема, тоя не заслужава чак толкова внимание. Да живее както смята за правилно и се чувства добре, но ме съмнява че доста локуми разтегна тук. Гузна съвест, ниско самочувствие, липса на социални контакти ли, кво ли?! Да е живо и здраво детенцето му, пък дано лудостта не се предава по наследство.


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Малко крайно енови [re: tswete]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано28.04.06 21:23



мнението ти. И аз и съпругът ми сме програмисти, и не ми допада тона ти. Не се отъждествявам с гореописаните от тебе индивиди. Нито пък приятели и познати от тоя бранш. Това, че някаква откачалка се представя за такъв, не води до генерални заключения. Прави разлика между високоинтелигентни, морални и образовани хора, и някакви фанатици, които с очевидно умело прикрита лудост заблуждават обществеността.


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Малко крайно енови [re: nadili]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано28.04.06 22:00



Нямам нищо против "социалните" програмисти. Голяма част от приятелите ми са все ФМИ-възпитанци, вкл. и съпругът ми. Въпреки това често съм чувала странни възгледи, представяни за световната истина, точно от, иначе, високоинтелигентни млади информатици.
Иначе наистина Натуралист не заслужава толкова време и писане.
Важното е бебнцето му да е наред, да расте в нормална и здрава среда, да се запознае с различни гледни точки, за да има възможност за избор.
А относно гузната съвест - аз бих умирала от страх при мисълта, че е възможно бебето в родилния канал да е останало с недостатъчно кислород. Неслучайно слагат на родилките колани и следят непрекъснато пулса на новороденото по време на раждането.
Вярвам, че Господ (или Природата, кой в каквото вярва) пази децата в такива случаи и всичко ще е наред.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Meme lndiankata ()
Публикувано02.05.06 04:11



Поздравления за бебенцето - да е жив и здрав и много да ви радва.
Аз лично не подкрепям подобни идеи (все пак 21век е), още повече ако бях раждала в къщи щяхме да сме умрели и аз и бебето. А за вашето семейство- много се радвам, че всичко е минало без проблеми

П.С. понеже прочетох, че е имала безпроблемна бременност - аз също нямах проблеми през бременността, 2 дена преди раждането ходихме за последно при доктора- на уз всичко беше нормално, разположението на бебето беше нормално...В болницата в деня на раждането всичко си беше ок - така че няма гаранции. (не получих разкритие обаче, което изглежда доста безобидно и ако седиш да си го чакаш... при изтекли води - жената е пътник. Уважавам разбиранията, но при толкова години опити да заченете, накрая да рискуваш(защото от моята гледна точка това си е риск) -ето това не разбирам.

Редактирано от Meme lndiankata на 02.05.06 04:21.



Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: mama reni]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано03.05.06 15:56



Да, явно е много трудно, за съжаление.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано03.05.06 16:05



Това, че баба ти е раждала вкъщи, не значи, че е раждала натурално или живяла натурално. Раждането вкъщи е само един момент от философията.

Смъртността на децата се дължи като цяло на по-лоша профилкатика на заболяванията, по-лоша хигиена, по-слаб организъм и на майката и на децата по времето на баба ти.

Това, че 3 от 5 са били глухонеми от каква статистика идва? И да е вярно, което много ме съмнява, ти знаеш ли кое причинява загубата на слуха?

За несъвместимост на резус фактора съм сигурна, че са изследвали жената на Натуралиста, както вече той каза - бременността е следена в болница.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Как ще му помниш името като тойнови [re: cchery]  
Автор Xaпka (бирена)
Публикувано03.05.06 20:57



Ама и на мен ми пишеш веднъж такова нещо, а пък аз съществувам. Освен ако не съм умряла и още не знам

Лека Рош!


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Meme lndiankata]  
Автор lilybest (непознат )
Публикувано05.05.06 16:51



Поздравления!
Радвам се, че започва да навлиза и в България естественото раждане, което на запад е масово разпространено от десетилетия. Не казвам, че винаги това е по-доброто, но смятам, че в повечето случаи е.
Един лекар - Питър Чапел - казва, че най-доброто, което може да направи акушерката докато жената ражда, е да направи чай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.