Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Ами можемнови [re: Mъppp]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано27.04.06 08:51



.....и се радваме на раждането на един нов човек, но радостта ни е малко помрачена точно от проповедническия тон, с който е описано събитието и от проповедническите наставления за това как е правилно да се живее!
Айде останете сис със здраве!


П.С. Може Мъррр да е следващата похвалила се с подобно събитие, след като толкова защитава гореизложеният начин на раждане - пожелавам й го от сърце!



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: Mi6ka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.04.06 11:08



това ясно. Идеята е и за да я разбереш ще ти предложа да си представиш, че почваш да раждаш. Сами сте със съпруга си. Всичко нормално уж, но... няма ли да почнат да те гризат съмнения, опасения дали детето няма да се замота и удуши, да не можеш да го родиш, да не се изкълчи нещо, да не получиш кръвоизлив и т.под. Мисля, че е съвсен нормално в такъв момент да се уплашаш и да се обадиш за специализирана помощ или да се понесеш към болницата. Това е естествен инстикт на родител да направи най-доброто за детето си, да му запази живота и здравето и собственото на майка, за да си в състояние да се грижиш и дадеш най-доброто на детето си, което само майката може да даде.
Проблемът тук е като че ли точно това чувство за самосъхранение като че ли не е било достатъчно силно при Натуралиста и жена му. В миналото да, ама днешно време има развита медицина и един нормален родител винаги би ползвал услугите и за доброто на детето си. Не е направил нещо страшно. Просто родителското му чувство за отговорност не е много развито. По-скоро е постъпил егоистично или просто не се е замислил колко рисковано може да е едно раждане. Е това не е хубаво. Иначе като си представям както е описал раждането - това си е раждане мечта. Приятно, спокойно, красиво. Късмет, че така се е получило при него. Ама ако не беше... Ако жена му и детето му бяха умрели в ръцете му...



Тема Re: Нещо да питам инови [re: Mi6ka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.04.06 11:11



това ясно. Идеята е и за да я разбереш ще ти предложа да си представиш, че почваш да раждаш. Сами сте със съпруга си. Всичко нормално уж, но... няма ли да почнат да те гризат съмнения, опасения дали детето няма да се замота и удуши, да не можеш да го родиш, да не се изкълчи нещо, да не получиш кръвоизлив и т.под. Мисля, че е съвсен нормално в такъв момент да се уплашаш и да се обадиш за специализирана помощ или да се понесеш към болницата. Това е естествен инстикт на родител да направи най-доброто за детето си, да му запази живота и здравето и собственото на майка, за да си в състояние да се грижиш и дадеш най-доброто на детето си, което само майката може да даде.
Проблемът тук е като че ли точно това чувство за самосъхранение като че ли не е било достатъчно силно при Натуралиста и жена му. В миналото да, ама днешно време има развита медицина и един нормален родител винаги би ползвал услугите и за доброто на детето си. Не е направил нещо страшно. Просто родителското му чувство за отговорност не е много развито. По-скоро е постъпил егоистично или просто не се е замислил колко рисковано може да е едно раждане. Е това не е хубаво. Иначе като си представям както е описал раждането - това си е раждане мечта. Приятно, спокойно, красиво. Късмет, че така се е получило при него. Ама ако не беше... Ако жена му и детето му бяха умрели в ръцете му...



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: NikiFin]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано27.04.06 11:18



Има нещо, което явно не разбираш.
Натуралиста и жена му са се подготвяли за това бебе, далеч преди то да е било заченато. И то не само физически, а и ментално. Когато са взели решение да раждат естествено и в къщи, те са започнали да мислят в посока на позитивно развитие на събитията.
Смятам, че е особено важно да не си задаваш въпроси от типа: егоистично ли постъпвам, като раждам в къщи и няма ли убия бебето си, в момента на раждането. Тези въпроси би трябвало да са били обмислени преди това, а при самото раждане, а и по време на бременността се мисли само позитивно, без страх и угризения, със сигурност във взетите решения и увереност в действията.

Иначе, ако към това събитие се пристъпи със страх, несигурност, колебание, то изхода от него неминуемо би бил трагичен.



Тема Re: Нещо да питам инови [re: NikiFin]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано27.04.06 11:21



Да, точно това се опитах и аз да обясня и да попитам Г-на, защо така не са отговорни към детето си, но нито получих отговор от него, а отгоре на всичкото се опитаха и да ми обяснят колко са ни скапани лекарите и болниците.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано27.04.06 14:26



1. честито за детето, да е живо и здраво.
2. добре, че си се молил и Бог ви е чул. Ако беше станал фал и нещо кофти с детето, сега щехте да сте с дело за убийство по непредпазливост.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор mama reni (член)
Публикувано27.04.06 15:12



А да си чул за лекар осъден по дело за убийство по непредпазливост в подобен случай, а тези случаи не са малко. Ей тук е разликата тези хора са поели ОТГОВОРНОСТТА за детето си и раждането му, това не го прави никой лекар. Те си живеят спокойни и с чиста съвест, дори след трагичен инцидент. И никой не им търси отговорност.



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: Mi6ka]  
Автор cchery ()
Публикувано27.04.06 15:19



Така, разширихме географията по тази тема и в Русия. Още един сериозен довод. Това е единственото конкретно нещо, което прочетох и е без значение.

Хич даже не ме карай да чета дискусиите по света на европейски езици - ако подобна практика ще се въвежда в нас, то дискусията трябва да е тук и сега, та да могат и други интелигентни и умни българи, освен мен, де, да се включат. Отдавна исках да пусна пост, че е необходима обществена дискусия, ама нещата малко се битовизираха. И щом ще има дискусия, то ще има и мнения, така че изказванията са неминуеми. Опасявам се, обаче, че много хора не са подготвени за това, щом още тук се появиха квалификации като оси, усойници, разни морски обитатели с перки и т.н.

По повод ваксините и гъзолизството - е, и аз не съм достатъчно интелигента, и не го разбрах. Ама не хаби време да ми го обясняваш. Ясно е, че на Запад, пак е по-добре!!!!!!Балкански манталитет сме си и това Е!!!!!!!

Изобщо не ти смятам постинга за къшей! Нали знаеш, че все пак котките обичат да ядат мишки, та друго си представих като го прочетох.



Тема Рапорт даден, рапорт приет!нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано27.04.06 15:35



Въпреки, че подхождаш малко като партиен председател и закриваш разни неща, не знам дали осъзна, че постави началото на нещо - дискусия! Крайно време е нещата да се дискутират и затова, въпреки личното ми мнение по твоята тема, аз се радвам, че се обади и постави този въпрос.

Мисля, че всички те поздравиха за щастливото събитие и далеч не смесихме нещата от твоята радост и темата за неасистираното раждане. Като за първа дискусия имаше обиди, нападки и квалификации, но аз се абстрахирам от това и съм доволна, че се получи обсъждане (малко и на твой гръб,де, ама да си пионер не е лесно!!!!!!!)


Казваш, че повече няма да пишеш тук, но все пак помисли - отвори тема за твоя син и стигна до втория ден от живота му. А аз се надявам и всички ти пожелаха той да продължи дълго, така че можеш да ни известяваш от време на време как растете! И не разбрах името му - ако си го написал някъде, сега ще се изложа, щото ти казах, че ти чета постингите, пък тоя с името съм го пропуснала!

Последно - изобщо не си единствения мъж, който чете и пише в нашия форум. Съпругът ми също участва, малко рядко, но участва. Много скоро обаче му предстои участие по повода, по който и ти се включи.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: mama reni]  
Автор Acя ()
Публикувано27.04.06 17:59



нали не си въобразяваш че е така само тук?
и въпроса за лекарските грешки е много тежък нека не го засягаме.


Елена 10.11.2003


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.