Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 23:47



И аз това имах предвид, а не че по принцип имам нещо против активното раждане или въобще различния тип раждане - аз например исках да раждам във вода, ама в Бг такова животно няма и като няма не си го организирах сама, защото така ми се иска.
Живот и здраве, ако имам 2-ро може и да доживея да направят такова нещо и тук



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано24.04.06 08:01



В отговор на:

За съжаление вече нещата не са като едно време, когато хората са раждали по нивите здрави деца. Сега се храним лошо, дишаме мръсен въздух и т.н., да не говорим за радияция и всичко останало. Това оказва голямо влиание на бременността и плода. Затова за мен е немислиимо да се прави такова нещо в къщи.



Изглежда трябва да започна по-отдалече за да видите цялата картина. Всичко се промени, когато напуснах добре платена работа в софийска фирма и купих малка къща в провинцията, разположена извън града, в безлюдна местност всред лозя и овощни градини, където се преместих да живея. Тишина, чист въздух, градина, овошки, ръчен труд, ароматни сутрини и спокойствие, ето това съм търсил цял живот.

Tози начин на живот премахна много мои догматични схващания. Осъзнах за първи път пълнотата на простия живот и това да правиш което ти е по душа в момента, да си бъдеш сам шеф. Вече не мислех за бизнес планове и корпоративна политика а за лехите със зеле, събиране на гъби, сушене на плодове и т.н. Ако преди имах за цел да постигна благосъстояние, респект и имидж сега имах за цел да заживея максимално просто, здравословно и самодостатъчно.

Малко по-късно се запознах със приятелката ми, която е живяла в по този начин 3 години в Еленския балкан.

Заедно сме неоценим екип, създадохме малко стопанство, тя усвои печене на хляб, мелене на зърно, работата по градината, усвоихме разпознаването и събирането на десетки видове билки, гъби, плодове и т.н. Искахме да възстановим най-доброто от живота на нашите прадеди-българи (известни в цял свят с дълголетието си). Храним се предимно с наша храна, отгледана без химикали но с много любов. Печем пълнозърнест хляб с прясно смляно (у дома) брашно, водата за къщата се взима от извор (с помпена система) а топлата вода се загрява от слънцето със слънчев колектор. Отопляваме се с дърва, които събирам от близката гора а с пепелта наторявам градината... Месо не употребяваме, захар и сол -- също. Нито един от двамата не пуши и не употребява други наркотични веществам включително алкохол.

Аз се научих да майсторя неща от дърво, метал, да ремонтирам и поправям. Денят ни протича в пъстро разнообразие, един ден може да боядисвам, друг ден да чета книга и да почивам, трети ден да събирам дърва за отопление за зимата. Нужните пари за семейството (а те са 10 пъти по-малко, отколкото бяха разходите ми в София) набавям с работа на парче, като консултации по интернет за местни фирми и др. Телевизия не гледаме, радио не слушаме, единствената информация черпим от интернет.

Тук трябва да спомена, че преди зачеването на детето аз и жена ми направихме пълно обновяване и изчистване на тялото, което включва пост, изчистване на храносмилателния тракт със система от билки и клизми и после изчистване на лимфната система с 10 дневна диета от цитрусови сокове. Жената направи и изчистване на черния дроб със зехтин и лимон. Това гарантира, че семето ще е посадено в най-благодатната почва... И двамата сме вярващи християни и искренно вярваме в помощта, с която Бог дарява търсещите.

И ето дойде мига, когато пожелахме да си имаме дете, което да отрасне възможно най-близо до природата, в красива среда, да развива фантазията си и да се радва на простия и хармоничен живот на древните българи. Естествено продължение на това е то да се роди в хармония, под родния си покрив, в прегръдките на майката и бащата, тези, които са го призовали на света. Или както казва поетът "Бяла спретната къщурка, с две липи отпред. Тука майчина милувка сетих най-напред". И наистина, синът ни се роди в ръцете ми, а аз го посрещнах с думите "ДОБРЕ ДОШЪЛ СИНЕ" и изживях най-щастливият миг в живота си. Погледнете само снимката от първия ми постинг. Тя е снимана почти веднага след като се появи детето на бял свят! Вижте колко спокойно спи, защото се чувства защитено и уютно. Колко по-различно от посиняло от рев новородено, върху което сестрите извършват рутинните си процедури.

Колкото до статистиките с проблемните раждания -- смятам, че те засягат най-вече жени, които водят заседнал, неправилен начин на живот, хранят се с храни, в които има нежелани химикали, в градска среда с мръсен въздух, шум, че те живеят във среда със стрес, негативни емоции и тютюнев дим.

Виж, да бе провел някой статистики сред бременни жени, които не пушат, не пият, които са искренно вярващи християнки, който се хранят природосъобразно с чиста храна и подготвят тялото си (бъдещият дом на децата си) преди зачатието с пост и изчистване, които живеят изпълнен с положителни емоции живот и се трудят физически..... тогава резултатите от статистиките щяха да бъдат съвсем други...

Редактирано от Haтypaлиcт на 24.04.06 08:24.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано24.04.06 11:14



Щом пишеш тук, явно търсиш мнения - моето е доста противоречиво... от една страна ти се възхищавам, от друга смятам, че си вманиачен
И ще ти кажа защо - заради това:

"Колкото до статистиките с проблемните раждания -- смятам, че те засягат най-вече жени, които водят заседнал, неправилен начин на живот, хранят се с храни, в които има нежелани химикали, в градска среда с мръсен въздух, шум, че те живеят във среда със стрес, негативни емоции и тютюнев дим.

Виж, да бе провел някой статистики сред бременни жени, които не пушат, не пият, които са искренно вярващи християнки, който се хранят природосъобразно с чиста храна и подготвят тялото си (бъдещият дом на децата си) преди зачатието с пост и изчистване, които живеят изпълнен с положителни емоции живот и се трудят физически..... тогава резултатите от статистиките щяха да бъдат съвсем други..."

Всичко друго в начина ти на живот е прекрасно според мен. Но не е добре за теб да си толкова краен и непримирим.
Разбира се, ти си решаваш - основно право на човека



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 12:25



Радвам се за вас, че сте намерили своя свят. Но нали осъзнаваш, че тук има едно много голямо АКО. Ако човек приема и харесва да живее по този начин. Ако това му е близко, вълнуващо и изпълващо със смисъл. Във всички времена е имало хора и хора. И по времето на онези стари българи, на които ти се възхищаваш е имало хора, които са ставали войници, които искат да се откъснат от оградите си, водачи, които са искали да вървят пред масите, учени, пътещественици. хора, за които градинките и лехите далеч не са били достатъчни за размаха на съзнанието им. хора, които се опиянавт от скоростта в живота .

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: indian rose]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 12:31



.....и се трудят физически.....

Ето, тука обаче директно ще се възмутя, пък ти му окритикувай. Не смятам, че една копаеща жена е по-добре предразположена да бъде майка от една учителка, лекарка или инженерка. Не отричай прогреса.

Разнообразие -



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NadG]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано24.04.06 13:45



В отговор на:


.....и се трудят физически.....

Ето, тука обаче директно ще се възмутя, пък ти му окритикувай. Не смятам, че една копаеща жена е по-добре предразположена да бъде майка от една учителка, лекарка или инженерка. Не отричай прогреса.



Виж самата как мислиш в готови мисловни шаблони -- физическа работа = копане. Че къде съм казал, че жена ми копа градината? Тя извършва ежедневно най-разнообразни физически дейности, благодарение на които мускулатурата й е стегната и има нужният тонус. Освен това жена ми си прави и тибеткси упражнения по време на бременността (това забравих да го упомена). Защото тя знае, че раждането изисква свръх-усилие от жената и ако тялото и мускулите й не са готови за това, тогава...
Прогреса е пряко свързан с атрофирането (физическо и духовно) на съвременния човек.

Редактирано от Haтypaлиcт на 24.04.06 13:53.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: indian rose]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано24.04.06 13:51



В отговор на:

Всичко друго в начина ти на живот е прекрасно според мен. Но не е добре за теб да си толкова краен и непримирим.



непримиримостта със общоприетото, със коловизите на живота, в които хората пътуват ме изкара от тях. Ако не бях непримирим щях да съм още в опушената София и да се залъгвам, че парите ми носят щастие и че хубавата къща и кола са моята цел.
Не търся мнения, защото нямам нужда от тях.
Споделям това, защото съм сигурен, че мнозина чуват за първи път такова нещо и мога да помогна със съвети. А за крайността -- може би си права, защото жена ми също ми казва, че понякога съм краен в оценките си. Но, никога не е късно човек да се промени. Освен това си имам и учител по невинност и смирени... на 4 дена.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор indian rose (букетче)
Публикувано24.04.06 14:04



Явно все пак хубавата къща е важна за теб, макар че представата ти за нея е различна от тази на други хора Според мен къщата ти е много хубава... съдя по снимката Аз също живея в къща, макар и в София - според мен е някак по-"човешко" Разбира се, не всички имат такава възможност, но при мен така се случи и е много приятно
Ако наистина нямаш нужда от мнения, не е имало смисъл да пишеш тук... повечето хора приемат всеки постинг като покана да изкажат мнението си



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Titana (одухотворена)
Публикувано24.04.06 14:09



Поздравявам те за този начин на живот.Мисля,че съзнанието и на двама ви е било отворено,имали сте знание и затова сте били сигурни за успешното раждане в къщи.Може би ,ако бебето се беше родило в болница е щяло да има усложнения.И аз преди години се опитах да живея така,още не бях омъжена.Но със семейството си намерихме златната среда.Не сме съвсем откъснати,гледаме телевизия,децата не са изолирани...а и си хапваме месо.За мен решението в днешно време е съчетаването на природосъобразния начин на живот и цивилизацията,иначе ставаме или прекалено стерилни или прекалено материални.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано24.04.06 14:22



Ех и ти - копане беше образен израз! Прогресът за мен не подлежи на коментар за наличността или липсата на $необходимост$ от него .

А би ли споделил с нас, дали възнамеряваш детето ти да ходи на училище или ще придобива знания така от блеене в пространството. Все пак ти определено очевидно имаш образование като описваш загърбения от теб живот.

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.