Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор kate_ (angelundercover)
Публикувано22.04.06 21:06



Аз имах прекрасна бременност, раждането си вървеше нормално и в последния момент моя прекрасен син реши да си подложи ръката под главата, заклещи се и трябваше да го извадят с форцепс.

е, да, ама неговата жена е говорила на детето как да застане и как да излезе... какво знаеш ти...

"и няма "ако", има тук и сега"

отначало бях ентусиазирана, защото и аз предпочитам естествените неща, но в случая става дума за психопатология - не е ясно дали е налице и у двамата или жената е по-податлива и е обработена (brainwashed) от доминиращия съпруг. щракни върху линка в профила му и ще ти стане ясно, че тук си говорим с фанатик, по-консервативен и опасен от всякакви лекари, дори и най-недоучилите .

"The cure for all cancers"? - I rest my case.

Да пази Господ горкото дете с две откачалки за родители.

====
A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 00:01



[quote author=lilfi link=topic=39604.msg1643777#msg1643777 date=1145535768]
Оплаквам се на педито, че нещо не мога да поставя бебето правилно на гърдата и постоянно имам рагади и как все се мъча да напъхам гърдата по- надълбоко, че да не хапе само зърното. А тя казва: О, недей да правиш така. :naughty:Твоите гърди са големи и на бебето може да му се догади и да почне да плюе гърдата. Ще търпиш болката :2gunfire:- то си знае как му е най- добре да суче.
А сега де? Да търпя ли или да отбивам? newsm78



Ти сериозно ли питаш - ако имаш проблеми със зърната можеш да кърмиш временно със силиконови зърна, освен това се мажи (аз се мажех с крема за зърна на Авент, но може и с гармастан или Ланолин). Като се оправят наистина гледай да свикнеш бебо да захапва не само зърното. Успех :peace:



Тема какво е "АКО...."нови [re: Mopsy]  
Автор Haтypaлиcт (татко)
Публикувано23.04.06 01:45



Имаше един лаф -- АКО Левски беше с гуменки (а не с цървули) щеше да е жив...

Искам да знам, какво имате в пред вид като казвате: АКО детето в последния момент се беше обърнало в седалищно, ами АКО беше получила кръвоизлив и т.н.?

Въобще, какво кара един човек да казва на друг -- "какво ще стане АКО излезеш с колата до магазина и те удари камион?" да речем? ОК, разбирам, това се случва в България постоянно. Но това АКО ще значи ли, че аз и семейството ми трябва да вървим само пеша или още по-добре изобщо да не излизаме от вкъщи?

Поправете ме ако греша, но аз смятам, че подобно на въздуха, рискът и смъртта са НЕВИДИМА час от живота ни и всички ние живеем ръка за ръка с тях, независимо дали го осъзнаваме. Та кой е казал, че само раждането у дома е опасно? Всеки път, когато шофирам със жената (и детето) до детския лекар аз рискувам живота на мен и семейството ми от катастрофа.

Някъде бях чел статистики, че шансът един човек да го удари гръм и той да удари шестица от тотото е един и същ -- един на Х милиона. Но досега не съм чул някой да казва "Когато ме удари гръм...."

Аз и жена ми съзнаваме, че шансът тя да загине при раждане у дома или, да речем, катастрофа е еднакъв. (всъщност много по-вероятно е от катастрофа, според статистиките...) А ВИЕ ОСЪЗНАВАТЕ ЛИ ГО? И че ако ежедневно шофираш (или се возиш) необезпокояван(а) от този риск, би трябвало така спокойно да приемеш и риска за неасистирано раждане.

Защото колкото и внимателно да карам и да съм взел всички предпазни мерки, нищо на света не може да ми гарантира, че водачът на насрещният автобус няма да изпусне волана и да се вреже в нас... Такива неща се случват непрекъснато.

Много повече жени са намерили смъртта си в автомобила при катастрофа, отколкото в дома си, по време на неасистирано раждане.

Въпреки това аз НАЙ-ОТГОВОРНО пред всички тук заявявам, че ще продължавам да карам семейството с автомобила ни!

P.S.
Интересно дали за това ми решение сега ще ме обявят за човек с психични отклонения и ще ме укорят че рискувам беразсъдно живота на жена ми и детето?

Редактирано от Haтypaлиcт на 23.04.06 03:14.



Тема Re: какво е "АКО...."нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано23.04.06 10:34



Аз едно нещо не мога да разбера.
Девойки, човекът е поел риска жена му да роди в къщи според техни си разбирания. И НЕ дай боже, ако се беше случило нещо с него или с детето повярвайте ми той сам ще си поеме отговорност и ще си бие главата до края на живота си заради взетото решение А представете си, че жена му роди в болница и там се объркат нещата.....дали лекаря ще поеме отговорност. Надали...аз не познавам лекар осъден заради лекарската му немърливост, която е довела до смъртен случай.
Три мои приятелки си загубиха децата по време на раждане. Всичките лекари продължават да практикуват с пълна сила.
Така, че не обвинявайте човека, че е луд или така нататък има си негови разбирания и това е......
Аз лично не бих направила подобно нещо, но по този свят разни хора, разни разбирания



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 18:02



Извинявайте за горния постинг ама тоя дир ще ме побърка
та бях написала следното:

Не мога да разбера защо бъркате безумието, което Людмил е извършил с активното раждане по света, то се извършва под лекарски контрол.
Искам да кажа, че в цялата работа нещо не е наред - той непрекъснато си противоречи - първо искали да раждат сами вкъщи, после казва (говоря за темата в бг-мама), че жена му не усетила кога са й изтекли водите и вече нямало време да се ходи в болница.
Също там пише, че завързал пъпната връв 30 мин след раждането, сега тук говори за часове.И въобще няма смисъл да продължавам, защото са много.
Не мога да разбера каква е идеята на цялата тема, според мен е да се пропагандира раждането вкъщи без лекарско наблюдение, срещу което съм категорично против. Вярно е че всеки има право да решава какво да прави с живота си, но тук става въпрос и за друг живот. И не ми обяснявайте, че процента на усложнения бил малък, ами ако се случи вие да сте в този процент?
И въобще в България скоро активно раждане у дома според мен не би могло да се случи.Знаете какво е движението например в София, ако се получи усложнение сещате ли се за колко време ще дойде линейка,за колко ще ви закара до болница и ще ви въведат в операционна
Много съжалявам, че изписах толкова, но просто съм толкова възмутена от изказванията на Людмил в бг-мама и сравняването на раждането с това на животните и с карането на кола, че просто имах нужда да си излея недоволството



Тема Re: какво е "АКО...."нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано23.04.06 18:10



Людмиле сравненията ти са просто умопомрачителни.
Никой не е казал, че няма риск в много от нещата, които правим, но гледаме да го сведем до минимум.
Ти например като возиш детето в кола ще го слагаш ли в столче, за да е по-сигурно при евентуална катастрофа не дай Боже или ще си го оставиш така, защото не зависи от теб дали някой камион няма да ви удари



Тема Re: какво е "АКО...."нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано23.04.06 21:21



Ако караш автомобил ще убиеш себе си. Ако си безотговорен към себе си ще на вредиш само и единствено на самия себе си. Ако си безотговорен към нероденото си дете и към съпругата си, или ако и тя е безотговорна към това дете, тогава кой е виновен? Как поемата риск за живота на някого, та било това и собственото ви дете и кой видава това право? Да има прикизка, 4е каквото ти е писано, но защо поемате ролята на Господ в момента и ако това вече не е лудост, зачи аз съм полудяла. Извинете ме, но всичко това е абсурд. Аз съм се борила за живота на детето си и 5 години сме го "правили отнова", за да оживее и стане нормално дете. Вие сте безотговорни.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано23.04.06 21:39



Не мога да разбера защо бъркате безумието, което Людмил е извършил с активното раждане по света, то се извършва под лекарски контрол.

Kleo_80, наистина ли не виждаш връзката между моите постинги за активното раждане и раждането на детето на Людмил???????

Както и да е, няма нужда да се хабя да пиша.
Писна ми.......като развалена плоча....




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано23.04.06 21:45



е фанатик и това е по-обезпокоителното в случая. Тоя път рискът му е спечелил, но не се знае следващия път какво ще стане. Лошото е, че така придобива смелост да върши и по-големи глупости. От самата му тема лъха много мощно на фанатизъм... ама мноо....



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано23.04.06 22:58



Учението на Петър Дънов да ти говори нещо?

Системата с окситоцин дето я прилагат и полулегналото положение на родилката при раждане в болнични условия с лекар и акушерка са причина за % повече проблеми при раждането при една безпроблемна бременност - французите са набъркани тука, т.нар. предизвикано раждане.
В някой страни се отрича това и се набляга на така нареченото активно раждане. Болката е свързана със страх и вследствие на това се отделя адреналин. Ако няма адреналин - няма какво да подтисне производството на ендорфин и организма ти се обезболява по естествен начин и раждането протича без викове, паника и болка.
За курса в София - студио Лина, водеща курса г-жа Слава Маймарова.

Признавам, засърбяха ме пръстите.....
Надявам се, да съм била полезна с нещо! Бъдете толерантни към инакомислещите!

Редактирано от Heмиpницa на 24.04.06 00:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.