Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано22.04.06 11:11



Упражнения zа стягане мускулатурата на малкият таz след раждането(могат да се правят от 10тия ден след "Събитието", ако не ви болят много Шевовете:
1) Лягате на пода, свивате краката в коленете и притискате с ръце ребрата от двете страни, вдиШате дълбоко и иzдиШате 2 пъти по бавно от вдиШането.ДиШането трябва да става само от корема и да чувствате леко гъделичкане в областта на матката(zаЩото се прибира на високо). Прави се 2х20 вдиШания.
2) Лягате на пода, свивате краката в коленете и притискате с ръце ребрата от двете страни, вдиШате дълбоко и докато иzдиШате zавъртате краката със събрани колена на дясно, пак вдиШате и връЩате краката на коленете на горе докато иzдиШАте, вдиШате и zавъртате на ляво докато иzдиШАте, после пак вдиШАте и връЩате коленете на горе. Прави се първата седмица 3х10 пъти на ляво и на дясно, после 3ха5, 3х20 и т.н.
3) Лягате на пода, свивате краката в коленете и пускате ръцете покрай тялото, докато вдиШАте повдигате таzа на високо, zадържате zа няколко секунди и иzдиШАйки отпускате на долу. Повтаря се 2х10 преz първата седмица, после 2х15 и т.н.
4) zавърШвате с 1)
Всички упражнения трябва да се правят много бавно и беz напрежение, може да се прави и по 2 пъти на ден, ако се чувствате достатъчно добре zа това.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано22.04.06 11:23



kati_k, аz родих в държавна болница в Германия, и имах всичко това, което Нем е описала, че и отгоре.Раждах в присъствието на акуШерка, а доктора идва съвсен в края на раждането, колкото да ми честити.




Тема Re: за пъпната връвнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mopsy (непознат)
Публикувано22.04.06 13:06



Честито Ви бебче-късметлийче!

Изисква се доста смелост и безразсъдък, за да предприемеш такъв риск. Ами я си представете, че нещо се беше объркало. Тогава какво щеше да правиш?! Чудя се как си могъл да рискуваш два живота едновременно? Не обичаш ли жена си и детето си? Защо си я оставил да се мъчи така? Каквито и да са условията в болниците, поне има лекари и дори най-некъдърният от тях ще е по наясно от теб как да реагира в даден момент. Питам се жена как се е съгласила?! Или може би някой и е оказал натиск? Не искам да обидя никой, обаче подкрепям момичетата, който мислят, че в цялата тази работа има нещо сектантско!

А на онези момичета, които искат да раждат във джакузита и т.н. пожелавам късмет. Тука в България не съм чувала за такива екстри. Иначе ако някой има възможност, горещо му препоръчвам да ражда в частна клиника.



Тема Re: за пъпната връвнови [re: Mopsy]  
Автор Haтypaлиcт (натурален)
Публикувано22.04.06 13:51



В отговор на:

Честито Ви бебче-късметлийче!

Изисква се доста смелост и безразсъдък, за да предприемеш такъв риск. Ами я си представете, че нещо се беше объркало. Тогава какво щеше да правиш?! Чудя се как си могъл да рискуваш два живота едновременно? Не обичаш ли жена си и детето си? Защо си я оставил да се мъчи така? Каквито и да са условията в болниците, поне има лекари и дори най-некъдърният от тях ще е по наясно от теб как да реагира в даден момент. Питам се жена как се е съгласила?! Или може би някой и е оказал натиск? Не искам да обидя никой, обаче подкрепям момичетата, който мислят, че в цялата тази работа има нещо сектантско!

А на онези момичета, които искат да раждат във джакузита и т.н. пожелавам късмет. Тука в България не съм чувала за такива екстри. Иначе ако някой има възможност, горещо му препоръчвам да ражда в частна клиника.



Знаеш ли, дума "АКО" няма. Има тук и сега. Или става, или не става.

И според мен е време да престанем да сравняваме неасистирано раждане, ставащо с пълно и активно участие на майката и бащата и нашенско раждане в болница с участие на екип, където майката е просто обект на израждане. ТОВА СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА, като да се возиш в личния си автомобил или в автобуса.

Ако някой ви каже -- "веднъж в автобуса някаква жена падна върху мен и ме смаза. Да пътуваш в превозно средство е опасно", то ще важи ли това ако пътувам с личния си автомобил???

Редактирано от Haтypaлиcт на 22.04.06 13:52.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано22.04.06 13:51



Големи сте късметлии, че всичко е минало без усложнения.Ами, ако имаше и дори и всяка минутка е решаваща за спасяване на живота на майката и бебето??????За мен раждането извън болница е излишен риск.Навремето са нямали друг избор....



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mopsy (непознат)
Публикувано22.04.06 14:05



Виж сега драги ми Людмиле,

не мисля, че въобще има място за сравнение между раждането и пътуването в автобус или което и да е друго пътно превозно средство. А що се отнася до болниците - на повечето места може да присъства и бащата. По такъв начин той също участва в процеса. А за родилката искам да ти кажа, че тя не е обект на израждане. Майката и бебето са по-скоро обект на КВАЛИФИЦИРАНА медицинска помощ. Искам да те попитам ти по какъв начин щеше да помогнеш на жена си ако не дай си Боже се беше наложило? По какъв начин следяхте тоновете на бебето? Или може би имате кристална топка?

Късмет на майката и на бебо!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mopsy]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано22.04.06 15:00



Драги ми Натуралист честито Ви бебче много да му се радвате.Аз подобно на повечето се изумявам на смелостта Ви.Лично аз не бих се навила на подобен подвиг,явно чуството ми за самосъхранение е много развито,радвам се само,че всичко е минало ок за детето и жена ти,желая ви късмет.Само едно въпросче имам ,дано не ме сметнеш за сеирджийка-Как реагираха в родилното когато заведе жена ти и детенце,с непрерязана пъпна връв?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Mopsy]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано22.04.06 15:04



Людмиле,
предлагам да пуснеш нова тема за активното раждане.
1. Защо в Холандия, Германия, Великобритания и дори в трети страни като ЮАР не се ражда със системи.
2. Каква е връзката между адреналина, ендорфина и окситоцина
3. Как жената ражда в кучешка поза, клекнала или както на нея й е удобно - във вода примерно. Защо полулегналата/легналата поза е най-неудобната за плода.
4. Къде в Европа е възприето раждането така както се ражда в БГ в болнични условия?
5. Кои разкъсвания заздравяват по-лесно - епизотомията или натуралните...
и още и още...Подкрепи с линкове, филмчета и прочие.
Аз пускам темата на деси от бг мамма





Тема Re: за пъпната връвнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано22.04.06 17:39



имаш силна вяра - евала. Но все пак не е хубаво да се изкушава Бог. Раждането е естествен процес и е нормално да се роди както вие сте го направили. Но това не променя факта, че е опасно. Не е било огромен риск, защото днешно време винаги може да позвъниш на бърза помош и ако имаш късмет да реагират своевременно. Все пак обаче си е риск и при това безсмислен. Не са прави, че са ви искали 800 лв за присъствието на медицинско лице - тук в Дания може всеки да избере да си роди в къщи и е безплатно присъствието на акушерка. Но винаги трябва да има готовност да се реагира незабавно. Ако имаш лекарско образование, значи рискът е бил по-малък. Прекрасно е че си се справил, това не е чудо невиждано. Даже в Дързост и красота редовно си раждат в домашна обстановка.
Абе... разбирам те напълно. И аз исках да си раждам в къщи. Но наистина рискът е по-голям отколкото предполагаш, за да го поемаш без да се налага.
И пак съветчето - не изкушавай Бог. Следващия път ако не ти е много противно си ползвай възможността жена ти да роди в болница



Тема Re: какво значинови [re: Heмиpницa]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано22.04.06 17:40



Ех, немирнице , като отчетеш, че съм последният възможен почитател на нормалното раждане..... $активното$ веднагически се обезсмисля. Не желая да участвам в раждането, не желая да ми дават бебето $веднага$ щом се роди.

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.