Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано21.04.06 15:56



Честито ви съкровище и щастливо малко бебе! Да е здраво и все с такъв късмет, с какъвто се е родило!

Боже, не мога да повярвам, че сте направили това - раждане в къщи без медицинско лице! Това е страхотен риск! Ами ако беше станало нещо? Какво щяхте да правите? Аз лично много повече бих се стресирала ако трябваше да раждам в къщи, а не в болница, под наблюдение на акушерки и лекари! С две думи бих казала - вие сте луди!

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 15:57



Често казано, въпреки, че Поли е крайна, мисла, че има много истина в това което казва. Прилича ми на саможертва, нещо сектантско, дано да е само просто и чисто - вяра в Бога. И дано бебчо и мама са добре, защото иначе това е непростимо.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано21.04.06 16:25



Браво! Да ви е жив и здрав!!!
Обичайте се и се радавйте на щастието си!

По повод разрзилата се дискусия моето мнение е, че докато у нас на раждането у дома се гледа като на безотговорна ексцентричност, ще има семейства, които ще го правят без намесата на медицинско лице. От самия разказ си личеше, че това семейство е искало подкрепата на лекар, който да се намеси при евентуални усложнения, но за съжаление са се опитали да ги рекетират.
Аз самата не бих се решила на раждане в домаши условия, но подкрепям начинанието!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор Antoanetad (непознат )
Публикувано21.04.06 16:25



Първо - честито на щастливия татко! Дано са ви живи и здрави и жената и детето!
Но аз мисля, Поли е напълно права! Абсурд е да се допуска раждане в дмашни условия без присъствие на мед. екип, или поне на акушерка, която да може да извика мед. екип по спешност,а ко възникне нещо. Ако ражданията на полети и в къщи бяха толкова лесни и безопасни този клон от медицината нямаше да се развие изобщо! Замисляли ли сте се какъв е бил процентът на смъртните случаи на новородени и родилки по времето, когато нашите прабаби са раждали по полетата?

И аз исках да родя в домашни условия и дори бяхме се подготвили ако трябва да вземем на заем по- голяма сума, защото е естествено такава мед. услуга да е много по- скъпа от раждането в болница, но след като размислихме и преценихме възможностите си, решихме, че не можем да осигурим условията за раждане и се отказах... Според мен си е направо страшно, че такова нещо може да се предприеме, при положение, че няма екстремни обстоятелства ( все пак семейството не е било откъснато от света, нали?)...



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 16:27



не разбрах какво се случва с пъпната връв ако не се отреже. Обясни



Тема Re: Днес се роди синът нинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 16:35



звучи много хубаво и лесно. Жалко, че и на практика не се получава така. Такова изказване може да направи само човек, които не е преживял тежко раждане. На мен никой не ми казваше в каква поза да раждам, по-точно ми казваха да си ставам как си искам и го правех. И така почти 12 часа. Умрех, загинах. А резултат беше, че разкритието даже започна да намалява. Припадах непрекъснато и имах чувството, че ще се спомина. И сигурно щеше да стане, ако не ми бяха пуснали система да ми усилят контракциите и да се свърши след 6 часа. Не че беше лесно, но без нея направо си ми беше невъзможно. Само си ме боли и толкоз - не ще и не ще да се роди. И беше на сухо на всичкото отгоре. Абе... помогнал ви е Господ - това е ясно



Тема Re: и в крайна сметка?!нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор nadili (мама везничка)
Публикувано21.04.06 16:37



Имаше една подобна тема преди месеци. Голямо разливане беше. И в крайна сметка какво се оказва? Че повечето подкрепят идеята, но почти никоя не би се решила да рискува така. И защо? Ами защото проявяват здрав разум! А това тук си е чист риск и оставяне в ръцете на съдбата. Ами ако не бяха имали такъв късмет?....


Владимир - 04.02.06

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Pyжa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.04.06 16:39



и при мен всичко беше нормално от прегледи, направо перфектно. Даже като почнах да раждам всичко вървеше уж по вода и докторите бяха сигурни, че ще се свърши бързо и лесно. Но нещата се промениха и се наложи специализирана намеса. Тъй че.... гаранция няма.... човек трябва да си осигури компетентен човек и възможност за незабавна намеса при нужда. Така според мен би постъпил един сериозен и мислещ човек.



Тема Re: след ражданетонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор krisy75 (член)
Публикувано21.04.06 16:43



Още едно голямо ЧЕСТИТО! от мен! Пиша тук не толкова заради щастливия татко, а заради майките, които четат тази тема. Аз смятам да съм следващата родила вкъщи!Момичета, пожелавам на всички ви такова нещо! Мисля, че няма по-голяма радост от това да извършиш най-важното нещо в живота си сама, тоест с таткото. Първото си дете съм родила със секцио, но тогава не знаех за естественото раждане. Ако някой ми беше казал вероятно щях да го сметна за луд. От тогава минаха 4 години и аз се промених. Сега гледам с други очи на света. И ми се ще да помоля всички, които биха ми описали евентуалните усложнения да си спестят труда. Ако наистина искате най-доброто за себе си и детето си никога не бихте се усъмнили в природата. Никого не агитирам, но и вие не обявявайте инакомислещите за луди, ненормални, безотговорни и т.н. В книгата на Дик Рийд - Раждане без болка, която в България все още не е преведена - съвременни лекари акшурогинеколози признават, че 90 % от усложненията при раждане се получават от некомпетнтна и ненавременна или преждевременна лекарска намеса! Повече подробности - ако се интересувате - на руски.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор mama reni (член)
Публикувано21.04.06 17:04



Честито! Да ви е живо и здраво детенцето!
По немските канали съм гледала много филми за такива раждания, но ми е много трудно да си го представя. Аз лично по никакъв начин не можех да родя без медицинска намеса (секцио). За това съм благодарна на развитието на науката за това, че си имам живо и здраво съкровище. Но разбира се най-добре е тогава, когато всичко си мине естествено, както го е създала природата.
За мен лично ще бъде много интересно майката да опише своите преживявания, чувства, мисли по време на раждането, ако разбира се има желание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.