Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: след ражданетонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано21.04.06 13:18



Честито бебче!

Много ми се иска да се изкажа по това мнение, ама няма засега.

Да сте живи и здрави, Бог да ви пази.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Пoли (член)
Публикувано21.04.06 13:52



Мога само да съжалявам, че подобни неща могат да ви се разминат в България безнаказано от закона.
Всеки си е башка луд, но на Вас горещо ви препоръчвам да се прегледате!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 14:21



Поздравления! Пожелания за здраве, радост и успехи на синът ви, на вас и вашата съпруга и всичко най-хубаво.
Изказвания за закони и прегледи са неоснователни.
Поли, в Нета има достатъчно инфо как раждат жените по света и откъде е практиката жената да ражда полулегнала.
И аз искам да раждам второто дете в джакузи, в клекнала поза, на свещи и на фона на релаксираща музика.......Но в Бг скоро това няма да се случи!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано21.04.06 14:51



Да ама по света цивилизованите хора раждат с присъствието на медицинско лице (акушерка), в болницата са предупредени и има потготвен екип, който да реагира, ако нещо се обърка, докато тук пази боже, ако работата се закучи се закучи.


чаша бада

Тема А плацентата?нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор MoniT ()
Публикувано21.04.06 14:57



Честито!
Наистина, в "света" да го наречем има такава практика и изобщо на раждането не се гледа като на мед. процедура, а като на събитие. Въпрос на вкус; аз исках безболезнено раждане, моя близка искаше естествено раждане - никой не смята едното или другото за безобразие или за наказуемо действие (това за Поли).

На мен все-още ми е любопитно как процедирахте с плацентата. От първия постинг оставам с убеждението, че раждането е било "Лотус", т.е. бебето се оставя свързано към плацентата, к. изсъхва за няколко дни и сама се отделя. Така ли е? (беше споменато, че не сте рязали пъпна връв). Любопитно ми е, как реагирха на това в болницата? И какво смятате да правите с плацентата?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 15:01



Което ме навежда на мисълна, ако не дай боже се случи нещо с единия или дрегия /визирам майката и детето/, кой носи отговорност? Замислих се, защото аз имах проблем с първото дете в следствие на лекарска грешка, а в случая какво става?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано21.04.06 15:18



Мъжът е написал, че са ги рекетирали с пари за присъствието медицинско лице...Т.е. те с ясното си съзнание са помислили за това преди раждането. Помислили са за всичко - за + и - при раждане у дома.
Не е гаранция, че като си в болница всичко ще е наред!!! Що има случаи и то доста напоследък в БГ за медицински грешки, ако не си платиш???? Затова е и тази масова психоза - плати си, за да си спокойна!
Навън се ражда в болница с джакузи, голяма топка с въжета, помагане за заемане на удобна поза от родилката, свещи, акупунтура, мазане с масла, присъствие на съпругът, нежна музика....Де ти в БГ такова нещо?



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано21.04.06 15:25



Това е в частните клиники нали? Моя позната роди във Франция, само с акушерка, лекар дойде на следващия ден да прегледа бебето. Имаше 13 шева, бяха се държали с нея ужасно, нямаше свещи, музика и топки. Жив ад, по-зле и от България.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Heмиpницa]  
Автор Пoли (член)
Публикувано21.04.06 15:34





Няма защо да ми разказваш как се ражда по света! Мисля, че повече съм наясно с това и нямам нужда да чета из нета, след като сама израждам "по света". Подробно съм описвала и раждането в къщи и позите и водните масажи и дори споменавах за абсолютната необходимост от закърмване на бебето веднага след раждане.
Подобна безотговорност към здравето на жената и детето е наказуема в цивилизовани страни. Раждането в дом. обстановка се прави изключително в присъствие на акушерка при абсолютна липса на мед. противопоказания.
Тук ми намирисва на нещо от сорта домашно насилие на психотично-маниакална основа и дори да няма насилие, болезнена ревност и т.н., почти убедена съм, че става въпрос за психично отклонение.
Няма да слагам диагнози онайн, не мога за съжаление и да разбера какво стои зад всичко това и още по-малко да задействам отговорни власти за защита на децата, но това е просто отвратително, безотговорно, ненормално от всякаква гледна точка и трябва да бъде наречено именно така. В никакъв случай не очаквайте да ви правя евала за подобен род самодейност-дано медици и соц. работници вземат присърце случая ви!



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Пoли]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано21.04.06 15:42



Малко си крайна, но не мога да не се съглася в случая


Аз съм за раждане в домашна обстановка по принцип, но не и ако нещата са организирани по подобен начин.


чаша бада


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.