Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: mama reni]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано27.04.06 19:15



Дали не бъркаш "Законодателство" с "ефективност на съдебната система"? Това по повод лекарските грешки.
А за отговорността - той си я е поел, но ако се беше случило най-лошото тази отговорност щеше да има малко по-различни последици.
Не съм против раждането вкъщи, но това все пак е жена, а не овца. То за животно се вика лекар, ако се закучи работата, да не говорим за човек.
Като са му поискали 800 лева за лекар на място могъл е да извика линейка под предлог че е станало неочаквано и не може да се предвижат! Медицинският екип все има някакво понятие от израждане.
Много мнения се изказаха за това че в други страни било практика - хубаво, приветствам! Но докато не стане практика и у нас членовете на това общество трябва да спазват някакви стандарти.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Иp€тo (абе Ирето бе!)
Публикувано27.04.06 19:16



Честито ви синче, Людмиле! Много да ви радва, да расте живо и здраво и много щастливо!

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.04.06 21:12



разбирам душа. По-скоро ти не разбираш - явно не си имала тежко и проблемно раждане. Позитивно мислене и подготовка от личен опит ти казвам, че не стигат. И аз се подготвях и позитивно мислех и в къщи исках да си раждам (само дето се уплаших в последния момент). И добре, че се уплаших, че сега не се знае дали щях да пиша тук



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Иp€тo]  
Автор kleo_8O (член)
Публикувано28.04.06 08:07



Предлагам на модераторите да заключат темата, защото не виждам вече смисъл в нея, ама разбира се те си решават.
На Людмил пожелавам детенцето да расте здраво, умно и щастливо, но следващия път все пак няма да е зле да си осигурят лекарска помощ
А относно българското здравеопазване това е доста болна тема, във всяка професия има некадърници, просто тук последствията са много тежки и не смятам че се дължи само на последните 16 години, а преди това ,когато синовете и дъщерите на "активните борци" са ги приемали без изпити и са си завършвали образованитео едва едва и сега ни лекуват
Темата е безкрайна...
А ти Людмиле, няма какво да се правиш на обиден, аз искам да пишеш и по-нататък как е детенце. Нападките на повечето мами според мен дойдоха не толкова от това което си извършил , а от начина по който го представяш.
Както и да е, пак изписах цял ферман за което се извинявам



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор Acя ()
Публикувано28.04.06 08:39



kleo_8O, с почти всичко съм съгласна, само дето Людмил не се прави на обиден той влиза тук само за да ни агитира за правилния начин да си гледаме децата, а не за да ни осведомява как са.
най-вероятно следващата му тема ще бъде как да гледаме децата си без памперси.


Елена 10.11.2003

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kleo_8O]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано28.04.06 08:51



Мила, Kleo, рискувам да ме обвиниш в партийна пристрастност, но понеже отвори друга една болна тема, не мога да се въздържа - може едно време да са приемали във ВУЗ по втория начин студенти, но сега положението не е по-различно - мой познат си купи диплома срещу 5 000 лева!!! И то лекарска!
Лично дойде да се похвали! Мислиш ли, че този "лекар" ще бъде по-добър от един комунистически син или внук? Изобщо мисля, че сега нещата са още по-ШУРОБАДЖАНАЧЕСКИ И КОРУМПИРАНИ от когато и да било!!!
Много се извинявам, че засегнах неща не по темата, но горния постинг ме предизвика!
Поздрави



Тема Не мога да не коментирам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано28.04.06 09:51



1. Честито за хубавото събитие, да ви е живо и здраво бебчето, много щастие да ви носи и да расте около вас, а вие да му се радвате и да се грижите за него!
2. Много е добре това, че майката е в добро здраве, браво на героинята!
И сега да те попитам дали ако бяха установили, че бебето е неправилно разположено щяхте да рискувате така, без лекарска помощ?
3. Винаги що се отнася до молитви и други религиозни мисли и действия аз лично съм резервирана. Да, може всичко да е ок в изследванията, но бебе да не става. Психиката е определяща, мисля аз. И без постене и молитви ако човек се освободи от задръжки може да се справи. Но за вас очевидно тези ритуали на пречистване са били катализатор на положителни и оптимистични чувства, което е помогнало. Всеки сам избира пътеката, по която да тръгне към целта си.
Стряскам се как така се е родило бебето и ти си държал плацентата по-високо, не сте рязали пъпната връв.... как така става, това не ми е ясно на мен лично. Първоначалните прегледи не са за да се стряскат бебетата, а за да се установи дали има проблем или риск за бебчето.
Натурализмът не е лошо нещо. Природата е всесилна, да. Но ако тази природа беше поставила детето ви на кантар дали ще оцелее, то в домашни условия щяхте да изпуснете нещата!Защото природата е както справедлива, така и несправедлива, естествения подбор ако не засегне мен и любимите ми хора е разбираем донякъде, но ако ме удари съдбата едва ли ще го разбера и приема.
И наистина много се радвам, че един нов живот е започнал добре, дано да бъде дълъг и полодотворен!

p3/.png">

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Чaeнo Moмичe (тиха церемония)
Публикувано28.04.06 10:03



1. Честито за хубавото събитие, да ви е живо и здраво бебчето, много щастие да ви носи и да расте около вас, а вие да му се радвате и да се грижите за него!
2. Много е добре това, че майката е в добро здраве, браво на героинята!
И сега да те попитам дали ако бяха установили, че бебето е неправилно разположено щяхте да рискувате така, без лекарска помощ?
3. Винаги що се отнася до молитви и други религиозни мисли и действия аз лично съм резервирана. Да, може всичко да е ок в изследванията, но бебе да не става. Психиката е определяща, мисля аз. И без постене и молитви ако човек се освободи от задръжки може да се справи. Но за вас очевидно тези ритуали на пречистване са били катализатор на положителни и оптимистични чувства, което е помогнало. Всеки сам избира пътеката, по която да тръгне към целта си.
Стряскам се как така се е родило бебето и ти си държал плацентата по-високо, не сте рязали пъпната връв.... как така става, това не ми е ясно на мен лично. Първоначалните прегледи не са за да се стряскат бебетата, а за да се установи дали има проблем или риск за бебчето.
Натурализмът не е лошо нещо. Природата е всесилна, да. Но ако тази природа беше поставила детето ви на кантар дали ще оцелее, то в домашни условия щяхте да изпуснете нещата!Защото природата е както справедлива, така и несправедлива, естествения подбор ако не засегне мен и любимите ми хора е разбираем донякъде, но ако ме удари съдбата едва ли ще го разбера и приема.
И наистина много се радвам, че един нов живот е започнал добре, дано да бъде дълъг и полодотворен!

p3/.png">

Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Joy2OO3]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано28.04.06 14:27



Аз пък преподавам в Бг ВУЗ и имам наблюдения относно приетите със и без конкурсен изпит. Има възможност за прехвърляне от други държави и някои, които не могат въобще да влязат по общия ред, го използват. Ноооо, много си личи още на студентската скамейка! Безотговорността, несериозното отношение, липсата на старание и меракът все да минат по някоя крива пътечка осветяват цялото им следване.
Не смятам, че голяма част от ползвалите привилегии, за да вляазат и да завършат ВУЗ, особено отрочетата на активните борци, успяват да станат добри професионалисти. Все пак, ако можеше без образование, това щеше да е позволено.
А към постъпката на Натуралист - не го приемай лично, но само програмист може да сметне, че това, което той харесва, е най-правилното. Голяма част от информатиците са асоциални типове, получили огромно възнаграждение за труда си много по-скоро, отколкото са успели да порастнат. Парите са изпреварили въображението и мечтите им и се получават огромни пропасти между тях и останалите хора, в цялостната им ценностна система. Аз живея сред много такива и това са моите наблюдения.
Относно израждането без лекарско наблюдение - не смятам, че това е повод за хвалба. Мисля, че е безотговорно спрямо живота на майката и бебето. И, за разлика от самоубийството, което е ненаказуемо, другото е престъпление. Да изложиш поради самонадеяност живота на другиго на опасност е престъпление. Но да не изпадаме в подробности.
И още нещо - доколкото разбирам, Натуралист е намерил майката на детето си в Балкана. Едва ли са много жените в нашия форум, които са живели и отраснали на диво място като махалите по Стара планина (а и не само).
Натуралист, рядко се срещат умни жени, затворени в зеленините на планините. Лесно е да убедиш момиче, което не е виждало сериозна част от Цивилизацията, да я отрече. Я убеди някоя амбициозна и интелигентна жена да си остави живота и професията и да отиде да ти копа градината и да ти гледа децата на къра.
Това е само мое мнение!
Цвете



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: tswete]  
Автор Acя ()
Публикувано28.04.06 14:36



Не е само твое мнение, но и аз се подписвам под него


Елена 10.11.2003


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.