Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:14



И какво не ти хареса в този постинг
1. Че целодневното седяне на компютъря и на стол подпомага раждането.
2. Че упражненията са излишни.
3. Че чувството от гадното отношение на санитарките и акушерките е ужасно.



Тема Re: Закривам тематанови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:21



Поздравявам те. И нека злобата не развали радостта ти. Но ти не си такъв човек. Радвайте се на детето и един на друг. Поздравявам те за смелостта, защото много проповеднички тука си признаха, че таткото просто го е страх.
Не виждам кой може да ти дава съвети, защото явно си прочел доста повече от всички нас.

Ей, хора, не можете ли да се зарадвате на нещо хубаво.

Редактирано от Mъppp на 26.04.06 20:22.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: simara]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 20:32



Права си, че един форум не дава никаква предствава за уменията на един лекар.
Само ще ти дам един пример - влязох вчера в БГ мама и там се начетох на оплакванията момичетата, които са объркани от противоречива информация. Например за кърменето. Не може в цял свят педиатрите да убеждават майките да кърмят, а БГ майките да се "борят" с някои педиатри, за да кърмят по-дълго време. Направо бях шокирана. Нямало витамини в кърмата, та да започнели да дават адаптирано мляко, да си набавело детето витамини, след 6-тия месец кърмата на ставала - и все такива "гениални" съвети от "педиатрите". Настръхна ми косата направо.
Е, младите ли майки трябва да са осведомени кое е най-доброто за детето или педиатрите?
Пак доколкото знам от български форуми, в БГ родилките раждат на магаре. Или легнали. Това отдавна не се практикува в по-напредналите страни. В голяма степен родилката сама избира родилната поза, като има възможност да я променя в процеса на раждането и да търси най-удобни за себе си пози.

Но както и да е. Не могат да се сравняват подобни неща, защото те донякъде са въпрос на напредък и еволюция.
В един форум, когато заявих на един лекар, че не бих отишла да раждам без мъжа ми, той ми заяви, че щял да го изхвърли на коридора Разбира се, не правя генерални заключения за цялото лекарско съсловие, само отбелязвам, че това което за други страни е норма и нещо съвсем нормално, за някои БГ лекари е още в областта на фантастиката. За съжаление.
Иначе, смятам, че са ни кадърни лекарите. И пациентите са горе долу осведомени(все пак лекарите са лекари, защото са учили 6 години за това и не би трябвало да обвиняват пациента в некомпетентност. Пациента си е компетентен в неговата си област)
Ние си се караме, а забравяме, че за всичКо това са виновни "гениите" от управлението, които за 16 години успяха да съсипят България.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:37



А мислиш ли, че преди 16 г. всичко беше наред. Когато не допускаха никакъв повей от Запада. Как ти се струва дете на 3 г. да не може да влезе в болница с майка си?! А за присъствие на таткото на раждането не можеше и дума да става. Жената е затворена по-зле и от казарма.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: Mъppp]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 20:42



честно ти казвам, много се радвам, че не живеем вече в онова време.

Ама виж тук какви митове и легенди се носят сред младите майки, подхранвани от педиатри, баби, свекърви и прочие. Такова невежество е непростимо в наши дни





Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 20:51



Знам попрочитам ги. Но защо тези мами, които отричат педиатрите и четат нови водещи мнения, са така лошо настроени към Натуралиста. Няма да забравя разказа на 1 холандка за раждането й ВКЪЩИ. То беше като приказка. Аз скоро бях родила в болница и за мен споменът беше кошмар. Писах вече, че детето ми не щеше да засуче. Няма кой да ми помогне. 2 дена. Детето се дърпа, аз -първескиня. Шаш и паника.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: Mъppp]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 21:10



В нашата окръжна болница имаш 3 варианта за раждане:
1. "родилният таван" - така го наричат. Там протичат раждания по желание на жената, напълно естествени, без медикаменти, под наблюдение на акушерка. Предимството е, че ако се закучи нещо или жената реши, че иска медикаменти в някой етап на раждането, то тя бива закарана в
2. родилното отделение. Там ако желаеш ползваш вана, газ, епидурал и още някакви медикаменти(не съм точно сигурна за наименованията). Има родилни столове, торби, легла и разни други пособия. Обстановката е почти домашна. Във форумите в които чета понякога, проблема на някои родилки е каква музика да си носят за родилната зала и коя акупунктуристка е на смяна.
3. спешните случаи или тези с цезарово сечение.

няма да споменавам, че присъствието на татковците е едва ли не задължително - масажират гърба, помагат активно при някои пози и други такива малки жестове.

Като извадят бебчето му проверяват дишането и му чистят устата и носът при необходимост и веднага го слагат на корема на майката, като то би трябвало да намери пътя до гърдата.

чак тогава го мерят, мият и т.н.
После родилката се къпе, донасят и леко питие и храна и тя си почива. Ако са късметлии и има свободна стая, то таткото остава с бебето и майката през ноща/деня.
Първескини се изписват след 3-4 дни, а другите(при нормални обстоятелства) след 1 ден.

месец преди термина те викат в болницата, където те приемат, поне по документи и ти си описваш желанията - дали искаш вана, акупунктура, газ, студенти и т.н
И после само чакаш да дойде малкото златце



Тема мислянови [re: Acя]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано26.04.06 22:02



че по-скоро ти не си разбрала. Натуралистът просто споделя с нас как живее и че така му харесва. Не е казал никъде, че е перфектен и безгрешен. Човекът си е установил някакъв начин на живот, който му харесва и го прави щастлив. Сега и бебе му се е родило, та е още по-щастлив. Искал е да сподели щастието и опита си с нас, а не да ни дава напътствия ние как да живеем. Не мисля, че е справедливо да го нападат всички и обиждат. Раждането сам в къщи е леко безразсъдно. Но аз съм сигурна, че той се е подготвил за него и очевидно добре се е подготвил, щом се е справил. Майка ми са я израждали бабички в къщи защото не е имало болници и акушерки. Но при положение, че толкова много народ така се е родил, значи не е толкова опасна постъпката му. Не ми харесва това че е сектант и леко фанатизиран. Но без да го познавам усещам, че е умен и много вярващ човек. За мен това са плюсове. Аз съм сигурна, че си живее много по-добре от градските чада.
А от това, което чета за българските доктори и родилни отделения си мисля, че никога не бих отишла да раждам там. Пък и съм видяла с очите си сестра ми при какви условия ражда във Видин - тогава се зарекох, че може да умирам ама в тази болница като пациент в съзнание няма да стъпя. Ужас на ужасите - зимата, изпочупени прозорци, в тоалетните навял сняг, родилките си носят печки от вкъщи, взимат им бебетата, поят ги с формула и зорлям ги отбиват и.. кво ли още не .... Абе... неам думи И тук както чета за пияни лекари. Мерси ама при това положение бих си предпочела родния дом за раждане - без майтап



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: cchery]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано26.04.06 22:21



Раждането у дома в западноевропейските страни /както и в Русия впрочем/ нито е мода, нито ексцентрична приумица, *********. Това е една равнопоставена възможност, статистически слабо разпространена в сравнение с ражданията в клиники и родилни къщи. Кликни в Гугъл и търси на който и да е европейски език и се запознай с дискусиите по този въпрос преди да изказваш мнение по подразбиране на принципа "всички са маскари". Тъй като повечето постинги извадиха това или онова изречение на Натуралист извън контекста - прочети какво го е подтикнало към това решение вместо да надуваш перки със самочувствие на умна и интелигентна.
По повод на ваксините - да не те подтиквам към "гъзолизство", обаче в много посоки извън границите на България те не са задължителни. В Германия към настоящия момент няма нито една задължителна ваксина, а има препоръчителни в зависимост в каква среда се движат детето и родителите, къде пътуват и т.н.
Не смятай горното като подаден къшей, ако обичаш.



Редактирано от Чeтa на 26.04.06 22:49.



Тема Re: Нещо да питам и азнови [re: Mi6ka]  
Автор ЧeтaМодератор (Първа пролет)
Публикувано26.04.06 22:50



Моля, без лични обиди, защото ще бъда принудена да заключа темата.
Благодаря!


чаша бада


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.