Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: galuni]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 16:45



Нямам нищо против, всеки живее както си иска. Приемам, че просто си се закачил за моя пост.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: cchery]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 16:51



Що все на недоразбрали се правите?
Аз обобщих впечатленията си от българските форуми, където всяка втора булка пищи и се оплаква от това или онова. Пук и историите със заплащането на лекарите на ръка не допринасят много за розовеенето на ситуацията.
И пак никой не отговори: защо се увеличават цезаровите сечения?

Не смятам, че мнението ми е крайно. То е само събирателно.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор simara (непознат )
Публикувано26.04.06 17:49



ami da opitam da otgoworq,bez pretencii za цялостност.в българия медицинското обслужване е на едно средно ниво-не като в нигерия,не е и като в щатите.лекарите са недоволни,че заплатите им са ниски,отговорностите големи,пациентите са недоволни,че им вземат пари за осигуровки,а им искат и кешово разплащане,освен това не получават отношението което си мислят че трябва да получат.резултата от това е следното-лекарите си казват-затолкова пари-толкова,пациентите казват-като не ти изнася да работиш за 300 лева,ходи се занимавай с нещо друго.и не виждам как ще се оправим-ние сме най-нихилитичното племе въобще.последно-ражданията със секцио се увеличават по две основни причини-жените са наплашени,обменят си информация ,чуват че боли по-малко и става по-лесно като цяло-и готово ,те самите го изискват.и второ-касата плаща повече за секцио.оплакванията имат субективен и обективен характер-във форум за обективност не можеш да претендираш,тогава как можеш да събереш обективна информация в подкрепа на твърдението че българските лекари не могат да израждат.пример-когато родилка бъде нагубена от лекар или сестра или акушерка и опише личното си преживяване във форума ти на базата на какво правиш извод за професионалните качества на лекаря-какви медицински знания и умения притежаваш,какъв поглед върху раждането имаш,на колко раждания си била ,осъзнаваш ли факта че това което за теб е най-великия миг в живота ,за професионалиста е рутина,ежедневие.сигурен съм че осъзнаваш,но това не ти пречи да даваш оценки-защо???аз пък на базата на професионалните си контакти с колеги лекари трябва ли да правя извода,че българския пациент е немарлив,без здравна култура и елементарно възпитание,един вид извода българските жени не могат да раждат деца правилен ли би бил.?!?



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 17:59



Не знаеш ли що са се увеличили ражданията с цезарово? Ми ЗК плаща повече на болниците за секцио, затова всяка втора жена е с мед. показание "тезен таз". Че си и вярват.....



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано26.04.06 18:13



В Германия това го има във всяка селска болничка. И е напълно безплатно, ако си осигурен.



Тема Re: след ражданетонови [re: krisy75]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано26.04.06 18:22



Напълно съм съгласна с тебе за некадърниците по родилните домове в БГ. Мене ме измъчиха до смърт, а детето ми се роди задушено заради лекарско недоглеждане.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Maka_]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 18:36



Ох, само да бе в Германия...Навсякъде е така. Ама не го загряват някои мами тука. Те искат да си викат и да ги боли...Щом искат.

Нали познавате готината мацка Блонди /овцо, безплатно те рекламирам, сакам си %/. Та в сайта на Криско /синчето й, голям сладур/ има снимки как мама Блонди ражда и при какви условия.

Кога ли ще се проумее, че мед. апаратура последно поколение в нашите болници се купува с цел реклама и ПР? Баща ми е инженер в сервиз за медицинска апаратура. Ама няма да ви разправям, че ще ви се изправят косите.

Аз съм повече от сигурна, че ако беше отишла поне акушерка в къщата на Людмил, щеше да създаде повече проблеми...ако я нямаше. Само като си представя, че щеше да накара жена му да ражда полулегнала.....

Редактирано от Heмиpницa на 26.04.06 18:40.



Тема Закривам тематанови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 18:41



Драги госпожи и госпожици (изглежда аз съм единственият мъж тука). Виждам, че полза от дискусии вече няма, разделихте се на два лагера и всеки доказва на другия правотата си. Няма смисъл да прекарваме в спорове и препирни, времето е най-добрият съдник.

Аз изложих накратко радостта в семейството ни и възгледите си по някои въпроси, без да убеждавам никого в нищо и не задължавам никой да ги следва или възприема.

Нека всеки живее по начин и принципи, които са най-добри за него, стига да не вреди на останалия свят.

Благодаря на всички за мненията и съветите.

Нека пътят ви се осветява от Любовтта, Мъдростта и Истината.

До следващият път,
Людмил и Мирена

P.S. Oт сега нататък преставам да пиша тук и ще отговарям само на лични съобщения.



Тема Аре...аре.......нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано26.04.06 19:08



.........бил единствения мъж тук....моля...моля........просто не се намесвам, защото няма смисъл....

А относно закриването - не си ти човека, който ще я закрие......

Поздрави.....



Тема Абренови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 20:06



Караколю на госпожа или на госпожица ти прилича?

Иначе желая ви синът ви да е жив и здрав и много да ви радва!
и да си има братче или сестрича а може и двете
успех и умната

КРИВА НИВА ШАМПИОН



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.